جاذبه های دیدنی پکن

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 6 جاذبه دیدنی پکن

 

شهر ممنوعه (The Imperial Palace and the Forbidden City)

کاخ سلطنتی که به شهر ممنوعه مشهور می باشد یکی از مهمترین جاذبه های چین به شمار می رود که قدمت آن به سلسه ی یوان در قرن 13 برمی گردد.دلیل نام گذاری شهر ممنوعه که بزرگترین مجموعه ی چوبی جهان به شمار می رود ، قطعه ارتباط 500 ساله اش با جهان خارج بوده است و در واقع حرمسرای امپراطور چین بوده است.

امروزه شهر ممنوعه گردشگران بسیار زیادی به طرف خود می کشاند و بازدیدکنندگان محو تماشای معماری زیبا و باشکوه بنای این کاخ و تالارهای بی همتا و مجلل و همچنین دکواراسیون بی نظیر این قصر می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 4Jingshan Front St, Dongcheng Qu, Beijing Shi, China, 100006

تلفن : .......................

وب سایت : www.dpm.org.cn/Home.html

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه

دیوار بزرگ چین (The Great Wall of China)

دیوار چین زمانی قوی ترین سلاح دفاعی کشور بوده و از چین حفاظت می کرد و امروزه این کشور چین است که حافظ دیواریست که یکی از عجایب هفتگانه ی جهان می باشد. از دیرباز پهناور بودن کشور چین طمع خیلی از کشورهای همسایه را بر می انگیخت و مرزهای این کشور برای محصولات کشاورزی و همچنین نیروهای انسانی مدام مورد حمله ی مغولها ،ژاپن ها و دیگر قوم ها قرار می گرفت، تا اینکه یکی از سربازان چینی که در یکی از معابد شادیولین مشغول تعلیم و تربیت فنون رزمی بود، پیشنهاد کشیدن دیوار بزرگی در اطراف چین را داد و پس از تایید امپراطور، ساخت این دیوار آغاز شد.پایه ی اصلی دیوار 2 هزار سال پیش در زمان امپراطور کین شی هوانگ گذاشته شد و ساخت آن تا سلسله ی مینگ ادامه یافت و در سلطنت های بعدی به تدریج اضافه شد و تبدیل به این شکل کنونی گشت.طول این دیوار که از شرق تا غرب چین کشیده شده است ، 8000 کیلومتر است و امروزه قسمت هایی از آن که نیاز به مرمت داشته بازسازی شده و در حفاظت آن برای بازدید توریست ها تلاش بسیاری می شود.

در بازدید از دیوار چین خواهید دید که در پای این دیوار نوشته شده  که شمایی که به این محل وارد شدید یک انسان واقعی هستید، در واقع اهمیت این دیوار برای چینی ها آنقدر بالاست که بازدیدکنندگانش را بسیار برجسته می شمارند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Huairou, China

ساعات بازدید : 7:30AM–5:30PM

تلفن : 861061626022+
وب سایت : www.mutianyugreatwall.com

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

کاخ تابستانی (The Summer Palace)

The Summer Palace یکی از قدیمی ترین پارک های سلطنتی چین می باشد که در واقع اقامتگاه تابستانی امپراطورها بوده است. این کاخ که در 15 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته با تپه ها و دریاچه ی کونمینگ احاطه شده است . قدمت این باغ زیبا به سال 1750 و در طول این سالها چندین بار بازسازی شده است و بناها و باغ های آن در سبک های مختلف گسترش یافته اند. امروزه Summer Palace نمونه ی جالب از هنر فضای سبز و باغداری چینی می باشد و گردشگران زیادی از سراسر دنیا را به خود جذب می کند .

کاخ تابستانی

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 19Xinjiangongmen Rd, Haidian Qu, China, 100091

 تلفن : ...........................

وب سایت : ................................

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی

معبد بهشت (The Temple of Heaven)

در جنوب شرق شهر پکن معبد بهشت که به معبد Taoism نیز معروف می باشد قرار گرفته که در بین سالهای  1406 تا 1420 ساخته شده است و مساحتی در حدود 2720000 متر دارد.این معبد عبادتگاه امپراطورهای چینی ها بوده و در طول سال هنگام برداشت محصول ،قربانی و دعا در این معبد حاضر می شدند.این معبد با شکوه کلکسیونی از بناهای تاریخی می باشد که با جنگل های انبوه احاطه شده است و نشان از ارتباط بین انسان و خدا می باشد. بنای معبد بهشت از چوب ساخته شده و بی شک یکی از شاهکارهای بی مثال معماری چوبی می باشد و از زیبایی های داخل آن می توان به وجود چترهای طلایی رنگ و زیبا ، تالار Hall of  Prayer for Good Harvests، گنبد Imperial Heavenly Vault و محرابی که نام آن Circular Mound Altar می باشد، نام برد.یکی دیگر از جذابترین و باشکوه ترین نقاط معبد بهشت، دیوار اکو می باشد که اگر در مرکز محراب بایستید صدایی خواهید شنید که به گفته ی بومیان این منطقه صدایی از آسمان است.جالب است بدانید که معبد بهشت به عنوان ، بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین معبد جهان در سال ۱۹۹۸ به طور رسمی در فهرست میراث فرهنگی جهانی قرار گرفت.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس 1 Tiantan E Rd, Dongcheng Qu, Beijing Shi, China

تلفن : 861067028866+

وب سایت : www.tiantanpark.com

معبد بهشت

معبد بهشت

معبد بهشت

معبد بهشت

معبد بهشت

پارک بیهای (Beihai Park)

Beihai Park در مرکز شهر پکن قرار گرفته و یکی از محبوب ترین اماکن گردشگری شهر می باشد. این پارک که به شهر ممنوعه بسیار نزدیک می باشد ، زمانی نوعی زمین بازی سلطنتی بوده است و امروزه مردم زمستان ها روی دریاچه اسکیت روی یخ انجام می دهند و تابستان و بهار در این منطقه ی زیبا و بی همتا قدم می زنند و از فضای اطراف لذت می برند.در سفر به پکن در صبح آخر هفته حتما سری به این پارک بزنید و از تماشای رقص چینی ها و آواز کارائوکه لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس 1 Wenjin St, Xicheng Qu, China, 100034

ساعات بازدید : 6:30AM–9AM

 تلفن : 861064033225+
وب سایت :
www.beihaipark.com.cn

پارک بیهای

پارک بیهای

پارک بیهای


پارک بیهای

معبد لاما (The Lama Temple)

در شمال شرقی شهر پکن معبد lama که کاخ صلح نامیده می شود قرار گرفته است که یکی از بزرگترین معابد بودایی در جهان می باشد.در بازدید از این معبد مجسمه ی غول پیکر مایتریا بودا را می بینید که 26 متر ارتفاع دارد و با چوب صندل سفید حکاکی شده است. در این معبد که سالیان سال راهبان تبتی و مغولی  آموزش می دیدند و اقامت داشتند و هنوز هم راهبانی زندگی می کنند اما بیشترین شهرتش به دلیل آن است که این معبد مدتی هم محل اقامت امپراطور یونگژنگ بوده است.

معبد لاما بسیار وسیع می باشد و دارای ۶ سالن و ۷ حیاط  است و بنای آن به حدی زیباست که بی شک محو تماشای معماری زیبای آن خواهید شد و جالب است بدانید که از نظر تاریخی ومذهبی برای چینی ها نیز بسیار با ارزش و مهم می باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس 12 Yonghegong St, Dongcheng Qu, China, 100007

 تلفن : ..........................

وب سایت : ...........................

معبد لاما

شهر ممنوعه

معبد لاما

معبد لاما

معبد لاما

 

منابع: www.planetware.com

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات