جاذبه های دیدنی پاریس

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| 38 جاذبه دیدنی پاریس

برج ایفل (Eiffel Tower) 

امروزه کمتر کسی است که نام و آوازه برج ایفل را نشنیده باشد و یا رویای ایستادن در کنار این شاهکار زیبا و گرفتن عکس یادگاری با آن را در سر نپرورانده باشد. برجی که با شایستگی به نماد پاریس تبدیل شده است. کسی حتی فکرش را هم نمی کرد سازه ای که در زمان ساخت، مورد هجوم انواع تمسخرها و اهانت ها قرار گرفت حالا به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی دنیا عرض اندام کند. در وصف معماری و زیبایی برج همین بس که کشورهای مختلف نمونه های متعددی از این برج را در سطح یکی از شهرهای خود جای داده اند.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 5 Avenue Anatole France75007 Paris, France

تلفن : 33892701239+

ساعات بازدید : 9AM–12:45AM

وب سایت : www.toureiffel.paris

برج ایفل پاریس

برج ایفل پاریس

موزه لوور (Louvre Museum)

جالب است بدانیم بزرگترین موزه دنیا، پربازدیدترین هم هست. اما واقعا دلیل این همه بازدید و استقبال از این گنجینه چیست؟

توجه خلاقانه بر روی فرهنگ، هنر و تاریخ بشر، این موزه را به کلکسیونی ارزشمند تبدیل کرده است.  نتیجه این همه ذوق و هنر جمع آوری آثار بی نظیری است که شبیه شان را در هیچ جای دیگری از دنیا پیدا نمی کنید. آثاری چون : بز بالدار طلایی(هخامنشی)، بخش‌های قابل توجهی از تخت جمشید، تابلوی مونالیزا، تابلوی بانوی صخره ها، لوح حمورابی، کاتب نشسته(سقاره-مصر)، گاو بالدار آشوری، ونوس میلو، نقش برجسته‌های آشوری، ظروف گلی آشوری و ...! موزه لوور بخشی از فعالیت خود را به آثار اسلامی اختصاص داده که برای مسلمانان بسیار جذاب است.

بنای موزه نیز ارزشمند و باشکوه است: کاخی سلطنتی و زیبا که با انقلاب کبیر فرانسه شکوفا شد. نورپردازی فکورانه را در کنار قابلیت بازدید شبانه قرار دهید و در خلوتی شب با خیالی آسوده، این گنجینه تاریخی را نظاره گر شوید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Musée du Louvre, 75058 Paris - France

تلفن : 33140205317+

ساعات بازدید : 9AM–6PM (سه شنبه ها : تعطیل)

وب سایت : www.louvre.fr

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

موزه اورسی (Musée d’Orsay)

هرگاه صحبت از آثار هنری ارزشمند در زمینه نقاشی و مجسمه سازی پیش می آید بی درنگ  نام موزه اورسی در گوشه ذهن علاقه مندان نقش می بندد. آثار ماندگاری چون شب پر ستاره ونسان ونگوگ، ناهار در چمنزار ادوارد مونه، زایش ونوس ویلیام آدولف بوگرو، سیب‌ها و پرتقال‌های پل سزان، رقص در مولن دلا گالت پیر آگوست رنوار و ... اعتبار خاصی به این موزه بخشیده اند. علاوه بر زیبایی های منحصر به فرد آثار؛ که شما را ساعت ها محو تماشا می کنند، طراحی و معماری این سازه نیز در خور اهمیت است: بنای گنبدی شکل سقف ساختمان که در حدود چند ده هزار متر مربع شیشه دارد و با تشعشع بارقه های نور خورشید، سفرتان به اعماق تاریخ را به واقعیت گره خواهد زد. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 1 Rue De La Legion d'Honneur75007 Paris, France

تلفن : 33140494814+

ساعات بازدید : 9:30AM–6PM (دوشنبه ها: تعطیل)

وب سایت : www.musee-orsay.fr

موزه اورسی پاریس

موزه اورسی پاریس

کلیسای نوتردام (Cathédrale Notre-Dame de) 

با شنیدن اسم این کلیسا، بی درنگ نام گوژپشت نوتردام (اثر فاخر ویکتور هوگو) در گوشه ذهنمان نقش می بندد. در این کتاب ماندگار، از برجهای کلیسا به عنوان محل زندگی گوژپشت معروف یاد شده است. کلیسایی با معماری بی نظیر که به مجسمه های اسرارآمیزی مزین شده است. لذت غذا دادن به پرندگان همراه با بازدید رایگان از کلیسا، روزی به یادماندنی را به شما هدیه خواهد داد. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Cathedral of Notre-Dame de Paris, 6 Parvis Notre-Dame-place John Paul II, 75004 Paris

تلفن : 33142345610+

ساعات بازدید : Closed

وب سایت : www.notredamedeparis.fr

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

قلعه کونسیرژری (Conciergerie)

قلعه ای تاریخی که بخشی از معروفیت خود را مدیون ماری آنتوانت منفور است و شما را با خود به اعماق تاریخ می برد جایی که اولین جرقه های انقلاب کبیر فرانسه زده شد. فضای قلعه که با موزه آثار تاریخی همراه شده، حال و هوای این انقلاب بزرگ را به خوبی بیان می کند. دیوارهای قلعه استادانه و به چندین زبان، آن چه که در این روزگار بر فرانسه گذشته را شرح می دهند. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 2 boulevard du Palais75001 Paris, France

تلفن : 33559684083+

ساعات بازدید : 9:30AM–6PM
وب سایت :
www.paris-conciergerie.fr

قلعه کونسیرژری پاریس

قلعه کونسیرژری پاریس

کلیسای سنت شاپل (Sainte-Chapelle)

دیوارهای بسیار بلند که بخش اعظمشان را شیشه های رنگی پوشانده و به سقف های نیم-مخروطی نیلگونی منتهی می شوند، تنها بخشی از زیبایی های بی نظیر کلیسای سن شاپل است. ستون ها و سر ستونهای کلیسا، شکوه و جلال معماری قرون وسطی را به رخ می کشند. مجسمه های سنگی اش ماهرانه در فضای داخلی کلیسا تعبیه گشته اند. هر یک از تصاویر نقش بسته بر روی شیشه ها، داستانی رازآلود در دل خود دارند. به هر بخش از کلیسا که نظر کنیم گویی نفس مسیحایی بر تار و پود این کلیسا دمیده شده تا جانی دوباره بگیرند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 8 Boulevard du Palais75001 Paris, France

تلفن : 33153406080+

ساعات بازدید : 9AM–5PM

وب سایت : www.sainte-chapelle.fr

قلعه سن شاپل پاریس

کلیسای سنت شاپل پاریس

کلیسای سکره کر یا قلب مقدس (Sacré-Coeur)

کلیسای سکره کر قبل از آن که بر روی تپه ای بلند باشد، بر روی ابرها بنا شده که برای دیدن وقار و زیبایی اش، می بایست 300 پله اش را با پای دل بالا رفت. نمای سفید داخلی و خارجی آن همراه با معماری خیره کننده اش، کلیسا را همچون عروسی زیبا در قلب پاریس نشانده است. تمثالی حیرت آور از مسیح بر فضای داخلی گنبد اصلی کلیسا نقش بسته که هر گردشگری را محو تماشای خود خواهد کرد. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 35 Rue du Chevalier-De-La-Barre75018 Paris, France

تلفن : 33153418900+

ساعات بازدید : 6AM–10:30PM

وب سایت : www.sacre-coeur-montmartre.com

کلیسای سکره کر یا قلب مقدس پاریس

کلیسای سکره کر یا قلب مقدس پاریس

کاخ ورسای (Palace of Versailles)

وقتی از جنوب غربی پاریس خارج می شوید پس از طی مسافت 40 دقیقه ای با قطار، کاخی باشکوه توجه تان را به خود جلب خواهد کرد و تنها با حدود 10 دقیقه پیاده روی می توانید خودتان را به آن برسانید. منطقه ای وسیع که شامل باغ ها، دریاچه ها و ساختمان هایی با معماری داخلی و خارجی بی همتاست. راهروی اصلی ساختمان دارای سقفی است که طراحی منحصر به فردی دارد و بخشی از آن را نیز شیشه پوشانده است و سرتاسر دیوارهای راهرو را تابلوهای نقاشی فاخری تشکیل داده است. در سفر خود به پاریس بازدید از این کاخ رویایی را در برنامه خود بگنجانید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Place d'Armes78000, Versailles, France

تلفن : 33130837800+

ساعات بازدید : ................................

وب سایت : en.chateauversailles.fr

کاخ ورسای پاریس

کاخ ورسای پاریس

طاق نصرت (Arc de Triomphe)

پاریسی ها برای بزرگداشت سربازهای شجاعی که در جنگ های ناپلئون کشته شده اند، بنایی احداث کردند که امروزه به طاق نصرت مشهور است. سازه ای زیبا که نام بسیاری از جنگنجویان آن زمان، در جای جای آن حک گردیده و بر سقف باشکوهش مطالبی مفید از تاریخ فرانسه نوشته شده است. ستون های طاق به مجسمه ها و نقش برجسته های بی نظیری مزین گشته که جلوه خاصی را به آن داده اند. تماشای برج ایفل از بالای این طاق حیرت آور، خالی از لطف نیست. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Place Charles de Gaulle75008 Paris, France

تلفن : 33155377377+

ساعات بازدید : 10AM–10PM

وب سایت : www.paris-arc-de-triomphe.fr

طاق نصرت پاریس

طاق نصرت پاریس

باغ لوکزامبورگ (Luxembourg Gardens)

اگر می خواهید معنای ریلکسیشن را با تمام وجود حس کنید پیشنهاد ما به شما باغ رویایی لوکزامبورگ است البته ساعتتان را طوری کوک کنید که دانش آموزان در مدرسه و سر کلاس باشند! چرا که در ساعات غیر از مدرسه پر می شود از کودکانی که تشنه بازی و سرگرمی اند. در فضای سرسبز باغ قدم بزنید، اکسیژن خالص و ناب استشمام کنید و از پیک نیکتان به روش فرانسوی ها لذت ببرید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Rue de Vaugirard, Boulevard St. Michel, Rue Auguste-Comte and Rue Guynemer | I iooll, 75006 Paris, France

تلفن : 33142342000+

ساعات بازدید : ................................

وب سایت : www.senat.fr

باغ لوکزامبورگ پاریس

میدان کنکورد (Place de la Concorde)

در روزگاران قدیم، رسم بر این بود که پادشاه هر سرزمین هنگام دیدار با دیگر پادشاهان و به نشانه احترام هدایایی را پیشکش می کرد. از عجیب ترین این هدایا ستونی سنگی و چهار گوش بود که حاکم مصری به فرانسوی ها اهدا کرد. ستونی که حدود 21 متر ارتفاع و 120 تن وزن دارد و چگونگی حمل و نقل آن در زمان های دور قابل تامل است. امروزه این ستون در میدان کنکورد واقع شده؛ میدانی وسیع و زیبا که نه تنها قدمتی تاریخی دارد بلکه ساختمان ها و فضاهای معروفی آن را احاطه کرده اند که هر یک به تنهایی بر ارزش و اعتبار  این میدان می افزایند. در یک سمت آن ساختمان هایی از قبیل: سفارت آمریکا، وزارت دریاداری فرانسه و هتل کریلیون و در سمت دیگر باغ تویلری قرار گرفته اند. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : At The End of the Champs Elysses, 75008 Paris, France

تلفن : ................................

ساعات بازدید : 12:00AM-12:00PM

وب سایت : www.parisinfo.com

میدان کنکورد پاریس

 باغ تویلری (Tuileries Garden)

خودتان را برای یک پیاده روی رمانتیک آماده کنید. باغی بی نظیر پر از درختان تنومند و حوضچه های پرآب و مسیرهایی برای پیاده روی. مسیرهایی که دو طرف آن ها را درختان سرسبز و شمشادگونه پوشانده اند و به صورتی بسیار زیبا توسط باغبان های خوش ذوق فرانسوی هرس شده اند. از نکات جالب توجه، متقارن بودن باغ است به گونه ای که اگر ابتدا تا انتهای آن را با یک خط صاف به هم وصل کنیم هرآنچه در سمت راست آن قرار می گیرد در سمت چپ هم وجود خواهد داشت. در سفر به پاریس، بازدید رایگان از این باغ مهیج را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Jardin des Tuileries | pl. de la Concorde, rue de Rivoli75058 Paris, France

تلفن : ....................................

ساعات بازدید : 7AM–9PM
وب سایت : 
www.parisinfo.com

 باغ تویلری پاریس

 برج مونپارناس (Montparnasse Tower)

برجی که برای گردشگران نه راحتی اتاق هایش اهمیت دارد نه طراحی داخلی لابی اش و نه حتی معماری و نمای بیرونی آن! گردشگران خود را با شور و اشتیاق خاصی به طبقه فوقانی این آسمان خراش می رسانند تا زیبایی های شهر پاریس را از ارتفاعی حدود 200 متر نظاره گر باشند. درخشش موزه لوور و کلیساهای سکره کر و نوتردام از بالای این برج بیشتر است مخصوصا اگر هنگام غروب یا در تاریکی شب به تماشای این زیبایی ها بنشینید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 33 avenue du Maine75015 Paris, France

تلفن : 33145385256+

ساعات بازدید : ...............................

وب سایت : www.tourmontparnasse56.com

برج مونپارناس پاریس

دیزنی‌لند پاریس (Disneyland Paris)

دست فرزند دلبندتان را بگیرید و با او به دوران کودکی خود سفر کنید. لحظاتی که با دلاوری های رابین هود احساس شجاعت می کردید، با ترس های پینوکیو همراه می شدید و از رفتارهای رازآلود میکی موس غرق در شگفتی می گشتید. دیزنی لند یک نمونه عالی برای یادآوری خاطرات ناب کودکی است که بازی های مهیج با شخصیت های کارتونی آن، یک روز به یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 77420, Marne-la-Vallee, France

تلفن : 33160306053+

ساعات بازدید : 10AM–6:30PM

وب سایت : www.disneylandparis.com

دیزنی‌لند پاریس

معبد پانتئون (Panthéon)

"یکی برای همه، همه برای یکی" : شعار معروفی که از اثر ماندگار "سه تفنگدار" امیل زولا گرفته شده است. امیل زولا تنها یکی از شخصیت های معروفی است که در معبد پانتئون به خاک سپرده شده اند. چهره های شاخصی چون : ویکتور هوگو، ژان ژاک روسو، ماری کوری، ولتر و حتی معمار همین معبد یعنی سوفلو در پای همین معبد دفن شده اند. از دیگر عواملی که باعث بیشتر شدن محبوبیت معبد شده قدمت تاریخی آن و  همچنین معماری خاصش می باشد که به سبکی کاملا ایتالیایی طراحی و بنا شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Place du Pantheon75005 Paris, France

تلفن : 33144321800+

ساعات بازدید : 10AM–6:30PM
وب سایت :
www.paris-pantheon.fr

معبد پانتئون

معبد پانتئون پاریس

باغ گیاهان (Jardin des Plantes)

باغ وسیع و سرسبزی که زیبایی هایش فقط در تنوع گیاهانش خلاصه نمی شود. وجود جانوران، پرندگان، گلخانه ها، موزه تاریخ طبیعی و حتی محلی برای نمایش واقعیت مجازی از جاذبه های این مجموعه جالب و دیدنی است. در این باغ آبشاری وجود دارد که جعبه مداد رنگی این مجموعه را تکمیل کرده است.  ضمنا این باغ دوست داشتنی، محلی فوق العاده برای یادگیری و بازی کودک دلبند شماست.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 57 rue Cuvier75005 Paris, France

تلفن : 33140793000+

ساعات بازدید : 9AM–5PM

وب سایت : www.jardindesplantes.net

باغ گیاهان پاریس

گورستان پرلاشز (Père Lachaise Cemetery)

وقتی از گورستان ها صحبت می کنیم ناخودآگاه حس خاصی از غم و اندوه وجودمان را فرا می گیرد اما اگر به دنبال تجربه ای متفاوت از دیدن گورستان ها هستید، بازدید از گورستان پرلاشز را در برنامه خود بگنجانید. اکثر قبرهای موجود در این مکان شگفت انگیز، تنها یک تکه سنگ ساده نیستند بلکه بیشترشان مجسمه ها یا نقش برجسته هایی دارند که نه تنها برگرفته از اعتقادات پاریسی ها به جهان دیگر است بلکه حال و هوای گورستان را حسابی تغییر داده است. شاید برایتان جالب باشد که "صادق هدایت" نیز در این گورستان دفن شده است. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 16 rue du Repos, 75020 Paris, France

تلفن : 33155258210+

ساعات بازدید : 8AM–5:30PM

وب سایت : www.pere-lachaise.com

گورستان پرلاشز پاریس

گورستان پرلاشز پاریس

طاق نصرت دفانس (Grande Arche de la Defense)

سازه ای مدرن با نمایی جالب که آسمان خراش های پاریس آن را در آغوش گرفته اند. در حوالی این طاق زیبا، قدرت انتخاب زیادی برای لذت بردن دارید. می توانید در محوطه بیرونی طاق، قدم بزنید، دوچرخه سواری کنید، بدوید، عکس بگیرید و  حتی در کافه های اطراف، قهوه اسپرسو نوش جان کنید یا درون طاق سرگرم خرید از فروشگاه های برند بشوید و برج های سر به فلک کشیده پاریس را از طبقات فوقانی ساختمان نظاره گر باشید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 1 place du parvis de La DefensePuteaux, La Defense, France

تلفن : 33140905220+

ساعات بازدید : 9:30AM–7PM (شنبه و یکشنبه : تعطیل)
وب سایت :
www.lagrandearche.fr

طاق نصرت دفانس پاریس

عمارت ملی انولید (Les Invalides)

چندین موزه و کلیسا دست در دست هم گذاشته و این عمارت تاریخی و ارزشمند را به وجود آورده اند. موزه جنگ های معاصر، موزه ارتش، موزه ماکت ها و نقشه ها،  کلیسای سنت لویی انولید و کلیسای سلطنتی گنبد انولید از جمله آن هاست. اگر بگوییم این مجموعه هویت پاریس است پر بیراه نگفته ایم! ساختمان اصلی عمارت به شکل صلیب است و در قلب خود مقبره ناپلئون بناپارت کبیر را جای داده. جایی که نه فقط مقبره بلکه لباس ها و دستاوردهای جنگی ناپلئون را هم به غنیمت گرفته است. پرچم هیتلر و مجموعه ای از مدال ها و نامه ها که با طراحی و نورپردازی خاصی چیده شده اند تنها بخشی از جاذبه های این موزه ها هستند. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس :  Rond-Point du Bleuet de France, 75007 Paris, France

تلفن : ....................................

ساعات بازدید : 10AM–5PM

وب سایت : www.musee-armee.fr

عمارت ملی انولید پاریس

عمارت ملی انولید پاریس

کتابخانه ملی فرانسه (The François-Mitterrand Library)

کتابخانه ملی فرانسه بی شک یکی از کتابخانه های بزرگ دنیاست که امروزه بیشتر یک جاذبه توریستی است تا یک کتابخانه، چرا که هم از نظر موقعیت جغرافیایی و هم از نظر ارزش آثار، نمونه ای کم نظیر محسوب می شود. قرارگیری کتابخانه در بین ساختمان های مهمی چون بورس، اپرا و باغ تویلری و همچنین طراحی و معماری زیبای داخلی آن را به آثار و نسخ خطی و چاپی اش اضافه کنید تا در این خصوص با ما هم نظر شوید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Quai François Mauriac, 75706 Paris, France

تلفن : 33144397878+

ساعات بازدید : 9AM–8PM

وب سایت : www.bnf.fr

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی فرانسه

کاخ گارنیر یا اپرای ملی  (Palais Garnier)

اگر لیدر یا راهنما ندارید هرگز به این کاخ مجلل و باشکوه نروید! زیرا آن قدر مطالب و موضوعات جذاب برای دیدن و شنیدن وجود دارد که اگر فلسفه یا تاریخچه آن ها را ندانید، لذت واقعی بازدید از کاخ را از دست می دهید. کاخ گارنیه که محل برگزاری تئاترها و اپراهای بزرگ است در واقع شاهکاریست از هنر معماری و رنگ پردازی که نمونه اش را در هیچ جای دنیا پیدا نمی کنید. در گارنیه همه چیز مجلل و سلطنتی به نظر می رسد: لوسترهای بزرگ، راهروهای پهن، سقف های بلند و ستون های استوار که همگی در هایلایتی از رنگهای طلایی و نقره ای می درخشند. طراحی فوق العاده نمای داخلی و رنگ بندی هنری سالن ها و راهروهایش در همان بدو ورود میخ کوبتان می کند. در سفر به پاریس، فرصت بازدید از این کاخ رویایی را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 8 Rue Scribe, 75009 Paris, France

تلفن : 33171252423+

ساعات بازدید : ..................................

وب سایت : www.operadeparis.fr

کاخ گارنیر یا اپرای ملی پاریس

کاخ گارنیر یا اپرای ملی پاریس

کلیسای مادلین (L'église de la Madeleine)

ستون های سفید و یکدست به گونه ای بسیار منظم دور تا دور کلیسا را پوشانده اند و گویی هم از بخش داخلی بنا در برابر خطرات بیرونی محافظت می کنند و هم سقف ساختمان را بر بالای تخت پادشاهی نگه می دارند.  البته می توان این طور استنباط کرد که وقتی ناپلئون دستور چگونگی احداث این کلیسا را صادر می کرده، قصد نمایش دادن قدرت سپاهش را نیز داشته است. وجود این ستون های زیبا فقط به بیرون کلیسا محدود نمی شود؛ نمای داخلی کلیسا نیز از وقار این ستون ها بهره برده است. اگر نمای بیرونی بنا مجابتان نکرد که از این کلیسای دوست داشتنی دیدن کنید، اصلا عجله نکنید. درون کلیسا واقعا دیدنی است! شبستان کلیسا سه گنبد زیبا دارد که طرح ها و رنگ های بکار رفته در آن شما را با خود به قرون وسطی می برد. بر روی درهای نقره فام کلیسا، نقش برجسته هایی وجود دارد که زیبایی خاصی به ساختمان بخشیده اند. در بخش انتهایی شبستان، مجسمه ای از تمثال مسیح به همراه فرشتگان دیگر به چشم می خورد که در نوع خود جالب و زیباست.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : Place de la Madeleine75001 Paris, France

تلفن : 33144516900+

ساعات بازدید : 9:30AM–7PM

وب سایت : www.eglise-lamadeleine.com

کلیسای مادلین پاریس

کلیسای مادلین پاریس

قلعه ونسن (Château of Vincennes)

در حومه شرقی پاریس و به دور از همه اماکن شلوغ توریستی، طی یک سفر کوتاه 20 دقیقه ای با مترو، به اعماق تاریخ سفر کنید. جایی که قلعه ونسن شما را با خود به 16 قرن پیش می برد. برج و باروی قلعه برخلاف دیگر قلعه ها به جای اینکه در طرفین آن قرار گرفته باشند در پشت و جلوی آن بنا شده اند و این موضوع، ساختار جالب و متفاوتی به قلعه داده است. سازه اصلی اما به سبک کلیساهای ایتالیایی (کلیسای جامع میلان) بنا شده. ترکیب این دو سبک، ونسن را به قلعه ای متفاوت و جالب تبدیل کرده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Avenue de Paris94300 Vincennes, France

تلفن : 33143281548+

ساعات بازدید : 10AM–5PM

وب سایت : www.chateau-de-vincennes.fr

قلعه ونسن پاریس

کاخ شایو (Palais de Chaillot)

تقابل کاخ شایو با برج ایفل، تجربه جالب و متفاوتی برای گردشگران ایجاد می کند به طوری که می توان از بلندای برج ایفل، منظره سرسبز و زیبای کاخ شایو را به تماشا نشست یا از محوطه باز اطراف کاخ شایو، عظمت و شکوه برج ایفل را نظاره کرد. کاخ از دو بخش بزرگ (گرند پلس) و کوچک (پتیت پلس) تشکیل شده که سبک معماری آن ها، نمایی جالب به کاخ داده است. البته این کاخ امکانات دیگری نظیر چندین موزه، سالن تئاتر و آکواریوم هم دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Paris France 1 Pl Trocadero Et du 11 Novembre75116 Paris, France

تلفن : 33153656953+

ساعات بازدید : ................................

وب سایت : www.parisinfo.com

کاخ شایو پاریس

میدان وندوم (Place Vendôme)

گاهی وجود تضاد در بین اجسام نه تنها باعث بی نظمی نمی شود بلکه ممکن است هارمونی فوق العاده ای از کنار هم قرار گرفتن غیرهمجنس ها ایجاد گردد. میدان وندوم مصداق بارز این هارمونی زیباست. ساختمان های ساده و تاریخی که قدمتشان به قرون 16 و 17 میلادی می رسد و ستون فیروزه ای رنگ بلندی که در محوطه وسط میدان به دستور ناپلئون اول بنا شد را در کنار جدیدترین جواهرات و زیورآلات برند دنیا قرار دهید که در این ساختمان های قدیمی، طراحی، عرضه و به فروش می رسند. حتی اگر قصد خرید جواهرات گران قیمت را هم نداشته باشید باز هم ارزش دارد که از میدان، ساختمان ها و فروشگاه هایشان بازدید کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : France , paris 75001

تلفن : 33262864621+

ساعات بازدید : .................................

وب سایت : .............................

میدان وندوم پاریس

پل الکساندر سوم (Pont Alexandre III)

اگر به پاریس سفر کنید و پل الکساندر سوم را نبینید مثل این است که اصلا به پاریس نرفته اید! پلی بسیار زیبا که بر رود پرآب سن بنا شده و خیابان شانزالیزه را به برج ایفل وصل می کند. بر روی این پل رویایی قدم بزنید، از دیدن مجسمه های زیبا و مدرنش لذت ببرید و لحظه غروب خورشید از پس برج ایفل را به تماشا بنشینید. حتی می توانید بر روی رود بی نظیر سن قایق سواری کنید و تجربه ای متفاوت تر از این پل رمانتیک داشته باشید. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس :  Pont Alexandre III, 75008 Paris, France

تلفن : .................................

ساعات بازدید : ...............................

وب سایت : .................................

پل الکساندر سوم پاریس

پاریس پلاژ (Paris-Plages)

در امتداد رود سن، پلاژهایی وجود دارد که می شود بعدازظهر خاطره انگیزی را در آن ها تجربه کرد. تماشای قایق های زیبا که در حال گذر از رودخانه هستند، میل کردن قهوه یا نوشیدنی های دیگر، گرفتن حمام آفتاب و گوش دادن به موزیک هایی که در همین پلاژها پخش می شوند، نوید یک عصر زیبا را می دهند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Parc des Rives de Seine, 75004 Paris, France

تلفن : ...................................

ساعات بازدید : .................................

وب سایت : .............................

پاریس پلاژ 

کاخ الیزه (Élysée Palace)

کاخ سلطنتی الیزه که فضای داخلی اش از فضای بیرونی آن مجلل تر است اما همان نمای بیرونی هم فاخر و زیباست. یک روز کامل برای گردش در این کاخ مجلل وقت لازم است. درختان و گیاهان حیاط به شکلی هنرمندانه هرس شده اند. شکوه و اقتدار اما در درون ساختمان کاخ بیشتر جلوه می کند. در و دیوارهای بنا، به نقش برجسته های طلایی رنگ زیبایی مزین شده اند، لوسترهای بزرگ و درخشان، خودنمایی می کنند، دکوراسیون داخلی اتاق ها با وسایل گرانبها انجام شده است و ظروف و وسایل غذاخوری که بر روی میزها چیده شده اند بسیار لوکس و اکثرا از طلا و نقره هستند طوری که بازدیدکنندگان را وسوسه می کنند تا یکی را به عنوان یادگاری بردارند! 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 55 rue du Faubourg Saint Honore75008 Paris, France

تلفن : 33142928100+

ساعات بازدید : .................................

وب سایت : www.elysee.fr

کاخ الیزه پاریس

کاخ الیزه پاریس

پل نئوف (Pont Neuf)

قدیمی ترین پل پاریس قطعا داستان های زیادی برای گفتن دارد. وقتی بر روی این پل سنگی و تاریخی قدم می زنید، عظمت برج ایفل از یک سو و وقار کلیسای نوتردام از سوی دیگر واقعا دیدنی است. زیبایی پل زمانی به اوج خود می رسد که در حین قایق سواری بر روی رودپرآب سن دیده شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Ile de la CiteParis, France

تلفن : 33262864621+

ساعات بازدید : ......................................

وب سایت : ..................................

پل نئوف پاریس

موزه ملی پیکاسو (Picasso National Museum)

شاید فکر کنید هزینه بازدید از این موزه هم مثل قیمت آثارش بالا باشد! خبر خوش اینکه با یک مبلغ ناچیز می توان از همه نقاشی ها، مجسمه ها و دست نوشته های نقاش معروف فرانسوی یعنی "پابلو پیکاسو" دیدن کرد. نمای بیرونی موزه در نوع خود جالب و زیباست. ساختمانی با سنگهای سفید با پنجره هایی بلند که شیشه های رنگارنگش روح هنری و متفاوتی را به ساختمان موزه بخشیده است. موزه علاوه بر نمایش هنرهای به جا مانده از پیکاسو، در زمان های خاصی از سال میزبان نمایشگاه ها و گالری های کوتاه مدت نیز هست. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 5 rue de Thorigny | Hotel Sale, Marais75003 Paris, France

تلفن : 33185560036+

ساعات بازدید : 10:30AM–6PM (دوشنبه ها : تعطیل)

وب سایت : www.museepicassoparis.fr

موزه ملی پیکاسو پاریس

موزه ملی پیکاسو پاریس

میدان ووژ (Place des Vosges)

خانه های نارنجی با سقف های آبی رنگشان این میدان زیبا و رمانتیک را در آغوش گرفته اند. دور تا دور میدان، درخت هایی به صورت دو به دو و موازی کاشته شده اند که شاخ و برگ هایشان به شکلی شگفت انگیز در هم تنیده شده است. معروفیت و محبوبیت میدان فقط به دلیل زیبایی آن نیست. جالب است بدانید این میدان قدیمی ترین میدان پاریس است که بر اساس نقشه مهندسی ساخته شده است. همچنین خانه ویکتور هوگو (نویسنده مشهور فرانسوی) در این حوالی بوده است. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Place des Vosges | 4th Arrondissement75004 Paris, France

تلفن : ............................

ساعات بازدید : .................................

وب سایت : ................................

میدان ووژ پاریس

رودخانه سن (Seine

بهترین راه برای درک زیبایی های رود سن، قایق سواری بر روی این رودخانه زیباست. مسیری که از حوالی برج ایفل شروع می شود و تا کلیسای نوتردام ادامه می یابد. این مسیر آبی، آن چنان شگفت انگیز و مهیج است که گویی در آسمان ها و بر بالای ابرها پرواز می کنید. قایق سواری کمتر از یک ساعت طول می کشد اما خاطره ای می سازد که سال ها از به یاد آوردنش نیز لذت خواهید برد. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 75001 Paris, France

تلفن : .....................................

ساعات بازدید : ..................................

وب سایت : ....................................

رودخانه سن پاریس

موزه بنیاد لویی ویتون (Louis Vuitton Foundation

این موزه هنری زیبا توسط فرانک گری ایجاد شده است. معماری مدرن موزه(چه داخلی و چه بیرونی) در نوع خود جالب و دیدنی است. پنجره های پشت بام طوری طراحی شده اند که می توان از پسشان برج اعجاب آور ایفل را تماشا کرد. موزه پر است از نقاشی های زیبا که هر روزه علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشاند. این موزه همچنین محل برگزاری نمایشگاه های برجسته ای نظیر نمایشگاه باسکویت است.  

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 8 avenue du Mahatma Gandhi75116 Paris, France

تلفن : 33140699600+

ساعات بازدید : 11AM–8PM (سه شنبه ها : تعطیل)

وب سایت : www.fondationlouisvuitton.fr

موزه بنیاد لویی ویتون پاریس

موزه بنیاد لویی ویتون پاریس

عمارت مجلس ملی (National Assembly

یک ساختمان اداری بزرگ که از قرن 18 میلادی به یادگار مانده دارای کتابخانه ای کلاسیک و اتاق های تاریخی که طراحی و دکوراسیون داخلی زیبایش، اهمیت این بنا را افزایش داده است. نقش برجسته های طلایی رنگی سرتاسر دیوار های داخلی ساختمان را پوشانده اند. تمامی وسایل چیده شده از مجسمه ها گرفته تا ظروف غذاخوری همگی باشکوه و مجلل هستند. تابش نور لوسترهای سلطنتی بر این مجموعه زیبا، فضایی ایده آل برای گرفتن چند عکس بی نظیر را فراهم می کند. البته فضای بیرونی عمارت هم خالی از لطف نیست و علاوه بر امکان گرفتن عکس های خاطره انگیز، فضایی برای استراحت و لذت بردن از هوای تازه است. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 33 quai D Orsay75007 Paris, France

تلفن : 33140636000+

ساعات بازدید : ................................

وب سایت : www.assemblee-nationale.fr

عمارت مجلس ملی پاریس

خانه ویکتور هوگو  (Maison de Victor Hugo

اگر کتاب مشهور گوژپشت نوتردام را خوانده باشید مطئنا محل زندگی خالق این اثر بی نظیر، برایتان جالب خواهد بود. چنانچه این کتاب زیبا را نخوانده اید پس از دیدن خانه ویکتور هوگو، نگاهی هم به کتاب گوژپشت بیاندازید. خانه پر است از کلکسیون ظروف و وسایل جالبی که ویکتور هوگو در دوران زندگی خود جمع آوری کرده است. همچنین بعضی از وسایل مورد استفاده او نظیر تخت خوابی که بر روی آن می خوابیده، میز تحریر و تعدادی از دست نوشته هایش در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند. خانه ای دوست داشتنی که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 6 Place des Vosges75004 Paris, France

تلفن : 33142721016+

ساعات بازدید : Closed

وب سایت: www.maisonsvictorhugo.paris.fr

خانه ویکتور هوگو پاریس

خانه ویکتور هوگو پاریس

مرکز فرهنگی پومپیدو  (The Centre Pompidou)

به جرات می توان گفت که پس از برج ایفل و موزه لوور پربازدیدترین بنای پاریس، مرکز فرهنگی پومپیدو است. بنایی که ابتدا به دلیل طراحی جالبش معروف شد: تمامی لوله کشی ها، کانال های تهویه هوا و سیم کشی های برق در بیرون ساختمان و در معرض دید قرار دارند درست شبیه انسانی که دل و روده اش بیرون ریخته باشد! اما در این سازه مدرن، فعالیت هایی صورت می گیرد که در پرمخاطب بودن آن بی تاثیر نیست: موسسه پژوهش‌های تطبیقی آکوستیک موسیقی، موزه ملی هنرهای مدرن، مرکز طراحی صنعتی و کتابخانه‌ ارزشمند و بزرگ که همگی در این ساختمان فعال هستند و روزانه میزبان هزاران علاقه مند و گردشگر هستند. هر زمانی از سال که از این مرکز فرهنگی بازدید کنید معمولا چندین نمایشگاه هنری در حال برگزاری است. از نقاشی های به سبک کوبیسم بگیرید تا ماکت های چوبی ساختمانی.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Place Georges Pompidou75004 Paris, France

تلفن : 33144781233+

ساعات بازدید : 11AM–9PM (سه شنبه ها : تعطیل)
وب سایت :
www.centrepompidou.fr

مرکز فرهنگی پومپیدو پاریس

باغ رویال پالاس (Jardin Du Palais-Royal

با تنها 5 دقیقه پیاده روی از موزه لوور، می توانید خود را به این پارک دوستداشتنی برسانید، به دور از هیاهو و شلوغی شهر کمی استراحت کرده و شش هایتان را از اکسیژن خالص پر کنید. پارکی دنج و آرام که به خوبی بازگو کننده احوال نسل های گذشته پاریسی هاست. در این پارک، مسیرهای رمانتیکی وجود دارد که دو طرف آن ها را درختانی زیبا پوشانده اند و نویدبخش یک پیاده روی عاشقانه در یک بعدازظهر دل انگیز هستند.   

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 6 rue de Montpensier, 75001 Paris, France

تلفن : 33147039216+

ساعات بازدید : 8AM–8:30PM
وب سایت :
 .....................................

باغ رویال پالاس پاریس

موزه رودن (Rodin Museum

با یک تیر سه نشان بزنید! در دنیا موزه های دائمی انگشت شماری وجود دارند که آثارشان هم در فضای باز و هم در فضای بسته نمایش داده می شود. موزه رودن یکی از مشهورترین این موزه هاست که علاوه بر داشتن این دو قابلیت، طراحی فضای بازش نیز فوق العاده زیبا و دوستداشتنی است. اما در محوطه باز این موزه، مجسمه های آگوست رودن، مجسمه ساز مشهور فرانسوی؛ به گونه ای هنرمندانه قرار داده شده اند. در میان این مجسمه ها، "مجسمه متفکر" معروفیت بیشتری دارد چرا که خالق این مجسمه ها که روزگاری محل زندگی و کارش همین موزه بوده است، در زیر مجسمه متفکر دفن شده است. بقیه مجسمه ها که تعدادشان هم بیشتر است، در ساختمان موزه و در دو طبقه گذاشته شده اند. بازدید از این موزه نه تنها هنرمندان حوزه مجسمه را خشنود می کند بلکه گردشگران دیگر را هم به تحسین وا می دارد. در سفر به پاریس، این موزه شگفت انگیز را هرگز فراموش نکنید.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 79 rue de Varenne75007 Paris, France

تلفن : 33144186110+

ساعات بازدید : 10AM–6:30P (دوشنبه ها : تعطیل)

وب سایت : www.musee-rodin.fr

موزه رودن پاریس

موزه رودن پاریس

منابع: www.tripadvisor.com

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات

    بهترین تورها

    تور اسپانیا - پرتغال
    تور ایتالیا