حمل و نقل در آفریقای جنوبی

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| حمل و نقل در آفریقای جنوبی

با توجه به تنوع فرهنگ و طبیعت آفریقای جنوبی و همچنین حیات وحش منحصر به فرد به همراه سواحل زیبای شهرهای مختلف این کشور، گردشگران زیادی از سراسر دنیا مشتاق سفر به این کشور می باشند. امروزه برای سفر کردن به این کشور بی همتا راه های متنوعی وجود دارد که در اینجا قصد داریم راه های مختلف سفر به این کشور و همچنین سیستم حمل و نقل عمومی آن را بررسی کنیم:  

| حمل و نقل هوایی

بهترین و کارآمدترین راه برای سفر به آفریقای جنوبی راه هوایی می باشد و امروزه پروازهای مستقیم و غیر مستقیم بسیار زیادی، این کشور باشکوه را به نقاط مختلفی در دنیا متصل می کنند.سیستم حمل و نقل هوایی این کشور توسط دولت آفریقای جنوبی اداره می شود و با خطوط هوایی مختلفی در سراسر دنیا در تبادل می باشد.فرودگاه ژوهانسبورگ و فرودگاه بین المللی کیپ تاون دو فرودگاه اصلی در این کشور می باشند و ده ها فرودگاه دیگر در هر شهر پرواز داخلی و خدمات پرواز چارتری ارائه می دهند .

از میان خطوط هوایی که به کشور آفریقای جنوبی پرواز می کنند می توان به British Airways, Delta Airlines, Ethiopian Airways, Kenya Airways, Qantas Airways, Singapore Airlines, South African Airways, Swiss International Airlines, Thai Airways, Turkish Airlines, Virgin Atlantic Airways, Air Mauritius, Air Namibia, Air Botswana, Air France, KLM, Lufthansa, Malaysia Airlines, and Qatar Airways اشاره کرد.

خط هوایی آفریقای جنوبی

| حمل و نقل زمینی

جاده ای

وزارت حمل و نقل آفریقای جنوبی با شعار (حمل و نقل نبض رشد اقتصادی و توسعه اجتماعی کشور است) سیستم حمل و نقل جاده ای بسیار مناسبی برای ارتباط با کشورهای همسایه فراهم کرده است.کشورهایی که می توانند از طریق جاده به آفریقای جنوبی سفر کنند عبارتند از لسوتو، نامیبیا، بوتسوانا، موزامبیک و زیمبابوه .

راه جاده ای این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد از طریق ماشین های شخصی ، تاکسی و یا سیستم حمل و نقل بین المللی اتوبوس آفریقای جنوبی یک گزینه ارزان و راحت برای سفر به کشور همسایه خود داشته باشند.

مسیر زمینی آفریقای جنوبی

| حمل و نقل دریایی

بازدیدکنندگان همچنین می توانند از سفرهای دریایی جذاب برای ورود به سواحل آفریقای جنوبی استفاده کنند. Princess Cruise یکی از اپراتورهای کروز در آفریقای جنوبی می باشد که خدمات دریایی را به کیپ تاون ارائه می دهد. St. Helena هم یک نقطه در آفریقای جنوبی می باشد که این کروزها در سواحلش توقف می کند.

حمل و نقل دریایی آفریقای جنوبی

St. Helena کیپ تاون

سیتم حمل و نقل شهری در آفریقای جنوبی
| قطار

اولین راه آهنی که در کشور آفریقای جنوبی تاسیس شد،در سال 1856 درنزدیکی دوربان ، شهر The Bluff بود و واگن های آن چوبی بودند. بعدها در سال 1860 بین دو شهر Durban و The Point اولین راه آهن عمومی استاندارد ساخه شد و امروزه سیستم راه آهن کشور با شرکت های ریلی Shosholoza Meyl، Gautrain و راه آهن های لوکس تری چون Shosholoza Meyl Premier Classe ، Blue Train و Rovos Rail که بسیار امن و قابل اعتماد هستند انجام می شود. راه آهن Shosholoza Meyl  خدمات منظمی برای رفت وآمد در شهرهای بزرگ مثل Jo’burg ،Cape Town ، Durban، East London، Komatipoort و Port Elizabeth ارائه می دهد.یکی دیگر از سیستم های ریلی معروف آفریقای جنوبی blue rail می باشد که لوکس ترین شرکت راه آهن کشور است و در مسیر Pretoria - Cape Town و Pretoria Durban همراه با غذا ، نوشیدنی و گشت خدمات بسیار خوبی ارائه می دهد. همچنین راه آهن های توریستی همچون Atlantic Rail (در مسیر Cape Town Winelands) ، راه آهن Ceres Railway Company ( در مسیر Cape Town- Ceres) و راه آهن های دیگری که تورهای خاص چند روزه در هر شهر برگزار می کنند ،نیز در خدمت سیستم ریلی آفریقای جنوبی می باشند.

Blue Train

Blue Train

Atlantic Rail

| مترو

سیستم متروی آفریقای جنوبی تحت عنوان Cape Metro Rail از جنوب کیپ تاون تا شهر  Simon’s Town را پوشش می دهد و Gautrain یکی دیگر از سیستم های ریلی سریع الاسیر و امن بین فرودگاه بین المللی  Tambo ، Sandton، Rosebank ، پارک Downtown Jo'burg، Pretoria و Hatfield می باشد.این قطارها که یکی از راه های مقرون به صرفه برای عبور و مرور می باشند هر 12 دقیقه در ساعات پر تردد و هر 20 تا 30 دقیقه در ساعات معمولی در خدمت شهروندان و مسافران می باشند و علاوه بر مردمان بومی هر شهر، مسافران زیادی نیز از این سیستم استفاده می کنند .

Cape Metro Rail

Gautrain

| اتوبوس

در کیپ تاون سیستم اتوبوسرانی Golden Arrow bus در حدود 150 سال است که حمل نقل مردم محلی را به عهده دارد و در ژوهانسبورگ مترو باس و اتوبوس های سریع به نام Rea vaya bus مسیرهای داخل شهر را پوشش می دهد که بسیار مقرون به صرفه می باشند.

Golden Arrow bus

Rea vaya bus

| MyCiTi

MyCiti یکی دیگر از سرویس های اتوبوس بسیار راحت و سازمان یافته در  کیپ تاون می باشد که در سال 2010 راه اندازی شده است و بسیاری از مردم محلی روزانه از اتوبوس های این شرکت استفاده می کنند و از بندر شهر تا مناطق بیرونی و حومه شهر از جمله Constantia، را در 36 خط پوشش می دهد.

MyCiTi

| People Mover

سرویس اتوبوس مقرون به صرفه و محبوب مردم در شهر Durban  آفریقا ، People Mover می باشد که هر 15 دقیقه در مسیرهای مختلف در داخل شهر در خدمت مردم است.

People Mover

تاکسی  

| تاکسی اشتراکی (Shared Taxi)

تاکسی مینی بوس های اشتراکی در خیلی از شهرهای آفریقای جنوبی یکی دیگر از خدمات حمل و نقل کاربردی و محبوب ،برای زمانی که به مترو یا اتوبوس دسترسی وجود ندارد ،می باشد.اما در مورد استفاده از آنها بهتر است بدانید که ظرفیت این تاکسی های اشتراکی 14 تا 16 نفر می باشد و تا کامل نشود حرکت نمی کنند ،همچنین ایستگاه خاصی برای آنها وجود ندارد و با اشاره دست به راننده نشان می دهند، که توقف کنند.

تاکسی اشتراکی

| Private taxi

تاکسی های شخصی که تعداشان کم می باشد یکی دیگر از سیستم های حمل نقل در آفریقای جنوبی هستند که بیشتر در فرودگاه و مرکز شهر دیده می شوند.همه ی این تاکسی ها مجهز به تاکسی متر و GPS هستند و از این رو پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از آنها مقصد را به راننده نشان دهید و قیمت نهایی را بپرسید .از شرکت های تاکسی معتبری که در خدمت مردم می باشند می توان به Rose Taxi ، Maxi Taxi Caps اشاره کرد.

Maxi Taxi Caps

| Uber یا TAXIFY

Uber یک اپراتور بزرگ تاکسی می باشد که در 633 شهر در کل جهان از جمله آفریقای جنوبی، یکی از محبوب ترین روش های حمل و نقل می باشد.برای استفاده از این سیستم ابتدا برنامه ی UBER را دانلود کنید و با ساختن یک اکانت کاربری ،در هر شهر با وارد کردن مبدا و مقصد تاکسی بگیرید.همچنین پس از انتخاب تاکسی ،اطلاعاتی چون هزینه سفر و زمان رسیدنتان به مقصد در آن درج می شود.TAXIFY هم مانند uber عمل می کند ولی شهرهای کمتری را پوشش می دهد.

Uber

Uber

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات