قبل بازدید از کاخ ورسای پاریس این نکات را بدانید + راهنمای بازدید

2 سال پیش 0 دیدگاه

کاخ ورسای پاریس به عنوان یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس و اطراف آن، همیشه مملو از گردشگران است. بنابراین، بازدید ممکن است آسان نباشد. این کاخ، قبل از تبدیل شدن به مجلل‌ترین کاخ اروپا، تنها اقامتگاه شکار «لویی سیزدهم» در حومه پاریس بود. پسر او، «لوئیس چهاردهم» بود که تصمیم گرفت عملیات بازسازی این کاخ را انجام دهد و این مکان را به مدلی از اقامتگاه سلطنتی در اروپا تبدیل کند. این کاخ که در سال 1837 به موزه تبدیل شد، نه تنها به دلیل بزرگی، بلکه به دلیل محیط‌های بسیار مجلل خود را تحت تاثیر قرار داد؛ مثلا اتاق خواب پادشاه که طلای خالص بود و گالری آینه‌ها در زمانی که آینه کالایی فوق‌العاده‌گران بود. کاخ ورسای پاریس در حومه پاریس و در 22 کیلومتری مرکز شهر ورسای واقع شده است. 

باغ کاخ ورسای پاریس

باغ‌های ورسای متشکل از جنگل‌ها، مجسمه‌ها، فواره‌ها و دریاچه‌ها و... توسط «آندره لو نوتر» که سال‌ها برای پادشاه لوئی چهاردهم کار می‌کرد، ایجاد شد. این پروژه چند دهه طول کشید تا تکمیل شود و دارای سبک باغبانی متقارن است و بعداً باعث ایجاد سبک "باغ فرانسوی" شد. همه چیز آن‌قدر منظم و صاف است که عاشق نشدن در این باغ سخت است.

کاخ ورسای در پاریس

بازدید از کل باغ با پای پیاده ممکن است کمی خسته کننده باشد و به همین دلیل چندین گزینه برای حمل‌ونقل داخلی وجود دارد، مانند:

  • دوچرخه سواری 5.50 یورو نیم ساعت و 7.50 یورو در ساعت
  • قطار: 7.50 یورو (شما را از قلعه به گراند و پتی تریانون می‌برد)
  • قایق: 13 یورو نیم ساعت و 17 یورو در ساعت

راهنمای بازدید کاخ ورسای پاریس

نکاتی در مورد نحوه بازدید از کاخ ورسای پاریس‌، یکی از مشهورترین و پر بازدیدترین نقاط توریستی فرانسه را بخوانید. هر سال این کاخ به طور متوسط ​​پذیرای 8 میلیون گردشگر است که مشتاق کشف خانه لویی شانزدهم و ماری آنتوانت هستند. پس حتما بازدید از کاخ را در سفر به پاریس قرار دهید. کاخ از هر نظر یک نماد است؛ نمادی از معماری، تاریخ و بالاتر از همه آن، نماد سلطنت است و قطعا مکانی بی نظیر است که ارزش دیدن را دارد.

مساحت کاخ ورسای پاریس

کاخ ورسای از داخل: مکان هایی که باید دید

اگر کاخ ورسای پاریس از بیرون فوق‌العاده به نظر می‌رسد، درون آن نفس‌گیر است. کاخ، بسیار بزرگ و پر از جزئیات طلا است. لوسترهای کریستالی و دیوارهای مرمری شهرت ساکنان آن را برآورده می‌کند. با این حال، اتاق‌های خاصی در کاخ وجود دارد که به سادگی نمی‌توان آن‌ها را از دست داد. بدون شک زیباترین مکان ورسای تالار آینه است. معماری این تالار چیزی است که شما را مسحور می‌کند. تمام تجمل و غنای جزئیات باعث می‌شود احساس کنید یک ملکه یا پادشاه واقعی هستید. علاوه‌بر این، بسیاری از تصمیمات سیاسی و تاریخی در آن جا گرفته شد. معاهده ورسای که به جنگ جهانی اول پایان داد، در سال 1919 در تالار آینه امضا شد.

کاخ سلطنتی ورسای در پاریس

بازدید از آپارتمان‌های ملکه نیز یکی از نکات جالب بازدید از کاخ است. از این گذشته، اتاق‌هایی که او در آن می‌خوابید و بازدیدکنندگان را در آن پذیرایی می‌کرد هنوز توسط خود ملکه تزئین شده است. در مجموع 4 پادشاه در این اتاق‌ها متولد شدند. مکان چشم‌گیر دیگر نیز گالری نبردهای بزرگ است. این گالری علاوه‌بر این که بزرگ‌ترین اتاق کاخ است، با هدف نشان دادن تمام پیروزی‌های فرانسوی‌ها در نبرد ساخته شده است.

نکات بازدید کاخ ورسای پاریس

1- بلیط را از قبل خریداری کنید

اولین نکته برای بازدید از کاخ ورسای این است که بلیط خود را از قبل به صورت آنلاین تهیه کنید. با خرید آنلاین از یک صف طولانی برای خرید بلیط خود در محل جلوگیری می‌کنید. بنابراین، با خرید آنلاین بلیط خود از قبل برنامه‌ریزی کنید. انواع مختلفی از بلیط‌ها به ورسای وجود دارد، از ابتدایی‌ترین آن‌ها که فقط شامل ورود به کاخ می‌شود تا کامل‌ترین آن‌ها که شامل بازدید از Trianon و دامنه‌های Marie Antoinette می‌شود. ورود به باغ رایگان است و راهنمای صوتی در تمامی بلیط‌ها گنجانده شده است.

فاصله کاخ ورسای تا پاریس

2- با RER C 5 در ایستگاه Versailles Rive Gauche پیاده شوید

راه‌های مختلفی برای رفتن به ورسای از پاریس وجود دارد. شما می‌توانید با انواع سیستم حمل‌و‌نقل در فرانسه مانند اتوبوس، قطار، با آژانس توریستی و حتی با ماشین بروید. با این حال، یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به کاخ استفاده از خط RER است. در این مورد، سوار RER C 5 شوید که شما را در ایستگاه Versailles Rive Gauche که نزدیک‌ترین مکان به کاخ است پیاده می‌کند. بعد از 5 دقیقه پیاده‌روی شما آن‌جا خواهید بود. علاوه‌بر این، بلیط قطار RER بسیار ارزان است، هزینه آن 3،65 یورو است و در عرض 40 دقیقه به ایستگاه ورسای می‌رسید.

3- یک روز کامل را برای کشف کاخ ورسای پاریس اختصاص دهید

اگر می‌خواهید کاخ ورسای پاریس، باغ‌ها، تریانون و خانه ماری آنتوانت را خوب بشناسید، مطمئناً تمام روز را خواهد گرفت. بنابراین، هنگام تنظیم برنامه سفر خود، هیچ تور دیگری را در روز بازدید خود از ورسای لحاظ نکنید. 

قیمت بلیط کاخ ورسای پاریس

4- بعد از ساعت 15 یا 9 صبح از کاخ ورسای دیدن کنید

کاخ ورسای یکی از پربازدیدترین مکان های پاریس است. این کاخ هر روز پذیرای هزاران گردشگر است. در تالار آینه ها که یکی از زیباترین مکان های قصر است، نمی توانید قدمی بردارید بدون این که با هزاران نفر برخورد کنید. بنابراین برای جلوگیری از این شلوغی، بهترین زمان برای بازدید از کاخ، ساعت 9 صبح، زمانی که کاخ باز می‌شود، یا 3:00 بعد از ظهر است. زیرا تا آن زمان اکثر مردم کاخ را ترک کرده‌اند و از باغ‌ها دیدن می‌کنند.

نکات بازدید کاخ ورسای پاریس

5- بین چهارشنبه و پنجشنبه بروید

این همچنین یک نکته عالی برای جلوگیری از شلوغی و آرامش بیش‌تر بازدید شما است. چهارشنبه و پنجشنبه روزهایی هستند که کاخ ورسای در بیش‌ترین حالت خود خالی است. تا حد امکان از رفتن به آخر هفته خودداری کنید، زیرا این روزها شلوغ‌ترین روزها هستند.

6- یک وسیله نقلیه برای تردد در آن جا اجاره کنید

مساحت کاخ ورسای، همراه با باغ و کل منطقه‌ای که باید بازدید کرد، بسیار زیاد است. پس برای صرفه‌جویی در وقت، پاها و انرژی خود از یکی از وسایل حمل‌ونقلی که در داخل کاخ است، استفاده کنید.

کاخ ورسای از داخل

 قیمت بلیط کاخ ورسای پاریس

ورودی باغ ورسای رایگان است، به جز روزهایی که نمایش‌های موسیقی در فواره‌ها برگزار می‌شود. ورودی کاخ 18 یورو و تریانون 12 یورو هزینه دارد. در حالت ایده‌آل، می‌توانید یک بلیت مشترک بخرید که هزینه آن در روزهای معمولی 20 یورو و در روزهایی که کنسرت در فواره ها برگزار می‌شود، 27 یورو است.

بلیط کاخ ورسای پاریس

 ساعات کاری:

  • از 1 آوریل تا 31 اکتبر:
  1. کاخ: سه شنبه تا یکشنبه، از ساعت 9:00 صبح تا 6:30 بعد از ظهر.
  2. باغ: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8:30 شب.
  • از 1 نوامبر تا 31 مارس:
  1. کاخ: سه شنبه تا یکشنبه، 9:00 صبح تا 5:30 بعد از ظهر.
  2. باغ: همه روزه از ساعت 8:00 صبح تا 18:00 بعد از ظهر.

مطمئناً اگر این نکات را برای بازدید از کاخ ورسای پاریس دنبال کنید، از تور بسیار لذت خواهید برد و روزی فراموش نشدنی خواهید داشت.

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

تور اسپانیا-ترکیه

37990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات