جالب ترین جشن ها و فستیوال های مجارستان

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 8 جشن و فستیوال جالب مجارستان

فستیوال سیرک بین المللی بوداپست (Budapest International Circus Festival)

یکی از هیجان انگیزترین رویدادهای مربوط به سیرک در سرتاسر جهان است. استعدادهای زیادی از سراسر دنیا دریک جا جمع می شوند و هنرنمایی می کنند. بهترین و حرفه ای ترین هنرمندان سیرک، مدیران سیرک ها و مدیر برنامه های هنرمندان در یک مکان گرد هم می آیند. اولین دوره این فستیوال در تاریخ 1996 برگزار شد و به دلیل کیفیت مطلوبی که در برگزاری داشت خیلی زود به یکی از بزرگترین فستیوال های سیرک جهان تبدیل شد و در کنار فستیوال های مونت کارلو، لاتینا و مسکو قرار گرفت.

فستیوال سیرک بین المللی بوداپست

فستیوال موسیقی بهاره بوداپست (Budapest Spring Music Festival)

این گردهمایی بزرگ موسیقی، همه ساله علاقه مندان به این شاخه از هنر را برای برگزاری حدود 200 کنسرت موسیقی از سراسر دنیا به دور هم جمع می کند. بیشتر این کنسرت ها در ساختمان های باشکوه و تاریخی بوداپست برگزار می شوند. هنرمندان سطح بالای جهانی اپرا، هنرمندان موسیقی کلاسیک، هنرمندان جاز، راک و هنرمندانی که در زمینه موسیقی محلی فعالیت می کنند در ساختمان های بزرگی مثل اپرا هاوس(خانه اپرا)، گالری ملی، کلیساها و سالن های گوناگون اقدام به برگزاری کنسرت می کنند.   

فستیوال موسیقی بهاره بوداپست

فستیوال موسیقی بهاره بوداپست

فستیوال جادوئی (Valley of Magic Festival)

این فستیوال تابستانی دوست داشتنی در محدوده زمانی ماه ژوئن تا جولای در اطراف دریاچه بالاتون، شهر کاپولس (Kapolcs) و شهر مونوستراپاتی (Monostorapáti) برگزار می شود. بیش از 50 سالن در مجارستان میزبان حدود 800 رویداد گوناگون هستند و بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان داخلی و خارجی برای این رویدادها که طی 10 روز به طول می انجامد حضور می یابند.

فستیوال جادوئی مجارستان

کارناوال دانوب (The Danube Carnival)

یک فستیوال هنری چند جانبه که سراسر هیجان و موسیقی است و هرساله در ماه ژوئن و در میدان وروسمارتی(Vorosmarty) بوداپست و سایر سالن های این شهر برگزار می شود. هنرمندان در زمینه حرکات موزون و موسیقی های محلی از سرتاسر مجارستان و حتی اروپا به مدت 10 روز، سرگرمی های گوناگون خیابانی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند.  

کارناوال دانوب مجارستان

مسابقات اسب سواری بوداپست (Budapest National Gallop)

عاشقان اسب و اسب سواری هیچ گاه چنین رویداد مهمی که در ماه سپتامبر و به مدت 3 روز کامل برگزار می شود را فراموش نمی کنند به طوری که از مدت ها قبل برای تماشای اسب های زیبای مجاری  بلیط خود را رزرو می کنند. بخشی از این مراسم به صورت جشنی است که اسب سوارهای نظامی مجاری با پوشیدن لباس های محلی قدیمی، هنرنمایی می کنند. شرکت کنندگان از روستاهای دور و نزدیک و شهرهای کوچک و بزرگ از سرتاسر مجارستان گرد هم می آیند تا شانس گرفتن جایزه بزرگ را امتحان کنند.  

مسابقات اسب سواری بوداپست

جشنواره هنرهای قومی و محلی بوداپست (Budapest Festival of Folk Arts)

این فستیوال همه ساله در ماه آگوست انجام می شود و افراد مستعد در زمینه هنرهای محلی از سرتاسر مجارستان گردهم می آیند و هنرهای مختلف خود اعم از صنایع دستی، اجراهای متنوع نمایشی، غذاهای محلی و اسنک های گوناگون ارائه می شود. این فستیوال فرصت بسیار مناسبی است برای آشنایی با خرده فرهنگ های مجاری.

جشنواره هنرهای قومی و محلی بوداپست

فستیوال اصلاحات رمانتیک (Romantic Reforma Era)

آیا تا به حال دلتان خواسته سفری به قرن نوزدهم میلادی اروپا داشته باشید و ببینید مردم اروپا در این دوران به چه صورت زندگی می کرده اند؟ فستیوال رمانتیک مجارستان، فرصت مناسبی است تا با سنت های قدیمی مجارستان آشنا شویم و ابعاد گوناگونی از سبک زندگی اروپاییان در قرن نوزدهم را ببینیم. لباس های زیبای قدیمی، موزیک های محلی به سبک قرن نوزده، حتی خوراکی های آن دوره و هنرهای ریشه دار و قدیمی اش در این مراسم خاص مجارستانی نمایش داده می شوند. این رویداد معمولا در ماه سپتامبر و در شهر بالاتونفورد در فاصله یک ساعت و نیمی از بوداپست برگزار می شود.

فستیوال اصلاحات رمانتیک مجارستان

فستیوال پاپریکا (Paprika Festival)

مجارها عاشق پاپریکاهایشان هستند و این علاقه مندی به حدی است که حتی برایش فستیوال هم برگزار می کنند. فستیوالی با مراسم سنتی محلی و مسابقات آشپزی گوناگون که شرکت کنندگان از پاپریکا برای اسانس غذاها و حتی نوشیدنی ها به اشکال مختلف استفاده می کنند. این فستیوال سراسر سرگرم کننده است و غذاهای خوشمزه و رویدادهای هیجان انگیز در کنار هم ترکیب جذاب و دلپذیری ایجاد می کنند.

فستیوال پاپریکا مجارستان

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات