جاذبه های دیدنی هانگزو

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 8 جاذبه دیدنی هانگزو

 

دریاچه‌ی غرب (West Lake)

دریاچه ی غرب یکی از زیباترین جاذبه های شهر هانگزو می باشد که با وسعتی به اندازه ی 600 هکتار از سه طرف با تپه هایی از درختان و از یک طرف با چشم اندازی از شهر احاطه شده است. در این دریاچه ی رویایی که سوژه ی بسیاری از عکاسان در فصل های مختلف سال می باشد ، معابد و باغ های بسیار سحر آمیزی وجود دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.اطراف دریاچه ی وست ،دریاچه هایی مثل سو (Su) و باییدی (Baidi) قرار گرفته که هر یک به تنهایی جزئی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می روند.فصل بهار بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه ی رویاییست چرا که تصویر شکوفه های درختان بر روی این دریاچه ها ، چشم انداز بی نظیری بوجود می آورد که هوش از سرتان می برد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Shangcheng District/Xiacheng District/Xihu District, Hangzhou, Zhejiang

تلفن : ..........................

وب سایت : ..........................

دریاچه‌ی غرب

دریاچه‌ی غرب

دریاچه‌ی غرب

دریاچه‌ی غرب

دریاچه‌ی غرب

دریاچه‌ی غرب

معبد یوفی (Yue Fei Temple)

در بازدید از دریاچه ی غربی اگر قادر بودید حتما از معبد قدیمی و باشکوه Yue Fei که در سال 1221 به احترام ژنرال Yue Fei ساخته شده دیدن کنید.ژنرال یوفی با تمام دفاع های موفقیت آمیزش در مقابل حمله ی تارتارها به خیانت متهم شده بود و در آن زمان او را به همراه پسرش به دار آویختند.پس از سالها که از اتهامش تبرئه شد ، در گوشه ای از معبدی که به نام او بود دفن شد. در بازدید از این معبد زیبا علاوه بر تالارهای با شکوه معبد که سقف آن با پرندگان درنا تزیین شده و مجسمه ی یوفی ،86 پلاک سنگی حکاکی شده از سنگ های قیمتی را نیز که بسیار منحصر به فردند خواهید دید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 80Beishan Rd, Xihu Qu, Hangzhou Shi, Zhejiang Sheng, China, 310000

 تلفن : .............................

وب سایت : ..............................

معبد یوفی

معبد یوفی

معبد یوفی

معبد یوفی

شهر بتکده‌های زیبا (A city of Pretty Pagodas)

A city of Pretty Pagodas در هشت کیلومتری جنوب شهر هانگزو در بندر شمالی رودخانه Qiantang قرار گرفته است.قدمت این بتکده ی زیبا که 60 متر ارتفاع دارد به سال 970 میلادی برمی گردد و یک بار در سال 1899 باز سازی شده است.در سفر به هانگزو بازدید از این بتکده ی باشکوه و تماشای چشم انداز زیبای رودخانه ی Qiantang از بلندای آنرا را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : 15 Nanshan Rd, Xihu Qu, Hangzhou Shi, Zhejiang Sheng, China, 310000

 تلفن : 

وب سایت : 

شهر بتکده‌های زیبا

شهر بتکده‌های زیبا

شهر بتکده‌های زیبا


شهر بتکده‌های زیبا

 معبد لینگین (Lingyin Temple)

یکی دیگر از اماکن توریستی و بسیار جذاب هانگزو معبد لینگین می باشد که قدمت آن به سال 326 میلادی می رسد. از برجسته ترین جاذبه های این معبد می توان به تالار پادشاهان آسمانی اشاره کرد که با مجسمه های بسیار زیبای قرن دوازدهمی مثل مجسمه ی 4 پادشاه آسمانی و مجسمه ی بزرگی از بودا که از 24 قطعه چوب ساخته شده و روی آن به طرز بی نظیری طلاکاری شده است پر شده است. از دیگر جذابیت های سحرآمیز این منطقه ، قله ی Feilai Feng می باشد که گردشگران زیادی از تماشای سوله ها وغارهای شگفت انگیزش مسحور می شوند و از بلندای آن چشم اندازهای بی همتا، از مناظر اطراف عکس هدیه می گیرند.

 معبد لینگین

 معبد لینگین

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Xihu, Hangzhou, China

تلفن :  8657187968665+

وب سایت : www.lingyinsi.org

 معبد لینگین

 معبد لینگین

 معبد لینگین

 معبد لینگین

خیابان قدیمی کینگ هفانگ (Qinghefang Ancient Street)

به خاطر داشته باشید که در سفر به هانگزو حتما سری به خیابان قدیمی Qinghefang بزنید و ساعاتی را به گشت و گذار در این خیابان بی نظیر بگذرانید. در این گشت و گذار ساده می توایند با زندگی مردمان چین در روزگاران قدیم آشنا شوید و همچنین به دلیل وجود رستوران های بسیار بی نظیر سنتی و قهوه خانه های متعدد در این منطقه و همچنین هنرمندانی که در گوشه های خیابان مشغول نوشتن و خطاطی می باشند ، سنت و هنر چین را به خوبی لمس می کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : China, Hangzhou, No 69 Wangjiang Road

تلفن : .......................

وب سایت : ......................

خیابان قدیمی کینگ هفانگ

خیابان قدیمی کینگ هفانگ

خیابان قدیمی کینگ هفانگ

خیابان قدیمی کینگ هفانگ

 موزه ملی ابریشم چین (The Chinese National Silk Museum)

ابریشم هانگزو در تمام جهان بسیار معروف می باشد و بهترین آنها را در فروشگاه های شهر می توانید بیابید و شاید بتوان گفت بهترین جا برای درک تاثیر صنعت باستانی ابریشم بر روی شهر هانگزو ،بازدید از موزه ی ملی ابریشم چین باشد .با یک پیاده روی بسیار کوتاه از دریاچه ی غرب به این موزه خواهید رسید .موزه ی ابریشم هانگزو نمایشی بسیار فوق العاده از تاریخ مهم ترین پارچه ها ی چین ، از تولید تا محصولاتی که از آنها ساخته شده در طی قرن های گذشته می باشد  .یکی از جذاب ترین بخش های این موزه نمایش آثار ابریشمی چه در زمینه ی هنر و چه در زمینه ی پوشش می باشد و سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا از بازدید این مجموعه ها بی نهایت لذت می برند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Yuhuangshan Rd, Xihu Qu, Hangzhou Shi, Zhejiang Sheng, China1-73

ساعات بازدید : 9AM–5PM

تلفن : 8657187035150+
 
وب سایت : www.chinasilkmuseum.com

 موزه ملی ابریشم چین

 موزه ملی ابریشم چین

 موزه ملی ابریشم چین

کوه عظیم موگان (Magnificent Mount Mogan)

در سفر به هانگزو اگر به دنبال یک منطقه ی منحصر به فرد هستید ، گشت و گذار در کوه 719 متری موگان را از دست ندهید که بهترین خاطرات را برایتان رقم خواهد زد.

نام این کوه از دو زوج آهنگری گرفته شده که در قرن 5 میلادی در اینجا زندگی می کردند و کل زندگی خود را برای اپراطور چین شمشیر می ساختند.در این منطقه ی بکر و رویایی علاوه بر دوچرخه سواری و پیاده روی می توانید در هتل های کوچک و یا ویلاهای قرن بیستمی بین مسیر استراحت کنید و حسابی لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Mogan Shan ,Deqing, Huzhou ,China

تلفن : ..........................

وب سایت : ...........................

کوه عظیم موگان

کوه عظیم موگان

چشمه‌ی ببر (Running Tiger Spring)

در 5 کیلومتری جنوب دریاچه ی غرب یکی از بی نظیرترین جاذبه های کل چین که به چشمه ی ببر معروف می باشد قرار گرفته است.در افسانه ها چنین آمده که این چشمه در خشکسالی سال 819 میلادی توسط راهبی که خواب دیده بود دو ببر او را به این چشمه بردند، کشف شد.مردم برای جشن گرفتن پیدایش این چشمه،تعدادی مجسمه ی ببر بسیار زیبا را ساختند و در اینجا قرار دادند. در این چشمه ی بی همتا در هر ثانیه 80 گالن آب می جوشد و کشش سطحی آن به حدی بالاست که اگر سکه ای روی آن بگذارید شناور می ماند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 39Hupao Rd, Xihu, Hangzhou, Zhejiang

تلفن : 

وب سایت :

چشمه‌ی ببر

چشمه‌ی ببر

چشمه‌ی ببر

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات