آداب و رسوم در برزیل

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| آداب و رسوم

 

| دین و خانواده

 برزیل عمدتا کشوری کاتولیک محسوب می شود چرا که حدود 65% جمعیت آن را کاتولیک ها تشکیل می دهد و نماد این وابستگی مذهبی ، مجسمه ی عظیم الجثه ی حضرت مسیح بر بلندای قله ی Corcovado می باشد.

مجسمه مسیح در برزیل

خانواده برای برزیلی ها اهمیت زیادی دارد و معمولا بچه ها تا زمان ازدواج با پدر و مادر خود زندگی می کنند.اعضای خانواده روابط نزدیکی دارند و معمولا سالمندان با یکی از فرزندهای خود زندگی می کنند.جالب است بدانید ازدواج در برزیل نوعی رعایت دین و قانون می باشد و طلاق تا سال 1977 در این کشور ممنوع بوده است.

خانواده در برزیل

| طبقه ی اجتماعی

علیرغم اینکه اقوام مختلفی باهم آمیخته شده اند ، اما مردم در یک رده طبقه بندی نمی شوند .تبعیض اجتماعی به خاطر رنگ پوست یک مسئله ی کاملا عادی به شمار می رود و عموما به این شکل است که افرادی که پوست قهوه ای تیره تر دارند هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ اجتماعی در طبقه ی محروم تر قرار دارند و طبقات اجتماعی بالاتر و متوسط تعامل کم و مختصری با طبقات پایین تر مثل خدمتکاران ، رانندگان و... دارند.همچنین تفاوت های بسیاری نیز در دستمزد ، سبک زندگی و آرمان های طبقات مختلف اجتماعی به چشم می خورد.

تبعیض رنگ در برزیل

خانم ها که 40% از نیروی کار برزیل را تشکیل می دهند ،عموما در مشاغل دارای درآمد کم مثل آموزش، پشتیبانی اداری ، پرستاری و ... مشغول به کار هستند و با وجود اینکه قانون اساسی در سال 1998 تبعیض علیه زنان را ممنوع کرد اما همچنان بی عدالتی وجود دارد و تنها جایی که زنان در حال دستیابی به برابری می باشند دولت است.

خانم های شاغل در برزیل

| نقش های جنسیتی

کلیسای کاتولیک مردان را ترغیب می کرد به زنان دستور دهند و زنان ملزم به اطاعت بودند.با اینکه این رفتار برای قرن ها به سنت مردان برزیل تبدیل شده بود اما در طی چند دهه ی اخیر تغییراتی در آن صورت گرفت اما هنوز هم تفاوت های جنسیتی به وضوح به چشم می خورد.زنان شهر نشین تمایل زیادی به ادامه تحصیل دارند اما در طول تاریخ این مرز و بوم مردان جایگاه بالاتری در مشاغل گوناگون در دست داشته اند.

نقش های جنسیتی در برزیل

 | جامعه

به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای جهان ، تربیت کودک در برزیل بسیار وابسته به طبقه ی اجتماعی ،تنوع فرهنگی - نژادی و تفاوت های اجتماعی – اقتصادی می باشد و فرصت های آموزشی و توسعه ی اجتماعی به صورت متمرکز در مناطق شهری واقع شده است.تنوع فرهنگی به وجود آمده در برزیل به دلیل مهاجرت اقوام مختلف در سیصد سال اخیر بوده است که شامل پرتغالیهاییست که این کشور را تصاحب کردند و اروپایی ها ، چینی ها و بردگان آفریقایی... .

کودکان در برزیل

| غذا

 به خاطر قرن ها مهاجرت به این کشور آشپزی برزیلی ، تلفیقیست از آشپزی آسیا، خاورمیانه، ایتالیا، اسپانیا ،هند ،چین، ژاپن و... .برنج و حبوبات اجزای اصلی رژیم غذایی برزیلی هاست که با مواد دیگری از قبیل ادویه جات ،گوشت ، میوه ، سبزیجات تازه و ماهی ترکیب می شود.

غذا در برزیل

| نامگذاری

ترتیب نامگذاری در برزیل به این شکل است که ابتدا نام کوچک ، نام خانوادگی و سپس نام خانوادگی مادر و نام خانوادگی پدر پشت هم قرار می گیرد.

نامگذاری

| خوش آمدگویی

مردان در هنگام خوش آمد گویی با یکدیگر دست می دهند و تماس چشمی برقرار می کنند.خانم ها عموما یکدیگر را می بوسند ، که معمولا از گونه ی چپ شروع می شود.در آغوش گرفتن بین دوستان رایج می باشد و اگر زنی تمایل به دست دادن به مردی را داشته باشد باید حتما اول او اقدام کند.مردم برزیل بسیار صمیمی و بی آلایشند و معمولا از حرکات دست برای برقراری ارتباط در حین صحبت کردن استفده می کنند.

دست دادن در برزیل

| آداب هدیه 

 اگر به منزل یک برزیلی دعوت شدید ، گل یا هدیه ی کوچکی برای میزبان به همراه ببرید.گل ارکیده انتخاب بسیار خوبیست که البته اگر رنگ بنفش نباشد بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

از هدیه دادن هرچیزی به رنگ بنفش یا سیاه خودداری کنید ، چراکه این رنگ ها نشانه ی مرگ است.

 آداب هدیه در برزیل

| آداب غذا

 هیچوقت بیشتر از نیم ساعت برای شام و 1 ساعت برای مهمانی تاخیر نداشته باشد.

شام در برزیل

لباس های شیک بپوشید.اگر قبل از مهمانی باخود هدیه و یا گل نبردید ، حتما فردای آن روز برای تشکر از میزبان گل بفرستید.

گل دادن در برزیل

برای خوردن غذا حتما چاقو را در دست راست و چنگال را در دست چپ بگیرید و بعد از اتمام غذا کارد و چنگال را در کنار هم قرار دهید.غذا را با دست نخورید ، حتی میوه را هم تکه تکه کنید و با چنگال میل کنید.

آداب غذاخوردن در برزیل

 

 

 

 

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات