جالب ترین جشن ها و فستیوال های اسپانیا

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| 6 جشن و فستیوال جالب اسپانیا

 

اسپانیا سرزمین فستیوال هاست. حتی شهرها و روستاهای کوچک و دور افتاده هم برای خودشان فستیوال منحصر به فردی دارند اما مراسم و جشن هایی هم در سطح بین المللی و در کلاس جهانی در این کشور زیبا برگزار می شود که باعث می شود تا سالانه گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا برای تماشای این جشن ها به خورشید سفر کنند.

هفته مقدس (Semana Santa)

اسپانیایی ها هفته آخر چهل روز روزه ای که به عید پاک ختم می شود را هفته مقدس می نامند. در این هفته جشن ها و مراسم مذهبی فراوانی انجام می شود که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند؛ گردشگرانی که ممکن است گرایش مذهبی خاصی هم نداشته باشند. چشمگیرترین و بی نظیرترین مراسم هفته مقدس در مالاگا و سویل برگزار می شود. هرچند ممکن است این مراسم عجیب و غریب به نظر برسد اما واقعیت این است که فستیوال هفته مقدس جزو ده فستیوال برتر اسپانیاست.  کلیساها از ماه ها قبل، وقت صرف می کنند تا برای اجرای این مراسم آماده باشند. صدها زن و مرد در قالب کارناوال هایی در خیابان ها راهپیمایی می کنند و نشانه ها و مجسمه های حامیان قدیس کلیسایشان را حمل می نمایند. در این مراسم هزاران شمع در گوشه و کنار خیابان ها روشن می شود که جلوه زیبایی به شهر می دهند. عموم مردم در شهرها و روستاها صندلی ها و خوراکی هایشان را آماده می کنند تا این راهپیمایی های جالب و دیدنی را ساعت ها به تماشا بنشینند.

هفته مقدس

هفته مقدس

هفته مقدس

هفته مقدس

کارناوال (Carnival)

از حال و هوای رسمی خارج شده و کمی سرگرم یک کارناوال شاد شوید. کارناوال رنگارنگ و موزیکال اسپانیا یکی از پر شورترین میهمانی های دنیاست! این کارناوال در سراسر اسپانیا تشکیل می شود و مردم در آن به شادی و پایکوبی می پردازند اما در شهر تاریخی کادیز و تنریف در جزایر قناری به قدری با شکوه و مجلل برگزار می شود که با اختلاف از مراسم دیگر شهرها بهتر است.شهر تنریف که عنوان "پایتخت کارناوال اروپا" را به خود اختصاص داده است تمام ماه فوریه را به جشن و شادی می پردازد. سراسر جزیره از رنگ و سرگرمی پر می شود و مسابقات گوناگون و نمایش های زیبا، حال و هوا و روح آندلسی ای به شهر تاریخی کادیز می بخشد به طوری که شهر؛ یکپارچه انرژی و نشاط می شود پس اگر به تماشای این کارناوال منحصر به فرد علاقه مند هستید، فوریه تنریف و کادیز را فراموش نکنید.

کارناوال

کارناوال

کارناوال

کارناوال

جشنواره لاس فالاس والنسیا (The Fallas Of Valencia)

هر جشنی که تا به حال دیده و تجربه کرده اید را فراموش کنید زیرا در هیچ کجای دیگری از دنیا فستیوالی شگفت انگیزتر از فستیوال لاس فالاس والنسیا پیدا نخواهید کرد! فستیوالی که به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو ثبت گردیده است و در نیمه ماه مارچ (15 تا 19 ماه مارچ) به صورتی کاملا باشکوه برگزار می شود. در طول این مراسم، شاهد مجسمه های عظیم الجثه و البته رنگارنگی خواهید بود که تمام فضای شهر را پر کرده اند. بعضی از این مجسمه ها حالت طنز دارند و یا به وقایع سیاسی اشاره می کنند که در طول یکسال گذشته اتفاق افتاده است. این مجسمه ها به شکل عروسک افراد مشهور سیاسی و یا حتی هنرپیشه ها و ورزشکاران نمایش داده می شوند. قدم زدن در سطح شهر به هنگام برگزاری این فستیوال، بهترین روش برای کشف زیبایی های والنسیاست. در این مدت همه روزه راس ساعت 2 بعدازظهر می توانید از نمایش ها و موزیک هایی که در این فستیوال پخش می شوند لذت ببرید. اما پر رنگ ترین بخش فستیوال در شب آخر است زمانی که با آتش زدن همه عروسک ها، نورپردازی فوق العاده ای در سطح شهر دیده می شود. در باور اسپانیایی های قرون وسطایی، این آتش زدن ها و این نورافشانی ها نویدبخش تمام شدن زمستان و آمدن بهار بوده است به نحوی که در آن روزگاران هنرمندان و صنعتگران، ضایعات چوب های مورد استفاده خود را در پایان زمستان آتش می زدند.

جشنواره لاس فالاس والنسیا

جشنواره لاس فالاس والنسیا

جشنواره لاس فالاس والنسیا

جشنواره لاس فالاس والنسیا

La Tomatina

آیا تا به حال لذت پرتاب کردن گوجه به سمت دیگران را تجربه کرده اید؟ 😉 اصلا نگران نباشید. در توماتینا می توانید این لذت ناب را با تمام وجود حس کنید! این سنت دیوانه وار از هفتاد سال پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد به طوری که همه ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست هزاران نفر در سرگرم کننده ترین جشن سال به سمت یکدیگر گوجه پرتاب می کنند. توماتینا در واقع بخشی از یک جشن بزرگتر است که پس از یک هفته رژه و جشن و برگزاری نمایشگاه ها و فروشگاه های خیابانی انجام می شود. تماشای این مراسم بسیار لذت بخش است ولی اگر می خواهید بخشی از این مراسم باشید با توجه به این که تعداد شرکت کننده ها محدود و در حدود 20 هزار نفر بوده و در مقابل تعداد متقاضیان خیلی بیشتر است؛ قبل از هر کاری از به دست آوردن بلیط اطمینان خاطر شوید چرا که در یک چشم برهم زدن همه بلیط ها فروخته می شوند. در شهر بونول علاوه بر پرتاب گوجه، به نفر برنده یک جایزه بامزه داده می شود و آن ژامبونی دودی است که بر سر یک نیزه لغزنده در میدان اصلی شهر قرار گرفته است.

La Tomatina

La Tomatina

La Tomatina

La Tomatina

فستیوال پاسیو کوردوبا (Festival De Los Patios In Cordoba)

در ماه می، شهر کوردوبا است و جشنواره گل پاسیو اش! این جشنواره، گل سرسبد همه جشن ها و مراسم مهم کوردوباست. در این فستیوال همه پاسیوهای زیبایی که در حالت عادی بسته هستند، درب حیاط خود را باز می کنند تا عموم مردم از دیدن این گل ها و گلدان های زیبا و مناظر بدیعی که خلق می شوند لذت ببرند. این جشنواره، گروه های متعدد موسیقی و به دنبال آن خیل عظیمی از توریست ها را راهی کوردوبا می کند. فستیوال پاسیوی رنگارنگ و جذاب کوردوبا نه تنها عاشقان طبیعت را غرق در لذت و شادی می کند بلکه برای علاقمندان غذا نیز بی نظیر است.

فستیوال پاسیو کوردوبا

فستیوال پاسیو کوردوبا

فستیوال پاسیو کوردوبا

فستیوال پاسیو کوردوبا

نمایشگاه آگوست مالاگا (The August Fair In Malaga)

در این نمایشگاه تمام طول هفته را شاهد فعالیت ها و رویدادهای گوناگون در قلب مالاگا و خطوط ساحلی خواهید بود. اولین جشنواره مالاگا در قرن پانزدهم میلادی و در سال 1491 برگزار شد. این رویداد توسط شهرداری و به جهت یادبود پیروزی مردم مالاگا بر کاتولیک ها مورخ 19 آگوست 1487 میلادی بنیان گذاری شده است که با یک رژه از کلیسای جامع مالاگا شروع شده و در نهایت با دعا و عبادت در کلیسای سانتیاگو خاتمه می یابد. این مراسم سال به سال کامل تر شده و در بین عموم مردم محبوبیت بیشتری پیدا می کند به طوری که از یک مراسم رژه ساده و مذهبی به یک فستیوال عمومی که در منطقه ساحلی نیز انجام می گیرد تعمیم یافته است. این فستیوال در 2 منطقه متفاوت برگزار می شود. یک بخش در طول روز و در مرکز شهر و در خیابان کاله لاریوس و بخش دیگر، هنگام شب در محل مخصوص نمایشگاه ها در منطقه El Cortijo De Torres برگزار می شود. البته نمایشگاه شبانه محبوبیت بیشتری دارد چرا که هم زمان مناسب تری برای شرکت کنندگان است و هم دمای هوا معتدل تر می شود. محل برگزاری این نمایشگاه فضای بازی است با متراژ 500 هزار متر مربع که هرساله پذیرای تعداد میانگین 3 میلیون نفر شرکت کننده است.

نمایشگاه آگوست مالاگا

نمایشگاه آگوست مالاگا

نمایشگاه آگوست مالاگا

نمایشگاه آگوست مالاگا

 

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات

    بهترین تورها

    تور اسپانیا - پرتغال
    تور ایتالیا