راهنمای جامع بازدید از موزه لوور پاریس

2 سال پیش 0 دیدگاه

فرانسه یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا است که سالانه میلیون‌ها توریست از سرتاسر جهان را به سمت خود می‌کشد. در  راهنمای سفر به فرانسه با مقاصد گردشگری معروف این کشور می‌توان آشنا شد. موزه لوور پاریس (به فرانسوی Musée du Louvre) نه تنها بزرگ‌ترین موزه هنر در جهان است، بلکه یک بنای تاریخی در پاریس فرانسه محسوب می‌شود. علاوه‌بر این، این موزه با نزدیک به 10 میلیون بازدید کننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است. این ساختمان در منطقه 1، مرکزی‌ترین منطقه پایتخت فرانسه واقع شده است. در این راهنمای جامع، آثار هنری، اطلاعات مربوط به زمان بازگشایی و قیمت بلیط و همچنین بهترین نکات و پیشنهادات در مورد موزه لوور پاریس را خواهید یافت.

لوور پاریس

تاریخچه مختصر موزه لوور پاریس

کاخ لوور در ابتدا به عنوان یک قلعه بین قرن‌های 12 و 13 تحت سلطنت فیلیپ دوم ساخته شد. با این حال، با گسترش شهری، قلعه کارکرد دفاعی خود را از دست داد. بنابراین، به دستور «فرانسیسکو اول»، در قرن شانزدهم به اقامتگاه اصلی پادشاهان فرانسه تبدیل شد. در سال 1682، پادشاه «لوئی چهاردهم» تصمیم گرفت برای همیشه به کاخ ورسای نقل مکان کند. این در حالی است که کاخ لوور به عنوان مکانی برای نمایش مجموعه سلطنتی خود استفاده می‌شد. در طول انقلاب فرانسه (1789-1799)، کاخ لوور در نهایت به یک موزه ملی تبدیل شد و به طور رسمی در 10 اوت 1793 به روی عموم باز شد. در حال حاضر، این ساختمان دارای پنج طبقه است که به افتخار سه تن از  شخصیت‌های برجسته فرانسه نام‌گذاری شده: دنون، سالی و ریشلیو.

آثار ایرانی موزه لوور

بازدید موزه لوور پاریس 

یک راه عالی برای برای گردش در پاریس و تجربه یک ماجراجویی، شرکت در تور موزه لوور پاریس همراه با یک راهنما است. از آن جایی که موزه لوور بزرگ‌ترین موزه جهان است، می‌توانید به راحتی 8 ساعت از آثاری که در آن نگهداری می‌شود لذت ببرید. یک تور با راهنما در موزه لوور به شما کمک می‌کند زمان خود را بهینه کنید و همچنان اطلاعات مهمی را درباره موضوعات مختلف و گذشته پاریس بیاموزید. پس از گشت با راهنما، همچنان آزاد هستید تا در داخل موزه هر کجا که می‌خواهید پیاده‌روی کنید.

موزه لوور پاریس در فرانسه


بازدید از موزه لوور به تنهایی

مجموعه موزه لوور به 8 بخش تقسیم می‌شود: آثار باستانی مصر، آثار باستانی خاور نزدیک، آثار باستانی یونانی، اتروسکی و رومی، هنر اسلامی، مجسمه سازی، هنرهای تزئینی، نقاشی و چاپ. هر کس از بیرون نگاه کند می‌تواند 3 طبقه از ساخت کاخ را ببیند. علاوه‌بر آن‌ها، زیرزمین (-2) نیز وجود دارد که به نام «سالن ناپلئو» و یک نیم‌ساخت در -1 شناخته می‌شود.

موزه به سه بال تقسیم می‌شود: ریشلیو، دنون و سالی. اگر دوست داشتید می‌توانید از هر کدام به صورت کامل بازدید کنید. در پایان تور، به سالن اصلی برگردید تا به بال دیگری بروید. اگر ترجیح می‌دهید از هر طبقه را به طور کامل بازدید کنید، می‌توانید به اتاق‌های دیگری که به یک دیگر متصل هستند نیز بروید. بنابراین، در میان ده‌ها هزار اثری که منتظر بازدید هستند، می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا چند اثر هنری بسیار معروف و خاص را در موزه لوور پاریس پیدا کنید.

موزه لوور پاریس قسمت اسلام

  • ابوالهول بزرگ تانیس (طبقه 0، بال سالی، اتاق 338)

ابوالهول بزرگ تانیس نشان‌دهنده موجودی خارق‌العاده از اساطیر مصر و یونان با سر فرعون و بدن شیر است. دقیقاً در مصر باستان، ابوالهول‌ها می‌توانستند سر شاهین، گربه یا گوسفند داشته باشند، اگرچه رایج‌ترین آن معمولاً فرعون بود. علاوه‌بر این، یافتن این موجودات افسانه‌ای در ورودی مقبره‌های سلطنتی یا معابد مذهبی رایج بود. این اثر تاریخی گرانیتی بخشی از آثار باستانی مصر موزه لوور پاریس است.

  • مجسمه ونوس میلو (طبقه 0، بال سالی، اتاق 346)

مشهورترین مجسمه آفرودیت در جهان با نام مستعار «ونوس میلو» متعلق به حدود 100 سال قبل از میلاد است. با این حال، تنها در سال 1820، در جزیره یونانی میلوس، متعلق به مجمع الجزایر سیکلادیک، کشف شد. تصور می‌شود که این نماد الهه یونانی عشق توسط «اسکندر» خلق شده است.

  • مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی (طبقه 1، بال دنون، اتاق 711 )

این نقاشی رنگ روغن روی چوب صنوبر در حدود سال 1503 شروع شد. گمان می‌رود که «لئوناردو داوینچی» در حال خلق پرتره «لیزا گراردینی»، همسر «فرانچسکو دل جوکوندو فلورانسی» است و پس از این که با سرقت خود در سال 1911 به شهرت جهانی دست یافت، امروزه شناخته شده‌ترین، پربازدیدترین، تحسین شده‌ترین و ارزشمندترین نقاشی در جهان است. اعتقاد بر این است که حدود 80 درصد از مردم فقط برای دیدن مونالیزا از موزه لوور پاریس دیدن می‌کنند.

بازدید از موزه لوور پاریس

تابلوی نقاشی عروسی در قانا اثر پائولو ورونز (طبقه 1، آلا دنون، اتاق 711)

بزرگ‌ترین تابلوی نمایش داده شده در موزه لوور پاریس متعلق به هنرمند ایتالیایی «پائولو ورونز» است و در مقابل مونالیزای کوچک به نمایش گذاشته شده است. این نقاشی رنگ روغن با طول تقریبا 10 متر و عرض 7 متر در سال 1563 تکمیل شد و صحنه کتاب مقدس عروسی در قانا را به تصویر می‌کشد؛ جایی که عیسی مسیح اولین معجزه خود را انجام داد و آب را به شراب تبدیل کرد.

موزه لوور پاریس فرانسه


نکات راهنمای موزه لوور

بازدید از موزه لوور در دستور کار بسیاری از افرادی است که به پاریس سفر می‌کنند. با این حال، با توجه به بزرگی ساختمان و حجم آثار هنری، مهم است که یک استراتژی اندیشیده شود تا بتوان به بهترین شکل ممکن از اثر هنری بازدید کرد.

  1. بلیط را از قبل خریداری کنید

یکی از مهم‌ترین نکات در بازدید از موزه لوور این است که بلیط خود را از قبل خریداری کنید. سریع‌ترین و ساده‌ترین گزینه خرید آن از طریق باجه رسمی بلیط آنلاین است، اما در نظر داشته باشید که هنگام رزرو باید تاریخ و زمان بازدید خود را انتخاب کنید. در حال حاضر بلیط 17 یورو به صورت آنلاین و 15 یورو در داخل موزه است. خبر خوب این است که پذیرش برای افراد زیر 18 سال و جوانان زیر 26 سال ساکن منطقه اقتصادی اروپا رایگان است. در این صورت، پس از گذراندن کنترل امنیتی، فقط یک مدرک شناسایی در ورودی ارائه دهید.

بازدیدموزه لوور پاریس


  1. ورودی اصلی را فراموش کنید

هرم لوور ساختاری از شیشه و فلز است که توسط سه هرم کوچک‌تر احاطه شده. این بنا که در سال 1989 تکمیل شد، علاوه‌بر تشکیل ورودی اصلی موزه، به یک نقطه مرجع برای پایتخت فرانسه تبدیل شد. علاوه‌بر این برای رسیدن به موزه لوور، ساده‌ترین و راحت‌ترین راه در بین سیستم‌های حمل‌ونقل فرانسه، مترو است.

موزه لوور پاریس قسمت ایران

  1. زمان مناسب را انتخاب کنید 

موزه لوور همه روزه (به جز سه شنبه ها) از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است. روزهای چهارشنبه و جمعه تا ساعت 21:45 ادامه دارد. موزه در 1 ژانویه، 1 می و 25 دسامبر تعطیل است. در صورت نیاز، تمام این اطلاعات را می‌توان در وب سایت رسمی موزه لوور مشاهده کرد.

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

تور اسپانیا-ترکیه

37990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات