معرفی ژاپن

4 سال پیش 0 دیدگاه

ژاپن کشوری مدرن در شرق آسیا

|| معرفی

به کشور عناوین خوش آمدید! سرزمین آفتاب عالمتاب، قلمروی سامورایی ها، اقلیم چشمه های آبگرم، قطب صنعتی جهان، پهنه جزیره ها، مهد زلزله، دنیای مک دونالد و ملک ماشین های وندینگ. با وجود اینکه ژاپن در دهه های اخیر از لحاظ صنعتی و مدرنیته رشد بسیار چشمگیری داشته اما سنت اصیل خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کرده و تلفیقی از ژاپن قدیم و جدید را به صورتی شگفت انگیز به جهانیان ارائه کرده است. کاخ سلطنتی به جا مانده از سده های پیشین که به شکلی نو و زیبا بازسازی شده است و موزه ای را برای ارائه تاریخ ژاپن در اختیار دارد، معبد طلایی کین کاکو جی که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند، برج توکیو که از برج ایفل پاریس الگو گرفته و تبلوری از تکنولوژی در ژاپن است، قصر رویایی هیمجی که جهت مقابله با دشمنان طراحی شده بود و طی دوران مختلف تاریخی چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته، معبد تودایجی که جزء یکی از بزرگترین بناهای چوبی محسوب می شود و یک مجسمه غول پیکر بودا یعنی کاماکورا را در محوطه بیرونی خود جای داده است، معبد کیومیزو درا که در دل طبیت زیبای ژاپن در کنار یک آبشار طبیعی بی نظیر بنا شده است و میزبان علاقه مندان بی شماری است. همه این ها را به جذابیت های شهری و مدرن ژاپن اضافه کنید و به آن چاشنی بکر و ناب طبیعت را هم بیفزایید. آیا دلیلی برای سفر نکردن به این کشور دوست داشتنی وجود دارد؟

| آب و هوا

گستردگی ژاپن سبب وجود تنوع آب و هوایی این سرزمین شده است اما به طور کلی ژاپن کشوریست که آب و هوایی معتدلی دارد. شمال ژاپن زمستان هایی همراه با برف و یخبندان دارد و جنوب آن تابستانهایی گرم و زمستان هایی معتدل دارد و بخش های مرکزی کشور معتدل تر است.

بهار در ژاپن از ماه مارس شروع می شود و تا می هوایی دلپذیر و بهاری با دمایی بین 21 تا 26 درجه سانتی گراد دارد و فصل شکوفه های گیلاس که گردشگران زیادی را به دیدن این کشور جذب می کند ، درست در همین زمان می باشد.

تابستان ژاپن از ژوئن با بارش های بسیار زیاد و درجه ی حرارت 35 درجه به همراه رطوبت شدید همراه می شود و پاییز از ماه های سپتامبر تا نوامبر است و حرارت به 8 تا 10 درجه خواهد رسید .

زمستان این کشور بین دسامبر تا فوریه می باشد اما جالب است بدانید که درجه ی حرارت غالبا به زیر صفر درجه نمی رسد .

اگر مسافر ژاپن هستید باید بدانید که فصل بارانی از اوایل ژوئن تا اویل ژانویه می باشد و روزهای بارانی معمولا با رطوبت بالا و بارش ها گاهی متوقف نمی شوند و تا چند روز ادامه دارد و فصل طوفان های موسمی هم از آگوست تا سپتامبر است .بنابراین پیشنهاد می کنیم برای لذت بردن از زیبایی های این مرز و بوم بهار و یا پاییز به این کشور سفر کنید که هوا بسیار عالی و ملایم می باشد.

اطلاعات عمومی

پایتخت : توکیو

پیش شماره : 81+

اختلاف ساعت با ایران : 05:30+

واحد پول : ین

زبان رسمی : ژاپنی

دین : شینتو ، بودایی و 7 درصد مسیحی

| سوغات  

ماچا (چای سبز)

ماچا (چای سبز)

Wagashi (نوعی شیرنی ژاپنی ساخته شده بر پایه برنج )

Wagashi

Kendama (نوعی اسباب بازی قدیمی چوبی )

Kendama

Koma (فرفره های چوبی )

Koma

Sensu (بادبزن های معروف ژاپنی)

Sensu

Tenugui (حوله های سنتی ژاپن)

Tenugui

  Yukata (کیمونوی مخصوص تابستان)

Yukata

 Chopsticks (چوب مخصوص غذا خوردن)

Chopsticks

Inkan (مهرهای مخصوص ژاپنی ها که به جای امضا به کار برده می شوند)

Inkan

Gamaguchi (کیف های کوچک زنانه)

Gamaguchi

محصولات سرامیکی ژاپنی

سرامیک ژاپن

عروسکهای سنتی ژاپنی

عروسکهای سنتی ژاپنی

جورابهای انگشتی

جورابهای انگشتی

تزئینات مخصوص مو 

تزئینات مخصوص مو 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات