راهنمای سفر به ژاپن

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| راهنمای سفر به ژاپن

 

| ژاپن کشور امنی‌ است

یکی‌ از بهترین امتیازات در مورد ژاپن امنیت بالای آن می باشد و جالب است بدانید که جزء ۱۰ کشور امن دنیا محسوب می شود و از همه مهم تر امنیت آن برای زنانیست که تنها سفر می کنند .البته ما همیشه پیشنهاد می کنیم که در هر جای دنیا همیشه احتیاط کنید و هوشیار باشید.

ژاپن

| قوانین پولی‌

پول نقد در ژاپن خیلی‌ مهم است ، دست مزد کارگرها در بسیاری از تجارتها با پول نقد پرداخت می شود و حتی بسیاری از رستورانها و مغازه ها فقط پول نقد قبول می کنند.

قوانین پولی‌

| خریدن یک کارت قطار ارزشش رو داره

کارت قطار ژاپن می تواند به شما کمک کند که پول زیادی را صرف جویی کنید ،به خصوص اگر شما قصد داشته باشید که به‌ جاهای مختلفی‌ در کل کشور سفر کنید.شما می توانید یک کارت نامحدود تهیه کنید که برای ناحیه مشخصی‌ از کشور یا کل آن معتبر می‌باشد با این کارتها شما می توانید از قطارهای‌ سریع السیر ،اتوبوسها و کشتیها استفاده کنید که البته در نظر داشته باشید که این کارتها برای تعداد روزهای مشخصی‌ اعتبار دارند .

کارت قطار ژاپن

| مترو ۲۴ ساعته نیست

شاید باعث تعجب باشد که کشوری با این امکانات رفاهی سیستم متروی ۲۴ ساعته ندارد ولی‌ خوب حقیقت همینطور است ، حتی در توکیو!!!!!!!!!

اگر قصد  دارید که در شب بیرون بروید این مورد را هم در نظر بگیرید که بنابر جایی که هستید باید خود را تا قبل از ساعت ۱۱ تا ۱ شب به قطار برسانید و نرسیدن به قطار ممکن است برایتان هزینه بالایی داشته باشد چرا که مجبور به گرفتن تاکسی می شوید.

مترو در ژاپن

 | چند لغت کلیدی و نحوه استفاده از آنها را یاد بگیرید

همیشه توصیه می‌شود ، به هرجا که سفر می‌کنید چند لغت کلیدی را یاد بگیرید ، به خصوص در کشور ژاپن که آداب و معاشرت اهیمت بسیار زیادی دارد.

مثل :

سلام : konnichiwa

صبح بخیر : Ohayō gozaimasu

شب بخیر : Konbanwa

حال شما چطور است؟ : ? O-genki desu ka

از آشنایی با شما خوشبختم. (رسمی) : Hajimemashite. Dōzo yoroshiku onegai shimasu

سپاس گزارم. (رسمی) : Dōmo arigatō gozaimasu.

متشکرم : Arigatō

بله : hai

خیر : iie

آیا کسی هست که بتواند انگلیسی صحبت کند ؟ : ?Dareka eigo ga hanasemasu ka

ژاپن

| تتو در ژاپن وجهه خوبی‌ ندارد

تتوی شما ممکن است یک تصویر هنری از حالت روحی‌ و شخصیت شما باشد ولی‌ تفکر ژاپنی ها در مورد تتو این است که خلافکاران یا یاکوزاها تتو دارند.

تتو در ژاپن

| وارد شدن در برخی اماکن با کفش توهین محسوب می شود

با کفش وارد شدن در برخی اماکن و خانه ی ژاپنی ها ، نشانه ی ٔ بی‌ احترامی می باشد و مانند بسیاری از کشورهای آسیایی قبل از ورود به خانهٔ کسی‌ باید کفش‌های خود را در بیاورید و در این کشور حتی در بعضی‌ از رستورانها نیز این رفتار عادی می‌باشد.

کفش در ژاپن

 

منابع: theculturetrip.com

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات