جاذبه های دیدنی فلورانس

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 15 جاذبه دیدنی فلورانس

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore)

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره که نمای پانورامیکی از فلورانس را به شما هدیه می دهد، بزرگترین بنای گنبدی شکل دنیاست و گنجینه ای است از ۶۰۰ سال آثار معماری و هنری در دلش. نمای زیبایی که به رنگ قرمز، سبز و سفید مرمری است ، پنجره ­های بلند و شیشه ­ای­ زیبا، مجسمه ­های برنزی ، موزاییک‌های براق و خیره کننده و برج ناقوس Giotto از سرمایه های ارزشمند این بنای مسحور کننده است.

حتما به بالای این کلیسا بروید و کل فلورانس را در یک قاب ببنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Duomo, 50122 Firenze FI, Italy

تلفن : ..................

وب سایت :  www.ilgrandemuseodelduomo.it

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

پونته وکیو (Ponte Vecchio)

پلی که مقصد عکاسان دنیا شده

پل پونته وکیو یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین پل­ های فلورانس و مقصدی است رویایی برای توریست­ها و عکاسان. شهرت این پل به دلیل معماری بسیار جالب آن است ، چراکه به ندرت پیش می آید که روی پلی که محل گذر است، مغازه و فروشگاه های مختلف ساخته شود. این پل قدیمی در ابتدا سازه اش از سنگ و بنایش از چوب بود اما در سال ۹۹۶ میلادی، ساخت پل سنگی پونته وچیو تکمیل شد اما چندین بار با سیل عظیمی از بین رفت ،نهایتا در سال ۱۳۳۵ میلادی، توسط طراح و معماری به نام تادئو گادی مجددا بازسازی شد. این پل زیبا با وجود سرنوشت عجیب و بلایایی  که از سر گذرانده همچنان برای عاشقان معماری شگفت انگیز است .

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Ponte Vecchio, 50125 Firenze FI, Italy

تلفن : ...................

وب سایت : ....................

پونته وکیو فلورانس

پونته وکیو فلورانس

گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery)

گالری اوفیتزی که امروزه یکی از  بهترین موزه های هنری است، در سال ۱۵۶۰ به عنوان دادسرا ساخته شده بود. پس از اینکه دوران سلطنت خاندان Medici به پایان رسید، این مکان به یکی‌ از معروفترین موزه ­های هنری تبدیل شد . این موزه که در سال ۱۷۶۵ درهایش بر روی تمامی مردم باز شد،کلکسیونی ارزنده از آثار زیبای دوره رنسانس می باشد . از آثار هنرمندان معروف که در این موزه قرار دارد می‌توان از Michelangelo, Botticelli, Leonardo da Vinci و Titian نام برد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 06:50 PM

تلفن : ...............

وب سایت : .................

گالری اوفیتزی فلورانس

گالری اوفیتزی فلورانس

میدان دلا سینیوریا ( Piazza della Signoria )

این میدان که در گذشته نقش مهمی‌ در سیاست و رویدادهای تاریخی‌ ایفا کرده، یکی‌ از زیباترین و پر بازدیدترین میدان‌های فلورانس می‌‌باشد. امروزه هم این میدان ، مکانی است دوست‌داشتنی و همیشه مملو از توریست‌ها و افراد محلی! در مرکز میدان فواره نپتون قرار گرفته و در یک سمت آن قصر وکیو، که هنوز هم مقر دولت است.

روبروی دیوار اوفیتزی که در یک سمت میدان قرارگرفته، یک گالری فضای باز به نام «لوجیا دی لانتزی» قرار دارد که مجسمه های بینظیری را نمایش می دهد، یکی از معروفترین مجسمه ها اثر مشهور سلینی یعنی برساووش با سر مدوزا است. درست جلوی قصر وکیو، بدل مجسمه داوود اثر میکل آنژ قرار دارد که سالهاست توریست ها برای دیدن آن صف می کشند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza della Signoria, 50122 Firenze FI, Italy

تلفن : ..................

وب سایت : ..................

میدان دلا سینیوریا فلورانس

میدان دلا سینیوریا فلورانس

کاخ وکیو (Palazzo Vecchio)

وکیو کاخ موزه ای که سمبل شهر است

«کاخ وکیو» که در قرن 13 میلادی ساخته شد ، مقر دولت بوده است و ساختمان آن بسیار شبیه به قلعه های نظامی می باشد. شاید هدف طراح این سازه ی نظامی که آرنولفو دی کامبیو نام دارد، نشان دادن قدرت و نفوذ خاندان مدیچی بر شهر فلورانس بوده است و جالب است بدانید که او همان طراح کلیسای سانتا کروچه و گنبد مشهور کلیسای است. این بنا به همراه مجسمه ی داوود و کلیسای سانتا ماریا دل فیوره، سمبل های شهر فلورانس هستند. در همان لحظه ی اولی که وارد قصر می شوید حیاط اصلی با ستون های سنگی ، آب نمایی فوق العاده زیبا به نام Verrocchio fountain ، حکاکی های بسیار ظریف روی ستون ها، مجسمه های بسیار زیبایی که در مقابل ساختمان قرار گرفته، کپی بی نظیری از مجسمه داوود شاهکار Michelangelo که عینا شبیه نسخه اصلی است و دو مجسمه کپی دیگر از آثار Donatello توجه تان را جلب می کند. وقتی وارد قصر می شوید اولین صحنه ای که می بینید تالار بسیار مجلل و زیبایی است که Salone dei Cinquecento نام دارد، و سقف و دیوارهای آن پر از نقاشی هایی است که نمی توانید از زیبایی آنها قدم از قدم بردارید و قطعا با دیدن مجسمه ی مرمری Genius of Victory شاهکار Michelangelo که روبرویتان قرار گرفته میخکوب می شوید. جذابیت های این کاخ باشکوه کم نیست ، سالن اصلی که اتاقی با یک دکوراسیون خاص و دیوارش پر از شاهکارهای نقاشی نفیس عصر رنسانس است، راهروی مخفی قصر در طبقه همکف که در امتداد آن اتاق مطالعه ی خاندان مدیچی قراگرفته با یک نورپردازی بسیار هنرمندانه ، تالار Sala dei Gigli در طبقه ی دوم که محل اقامت خاندان مدیچی بوده با دکوراسیونی بسیار فاخر ،تالار Sala dell’Udienza که تالار مهمان آن روزگار بوده و دیوارهایش که پر از نقاشی های زیباست، بازدید از مجسمه ی گوی بزرگ در تالار Guardaroba و دیدن منظره ی شهر از قاب ایوان قصر که به آن Loggiato di Saturno می گویند از زیبایی های وصف نشدنی هستند که ساعتها شما را مبهوت و غرق در شگفتی می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza della Signoria, 50122 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 09AM - 07PM

تلفن : ......................

وب سایت :  museicivicifiorentini.comune.fi.it

کاخ وکیو فلورانس

کاخ وکیو فلورانس

گالری آکادمیا ( Galleria dell'Accademia )

کلکسیونی از مجسمه های شگفت انگیز

یکی از موزه‌هایی که دیدنش توصیه می‌شود، گالری اوفیتسی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست. تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی موزه گیج‌کننده است و بنای رنسانسی بی نظیر این گالری، گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. اما چیزی که سبب تفاوت این گالری نسبت به بقیه موزه شده ، وجود تندیس داوود است که در سال ۱۵۰۴ میلادی، توسط میکل‌آنژ، نقاش و مجسمه‌ساز برجسته ی ایتالیائی ساخته شده است. تندیس داوود، حدود 5 متر ارتفاع دارد و از سنگ مرمر ساخته شده و از شاهکارهای عصر رُنسانس محسوب می‌شود. این تندیس، به عنوان شکست‌دهنده گولیات(جالوت)، سمبل و نماد شهر فلورانس نیز محسوب می‌شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via Ricasoli, 58/60, 50122 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 06:50 PM (دوشنبه ها تعطیل)

تلفن : 390552388609+

وب سایت : www.galleriaaccademiafirenze.beniculturali.it

گالری آکادمیا فلورانس

گالری آکادمیا فلورانس

کلیسای سن لورنزو فلورانس (Basilica di San Lorenzo)

کلیسای سن لورنتزو در دل بازار اصلی‌ فلورانس قرار گرفته و از قدیمی‌‌ترین و بزرگترین کلیساهای شهر است که اعضای مهم خانواده مدیچی نیز در اینجا دفن شده‌اند. ساخت این کلیسا در حدود سال ۱۴۱۹ میلادی توسط فیلیپو برونلسکی شروع شد اما با مرگ وی در سال ۱۴۴۶ ادامه کار به آنتونیو مانتی یا میکل آنژ سپرده شد. امروزه سن لورنزو عبادتگاهی است که در دل خود گنجینه هایی چون اتاق قدیمی نگهداری از اشیای مقدس اثر دوناتلو ، کتابخانه لارنس مقدس اثر میکل‌آنژ و کلیسای مدیچی اثر ماتئو نیجتی دارد و همین آثار ارزنده سن لورنز را به مکانی پر بازدید تبدیل کرده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di San Lorenzo, 9, 50123 Firenze FI, Italy

تلفن : ....................

وب سایت : basilicadisanlorenzofirenze.com

کلیسای سن لورنزو فلورانس

کلیسای سن لورنزو فلورانس

باغ بوبولی ( The Boboli Gardens )

در چند قدمی پل ویکینو ، ورودی باغ بوبولی گاردن که یکی معروفترین باغ های اروپا است را می بینید. باغ بوبولی که بر روی یک تپه قرار گرفته یکی از زیباترین باغ های شهر است که ارزش بالا رفتن از پله های زیاد تا رسیدن به آن را دارد. از بالای تپه وقتی به باغ می رسید تصویری بسیار رویایی و زیبا از شهر را می بینید که پیشنهاد می کینیم عکاسی از این قاب را فراموش نکنید. نمای شهر فلورانس و کلیسای دائومو از بالای باغ بوبولی فلورانس، آنقدر زیبا است که از دیدن این مناظر نمی توان سیر شد.  بوبولی از قرن 17 که بازسازی شد تاکنون ، کلکسیونی است از مجسمه ها و فواره های تاریخی که بازدیدکنندگان را ساعت ها غرق در شگفتی می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Pitti, 1, 50125 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 06:30 PM

تلفن : 390552298732+

وب سایت : www.uffizi.firenze.it

باغ بوبولی فلورانس

باغ بوبولی فلورانس

باغ بوبولی فلورانس

باغ بوبولی فلورانس

میدان میکل آنژ (Piazzale Michelangelo)

میدان بزرگ و زیبای میکل آنژ، در بالای تپه ای قرار گرفته است که مشرف به شهر است و از آنجا می توان تمام فلورانس را دید. این میدان بی نظیر که در قرن نوزده میلادی ساخته شده ، با مجسمه هایی از روی آثار اصلی میکل آنژ ساخته شده و تصاویر آبرنگی از مناظر اصلی شهر تزئین شده است. جالب است بدانید که مجسمه داوود میکل آنژ نیز در ابتدا در این میدان قرار گرفته بود، اما برای محافظت بیشتر به گالری آکادمیا منتقل شد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazzale Michelangelo, 50125 Firenze FI, Italy

تلفن : ..................

وب سایت : ................... 

میدان میکل آنژ فلورانس

میدان میکل آنژ فلورانس

کاخ پیتی ( Pitti Palace )

این کاخ بزرگ که در قرن پانزدهم بنا شده، در بخش جنوبی رود Arno قرار دارد. سالیان زیادی تا حدود سال ۱۹۱۹ محل اقامت فرمانروایان فلورانس بود که بعد از آن به دولت و مردم شهر واگذار شد و کاخ به موزه ای بزرگ تغییر یافت. این کاخ مردمی که نمای زیبا و کاملی از شهر را دارد به علت داشتن کلکسیون زیبایی از آثار باقی‌ مانده از فرمانروایان فلورانس بازدیدکنندگان را به سفری در تاریخ و تماشای زندگی پادشاهان دعوت می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza de' Pitti, 1, 50125 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 06:50 PM

تلفن : 39055294883+

وب سایت : www.uffizi.it

کاخ پیتی فلورانس

کاخ پیتی فلورانس

کاخ پیتی فلورانس

کلیسای سانتا کروچه ( Basilica of Santa Croce )

در یک جمله می توان به جرات گفت که سفر به فلورانس بدون دیدن کلیسای سانتا کروچه کامل نمی شود. این کلیسای بزرگ و خیره کننده که از سال 1442 بر روی عموم باز شده ، آرامگاه اشخاص بزرگ و معروفی چون Michelangelo ، Rossini ، Galileo و Dante است به معبد بزرگان معروف شده است. یکی از زیبایی های این کلیسای جامع، کلیسای کوچکی است که با شاهکارهایی چون نقاشی‌های زیبای Giotto که داستان‌های تاریخی‌ را از دوران رنسانس مانند مرگ St. Francis به واقعیترین شکل به تصویر کشیده ، تزیین شده است.

به گفته ی گردشگرانی که اگر حتی چیزی از هنر نمی دانند این کلیسا و آثار باشکوهش برای ساعتها شما را مبهوت می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di Santa Croce, 16, 50122 Firenze FI, Italy

تلفن : 390552466105+

وب سایت : www.santacroceopera.it

کلیسای سانتا کروچه فلورانس

کلیسای سانتا کروچه فلورانس

کلیسای سانتا کروچه فلورانس

ساختمان لوگیا دی لنزی (Loggia dei Lanzi)

ساختمان Loggia dei Lanzi که یک گالری  عمومی باز می‌باشد، پر از آثار معماری، تاریخی‌ بزرگ دوران رنسانس است که در کنار Piazza della Signoria واقع شده است است. از آثاری که به طرز عجیبی همه ی بازدیدکنندگان را به سمت خود می کشاند، مجسمه برنز Perseus اثر Benvenuto Cellini که سر Medusa را در دست دارد و مجسمه ی  Rape of the Sabine Women اثر Giambologna که به شکل زیبایی از مرمر ساخته شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza della Signoria, 50121 Firenze FI, Italy

تلفن : 3905523885+

وب سایت : www.uffizi.it

 

ساختمان لوگیا دی لنزی فلورانس

ساختمان لوگیا دی لنزی فلورانس

ساختمان لوگیا دی لنزی فلورانس

میدان ریپابلیکا ( Piazza della Repubblica )

یکی‌ از قدیمی‌‌ترین قسمتهای این شهر میدان عمومی است که به خاطر ساخت نئو کلاسیکی که دارد معروفیت خاصی‌ پیدا کرده است .این میدان یادبود Colonna dell’Abbondanza است که در سال ۱۴۳۱ بنا شده و در قرون وسطی این میدان یکی از پرترددترین میادین شهر بوده است .جلوه ی خاص این میدان به خاطر وجود ستون های کنار آن ، ساختمانهای قرون وسطی ای ، کلیساها و معابد اطراف است. در قرن هجدهم تصمیم بر توسعه و مرمت این میدان شد ولی متاسفانه برج های قرون وسطی ای و برخی از کلیساها ، کارگاه ها ، خانه ها را از بین بردند. این میدان، مرکز یکی‌ از مهمترین توافق نامه های تاریخ روم می باشد و امروزه با داشتن یک مرکز خرید لوکس و رستوران‌های متنوع و کافه‌های معروفی‌ مثل Giubbe Rosse تبدیل به پاتوقی برای جمع شدن هنرمندان شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza della Repubblica, 50123 Firenze FI, Italy

تلفن : .....................

وب سایت : .....................

میدان ریپابلیکا فلورانس

میدان ریپابلیکا فلورانس

کلیسای سن مینیاتو ال مونته (Abbazia di San Miniato al Monte)

یکی دیگر از کلیساهای قدیمی شهر کلیسای san miniato almonte است که از بلندای آن یک منظره پانورامیک زیبا از شهر را به شما هدیه می دهد. کلیسای کوچک سن مینیاتو با نمای زیبایی که از سنگ های موزاییک سفید و سبز دارد یکی از شاهکارهای معماری بیزانس است.این در حالی است که معماری داخلی کلیسا با کف موزاییک و سقف چوبی نیز حال و هوای سبک معماری رنسانس را حفظ کرده است. تنها محراب کلیسا، شاهکار میکل آنجو که ، Cappella del Crocifisso  نام دارد، شما را مسحور نمی کند بلکه دیگر قسمت های داخلی کلیسا که به سبک هنری بیزانس، رنسانس و رومن هستند ساعتها سرگرم کشف زیبایی ها می کند. همچنین بازدید از چنین کلیسای تاریخی ای به دور از همهمه و شلوغی شهر و صف های طولانی و لذت از هوای خارج شهر به همراه تماشای شهر زیبای فلورانس از بالای san miniato almonte  لذتی است وصف نشدنی که پیشنهاد می کنیم این تجربه ی شیرین را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via delle Porte Sante, 34, 50125 Firenze FI, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 07:30 PM

تلفن : 390552342731+

وب سایت : www.sanminiatoalmonte.it

کلیسای سن مینیاتو ال مونته فلورانس

کلیسای سن مینیاتو ال مونته فلورانس

کلیسای سن مینیاتو ال مونته فلورانس

مرکاتو نوو ( Loggia del Mercato Nuovo )

مرکاتو نوو که یکی از عجیب ترین بازارهای خرید در فلورانس می باشد. غیر از خرید اجناس گوناگون مثل کلاه های حصیری افسانه ای و ... ، در این بازار یک اثر تاریخی‌ از مجسمه ای برنزی از یک گراز قرار گرفته که گفته شده هرکس بینی این گراز را لمس کند روزی اش زیاد می شود. این افسانه ی جذاب سالانه گردشگران زیادی را به طرف این بازار و مجسمه جذب می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Mercato Nuovo, Florence, Italy

تلفن : .................

وب سایت : www.aviewoncities.com

 

مرکاتو نوو فلورانس

مرکاتو نوو فلورانس

مرکاتو نوو فلورانس

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

13990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات