حمل و نقل در سوئیس

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| حمل و نقل در سوئیس

سیستم حمل و نقل عمومی سوئیس یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در جهان است. تراکم شبکه ارتباطی راه آهن، اتوبوس، خطوط تراموا و جدول زمانبندی سیستماتیک، این امکان را برای مسافران فراهم می کند که در بازه زمانی یک ساعته به اکثر نقاط کشور سفر کنند. در اکثر مواقع تهیه یک بلیط برای هر سفر کافی است به طوری که ممکن است از چندین خطوط راه آهن، اتوبوس و حتی قایق تنها با استفاده از یک بلیط استفاده شود. دقت زمانبندی سیستم حمل و نقل سوئیس بسیار بالاست به طوری که 95% مواقع، مدت زمان تاخیرها به کمتر از 5 دقیقه می رسد و طبق آمار 75% تاخیرها کمتر از 1 دقیقه در ماه است.

| حمل و نقل هوایی

سوئیس سه فرودگاه بین المللی دارد :

  • (Zurich-Kloten (ZRH
  • (Geneva (GVA
  • (Basel – Mulhouse (BSL

فرودگاه های زوریخ و ژنو خطوط ریلی مخصوص به خود را دارند به صورتی که حمل و نقل سریع و مداومی را به مراکز تمامی شهرها از جمله زوریخ و ژنو ارائه می دهند.

فرودگاه بازل نیز در خاک مشترک فرانسه و سوئیس قرار دارد و مسافران می توانند به بازل بروند و از سوئیس خارج شوند ولی اجازه ورود به فرانسه را ندارند. اتوبوس های درون شهری از طریق خطوط ریلی یا تراموای مرکزی متصل هستند. دو فرودگاه دیگر Bern-Belpmoos و  Lugano-Agno تعداد پروازهای مناسبی به مقاصد اروپایی دارند ولی برای داشتن هواپیمای بین قاره ای بسیار کوچکند. فاصله فرودگاه زوریخ تا مرکز شهر برن حدود 1 ساعت و ربع است که از جابجایی بین آن ها توسط دو قطار بین شهری انجام می شود.

هواپیمایی سوئیس

| حمل و نقل ریلی

سوئیس بیشترین تعداد قطار در اروپا را دارد و این موضوع سبب شده که سوئیسی ها بعد از ژاپنی ها بیشترین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشند. در میان این همه حق انتخاب برای جابجایی، قطارهای بین شهری به عنوان یک گزینه عالی برای سیاستمداران و افراد شاغل محسوب می شود. شهرهای مهم مثل زوریخ، بازل، برن و لوزان، شبکه ارتباطی اس-بان: S-Bahn و خطوط شبکه ای تراموا را گسترش داده اند. (اس-بان ها قطارهای سریع السیری هستند که توقف های مناسبی از حدود 10 دقیقه تا 30 دقیقه دارند)

قطار در سوئیس

همچنین در اکثر شهرها از جمله بازل، برن، ژنو، فریبورگ، لوزان، لوگانو و لوسرن، خطوط شبکه ای اتوبوس برقی سازماندهی شده اند. این موضوع در شهرهای کوچکتر محدودتر است به نحوی که این شهرها خطوط شبکه ای اتوبوس درون منطقه ای محلی را پوشش می دهند. حتی دهکده ها هم با خطوط اتوبوسرانی قابل دسترسی هستند به نحوی که اتوبوس ها روزانه چندین بار از هر دهکده عبور می کنند.

اتوبوس برقی در سوئیس

جدول زمانبندی و بلیط اتوبوس های مسیرهای غیر اصلی هم در حال پیوستن به سیستم یکتا و منحصر به فرد حمل و نقل عمومی سوئیس هستند. بنابراین برنامه ریزی برای یک سفر خوب به راحتی امکان پذیر است. همچنین در وبسایت www.sbb.ch  می توان از اطلاعات لازم در خصوص تغییر حرکت قطارها و مبلغ بلیط های آنلاین، مطلع شد.

در سوئیس، اتوبوس راه دور عمومی وجود ندارد و در واقع این وظیفه به عهده قطارهاست. اگرچه قطارهای دوربرد ظرفیت و گنجایش بیشتری دارند و سریع تر، قابل اعتمادتر و راحت ترند ولی یک مشکل کوچک دارند و آن این است که برای هر مسیر دوربرد در سوئیس، در هر ساعت یک قطار به کار گرفته می شود در حالی که سیستم حمل و نقل اتوبوس های مسیرهای غیر اصلی با کمترین محدودیت ها در حال فعالیت هستند. 

| حمل و نقل زمینی

بیش از 1600 کیلومتر (1000 مایل) اتوبان و 70000 کیلومتر (43000 مایل) بزرگراه و جاده دوطرفه به صورت آسفالت شده در سوئیس وجود دارد. در مقابل جاده های شوسه یا خاکی بسیاری هستند که مورد استفاده کشاورزان و کارگران قرار گرفته است. بنابراین بستر مناسبی برای استفاده از حمل و نقل زمینی وجود دارد.

اتومبیل شخصی: این شکل از سفر با توجه به مناظر فوق العاده زیبای جاده ای سوئیس و امکان تهیه گواهینامه بین المللی یا حتی اجاره خودروهای شخصی، مسلما تجربه ای تکرار نشدنی خواهد بود. البته در این نوع سفر باید یک سری نکات را در نظر گرفت : جاده ها در سوئیس خیلی از اوقات پوشیده از برگ مرطوب درختان یا یخ و برف پوشیده شده است. ( از ماه اکتبر تا آپریل که البته بستگی به ارتفاع دارد ) بنابراین داشتن زنجیر چرخ الزامیست. خیلی از گذرگاه های جاده ای در زمستان به دلیل بارش برف مسدودند پس قبل از ورود به این مسیرها نقشه ها و اخبار راه ها را بررسی کنید و در هنگام حرکت می بایست فقط از دنده های سنگین اتومبیل استفاده کرد.

خیابان سوئیس

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات