جالب ترین جشن ها و فستیوال های چین

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 5 جشن و فستیوال جالب چین

 

 

جشن سال نو چینی (Chinese New Year)

جشنواره ی سال نو چینی ها بزرگترین فستیوال این کشور می باشد که پیشینه ی آن به 4000 سال پیش، زمانی که کشاورزان برای کشت محصولات مرغوب و رونق کار خود، هدایا و قربانی هایی به معابد اهدا می کردند، باز می گردد.این جشنواره همه ساله در اولین روز ماه اول تقویم سنتی چینی شروع می شود با جشنواره ی فانوس در پانزدهم همان ماه به پایان می رسد .همانند جشن کریسمس در کشورهای غربی، سال نو چینی زمانیست که چینی ها با خانواده وقت می گذرانند ، کنار هم غذا می خورند ، باهم آشپزی می کنند و از کنار هم بودن لذت می برند.

Chinese New Year

جشن سال نو چینی

جشن سال نو چینی

جشنواره نیمه پاییز  (Mid-Autumn Festival)

جشنواره نیمه پاییز یکی از فستیوال های سنتی چینی است که از پرستش ماه سرچشمه می گیرد.این جشنواره همه ساله در پانزدهمین روز ماه هشتم در تقویم چینی ها برپا می شود که نماد برداشت و پیوند خانواده و وقت گذراندن با خانواده است.در این جشنواره همه ی اعضای خانواده گرد هم می آیند و با تماشای قرص ماه که نماد شانس می باشد و خوردن کیک های خوشمزه ای که شبیه ماه است ساعات خوشی را کنار هم سپری می کنند.

جشنواره نیمه پاییز

جشنواره نیمه پاییز

جشنواره نیمه پاییز

جشنواره نیمه پاییز

جشنواره نیمه پاییز

جشنواره فانوس (Yuanxiao Festival)

جشنواره فانوس یا جشنواره یوان شیائو در پانزدهمین روز ماه اول سال و با پایان یافتن جشن سال نوی چینی ها برپا می شود  .طی این جشنواره کل چین با فانوس های بزرگ و کوچک و زیبا تزیین می شود ، چینی ها خوراکی به نام Yuanxiao درست می کنند و در کنار لذت بردن از زیبایی های شهری که سراسر نور و شادیست ، این رویداد را برگزار می کنند.

جشنواره فانوس

جشنواره فانوس

جشنواره فانوس

جشنواره فانوس

جشنواره قایق اژدها (Duanwu Festival)

جشنواره قایق اژدها (Longzhou Jie در پینیین چینی)که به عنوان جشنواره Duanwu نیز شناخته می شود، یکی از مهمترین جشنواره های سنتی در چین است. در طول این جشنواره چینی ها به فعالیت های گوناگونی مانند مسابقه ، قایقرانی، آویزان کردن گیاهی به نام آرتمیسیا در منازل برای دور کردن ارواح شیطانی و ساختن کاردستی های معطر می پردازند.یکی از ارکان اصلی این فستیوال برگزاری مسابقه قایق‌ سواری برای بزرگداشت شاعر نامدار چین به نام  Qu Yuan می باشد که این مسابقه بین دو تیم برگزار می شود و قایقی که زودتر به مقصد برسد برنده می شود .بر اساس باور چینی ها تیمی که مسابقه را می برد برای روستای خود شادی و برکت به همراه خواهد برد.

جشنواره قایق اژدها

جشنواره قایق اژدها

جشنواره قایق اژدها

جشنواره قایق اژدها

جشنواره قایق اژدها

جشن روز ملی چین (The National Day of China)

جشن روز ملی چین هر ساله در اول اکتبر برپا می شود . این روز ملی در سرتاسر شهرهای اصلی چین، مانند هنگ کنگ و ماکائو با انواع فعالیت ها ، آتش بازی و اجرای کنسرت ها جشن گرفته می شود و بسیاری از مردم چین در طول این رویداد که در اولین روز از تعطیلات 7 روزه ی ملی چین برپا می شود،به سفر می روند.

جشن روز ملی چین

جشن روز ملی چین

جشن روز ملی چین

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات