جاذبه های دیدنی شانگهای

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 8 جاذبه دیدنی شانگهای

 

برج تلویزیونی (Oriental Pearl Tower Shanghai)

برج تلویزیونی یا مروارید خاور در دل شهر شانگهای می باشد که بر روی رودخانه ی هوانگ پو قرار گرفته است.این برج زیبا که سمبل شهر است در سال 1991 ساخته شده و ارتفاعی در حدود 468 متر دارد.در این برج زیبا11 گوی بزرگ و کوچک را  می بینید که از ساختمان آویزان هستند و چندین اژدها که تعدادی مروارید را حمل می کنند. شاید بهترین قسمت بازدید از این برج تماشای منظره ی شهر از بلندای آن باشد. علاوه بر جذابیت های سازه ی این برج ،داخل آن نیز دارای مرکز خرید و همچنین یک رستوران گردان بسیار معروف می باشد که بسیار پر طرفدار است. 

برج تلویزیونی

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 1 Century Ave, LuJiaZui, Pudong Xinqu, Shanghai Shi, China, 200000

تلفن : .......................

سایت : www.orientalpearltower.com

Oriental Pearl Tower Shanghai

برج تلویزیونی

برج تلویزیونی

باغ یو (Yu Garden)

باغ یو با 400 سال قدمت یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شانگهای می باشد که در شمال شرقی شهر قرار گرفته است.این باغ باشکوه را Pan Yunduan در سال 1559 بنا کرد تا مکانی آرام باشد برای زندگی پدر و مادرش در دروان پیریشان .امروزه این باغ یکی از پر طرفدار ترین اماکن گردشگری شانگهای می باشد و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به طرف خود جذب می کند.یو در لغت به معنی احساس شادی ، رضایت و آرام بخش است و در بازدید از این باغ زیبای کلاسیک با تماشای محوطه ی باغ که پر از گل و گیاه های بی نظیر است ، حوضچه ای که با ماهی های زرد و قرمز و سفید پر شده و همچنین تالارهای داخلی و معماری زیبا و خاص آنها ساعت ها در این مکان آرام محو تماشا خواهید شد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 218Anren St, Huangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200000

تلفن : 862163260830+

 وب سایت : www.yugarden.com.cn

باغ یو

باغ یو

باغ یو

باغ یو

منطقه ی باند (The Bund)

در کنار رودخانه ی هوانگ پو منطقه ی باند با چشم اندازی بی نظیر قرار گرفته که هر گردشگری در سفر به شانگهای باید لذت قدم زدن در این منطقه را حس کند.منطقه ی باند که در حدود 5/1 کیلومتر می باشد ، در کنار چشم اندازهای بی همتا ،با سبک و سیاق معماری بناهای اطراف که به نمایشگاه معماری دنیا معروف شده است ، بازدیدکنندگان را به سفری لذت بخش در تاریخ این کشور می برد . 

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : Zhongshan East 1st Rd, WaiTan, Huangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200000

 تلفن : ............................

وب سایت : .............................

منطقه ی باند

منطقه ی باند

منطقه ی باند

منطقه ی باند

موزه ی شانگهای (The Shanghai Museum)

موزه ی شانگهای در سال 1952 بنا شده و کلکسیونی بی نظیر از هنر کلاسیک چینی ها می باشد. این موزه در نزدیکی میدان مردم و در قلب شهر قرار گرفته است و عنوان بزرگترین موزه ی باستانی چین را دارد و با گنجینه های ارزنده ای که در دلش دارد تاریخ و فلسفه ی مردم چین را به نمایش می گذارد. بنای گنبدی شکل این موزه بر روی یک فضای مربعی شکل قرار گرفته و داخل آن 11 گالری و 3 نمایشگاه از هنرهایی چون نقاشی ، سرامیک، خوش نویسی ، مینگ چینگ ،مجسمه سازی و.... وجود دارد.

در کلکسیون ظروف برنزی این موزه حدود  400 اثر از سلسه هی شانگ و ژو خواهید دید و همینطور در کلکسیون سرامیک که گنج ارزنده ی این موزه می باشد ،با دیدن 500 اثر از دوران شانگ ها ، سلسه ی تانگ ، دوران یوان و مینگ غرق در شگفتی خواهید شد.برای دیدن کلکسیون مجسمه های بودایی باید به بخش مجسمه های باستانی سر بزنید و آثار نقاشی و خوشنویسی بسیار نفیس این مجموعه را در گالری های مربوطه خواهید دید که بسیار بی همتا می باشند.یکی دیگر از بخش های جذاب این موزه ، کلکسیون سکه ها می باشد که 7000 سکه چینی و غیر چینی از دوران مختلف را به نمایش می گذارد و نمادیست از رشد اقتصادی چین در طی دوران تاریخ.

موزه ی شانگهای

موزه ی شانگهای

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 201Renmin Ave, RenMin GuangChang, Huangpu Qu, China, 200003

ساعات بازدید : 9AM–5PM

تلفن : ..........................
وب سایت : www.shanghaimuseum.net

موزه ی شانگهای

موزه ی شانگهای

موزه ی شانگهای

موزه ی شانگهای

معبد سنگ یشمی بودا (The Jade Buddha Temple)

در منطقه Anyuan Lu شانگهای، معبد زیبای Jade Buddha با دو مجسمه Shakyamuni قرار گرفته که راهبی به نام Huigen از Burma آورده است. این دو مجسمه که یکی از آنها با 2 متر ارتفاع و از جنس سنگ یشم سفید می باشد ، مجسمه ی بودایی که دراز کشیده است و دیگری هم مجسمه ی بودایی که بر روی زمین نشسته است و با زمرد و سنگهای قیمتی مزین شده بسیار مشهور می باشند.امروزه The Jade Buddha Templ مقدس ترین معبد شهر شانگهای است .جالب است بدانید ساختمان کنونی آن در سال 1928 ساخته شده و جایگزین معبد اصلی از سال 1882 می باشد.

معبد سنگ یشمی بودا

معبد سنگ یشمی بودا

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 170 Anyuan Road, Jing'an, Shanghai

 تلفن : 862162663668+

وب سایت : www.yufotemple.com

معبد سنگ یشمی بودا

معبد سنگ یشمی بودا

معبد سنگ یشمی بودا

معبد سنگ یشمی بودا

معبد لونگ‌ هوا (Longhua Temple)

در جنوب غربی شهر شانگهای در دل پارکی زیبا معبدی مجلل و باشکوه به نام Longhua قرار گرفته که یکی از قدیمی ترین اماکن مذهبی در کل چین می باشد.قدمت این معبد زیبا که از چوب و آجر ساخته شده به سال 242 پس از میلاد برمی گردد و طی این سالها بارها بازسازی شده است . در این معبد باشکوه هنوز هم مراسم بودایی ها برگزار می شود و زیبایی های معماری آن از جمله پنج سالن باشکوه داخل معبد و تالارهای (Maitreya Mile Dian) با مجسمه ی بزرگ بودایی؛ تالار پادشاه آسمانی (Tian Wang Dian) که به چهار پادشاه آسمانی اختصاص داده شده است و تالار بزرگ حاکم بزرگ (Daxiong Baodian)، با مجسمه های زیبا و ناقوس بزرگ قرن شانزدهم داخل این تالار گردشگران زیادی را جذب خود می کند.از دیگر جاذبه های بی همتای این معبد، برج ناقوسی 5 تنی است که دو متر ارتفاع دارد و هنور هم گاهی در مراسم های خاص از آن استفاده می شود ، کتابخانه آن ،که گنجینه ای از نسخه های خطی قدیمی و 500 مجسمه ی طلاکاری شده از بواهای لوهان ، که بی نهایت شگفت انگیز و زیبا می باشند.

معبد لونگ‌ هوا

معبد لونگ‌ هوا

معبد لونگ‌ هوا

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : 2853Longhua Rd, Xuhui, Shanghai People's Square

تلفن : 862164566085+

وب سایت : .......................

معبد لونگ‌ هوا

معبد لونگ‌ هوا

معبد لونگ‌ هوا

میدان مردم (Square of People)

(Rénmín Guangchang) در ابتدا میدانی برای مسابقات اسب دوانی شهر بود و در طی این سالها به بزرگترین محل اجتماع عمومی مردم شهر تبدیل شده و امروزه محلیست که ساختمان های مهمی چون موزه ی شانگهای، تالار شهر  و ساختمان بزرگ هنری و دولتی در آن قرار گرفته اند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Wusheng Rd, Huangpu, Shanghai

 تلفن : ......................

وب سایت : ........................

میدان مردم

میدان مردم

میدان مردم

منطقه ی تیان زیفانگ (Tianzifang)

منطقه ی تیان زیفانگ که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروف شانگهای می باشد ، زمانی محل زندگی و کار فرانسوی ها بوده است.امروزه این منطقه محلیست برای فروش صنایع دستی و هنری ، ولی با وجود این تغییرات ساختاری و کاربری و همچینین جایگزین شدن ساختمان های جدید ، معماری این تیان زیفانگ همچنان بافت  اروپایی خود را حفظ کرده است .

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 210 Lane Taikang Rd, DaPuQiao, Huangpu Qu, China

 تلفن : .........................

وب سایت : .........................

منطقه ی تیان زیفانگ

منطقه ی تیان زیفانگ

منطقه ی تیان زیفانگ


بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات