معرفی کشور سوئیس | قوانین + اطلاعات عمومی

4 سال پیش 0 دیدگاه

سوئیس کشوری است در قلب اروپا که با شکلات‌های خوشمزه، پنیرهای متنوع و مناظر بدیعش شناخته می‌شود و بی‌شک بهشت مسافران است. شهرهای کوهستانی و زیبای دامنه کوه آلپ، خانه‌ها و برج های قرون وسطایی و طبیعت سرسبز و وسیعی که تا قله‌های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف امتداد یافته‌اند، تنها بخشی از دلایلی است که سوئیسی‌ها را به عنوان شادترین مردم جهان معرفی کرده است. کسی چه می‌داند شاید این شادی را مدیون شکلات‌های خوشمزه‌شان باشند! البته خود سوئیسی‌ها به این جمله معروف ویلیام شکسپیر معتقدند که با خنده و شادی بگذار چین و چروک های پیری از راه برسند و در واقع اصل شاد بودن ریشه در فرهنگ و نگرش آن‌ها به زندگی دارد. کشوری منظم و زیبا که ارزش سفر کردن چندین باره را دارد.

آب و هوا در کشور سوئیس چگونه است؟

سوئیس آب و هوای معتدلی دارد. شاید تصور شود آب و هوای بسیار سردی داشته باشد و حتی ممکن است سرمای آن را با سرمای آلاسکا مقایسه کنند، در صورتی که واقعا چنین نیست . آب و هوای سوئیس به دلیل اختلاف ارتفاعاتی که دارد کمی متغیر است. در واقع  کوهستانی بودن این کشور باعث ایجاد تفاوت‌های چشمگیری در آب و هوای این سرزمین شده است. به طوری که ارتفاعات آن هوای سردی دارد و مابقی نواحی دمای معتدلی دارند. دمای سوئیس به طور کلی در زمستان به ندرت نزدیک صفر می‌آید و در تابستان تا 30 درجه سانتی گراد نیز افزایش پیدا می‌کند. در مجموع سفر به سوئیس می‌تواند تجربه‌ای بسیار جالب و لذت بخش باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان سفر به سوئیس در سال چه فصلی است؟

اطلاعات عمومی

پیش شماره : 41+

اختلاف ساعت : 2.5-

واحد پول : فرانک سوئیس (سوئیس عضو شنگن است ولی به دلیل این که عضو اتحادیه اروپا و جامعه اقتصادی اروپا نیست، واحد پول مجزای خود را دارد.)

زبان رسمی : در کشور سوئیس به چهار زبان مختلف صحبت می شود: زبان اصلی آلمانی 63%، فرانسوی 30%، ایتالیایی 6%، و رومنش 1%

سوغات سوئیس : ساعت مچی، جواهرات، شکلات، پنیر، چاقوی ارتشی Victorinox، ساعت دیواری کوکو، ظروف پنیرخوری فوندو، زنگوله تریچل، جعبه موزیکال، اسباب بازی‌های دست ساز چوبی، لباس های سنتی سوئیسی، کتاب‌های هایدی، بوت ارتشی Navyboot، محصولات غذایی آلتا ترا، قلاده های Appenzell، راکلت ساز (راکلت نوعی پنیر معروف سوئیسی است.)

بیشتر بخوانید: چهار زبان رسمی در سوئیس | چرا سوئیس یک زبان واحد ندارد؟

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

13990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات