معرفی برزیل

4 سال پیش 0 دیدگاه

بزرگترین کشور آمریکای جنوبی

|| معرفی

به محض شنیدن نام برزیل، خاطرات فوتبالی زیادی از جادوگران سیاه پوست برزیلی در ذهنمان نقش می بندد. اما محبوبیت برزیل نه فقط به خاطر بازیکنان فوتبالش بلکه به دلیل قهوه های بی نظیرش، رود طولانی و پر پیچ و خم آمازونش، جنگل های پرپشت و سرسبزش و از همه بالاتر مردم خونگرم و شادش می باشد. در سال های اخیر، برزیل پیشرفت های زیادی داشته و با به کار گیری تمامی امکانات کهن و مدرن خود، به سطح مطلوبی در زمینه گردشگری رسیده است. امکاناتی نظیر: مجسمه مسیح ناجی که نماد اصلی برزیل محسوب می شود و به بیانی آغوشش را برای گردشگران گشوده است، سواحل زیبای ریودوژانیرو که برای هر بیننده ای جذاب است، رود آمازون که از طولانی ترین رودخانه های دنیاست و حدود 3 هزار گونه جانوری در این زیستگاه زندگی می کنند، تالاب حیات وحش پانتانال که عظیم ترین تالاب دنیاست و محل زندگی بزرگترین یوزپلنگ های آمریکایی می باشد، قله شوگرلوف که به صورت کله قند است و به وسیله تله سی هایی که تا قله آن کشیده می شوند، امکان دیدن جلوه های ویژه ای از شهر ریو را فراهم می سازد، موزه آمانها که سازه اش معماری عجیب و جالبی دارد به طوری که در اولین بازدید، عظمت این بنا وجودتان را فرا خواهد گرفت. شهر زیبای اورتو پرتو که زمانی مستعمره پرتغالی ها بوده و کلیساهایی دارد که با طلا تزئین شده اند، خانه تئاتر آمازوناس که محل اجرای اپراها و تئاترهای برجسته برزیل است. ساختمانی زیبا که بر روی گنبد آن پریچم برزیل نقاشی شده است و صدها مکان دیدنی دیگر.

| آب و هوا

 گستردگی کشور برزیل سبب تنوع آب و هوایی این کشور شده اما بیشترین قسمت آن دارای آب و هوای گرمسیری می باشد و با جنگل های آمازون پوشیده شده است . کل کشور دارای پنج نوع آب و هوای مختلف می باشد که عبارتند از گرمسیری ، استوایی، معتدل ، نیمه خشک و کوهستانی که البته آب و هوای غالب کشور استواییست و در بین ماه های نوامبر تا آوریل کشور غرق در بارش باران می باشد.بهار در برزیل( سپتامبر تا دسامبر) ، تابستان (که از دسامبر شروع می شود و تا مارس ادامه دارد) ، پاییز برزیل (از مارس تا ژوئن) و زمستان ( از ژوئن تا سپتامبر)  است و درست برعکس اروپاست.اگر بخواهیید بدانید ایده آل ترین فصل برای سفر به برزیل چه موقع می باشد ، باید بگوییم بین نوامبر تا مارس که بارش باران در برزیل کمتر به چشم می خورد بهترین فصل برای بازدید از شهرهایی چون ریو دوژانیرو و سائوپائولوست و ژوئن نیز بهترین فصل برای بازدید از آمازون و دیگر نقاط شمالی برزیل است.

اطلاعات عمومی

پایتخت : برزیلیا

پیش شماره : 55+

اختلاف ساعت با ایران :  07:30+ 

واحد پول :  رئال (BRL)

دین : 65% مسیحی کاتولیک، 22% مسیحی پروتستان، 13% سایر ادیان

زبان رسمی : پرتغالی

| سوغات  

سوغات  یک راه عالی برای یادآوری تمام خاطرات سفر می باشد.از آنجا که برزیل یک کشور بسیار متنوع است، هر منطقه دارای ویژگی های متمایزیست که ناخودآگاه در سفر به برزیل می خواهید از هر شهر یک یادگاری برای خود و یا برای هدیه به عزیزانتان بخرید.در اینجا معروف ترین سوغات برزیل را به شما معرفی می کنیم:

| پارچه ی کنگا (Cangas)

کنگا یک نوع پارچه مخصوص برزیلیست که در ساحل به عنوان حوله استفاده می کنند و کاربردهای دیگری چون روسری پیراهن ، دامن و.... را نیز دارد.طرح های این پارچه ها به حدی زیباست که توریست های زیادی به عنوان سوغات ، تعدادی میخرند و به یادگار می برند.

پارچه ی کنگا

| تاب ساحلی (Hammock)

تاب ساحلی

| قهوه برزیلی

قهوه برزیلی

| صندل لا انگشتی

صندل لا انگشتی

| سیگار برگ

سیگار برگ

| صنایع دستی

صنایع دستی برزیل

صنایع دستی برزیل

صنایع دستی برزیل

صنایع دستی برزیل

| محصولات ساخته شده از صابون

محصولات ساخته شده از صابون

و تندیس حضرت مسیح ، سبد حصیری ، آلات موسیقی ، تیشرت های فوتبالی ، میوه خشک ، محصولات سرامیکی و کلی صنایع دستی جذاب دیگر ...

 

 

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات