جاذبه های دیدنی توکیو

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 10 جاذبه دیدنی توکیو

 

برج توکیو (Tokyo Tower)

درست در قلب پایتخت سرزمین آفتاب، برج توکیو به عنوان بلندترین سازه ی مستقل فلزی جهان در ارتفاع 333 متر از سطح زمین با غرور ایستاده است. این سازه الهام گرفته از برج ایفل در پاریس است و جالب اینجاست که از الگوی فرانسوی خود هم 13 متر بلندتر است. اینجا را می توان سمبل تولد دوباره ی ژاپن، بعد از دوران جنگ به عنوان قدرتی اقتصادی دانست. از سال 1958 که ساخت این برج به پایان رسید، برج توکیو بلندترین برج بی رقیب ژاپن بود، تا زمانی که در سال 2012 برج اسکای تری (SkyTree Tower) در توکیو ساخته شد و گوی سبقت را از رقیب فلزی اش ربود. به جز جذابیت توریستی ای که اینجا برای ژاپن دارد، به عنوان آنتن مخابراتی هم از آن استفاده می شود. سکوی بازدید اصلی برج که در ارتفاع 150 متری از زمین قرار گرفته از طریق آسانسور یا پیمودن تعداد 600 پله قابل دسترسی است و شما برای هر دو مسیر باید بلیط تهیه کنید. برج توکیو با وجود ارتفاع نه چندان بلندش به نماهای بسیار زیبایی از شهر اشراف دارد؛ چرا که در مرکزی ترین نقطه ی شهر قرار گرفته است. به لطف پنل های شیشه ای که در زمین برج استفاده شده، وقتی در طبقات بالا هستید و پایین پای خود را نگاه می کنید، شهر در زیر پایتان خودنمایی می کند و این تجربه برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند توصیه نمی شود، اما اگر دل و جرات این کار را دارید، این تصویر از فراموش نشدنی ترین تصاویر زندگی هر فردی است. علاوه بر آن می توانید از فروشگاه های متنوع برج خرید کنید یا برای دقایقی در یکی از کافه ها استراحت کرده و نفسی تازه کنید. آسانسور دیگری در برج قرار دارد که شما را به سکوی دیدبانی اصلی به ارتفاع 250 متری از زمین می رساند. اینجا بلندترین سکوی دیدبانی برج است؛ جایی که همه چیز به اندازه ی دید یک پرنده همچون عقابی که در حال پرواز بر فراز آسمان هاست کوچک می شود. این سکو را می توان سومین عرشه ی بلند دیدبانی در توکیو دانست و رتبه های اول و دوم مربوط به سکوهای دیدبانی برج اسکای تری می باشد. بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که اول صبح به بالای سکو برسید، چون در این زمان است که هوای شهر تمیز و بدون دود و گرد و غبار است و می توانید از اینجا برج اسکای تری و کوه های فوجی را هم در دوردست ها ببینید. درست در پایین برج ساختمانی به نام Foot Town دیده می شود که مغازه های سوغاتی فروشی، کافه ها، رستوران ها و یک شهربازی به نام One Piece Tower در آن قرار گرفته اند. پارک One Piece Tower پارکی معروف در توکیو است که در پانزدهمین سالگرد خلق ژانری کارتونی به نام مانگا در سال 2015 افتتاح شد. این پارک تنوع زیادی از نمایش ها، بازی ها و جاذبه های دیگر را پوشش می دهد که شخصیت های داستانی همین ژانر را می توانید در آنها ببینید. این برج می تواند اولین جایی باشد که در توکیو به آن سر می زنید.   

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Chome4 -2-8 Shiba Park, Minato City, Tokyo 105-0011, Japan

ساعات بازدید : 9AM–11PM

تلفن : .......................
وب سایت : 
www.tokyotower.co.jp

برج توکیو

برج توکیو

برج توکیو

برج توکیو

برج توکیو

برج توکیو

برج توکیو

پارک وان پیس تاور (One Piece Tower)

پارک وان پیس تاور

پارک وان پیس تاور

قصر امپراتوری ژاپن (Tokyo Imperial Palace)

جایی که امروز قصر امپراتوری ژاپن در آن واقع شده، سالها قبل محل قرارگیری قلعه ی Edo بود. در مرکز شهر توکیو و درست در وسط یک پارک جنگلی وسیع، بنایی قرار گرفته که خاندان سلطنتی ژاپن را منزل می دهد و خندق ها و دیوارهای سنگی عظیمی از آن محافظت می کند. وجود این برج و باروها و این درجه از امنیت خیلی هم دور از انتظار نیست، به این دلیل که اینجا هنوز هم بعد از سالیان دراز، مکانی است که امپراتور و خانواده اش آن را برای زندگی انتخاب کرده اند. قلعه ی Edo متعلق به شخصی به نام توکوگاوا شوگان بود که از سالهای 1603 تا 1867 بر ژاپن حکمرانی می کرد. اما در سال 1868 این شخص از حکومت برکنار شد و درست در همان زمان بود که پایتخت و کرسی حکومت ژاپن از کیوتو به توکیو انتقال پیدا کرد. در سال 1888 هم ساخت قصر فرمانروایی جدید در توکیو به پایان رسید. این قصر یک بار در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد، اما بعدها درست به همان شکل مورد بازسازی قرار گرفت. وقتی از میدان بزرگ Kokyo Gaien که روبروی قصر قرار دارد به روبرو نگاه کنید، پل های نیجوباشی (Nijubashi) را می بینید. این پل ها به محوطه ی باغ های داخلی قصر دسترسی دارند. اگر به ظاهر این پل ها نگاه کنید می بینید که شبیه به عینک به نظرمی رسند، به همین خاطر است که به آنها پل مگانباشی (Meganebashi) یا پل عینک هم می گویند. این پل در گذشته پلی چوبی در دو طبقه بوده است و به همین خاطر هم به نیجوباشی (Nijubashi) یا پل دوتایی معروف است. باغ های قصر سلطنتی به صورت کلی برای عموم قابل بازدید نیستند، اما در روزهای خاصی از سال مثل 2 ژانویه (مراسم سال نو) یا 23 فوریه (روز تولد امپراتور) درهای قصر برای بازدید عموم باز می شوند و مردم می توانند در این روزها خاندان سلطنتی را از نزدیک ببینند که در بالکن قصر می ایستند و مردم شهر را تماشا می کنند. در باقی روزهای سال بازدید از محوطه ی باغ ها به همراهی راهنمای تور امکان پذیر است، اما ورود به ساختمان قصر هیچ وقت صورت نمی گیرد. بازدید از این باغ ها در تمام روزهای هفته به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها انجام می شود و حدوداً 75 دقیقه به طول می انجامد و تور لیدرها هم به زبانهای ژاپنی و انگلیسی مسلط هستند. باغ های شرقی قصر امپراتوری (Imperial Palace East Gardens) در مجاورت باغ های اصلی قرار دارند و این باغ ها برای بازدید عموم در تمام طول سال باز هستند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 1-1 Chiyoda, Chiyoda City, Tokyo 100-8111, Japan

ساعات بازدید : 9AM–5PM (جمعه ها و دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 81332131111+

وب سایت : sankan.kunaicho.go.jp

قصر امپراتوری ژاپن

قصر امپراتوری ژاپن

قصر امپراتوری ژاپن

قصر امپراتوری ژاپن

قصر امپراتوری ژاپن

 پل مگانباشی (Meganebashi) یا پل عینک

پل مگانباشی (Meganebashi) یا پل عینک

 باغ های شرقی قصر امپراتوری (Imperial Palace East Gardens)

باغ های شرقی قصر امپراتوری (Imperial Palace East Gardens)

باغ های شرقی قصر امپراتوری (Imperial Palace East Gardens)

باغ های شرقی قصر امپراتوری (Imperial Palace East Gardens)

منطقه ی گینزا (Ginza)

خیابان رنگ های نئونی و خریدهای پنجره ای!

شاید تا به حال فکر می کردید که تکنولوژی و مدرنیته در دنیای غرب است که به آخرین درجه و اوج خود رسیده است. اما بازدید از گینزا نظرتان را عوض می کند. وقتی این خیابان پرهیاهو را از نزدیک می بینید، فکر می کنید که جنب و جوش و تکاپو در آن تمام نشدنی است و این هیاهو ناخودآگاه شما را هم به وجد می آورد. گینزا را می توان خیابان دلخواه معتادان به خرید دانست. اینجا مهم نیست که به دنبال چه چیزی می گردید، هر چیزی را که بخواهید در یکی از هزاران بوتیک و فروشگاه و گالری این خیابان به راحتی پیدا می کنید. شکم گردی هم یکی دیگر از جاذبه های این خیابان است. به لطف رستوران ها و کافه های بی شمار آن ، این خیابان به بهترین شکل و با بیشترین تنوع پاسخگوی آدم های شکموست. بر هیچ کس پوشیده نیست که توکیو یکی از گران ترین شهرهای دنیاست. گنیزا را هم می توان یکی از گران ترین خیابان های توکیو دانست. قیمت زمین در منطقه ی گنیزا بسیار بالاست، به صورتی که هر متر مربع در این خیابان به ارزش ده میلیون ین می باشد. همین خیابان است که به فنجان قهوه ی ده دلاری و محل تجمع همه ی برندهای بزرگ دنیا معروف است. در طول سالهای 1612 تا 1800، گنیزای امروزی محلی بود که سکه ی نقره در آن ضرب می شد. در واقع گنیزا اصطلاحی بود که در زبان ژاپنی به معنی "ضرب کردن سکه نقره" بود و به همین دلیل هم این نام برای همیشه بر روی این خیابان ماند. بعد از وقوع زمین لرزه ی بزرگ کانتو در سال 1923، این منطقه با کاربری فعلی اش یعنی بزرگ ترین مرکز خرید توکیو شروع به کار کرد. اکثر مغازه های این خیابان در تمام روزهای هفته باز هستند، ولی بهترین زمان برای رفتن به این منطقه بعدازظهر روزهای تعطیل است که ورود اتومبیل به خیابان ممنوع است و اینجا بین ساعت های 12 تا 17 به قلمرویی بزرگ برای عابرین پیاده تبدیل می شود.  

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Chome5-7-2 Ginza, Chuo CityTōkyō-to104-0061Japan 

ساعات بازدید : ..........................

تلفن : ...........................

وب سایت : ..........................

منطقه ی گینزا

منطقه ی گینزا

منطقه ی گینزا

منطقه ی گینزا

منطقه ی گینزا

منطقه ی گینزا

پارک و باغ وحش اوئنو (Ueno Park & Zoo)

پارکی شهری با تعداد زیادی موزه و یک باغ وحش بزرگ!

پارک اوئنو پارک عمومی و بزرگی است که در نزدیکی ایستگاه متروی اوئنو در مرکز توکیو قرار گرفته است. در این مکان قبلترها معبد "کانِیجی" (Kaneiji Temple) قرار داشت. این معبد، بزرگ ترین و با ارزش ترین معبد شهر و متعلق به خاندان سلطنتی توکوگاوا بود که در دوران ادو بر ژاپن حکومت می کردند. معبد کانیجی در شمال شرق توکیو قرار داشت و برای این ساخته شده بود که شهر را از گزند و آسیب مصون بدارد. درست مثل تفکری که در رابطه با معبد "انریاکوجی" (Enryakuji) در کیوتو وجود داشت. در طول جنگ های داخلی ژاپن که بعد از آن در سال 1868 اصلاحات Meiji اتفاق افتاد، در نبردی میان نیروهای فاتح دولت جدید Meiji و طرفداران وفادار باقی مانده از دولت شوگان، معبد کانیجی تا نزدیکی ویرانی کامل پیش رفت. بعد از این نبرد، معبد و زمین های اطرافش به یکی از اولین پارک های سبک اروپایی ژاپن تبدیل شدند و در سال 1837 درهای این پارک به روی مردم گشوده شد. مجسمه ی یکی از ژنرال های نبرد اوئنو (سایگو تاکاموری) هم اکنون در نزدیکی ورودی جنوبی پارک قرار دارد. در انتهای بخش جنوب غربی پارک دریاچه ی شینوبازو (Shinobazu Pond) را می بینیم که یکی از چند بازمانده ی دوران معبد Kaneiji و یادآور شکوه و عظمت آن است. در جزیره ای که در مرکز این دریاچه قرار دارد، معبد Bentendo دیده می شود که به الهه ی عشق و زیبایی ژاپن (Benten) تقدیم شده است. امروزه پارک اوئنو به موزه های بسیاری که در آن قرار گرفته است، مشهور است. از برجسته ترین این موزه ها می توان به موزه ی ملی توکیو (Tokyo National Museum)، موزه ی ملی هنر غرب (National Museum for Western Art)، موزه ی هنر پایتخت (Tokyo Metropolitan Art Museum) و موزه ی ملی علوم (National Science Museum) اشاره کرد. در این پارک هم چنین باغ وحش اوئنو را می بینیم که اولین باغ مختص به حیوانات در ژاپن است. از دیگر جذابیت های پارک اوئنو می توان به بیش از 1000 رأس درخت گیلاس در یکی از مسیرهای پیاده روی آن اشاره کرد که خانه ی شکوفه های زیبا و جوان بهاری هستند و این مسیر را به چیزی شبیه به یک نقاشی تبدیل می کنند که هر کسی آرزو دارد در آن قدم بزند. این شکوفه های سفید و صورتی معمولاً در فاصله ی بین اواخر ماه مارچ و اوایل آوریل شکفته می شوند و میزبان بی شمار افراد شرکت کننده در مراسم هونامی (مراسمی ژاپنی که در آن مردم به تماشای شکوفه های گیلاس می آیند) هستند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Uenokoen9-8-3 , Taito City, Tokyo 110-8711, Japan

ساعات بازدید : 9:30AM–5PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : ...........................
وب سایت : 
www.tokyo-zoo.net

پارک و باغ وحش اوئنو

پارک و باغ وحش اوئنو

پارک و باغ وحش اوئنو

پارک و باغ وحش اوئنو

 مجسمه ی یکی از ژنرال های نبرد اوئنو (سایگو تاکاموری)

مجسمه ی یکی از ژنرال های نبرد اوئنو (سایگو تاکاموری)

دریاچه ی شینوبازو (Shinobazu Pond)

 دریاچه ی شینوبازو (Shinobazu Pond)

معبد Bentendo

معبد Bentendo

موزه ی ملی توکیو (Tokyo National Museum)

 موزه ی ملی توکیو (Tokyo National Museum)

موزه ی هنر پایتخت (Tokyo Metropolitan Art Museum)

موزه ی هنر پایتخت (Tokyo Metropolitan Art Museum)

معبد میجی (The Meiji Shrine)

می توان گفت در ژاپن آیین روح پرستی رواج دارد و معبد میجی هم به ارواح مقدس امپراتور میجی و همسرش (Shoken) اختصاص یافته است. این معبد و پوشش گیاهی وسیع اطراف آن به همراه پارک Yovogi که در مجاورت آن قرار دارد، در تضاد کامل با شهر مدرن توکیو و ساختمان های بلند و سنگی اش قرار دارند. زمین های سرسبز اطراف معبد، مسیری ایده آل برای یک پیاده روی بسیار آرامش بخش را فراهم می کنند. این معبد 8 سال بعد از مرگ امپراتور میجی و 6 سال بعد از مرگ همسرش به آنها تقدیم شد. در دوران جنگ جهانی دوم، معبد به کلی از بین رفت، ولی بعد از مدت زمانی کوتاه مورد بازسازی قرار گرفت. امپراتور میجی را می توان اولین امپراتور دوران مدرن ژاپن دانست. او در سال 1852 متولد و در سال 1867، زمانی که فقط 15 سال داشت، به تخت نشست. این تاریخ مصادف با زمانی بود که دوره ی نظام فئودالی در ژاپن رو به پایان بود و امپراتور دوباره به قدرت باز می گشت. در طول دوران امپراتوری میجی، ژاپن به کشوری مدرن و غربی تبدیل شد و تا زمان مرگ امپراتور میجی در سال 1912، ژاپن توانسته بود به قدرت های بزرگ دنیا بپیوندد و با آنها هم ردیف شود. کلکسیون اصلی ساختمان های معبد در فاصله ی 10 دقیقه ای از ورودی جنوبی و هم چنین ورودی شمالی قرار گرفته اند. برای ورود به محوطه ی معبد، از زیر یک دروازه ی عظیم گذر می کنید که به آن torii می گویند. دروازه های torii نوعی دروازه به سبک ژاپنی هستند که معمولاً در ورودی معابد و اماکن مقدس قرار دارند و سمبل ورود از دنیایی مادی و سطحی به دنیایی معنوی و مقدس می باشند. وقتی از این دروازه ی چوبی بزرگ عبور می کنید، هیاهو و شلوغی شهر به یکباره جای خود را به آرامش و سکوت دلچسب جنگل می دهد. 100/000 رأس درختی که در جنگل های این معبد قرار دارند، در دوران ساخت معبد کاشته و از طرف مردمان مناطق سرتاسر کشور به این معبد اهدا شدند. در وسط این جنگل بزرگ با درخت های سر به فلک کشیده اش، ساختمان های معبد Meiji را می بینیم که با آرامش و متانت و به دور از شلوغی شهر خود را به ما نشان می دهند. بازدیدکنندگان می توانند در اینجا آداب مربوط به مذهب "شینتو" را به جا بیاورند؛ مثلاً پیشکش های اهدایی مردم را در تالار اصلی معبد بین مردم پخش کنند، از بازار معابد اشیاء مقدس و با ارزش معنوی را خریداری کنند یا آرزوهای خود را روی صفحه های چوبی که به آنها Ema می گویند و از دیواری آویزان هستند، بنویسند. معبد میجی که بزرگ ترین معبد شهر است، در مراسم شکرگزاری اول سال، میزبان بیش از سه میلیون بازدید کننده است و مردم بیش از هر معبدی به سمت این معبد سرازیر می شوند. در انتهای بخش شمالی محوطه ی معبد می توانیم خزانه داری میجی را ببینیم که یک سال بعد از بازگشایی معبد افتتاح شد. در این گنجینه می توانیم بسیاری از اشیاء شخصی و زیبای متعلق به امپراتور و همسرش را ببینیم؛ مثل کالسکه ی معروفی که امپراتور در سال 1889 با آن به مراسم رسمی اعلام تأسیس معبد میجی رفت. اینجا سرشار از تاریخ ژاپن است و بازدید از آن به تاریخ دوستان به شدت پیشنهاد می شود.  

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس :  Yoyogikamizonocho1-1, Shibuya City, Tokyo 151-8557, Japan

ساعات بازدید : ........................

تلفن : 81333795511+

وب سایت : www.meijijingu.or.jp

معبد میجی

معبد میجی

معبد میجی

معبد میجی

معبد میجی

مجسمه ی هاچیکو (Hachiko Statue)

معروف ترین حیوان توکیو را از نزدیک ببینید. شاید در رابطه با وفاداری سگها خیلی شنیده باشید، اما در اینجا می خواهیم به داستانی کاملاً واقعی اشاره کنیم که گواه روشنی است بر این ادعا. داستان از این قرار است که هاچیکو سگی از نژاد سگهای آکیتاست که هر روز برای دیدن صاحبش، پروفسور "شابرو اوئنو"، که از سرکار برمی گشته، به ایستگاه متروی "شیبویا" (Shibuya) و به استقبال از او می رفته است. این داستان تا سالها ادامه داشت تا اینکه پروفسور اوئنو در سال 1925 فوت می کند. اما هاچیکوی باوفا، طوری که انگار مرگ صاحبش را باور نداشته باشد، تا آخر عمر به آمدن هر روزه اش به ایستگاه متروی شیبویا ادامه داد و هر روز در آنجا به انتظار آمدن پروفسور می نشست تا اینکه خودش هم 10 سال بعد مرد. بعد از این اتفاق قصه ی غم انگیز این سگ افسانه ای در کل کشور ژاپن پخش شد و مجسمه ای به شکل هاچیکو و به نشانه ی یادبود این موجود وفادار، درست روبروی ایستگاه متروی شیبویا نصب شد. از آنجا که همه ی مردم شهر هاچیکو را می شناسند، مجسمه ی هاچیکو مکانی شناخته شده است که مردم قرارهای ملاقاتشان را در اینجا می گذارند و به همین دلیل میدان اطراف مجسمه همیشه پر از همهمه و رفت و آمد مردم محلی و توریست هایی است که با کوله هایی بر پشت در اطراف اینجا دیده می شوند. یکی از سوغاتی های شهر توکیو همین مجسمه ی هاچیکو است که به وفور در فروشگاه های شهر دیده می شود و شما دیگر بعد از این ، داستان پشت این سوغاتی و مجسمه را می دانید. هاچیکو در کشور ژاپن نماد وفاداری و از خودگذشتگی است. 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Chome1 -2 Dogenzaka, Shibuya City, Tokyo 150-0043, Japan

ساعات بازدید : Open 24 hours

تلفن : 81334628311+
وب سایت : 
www.gotokyo.org

مجسمه ی هاچیکو

مجسمه ی هاچیکو

مجسمه ی هاچیکو

مجسمه ی هاچیکو

موزه ی ملی توکیو (Tokyo National Museum)

اگر تنها می خواهید یک موزه از موزه های شهر توکیو را از نزدیک ببینید، اجازه دهید به شما بگوییم که آن یک موزه باید موزه ی ملی توکیو باشد. چرا که شما در اینجا شاهد بزرگترین کلکسیون هنری کشور ژاپن خواهید بود؛ از هنر سفالگری مردم روزگاران کهن، مجسمه های بودایی، شمشیرهای سامورایی و چوب نبشته های رنگارنگ گرفته تا کیمونوهای زیبا و پر از طرح و رنگ و خیلی  چیزهای دیگر!

بازدید کنندگانی که تنها یک زمان چند ساعته را برای بازدید از موزه در نظر دارند، باید تمرکز خود را روی مجموعه ی هونکان (Honkan) بگذارند که گلچینی است از مهم ترین آثار هنری موزه که در طبقه ی دوم آن واقع شده است. اگر هم زمان بیشتری داشتید، می توانید به کشف گنجینه های گرانبهای واقع در گالری Horyu-ji بپردازید که مجموعه ای متعلق به مردم بودا، مثل نقاب ها، طومارها و اجناسی از طلا را در خود جای داده است. موزه ی دیگری که می توانید در اینجا از آن بازدید کنید، موزه ی Toyokon است که به هنر مردمان آسیایی مثل سرامیک های زیبا و ظریف چینی پرداخته است و یا موزه ی Heiseikan که مجموعه ای نفیس از آثار باستان شناسی ژاپن را منزل می دهد. در این موزه به بی شمار کوزه های سفالی، طلسم ها و مقاله هایی برمی خوریم که مربوط به سبک زندگی روزانه ی مردم ماقبل تاریخ است. اگر در زمان های تعیین شده به این موزه بروید می توانید از چایخانه های باغِ اطراف آن هم دیدن کنید. این باغ از اواسط مارچ تا اواسط آوریل و از اواخر اکتبر تا اوایل دسامبر برای ورود عموم باز است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Uenokoen13-9 , Taito City, Tokyo 110-8712, Japan

ساعات بازدید : ..........................

تلفن : 81338221111+

وب سایت : www.tnm.jp

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

موزه ی ملی توکیو

پارک شینجوکو گیوئن (Shinjoku Gyoen Park)

پارک شینجوکو گیوئن یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین پارک های توکیو است که با فاصله ی یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه متروی شینجوکو قرار گرفته است. وجود چمنزارهای وسیع، مسیرهای پر پیچ و خم که درختان، اطراف آنها را فرا گرفته اند و منظره ی آرام بخش پارک به شما فرصت می دهد چند ساعتی از شلوغی شهر به دامن این پارک جنگلی و زیبا پناه ببرید. اینجا را هم می توان خانه ی شکوفه های زیبا و بهاری گیلاس دانست. این پارک در دوران ادوی (Edo) ژاپن که سالهای 1603 تا 1867 را شامل می شود، تأسیس شد و به عنوان اقامتگاه اربابی نظام فئودال در شهر توکیو شاخته می شد. بعدها اینجا به باغ گیاه شناسی تبدیل شد و در نهایت، در سال 1903 به لیست دارایی های مربوط به خاندان سلطنتی ژاپن اضافه شد و به تفرجگاه مهمانان خانواده ی سلطنتی ژاپن تبدیل شد که در آن به تفریح و عیش و نوش می پرداختند. متأسفانه در دوران جنگ جهانی دوم، پارک کاملاً تخریب شد، اما مدتی بعد مورد بازسازی قرار گرفت و در سال 1949 به عنوان یک پارک عمومی مجدداً راه اندازی شد. این پارک از سه بخش مجزا تشکیل شده است :

قدیمی ترین بخش مربوط به پارک "باغ ژاپنی" است که دریاچه های بزرگ، جزیره ها و پل های زیادی در آن قرار گرفته اند. بوته ها و درختانی که به زیبایی تزیین شده اند، گویی دریاچه ها را در آغوش گرفته اند. اینجا مکانی است که در دو هفته ی اول ماه نوامبر میزبان جشنواره ی گل های داوودی است. دو باغ اصلی دیگری که در این پارک قرار دارند "باغ فرانسوی" است که با تقارن زیبایی طراحی شده است و "باغ انگلیسی" که چمنزارهای بزرگ و درختان گیلاس آن را زینت داده اند. از دیگر مراکز واقع در پارک می توان به یک رستوران و گالری هنری اشاره کرد. گلخانه ی زیبایی هم در پارک وجود دارد که خانه ی بسیاری از گل ها و گیاهان استوایی است. از اواخر ماه مارچ تا اوایل آوریل که درختان گیلاس از هر نوعی شکوفه می دهند و باغ را سفیدپوش می کنند، اینجا تبدیل به یکی از دلپذیرترین مکان های جشنواره ی هونامی می شود. ولی فقط در بهار نیست که دلتان می خواهد به این پارک بیایید، منظره ی پاییزی پارک چه بسا زیباتر و رؤیایی تر است. زمانی که برگ ها به رنگ طلا می شوند و با کوچکترین نسیمی از شاخه می افتند؛ یا زمانی که روی آنها قدم می زنید و به کنسرت هماهنگ گروه برگ های پاییزی گوش می دهید و غرق در آرامشی وصف ناپذیر می شوید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Naitomachi11 , Shinjuku City, Tokyo 160-0014, Japan

ساعات بازدید : 9AM–6PM

تلفن : ...........................
وب سایت : 
www.env.go.jp

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن

تئاتر کابوکی زا (Kabuki-za Theater)

توکیو را می توان خانه ی تئاتر ژاپن دانست ؛

کابوکی، نام گونه‌ای از تئاتر سنتی ژاپنی است که شهرتش به دلیل سبک درام آن و نوع لباس زینتی بازیگرانش می‌باشد. این واژه از ترکیب سه واژه ی آواز، رقص و مهارت تشکیل شده ‌است و به‌همین دلیل است که کابوکی گاهی «هنر آواز و رقص» ترجمه می‌شود. پیدایش کابوکی به سال ۱۶۰۳ برمی‌گردد، زمانی ‌که یک مایکو (زنی که به معبد شینتویی خدمت می‌کند) به نام Okuni، سبک جدیدی از رقص و نمایش را در شهر کیوتو اجرا کرد. در این نمایش‌ها، زنان نقش زن و مرد را در نمایشنامه‌ های کوتاهی دربارهٔ زندگی روزمره اجرا می‌کردند. این سبک به سرعت محبوب شد و حتی از اوکونی خواسته شد که در دربار امپراتور آن زمان، نمایش اجرا کند. به دنبال این موفقیت، گروه‌های بازیگری مشابه به رقابت با اوکونی پرداختند و به این صورت، کابوکی تبدیل به نمایش و رقص دسته جمعی شد که توسط زنان به اجرا درمی‌آمد. بعد از مدتی، به دلیل اینکه نمایش با امور غیر اخلاقی همراه شد و باعث شد حتی بعضی کابوکی را با مفاهیم نادرست بشناسند، در سال ۱۶۲۹ زنان از اجرای کابوکی منع شدند. از آنجا که کابوکی نمایش محبوبی بود، از پسران جوان برای به عهده گرفتن نقش زنان استفاده شد. به همراه تغییر جنسیت بازیگران، تغییر دیگری نیز در نوع نمایش و رقص‌ها پیش آمد و آن اضافه شدن هیجان و حتی خشونت به اجراها بود.بخشی از صحنه‌ی نمایش در کابوکی، «هانامیچی» نامیده می‌شود که در آن قسمتی از صحنه به شکل راهرویی به سمت تماشاگران باز می‌شود. این سکو در کابوکی نقش مهمی دارد و فقط راهرویی برای ورود و خروج‌ها یا راهی به سمت سکوی اصلی نیست، بلکه صحنه‌های مهمی روی آن اجرا می‌شود. صحنه کابوکی در طول قرن ۱۸ تغییرات زیادی کرد و مدرن تر شد. برای نمونه، اضافه شدن تعدادی حقه‌های نمایشی به صحنه مثل امکان غیب و ظاهر شدن بود.

نمایش‌های کابوکی در سه دسته جای می‌گیرند: تاریخی، خانوادگی و رقص.

اجراهای تاریخی اغلب دربارهٔ حوادث تاریخی بسیار مهم ژاپن بود. در دوره حاکمیت شوگان‌ها، سانسور شدیدی برای ممنوعیت انتقاد از دولت وقت انجام می‌شد و در نتیجه مضمون نمایشنامه‌ها راجع به وقایع دیگر مانند جنگ‌های سال ۱۱۸۰ یا ۱۳۳۰ ژاپن بود. بر خلاف اجراهای تاریخی که بیشتر دربارهٔ طبقه سامورایی‌ها بود، اجراهای خانوادگی (داخلی)، دربارهٔ محدودیت‌ها و مشکلات اجتماعی و بخصوص راجع به زوج‌هایی بود که بخاطر مشکلات و موانع نمی‌توانستند در این دنیا کنار هم زندگی کنند و تصمیم می‌گرفتند تا بعد از مرگ با هم باشند و خودکشی می‌کردند. در کابوکی از گریم و ماسک‌های مخصوصی (برای حیوانات یا موجودات غیرطبیعی) نیز استفاده می‌شود و رنگ‌های مورد استفاده نشانگر شخصیت نقشی است که بازیگر برعهده دارد. لازم به ذکر است که تئاتر کابوکی در منطقه ی گینزا اجرا می شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Chome4 -12-15 Ginza, Chuo City, Tokyo 104-0061, Japan

ساعات بازدید : ..........................

تلفن : .........................

وب سایت : www.kabuki-za.co.jp

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

تئاتر کابوکی زا

معبد سنسوجی (Senso-ji Temple)

این معبد که به معبد "کانونِ آساکوسا" هم معروف است، معبدی متعلق به آیین بوداست که در منطقه ی آساکوسا واقع شده است. کانون (Kannon)، در ژاپن الهه ی بخشش و مهربانی است و این معبد که متعلق به اوست، از زیباترین و پرزرق و برق ترین معبدهای توکیو است. افسانه ای که در رابطه با این معبد نقل می شود این است که در روزگاران قدیم و در سال 628، دو برادر که در حال ماهیگیری در رودخانه ی Sumida بودند، مجسمه ی کانون را به جای ماهی از رودخانه گرفتند و با اینکه مجسمه را به رودخانه بازگرداندند، اما باز هم مجسمه هر بار به آنها باز می گشت و این اتفاق چندین بار افتاد تا اینکه معبد سنسوجی را در همان حوالی برای این الهه ی ژاپنی ساختند. ساخت معبد در سال 645 به پایان رسید و معبد سنسوجی به عنوان اولین و قدیمی ترین معبد توکیو افتتاح شد. در هنگام ورود به داخل معبد، بازدیدکنندگان از Kaminarimon یا دروازه ی رعد (Thunder Gate) عبور می کنند و بعد از آن وارد یک مرکز خرید 200 متری به نام Nakakmise می شوند که محل فروش انواع اجناس قدیمی و سوغاتی های کشور ژاپن است و به دروازه ی دوم می رسد. قدمت این بازار به چندین قرن می رسد. بعد از دروازه ی Hozomon به تالار اصلی معبد می رسیم که بتکده ای در 5 طبقه و بسیار زیباست. در بازدیدتان از توکیو حتماً باید به این معبد تاریخی و زیبا سری بزنید و با آداب و رسوم کهن مردم ژاپن بیشتر آشنا شوید.    

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Chome 2-3-1 Asakusa, Taito City, Tokyo 111-0032, Japan

ساعات بازدید : .........................

تلفن : 81338420181+

وب سایت : www.senso-ji.jp

معبد سنسوجی

معبد سنسوجی

معبد سنسوجی

معبد سنسوجی

معبد سنسوجی

معبد سنسوجی

مرکز خرید Nakakmise

مرکز خرید 200 متری به نام Nakakmise

مرکز خرید 200 متری به نام Nakakmise

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات