جاذبه های دیدنی مالاگا

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| 10 جاذبه دیدنی مالاگا

  

خیابان لاریوس (Larios Street)

همه شهرهای بزرگ جهان یک خیابان اصلی که مراکز خرید مهم شهر در دل آن قرار گرفته را دارند.مثل خیابان 5 در نیویورک، خیابان شانزه لیزه در پاریس و یا Paseo de Graciaدر بارسلونا. مالاگا هم دارای خیابانی به نام لاریوس است. خیابانی زیبا پر از فروشگاه های متعدد که از جذاب ترین قسمت سفر به مالاگاست. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Málaga, Spain

تلفن : .....................

وب سایت : ........................

خیابان لاریوس

خیابان لاریوس

قلعه القصبه (Alcazaba)

اسلام در مالاگا

یکی از مکان های بسیار جذاب شهر مالاگا Alcazaba، در پای کوه گیبلالفارو است. Alcazaba قلعه ای است اسلامی که در نیمه ی قرن یازدهم میلادی در شهر مالاگا ساخته شد. این بنا که ، مالاگا القصبه نامیده می شود و دارای بیش از 100 برج نظامی و سه کاخ  که بازدید کنندگان می‌توانند برخی از برج‌ های باقیمانده و باغ زیبای محوطه قلعه را تماشا کنند، امروزه Alcazaba محل موزه های مالاگا است که  شامل دو موزه  می‌شود :  

قلعه القصبه

قلعه القصبه

موزه ی هنرهای زیبا

یک مجموعه‌ی دائمی است از نقاشی‌های قرن ۱۹ و همچنین آثار مشهور بعضی از هنرمندان اسپانیایی و دو اثر از نقاشی‌ های قدیمی پیکاسو یعنی مطالعه مردم سال خورده و پیرمرد با پتو .

موزه دوم هم تحت عنوان موزه باستان‌شناسی است که کلکسیونی است از عتیقه‌های رومی ، سفال‌ های اندلسی و ماکت قلعه‌ها .

در نزدیکی Alcazaba در بخش غربی کوه ، آمفی تئاتر رومی به چشم می‌خورد که ویرانه‌هایی مربوط به زمان اگوستوس هستند ؛ که گاهی تئاترهای فضای باز در آن اجرا می شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 2 Calle Alcazabilla, Málaga

 تلفن : ........................

وب سایت : www.malagaturismo.com

قلعه القصبه

قلعه القصبه

قلعه القصبه

کلیسای جامع (Cathedral)

بنای 500 ساله ی نا تمام به سبک رنسانسی

بعد از اینکه مسیحیان توانستند مسلمان ها را از این شهر بیرون کنند، بر روی ویرانه های یک مسجد، این کلیسا را ساختند. فراتر از ارزش تاریخی و هنری، جالب است بدانید  که بنای این کلیسا با گذشت 500 سال همچنان ناقص است و این زمان طولانی سبب تنوع سبک معماری در بخش های مختلف آن شده است. با این حال Cathedral بعد از کلیسای سویا، دومین ساختمان مهم مذهبی اسپانیاست و اثر جاودان به نام باکره و قدیسین که توسط آلونسو کانو ترسیم شده در دل این کلیسا نگهداری می شود .

کلیسای جامع

معماری داخلی کلیسا با سه راهروی اصلی تحولی شگفت انگیز در معماری گوتیکی است .علاوه بر نقاشی های زیبایی که در دیوارهای این کلیساست ، پیکره‌ های زانو زده‌ از پادشاهان کاتولیک در قسمت شمالی و جایگاه گروه کر در قسمت جنوبی گردشگران را محو تماشا می کند.

کلیسای جامع

از دیگر آثار ارزشمندی که در داخل کلیسا برای چند لحظه مبهوتتان می کند ، ارگی است که با بیش از ۴۰۰۰ کلاویه ، نمونه نادر و زیبایی از آلات موسیقایی قرن ۱۸ میلادی محسوب می شود. جالب است بدانید این ارگ هنوز هم قابل استفاده است و اگر در مناسبت خاصی به کلیسا بروید ممکن است بتوانید صدای آن را بشنوید.

کلیسای جامع

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Calle Molina Lario, 9, 29015 Málaga, Spain

تلفن : ........................

وب سایت : www.malagaturismo.com

کلیسای جامع 

کلیسای جامع 

کلیسای جامع

باغ گیاه شناسی (la Concepción)

یکی از شگفتی های بی نظیری که مالاگا برای ما به ارمغان آورده است باغ زیبای گیاه شناسی La Concepción است، که یکی از زیباترین باغ های اروپا است.

این باغ منحصر به فرد در سال 1855 توسط مارکوس کاسا لوریگ ساخته و چند سال بعد توسط صاحبان دومش، خانواده Echevarría-Echevarrieta، گسترش یافت و یک سال بعد از آنکه در سال 1943 عنوان میراث فرهنگی بین المللی را کسب کرد، درهایش به روی عموم مردم باز شد.

این مکان زیبای 23 هکتاری به همراه یک باغ 3 هکتاری در مرکز آن به عنوان یک باغ تاریخی/هنری ثبت شده و پر از چشمه ها و آبشارهای خروشانی است که در کنار گیاهان خاص گرمسیری جلوه نمایی می کنند. la Concepción نمونه ی کامل یک باغ گیاه شناسی بین المللی است که گونه های مختلف گل و گیاهان از جزایر سولومون، پولینِزی، چین، ژاپن، استرالیا، برزیل ، مکزیک و کل مناطق گرمسیری و مدیترانه ای از سراسر دنیا بازدیدکنندگان را غرق در شگفتی می کند. 

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Camino del Jardín Botánico, 3, 29014 Málaga, Spain

ساعات بازدید : 9:30AM–4:30PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 34951926179+
سایت :
 laconcepcion.malaga.eu

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

موزه ی پیکاسو (Picasso Museum)

مقصد علاقمندان به هنر مدرن

پیکاسو در یک خانه ی قدیمی در مرسد مالاگا ، که از قدیمی ترین میدان های شهر است متولد شد. در حال حاضر این خانه متعلق به بنیاد پیکاسو است و می توان گفت که این جا درست مقصدی است که علاقه مندان به هنر مدرن باید از آن دیدن کنند. در داخل این خانه-موزه که برای توسعه فرهنگ شکل گرفت ، اسنادی مرتبط به هنر پیکاسو را نگهداری می‌کنند و در آن 233 اثر از این هنرمند را نمایش می دهند. این مجموعه شامل آثار هنری بین سالهای 1892 و 1972 می باشد که منعکس کننده ی طیف گسترده ای از سبک ها و تکنیک هایی است که پیکاسو بر آن ها تسلط داشت و در واقع کلسیونی است که به خوبی سیر تکامل هنر پیکاسو از ابتدا تا تمام نوآوری ها و خلق سبک و سیاق های انقلابی وی را نمایش می دهد.

موزه ی پیکاسو

موزه ی پیکاسو

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Palacio de Buenavista, Calle San Agustín, 8, 29015 Málaga, Spain

ساعات بازدید : 10AM–6PM

تلفن : 34952127600+

وب سایت : www.museopicassomalaga.org

موزه ی پیکاسو

موزه ی پیکاسو

قلعه خیبرالفارو (Castle of Gibralfaro)

قلعه ای با غرور بر بلندای کوه های خیبرالفارو

بدون شک مشهورترین جاذبه ی مالاگا، قلعه Gibralfaro است و یادگاری از قرون وسطاست که به سبک اسپانیایی اسلامی ساخته شده است .این قلعه ی نظامی با شکوه  که بر روی کوه خیبرالفارو قرار گرفته در سال 929 میلادی توسط عبدالرحمان سوم، خلیفه ی کوردوبا، در یک محوطه ای که قبلا جایگاه فانوس دریایی بوده ساخته شده و نام این قلعه ی با غرور از یک ترکیب یونای - عربی gebel-faro گرفته شد که به معنای صخره‌ی فانوس دریایی می باشد. در اویل قرن 14 سلطان گرانادا، یوسف اول، این قلعه ی نظامی را گسترش داد؛ اما تمام شهرت آن به داستان محاصره ی سه ماهه این قلعه توسط پادشاهان کاتولیک است.در داخل این قلعه ی قدیمی هنوز هم بقایی از حیاط ها و ساختمان ها به چشم می خورد که برای علاقمندان به تاریخ بازدید از آنها تجربه ی منحصر به فردی است. Gibralfaro امروزه یکی از زیباترین دیدنی های این شهر به شمار می رود و تصویر آن بر روی پرچم مالاگا حک شده است.

گردشگران زیادی از پله های این قلعه بالا می روند و با دیدن نمای شگفت انگیزی که از بلندای این دژ نظامی از شهر و مناطق اطراف ، پی به غرور و ابهت این قلعه می برند. بی شک از دیدن مناظر زیبایی که این قاب به شما هدیه می دهد سیر نخواهید شد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Camino Gibralfaro, 11, 29016 Málaga, Spain

ساعت بازدید : 9AM–6PM

تلفن : 34952069900+

وب سایت : www.malaga.es

قلعه خیبرالفارو

قلعه خیبرالفارو

قلعه خیبرالفارو

قلعه خیبرالفارو

Basílica Nuestra Señora de la Victoria

Basílica Nuestra Señora de la Victoria  که در شمال موزه پیکاسو واقع شده، یک کلیسای زیبای باروکی است که در قرن هفدهم ساخته شده و یکی از مهم‌ترین کلیساهای مالاگا به شمار می رود. در این کلیسا ،زیارتگاهی زیبا توجه تان را جلب می کند، وارد این اتاق که شوید مجسمه ی قرن پانزدهمی بانوی پیروزی ما را می بینید که هدیه‌ای از امپراطور ماکسی میلیان اول به شاه فردیناند است و اطراف آن پر از مجسمه و نقاشی های زیبایی است که لحظاتی مسحورتان می کند.

در سالن بزرگ این کلیسای زیبا هم می توان گفت یک گنجینه ی بی نظیر است و پر از نقاش های منحصر به فرد و اشیائ عتیقه می باشد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Plaza Santuario, Málaga

تلفن : .....................

وب سایت : .......................

Basílica Nuestra Señora de la Victoria

Basílica Nuestra Señora de la Victoria

Basílica Nuestra Señora de la Victoria

موزه ی هنر و لباس های رایج (Museo de Artes y Costumbres Populares)

سفری به فرهنگ مالاگایی ها

Museum of Arts and Popular Traditions موزه ی جذابی در شهر قدیمی مالاگا است و در واقع یک ساختمان معمولی اندلسی از قرن هفدهم می باشد.این ساختمان قدیمی با هدف حفاظت از میراث فرهنگی و قومی در سال 1974 خریداری و پس از بازسازی کامل در سال 1976 افتتاح شد. معماری این ساختمان با دیوارهای سفید، کاشی کاری های اسلامی، تراس که در وسط بنا قرار گرفته و باغ های منحصر به فرد و خاصی که دارد در عین سادگی بی نهایت زیباست و یکی از پربازدیدترین اماکن مالاگا می باشد.اگر بخواهیم در یک جمله این موزه را توصیف کنیم ، می توان گفت : نمایشگاهی بی نظیر از فرهنگ و صنایع دستی بومی و رایج شهر است .

معماری طبقه ی اول به شکل یک مربع است که انتهای آن از شکل مربع خارج و در معماری اصطلاحا trapezoid شده و طبقه ی بالا با ستون های زیبا و کاشی های منحصر به فرد اسلامی تزیین شده است. این موزه ی بی نظیر دو طبقه ، در 19 اتاق مجزا به نمایش زندگی روزمره مردم مالاگا ، آداب و رسوم ، هنرهای رایج و صنایع دستی محلی می پردازد که طبقات همکف به مناطق روستایی و طبقه ی بالایی به مناطق شهری اختصاص دارد. بعد از اینکه از حیاط این موزه ی زیبا گذشتید ، در طبقه ی همکف ،در اتاق شماره ی یک که Stable نام دارد، با فضایی شبیه استبل اسب روبرو می شوید که در آن اشیاء جالبی مثل ملزومات نگهداری اسب و دیگر حیوانات ، زین، درشکه، افسار و... به نمایش گذاشته شده است.

در اتاق دیگری به نام Forge که شبیه کارگاه آهنگری است اشیاء فلزی بی نظیری مثل کمربند آهنی ، چراغ های روشنایی خیابان و قاب پنجره و شیء فلزی جالب دیگر توجه تان را جلب می کند، در اتاقی که The Bakery نامیده می شود، تمام وسایل مربوط به پختن نان و امور نانوایی را کشف می کنیم ، Fishing نام اتاقی است که با ابزارآلات مختلف، صنعت بزرگ مالاگایی ها که ماهیگیری می باشد را نمایش می دهد، در اتاق Chimney هم که شبیه یک آشپزخانه است به سفری در فرهنگ غذای مالاگایی ها می رویم . اتاق های دیگر هم با موضوع باغبانی ، تولید نفت و روغن و در طبقات بالایی فرهنگ لباس و آداب و رسوم و ... به حدی جذاب است که ساعت ها سرگرمتان می کند.

نهایتا می توان گفت که تنوع این موضوعات مختلف فرهنگی و قومی و نوع نمایش آنها سبب شده که بدون در نظر گرفتن ظاهر ساده ی این خانه ی قدیمی سالانه گردشگران زیادی جذب این خانه ی اندلسی شوند.

موزه ی هنر و لباس های رایج

موزه ی هنر و لباس های رایج

موزه ی هنر و لباس های رایج

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 10 Pasillo de Santa Isabel, Málaga

ساعات بازدید : 10AM–5PM

تلفن : 34952217137+

وب سایت : www.museoartespopulares.com

موزه ی هنر و لباس های رایج

موزه ی هنر و لباس های رایج

بازار سر پوشیده ی مالاگا (Mercado de Atarazanas)

Mercado de Atarazanas از زیباترین و منحصر به فردترین بازارهای سرپوشیده ی این شهر است که به محض ورود دروازه ی قرن چهاردهمی اش که شبیه نعل اسب می باشد بی اختیار چند لحظه می ایستید و محو زیبایی آن می شوید و همچنین در داخل بازار با دیدن شیشه های رنگی پنجره ها بی شک به وجد می آیید. این بازار با اینکه بیش از حد شلوغ و پر ازدحام است اما چون منبع اصلی فروش میوه ها و سبزیجات تازه، ماهی، گوشت و مرغ ... است محبوب مالاگایی هاست. بد نیست که در سفر به مالاگا سری به این بازار زیبا بزنید و علاوه بر خرید از معماری زیبای آن هم لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Calle Atarazanas, 10, 29005 Málaga, Spain

ساعات بازدید : 8AM–3PM

تلفن : 34951926010+

وب سایت : www.malagaturismo.com

بازار سر پوشیده ی مالاگا

بازار سر پوشیده ی مالاگا

بازار سر پوشیده ی مالاگا

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات

    بهترین تورها

    تور اسپانیا - پرتغال
    تور ایتالیا