معرفی چین

4 سال پیش 0 دیدگاه

سفر به چین ، سفر به تاریخی ترین کشور جهان

|| معرفی

حدود سی سال است که اژدهای زرد چین به رهبری مائو از خواب بیدار شده و با قدرتی بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون نفر، این کشور را به دومین ابرقدرت جهانی تبدیل کرده است. این جمعیت کوشا، فعال و خستگی ناپذیر، به زودی گوی سبقت از ینکه دنیا را خواهد ربود. چین از نظر گستردگی قلمرو و منابع طبیعی، در رتبه بالایی از استانداردهای جهانی قرار گرفته است. همین موضوع سبب شده تا مناظر بکر و اعجاب انگیزش، روزانه گردشگران زیادی را از تمام نقاط دنیا به سمت خود بکشاند. چین پر است از چشم اندازهای طبیعی و جاذبه های شهری. غذاهای خوشمزه و لذیذ چینی را به وفور در لابه لای بیش از 1500 آسمان خراش صاف و اتو کشیده شانگهای می توان یافت. قدم زدن در منطقه پودونگ و یا خیابان معروف نانجینگ، شما را به یاد فیلم های ماموریت غیرممکن تام کروز خواهد انداخت. عظمت و زیبایی رودخانه هوانگ پو با قایق سواری بر روی آن معنا پیدا می کند، مخصوصا اگر این قایق سواری در هنگام شب صورت بگیرد. با گردش در باغ و بازار قدیمی "یو" به اعماق تاریخ سفر خواهید کرد جایی که حدود 600 سال پیش، امپراطوری چین فرمانروایی می کرد. یو به معنی "شادی" است پس مطمئن باشید پس از بازدید از این منطقه، شاد و راضی خواهید بود چرا که پس از یک چانه زنی کوتاه می توانید سوغاتی دلخواهتان را با قیمت مناسبی تهیه کنید. شهر هانگژو نمونه بارز زیبایی و طراوت در کشور چین است. شهری که مارکوپلو از آن با عنوان "بهشت روی زمین" یاد کرده است. بازدید از مزارع چای سبز و قایق سواری بر روی دریاچه شهر هانگژو از لذت هایی است که نباید از دستش داد. مطمئنا یکی از بهترین چای های سبز دنیا را از همین مزارع چای سبز می توانید تهیه کنید. در بالای همه این ها، پایتخت چین یعنی پکن قرار دارد. شهری به بلندای تاریخ که پر از آثار باستانی و فروشگاه های ارزان قیمت است. در خیابان معروف وان فوجینگ قدم بزنید و از خرید در فروشگاه های بی نظیرش لذت ببرید. اصلا نگران غذا نباشید! در هر قدمی که بر می دارید  یک رستوران دوست داشتنی برای سلیقه ها و ذائقه های مختلف وجود دارد. در کنار دیوار بزرگ چین عکس یادگاری بگیرید، عظمت امپراطوری در شهر ممنوعه را با تمام وجود حس کنید و تا سال ها، از مرور خاطرات ناب سفرتان به چین غرق در لذت شوید. سفری که در آن با نحوه تولید پارچه و انواع نخ ابریشم که باعث ظهور جاده ابریشم شد، آشنا می شوید، نحوه تشخیص مروارید اصل از بدل را می آموزید و در بهترین مراکز خرید حسابی سرگرم خواهید شد.

اطلاعات عمومی

پیش شماره : 86+

اختلاف ساعت با ایران : 04:30+

واحد پول : یوان

زبان رسمی : زبان شناسان برا این باورند که در چین 297 زبان زنده وجود دارد با این وجود 70% مردم چین به زبان ماندارین صحبت می کنند همچنین زبان های دیگری چون واٌو ، یوٌ ، مین بی، شیان ، مینان ، هاکا و گان و...وجود دارد که با لهجه های گوناگون صحبت می شود لذا اگر شخصی از شمال شرق چین به جنوب غرب آن سفر کند و بخواهد با هم وطن خود صحبت کند دچار مشکل خواهد شد و زبان همدیگر را متوجه نمی شوند . جالب است بدانید با این همه تفاوت در زبان چینی ، پرتکلم ترین زبان دنیا زبان چینی می باشد.

آب و هوا

چین کشور گسترده ایست با آب هوایی بسیار متنوع که در نیم کره ی شمالی کره ی زمین قرار گرفته است.با توجه به موقعیت جغرافیایی چین شهرهای شمالی آن تابستان هایی بسیار گرم و سوزان و زمستان هایی بسیار سرد دارد که گاهی دمای هوا به 20_ درجه می رسد.مرکز چین دارای بارش های مستمر ، تابستان های گرم و زمستان هایی سرد می باشد و در قسمت های جنوب و غرب کشور همیشه شاهد سیل هستیم.اگر بخواهیم بهترین زمان برای سفر به چین را معرفی کنیم ماه های سپتامبر و اکتبر زمان مناسبی است چرا که دمای هوا در این ماه ها بسیار مطلوب است و همچنین میزان بارش ها کم است.

سوغات چین : چای سبز ، پارچه ، جواهرات، چاپستیک (چوبک های غذا) ( جالب است بدانید سالانه میلیون ها درخت برای تهیه این چوبک ها در چین قطع می شوند)، گره چینی ، تابلوهای خوشنویسی، ماسک ، مروارید و بدلیجات و صدها موارد دیگر که به تفصیل شرح داده خواهد شد.

دین : چین یک کشور چند مذهبی است . تائوئیسم ، بودیسم ، اسلام ، پروتستان و کاتولیک، همه در جوامع فرهنگی شکل گرفته در طول تاریخ چین است .

جهت رانندگی : راست

ولتاژ برق : 220 ولت

پیشنهاد ویژه برای گردشگران: به همراه داشتن یک آداپتور یونیورسال مسافرتی راه گشای شما در سفر به خیلی از جاهای دنیاست و در اکثر فروشگاه های لوازم الکتریکی موجود می باشد.

شماره تلفن های ضروری :

پلیس : 12110

آتش نشانی : 119

اورژانس : 120

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات