جاذبه های دیدنی ونیز

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 18 جاذبه دیدنی ونیز

کلیسای جامع سینت مارکو (Saint Mark's Basilica

کلیسای جامع سینت مارکو که در میدان St. Mark قرارگرفته، با معماری خاص بیزانسی، یکی از مشهورترین و قدیمی ترین اماکن مذهبی ونیز می باشد. این کلیسا زمانی که نیمی از پیکر سن کارکو که یکی از اشخاص مورد احترام مسیحیان بود از اسکندریه به ونیز منتقل شد، به عنوان آرامگاه او ساخته شد. زمانی که فرماندار ونیز قانونی وضع کرد مبنی بر اینکه هر کشتی تجاری در بازگشت به شهر می باست یک شی قیمتی و با ارزش برای تزیین کلیسا پیشکش کند ، شکوه کلیسا روز به روز بیشتر شد و این کلیسا بزرگترین گنجینه ی تاریخی ایتالیا شد. سمت جنوبی کلیسای سنت مارکو که ورودی اصلی و زیبای این کلیساست، یکی از محبوب ترین مناظر موجود در مسیر کانال بزرگ ونیز می باشد که با قصری زیبا به نام Doge’s Palace زیبایی آن دوچندان شده است. همچنین مجسمه های قرن دوازدهم و سیزدهم که در نمای جنوبی این کلیساب ه کار رفته حتی مجسمه Tetrarchs که در مصر ساخته شده و قدمت آن به قرن چهارم میلادی برمی گردد، جزئی  از میراث گرانبهای ایتالیاست . نمای شمالی کلیسا رو به روی میدان دی لئونچینی قرار گرفته دارای یک دروازه زیبا و باشکوه است که با هنرمندی تمام ساخته شده، نمای زیباییش تصویری از تولد مسیح را نمایش می دهد.

مثل همه ی سازه های بیزانسی، سنت مارکو هم دارای ایوانی زیباست که قبل از ورود به سالن اصلی قرار گرفته. عظمت و شکوه گنبدها و قوس های زیبایی که با نقاشی هایی از آفرینش انسان ، صحنه هایی از جنگ  هابیل و قابیل ،داستان کشتی نوح و روایاتی از زندگی پیامبران تزیین شده ، چشم همه را خیره می کند و می توان گفت که بهترین منظره از گنبدها را می توانید از محوطه ایوان کلیسا ببینید. بالای ایوان اصلی، تراسی می بینیم که در فضای آزاد قرار گرفته و مجسمه برنزی و مشهور چهار اسب شما را به آن سمت می کشاند. این مجسمه که در شهر قسطنطنیه ساخته شد و بعد از سقوط این شهر، انریکو داندولو ، فرماندار آن روزهای ونیز، بعنوان غنیمت جنگی به ونیز آورده شد.

همچنین آرامگاهی در همین سمت شمالی واقع شده که فرمانداران و قضات بزرگ شهر ونیز از قرن دوازدهم تاکنون در اینجا دفن می شوند و دروازه ی برنزی باشکوهی دارد که با یک کتیبه ی زیبا که حروف آن به زبان یونانی و از جنس نقره نوشته شده ،تزیین شده است.

زیبایی های داخلی کلیسا هم کم نیست اما اولین چیزی که در فضای داخلی همه را میخکوب می کند، موزاییک هایی است در نهایت ظرافت و هنر طراحی شده و درخشش نمای آن با شیشه های رنگی و قسمت هایی که با طلای خالص تزیین شده چشم و دل همه ی بازدیدکنندگان را می برد. از دیگر شگفتی های داخلی کلیسا محراب طلایی آن است که ساخت آن بیش از پنج قرن زمان برد.این محراب زیبا که در لیست شاهکارهای هنر مذهبی بیزانسی قرار گرفته، ارتفاعی در حدود دو متر دارد و با نقاشی هایی از زندگی مسیح ، سنت مارکو و الماس های قیمتی تزیین شده است.

در داخل این کلیسای با ابهت موزه ای به نام موزه ی مارسیانو را می بینیم که از یک در کوچک از داخل این کلیسا به آن وارد می شویم. می توان گفت دلیل اصلی بازدید گردشگران از این موزه، بازدید از مجسمه ی برنزی چهار اسب از نزدیک است اما به جز این مجسمه به حدی آثار ارزنده ی هنری و تاریخی از قرن دوزادهم تا شانزدهم می بینیم که ساعت ها محو تماشای آنها و غرق در تاریخ می شویم. بازدید از این شاهکار باشکوه که سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به طرف خود می کشاند پیشنهاد ما برای سفرتان به ونیز رویایی است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 328, 30100 Venezia VE, Italy

تلفن : ....................

وب سایت :  www.basilicasanmarco.it   

کلیسای جامع سینت مارکو ونیز

کلیسای جامع سینت مارکو ونیز

کلیسای جامع سینت مارکو ونیز

کلیسای جامع سینت مارکو ونیز

کانال بزرگ ( Grand Canal )

یکی‌ از بهترین راه‌های بازدید از ونیز، گشت با قایق‌های gondola در کانال بزرگ ونیز است. در شهری که ماشین ممنوع می‌باشد، قایق‌های شخصی‌، قایق‌های تاکسی و اتوبوسی یا gondola تنها راه‌های گردش در این شهر زیباست. این کانال که دور تا دور آن پر از سازه های قدیمی‌ رومی و معماری گوتیکی می ­باشد، ۴ پل از آن عبور می‌کند که معروفترین آنها پل Rialto است که در قرن شانزدهم ساخته شده است. بهترین زمان گشت با قایقهای gondola در این کانال صبح می‌باشد که سطح آب با تابش نور مانند الماس می درخشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Grand Canal, 30100 Venice, Metropolitan City of Venice, Italy

تلفن : ..................

وب سایت : ....................

کانال بزرگ ونیز

کانال بزرگ ونیز

قصر دوج ( Doge's Palace )

یکی دیگر از مشهورترین نمادهای اروپا در شهر ونیز ، قصر دوج است که در دوران طلایی ونیز، مقر اصلی حکومت و اقامتگاه فرماندار شهر که به آن Doge می گفتند، بوده است. این قصر باشکوهی که می بینید ساختمان اولیه آن یک بنای چوبی با دو برج دیده بانی بود و هیچ جذابیتی بخصوص بعد چند بار آتش سوزی نداشت. کاخ دوج که امروزه موزه ای برای نگهداری آثار گرانبهای هنریست ،در قرن چهاردهم تصمیم بر مرمت و بازسازی اش شده و نمای بیروی آن در اوایل قرن پانزدهم ساخته و جزئی از کاخ اصلی شد. ورودی اصلی کاخ که به آن Porta della Carta می گویند به معنی Paper Gate است، یعنی جایی برای عرض شکایت مردم است و شاید محلی بوده که از آنجا مردم شکایات یا درخواست هایشان را به اعضای فرمانداری ونیز می رساندند و اینجا درست همان محلی است که کاخ دوج را به کلیسای سنت مارکو متصل می کند.

چیزی که در ورودیه این کاخ باعث می شود لحظاتی بایستید، طاق زیبا و مشهور این قصر به نام Foscari است که ایوان مخصوص تاج گذاری و محل بریده شدن سر Doge Marino Faliero در بالای آن قرار گرفته و حکاکی هایی از چهره ی افراد معروف بر روی سنگ که یکی از محبوب ترین آنها چهره ی فرانچسکو فوسکاری یکی از حاکمان ونیز م یباشد. بعد از ورود به کاخ به راهروی اصلی می رسید با معماری خاص رنسانسی، که توسط آنتونیو ریتزیو طراحی شده ،که عاشقان معماری را شگفت زده می کند. اینجا محل تجمع سناتورها، فرمانداران و اشخاص مهم دولت برای برگزاری جلسات مهم شهر بوده و بعدا به ساختمان اصلی کاخ اضافه شده است.

به جز انتونیو ریتزیو،هنرمندان مشهور دیگری چون Pisanello، Giovanni Bellini ، Carpaccio و Titian چه درساخت و طراحی اولیه چه در نقاشی های تزئینی کاخ نقش مهمی داشتند، اما بعد از آتش سوزی بزرگی که بسیاری از این آثار را نابود کرد نقاشی های تالار توسط دو هنرمند چیره دست به نام Tintoretto و Veronese بازسازی شدند .سقف تالار با یک اثر جاودان از شهر ونیز در حمایت خدایان مزین شد و یک نقاشی به نام بهشت اثر تینترتو با بیست و دومتر طول و هفت متر عرض ترسیم و تبدیل به بزرگترین تابلوی نقاشی دنیا شد.

کمی جلوتر پله هایی از جنس طلا چشم تان را خیره می کند که به جرات می توان گفت برای رفتن به سمت آنها نفسها در سینه حبس می شود.این پله ها که به پلکان طلایی مشهورند، از طبقات همکف تا سوم کاخ کشیده شده اند و در آن روزگار فقط اعضای پارلمان اجازه ی عبور در این پله هار را داشتند.

تالار Sala dell’Anticollegio که محل انتظار مهمان ها خارجی بوده ،تالار دادگاه سری به نام Sala del Consiglio dei Dieci که محل کنترل اجتماعی ونیز و دادگاهی برای نظارت بر مردم و دستورات آن لازم الاجرا و بدون حق هیچ اعتراضی بوده در طبقه ی سوم و در طبقه ی دوم  آپارتمانهای سلطنتی که برای اقامت هر یک از حاکمان بوده به همراه سبک دکوراسیون خاص و نقاشی هایی که در هر یک از این تالارهاست از دیگر جذابیت های این قصر با شکوه است که سفری دور دست به تاریخ را به شما هدیه می دهد و می بینید که ساعتها برای گشت و گذار، کشف زیبایی ها و لذت بردن از آنها کم است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 1, 30124 Venezia VE, Italy

تلفن : 390412715911+

ساعات بازدید : 8:30AM - 5:30PM

وب سایت : palazzoducale.visitmuve.it

قصر دوج ونیز

قصر دوج ونیز

قصر دوج ونیز

پل ریالتو ( Rialto Bridge )

این بخش از کانال بزرگ ونیز که در کنار اولین محله ی مسکونی شهر به نام RIVUS ALTUS قرار گرفته، در گذشته یک پل چوبی بوده است. وقتی که در اثر سیلاب این پل چوبی نابود شد تصمیم گرفتند که روشی برای ارتباط ،داد و ستد ، حمل و نقل  بین دو طرف کانال، آن را مجدد با طرحی متفاوت تر و از جنس سنگ بسازند.

ریالتو ، در گذشته تنها پل سنگی ساخته شده بر روی کانال بزرگ ونیز بود و شهرت آن به خاطر وجود مغازه هایی که به تدریج بعد از ساخت پل ردیفی ساخته شدند رفته رفته زیاد شد و بازاری که از تجمع این مغازه ها شکل گرفت محبوب مردم شهر شد. این بازار معروف همچنان پابرجاست و بهترین محصولات دریایی و میوه و سبزی تازه در اینجا عرضه می شود. پل ریالتو مقصد ثبت خاطرات شماست و به جرات می توان گفت امکان ندارد کسی به ونیز بیاید و روی این پل عکسی نگیرد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Sestiere San Polo, 30125 Venezia VE, Italy

تلفن : ...................

وب سایت : www.comune.venezia.it

پل ریالتو ونیز

پل ریالتو ونیز

میدان سنت مارکو ( Piazza San Marco )

سنت مارکو با کافه های باز اطرافش ، میدانی است برای برگزاری جشن های بزرگ ، قرارهای رمانتیک و یا حتی قرارهای مهم کاری ونیزی ها در قلب شهر. معماری سنت مارکو به شکل ذوزنقه ای است که هر چه از آنجا به سمت کلیسا می روید، رفته رفته این ذوزنقه بازتر می شود. این میدان مرکز تمام تحولات سیاسی ،اجتماعی و مذهبی شهر و نمادی است هر چند کوچک اما کامل از سبک زندگی مردم ، روابط اجتماعیشان با یکردیگر و خارجی ها و اصول فرهنگی ونیزی ها. پیشنهاد می کنیم تجربه ی دیدار از این میدان و کافه گردی در اطراف آن را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 30100 Venezia VE, Italy

تلفن : ........................

وب سایت : ...........................

میدان سنت مارکو ونیز

میدان سنت مارکو ونیز

موزه کاریتزونیکو ( Ca' Rezzonico )

در میان تمام ساختمان‌های اطراف کانال بزرگ ونیز، هیچ کدام به اندازه Ca' Rezzonico نمی تواند تا این حد زندگی‌ قرن هجدهی ونیز را دقیقا به تصویر بکشد.

این قصر باشکوه که توسط  Baldassare Longhena معمار مشهور باروکی طراحی و شروع به ساخت شد ، به مرور بعد از گذشت صد سال درسال ۱۷۵۰ میلادی توسط معمار مشهور دیگری به نام Giorgio Massari تکمیل شد و آخرین ساکن این قصر، شاعر بزرگ انگلیسی Robert Browning بود.

اتاق بزرگ باله این قصر میزبان بزرگترین مراسم ها به مدت ۲۰۰ سال بوده و حتی یکی‌ از قسمت های کلیدی فیلم معروف Casanova در این مکان فیلمبرداری شده است.

امروزه درهای این قصر تحت عنوان Museo del Settecento همه روزه بر روی عموم مردم باز می‌باشد و عاشقان معماری و هنر با بازدید از این بنای زیبا و تماشای نقاشی‌ های فوق العادی ای که برخی از انها کپی آثار مشهور دنیاست ساعت ها سرگرم می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Dorsoduro, 3136, 30123 Venezia VE, Italy

ساعات بازدید : 10:00AM – 05:00 PM (سه شنبه ها تعطیل)

تلفن : 390412410100+

وب سایت : carezzonico.visitmuve.it

موزه کاریتزونیکو ونیز

موزه کاریتزونیکو ونیز

سانتا ماریا دلا سلوته ( Basilica di Santa Maria della Salute)

در ابتدای ایستگاه SANMARCO ، جایی که دهانه ی کانال ونیز قرار گرفته،تمام قایق ها از جلوی این کلیسای تاریخی می گذرند. سانتا ماریا دلا سلوته در سال 1630 به نشانه ی شکرگزاری مردم شهر پس از پایان شیوع طاعون که سراسر شهر با آن دست و پنجه نرم می کرد ،  به سبک باروکی ساخته شد. در فضای داخلی کلیسا، مجسمه Madonna of Health که نماد بانویی است که طاعون را از شهر بیرون می کند ، کلکسیونی بزرگ از آثار Titian و به خصوص نقاشی Old Testament بر روی سقف این کلیسا از زیبایی های وصف نشدنی این مکان مقدس است که سبب شده بازدیدکنندگان زیادی در سفر به ونیز به این کلیسا سر بزنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Dorsoduro, 1, 30123 Venezia VE, Italy

تلفن : ....................

وب سایت : http://basilicasalutevenezia.it

سانتا ماریا دلا سلوته ونیز

سانتا ماریا دلا سلوته ونیز

سانتا ماریا دلا سلوته ونیز

قصر سانتا سوفیا ( Palazzo Santa Sofia )(Ca' d'Oro)

قصر Palazzo Santa Sofia معروف به Ca’ d’Oro به معنی خانه طلایی یکی  از قدیمی ترین ساختمان های اشرافی ونیز است. این قصر باشکوه توسط خاندان Contarini که از اشراف زاده های ونیز بودند در سالهای ۱۴۲۸ تا ۱۴۳۰ میلادی بنا شد و پس از سقوط جمهوری مستقل ونیز، مالک این قصر دولت ایتالیا گشت.

معماری سانتا سوفیا بسیار هنرمندانه است و نمای این قصر زیبای گوتیکی با روکش طلا بر روی قسمت های چوبی و سنگی طراحی و تزیین شده و جلوه ای بسیار درخشان و مجلل به این قصر بخشیده است. امروزه این قصر موزه ای است از آثار ارزشمند هنرمندانی چون Titian، Bernini ، Van Dyck، Tullio Lombardoو Mantegna  که به عموم مردم نمایش داده می شود و حافظ و نگه دار آن شورای شهر ونیز می باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Fondamenta Trapolin, 3932, 30121 Venezia VE, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 07:15 PM

تلفن : 390415200345+

وب سایت : www.cadoro.org

قصر سانتا سوفیا ونیز

قصر سانتا سوفیا ونیز

قصر سانتا سوفیا ونیز

کلیسای سان جورجو ماجوره ( Church of San Giorgio Maggiore ) 

این کلیسا که در جزیره ­ای به همین نام قرار دارد، توسط معمار معروف رنسانسی به نام Andrea Palladio  در قرن ۱۶ ساخت شد. نمای مرمری این کلیسا، فضای داخلی‌ باز آن که تهویه هوای فوق العاده ­ای دارد یکی از شاهکارهای معماری رنسانسی به شمار می­ آید. در فضای داخلی کلیسا تابلوی Last Supper و The Fall of Manna، که از معروفترین نقاشیهای Tintoretto است ،به زیبایی جلوه نمایی می کند. جدا از زیبایی های معماری این کلیسا، بازدیدکنندگان می توانند با آسانسوری که آنها را به بالای برج ناقوس سانتا جورجیو می برد،شهر ونیز را در یک قاب خاص رویایی ببینند و از عکاسی از این نقطه لذت حسابی ببرند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Isola San Giorgio Maggiore, 30133 Venice, Italy

تلفن : .....................

وب سایت : www.turismovenezia.it

کلیسای سان جورجو ماجوره ونیز

کلیسای سان جورجو ماجوره ونیز

پل آه یا پل افسوس ( Bridge of Sighs )

پیش از اینکه وارد قصر دوج شوید قبل از در ورودی کاخ در امتداد نمای بیرونی به سمت کانال بروید و این پل سرپوشیده ی سفید که زندان ونیز را به اتاق های بازجویی واقع در کاخ متصل می کند ، ببینید. اما چرا اسم این پل افسوس و آه نام دارد؟

براساس افسانه ها که البته با واقعیت مطابقت ندارد چنین نقل می شود که : از آنجایی که احکامی که در دادگاهای ونیز برای زندانیان صادر می شده، لازم الاجرا و بسیار بی رحمانه بوده ،زندانیان قبل از رفتن به اتاق بازجویی آخرین منظره از شهر را از پنجره هایی کوچک روی دیواره های پل می دیدند و در دل آه می کشیدند، چراکه می دانستند بسوی سرنوشتی تاریک و بی بازگشت می روند. اما در واقعیت زمانی‌ که ساخت این پل به پایان رسید دیگر هیچ اعدامی صورت نمی­ گرفت و در این زندان مشرف به پل فقط خلافکارانی که جرمهای کوچک داشتند زندانی می شدند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 1, 30100 Venezia VE, Italy

تلفن : ..................

وب سایت : palazzoducale.visitmuve.it

پل آه یا پل افسوس ونیز

پل آه یا پل افسوس ونیز

پل آه یا پل افسوس ونیز

برج ناقوس سنت مارک ( St Mark's Campanile )

ساخت ناقوس بلند و برج مانند کلیسای جامع سن مارکو که با نمای زیبای آجری چشمگیرش، مورد توجه همه ی گردشگران قرار می گیرد، در قرن دهم میلادی شروع و در قرن دوازدهم کامل شد. ارتفاع این برج به حدی است که در گذشته راهنمایی بوده برای کشتی هایی که به سمت اسکله ونیز می آمدند. قسمت های تخریب شده ی این برج در سال 1912 بازسازی شد و با ارتفاعی که به 6/98 متر رسید، بلندترین برج آجری جهان شد. گردشگرانی که به دیدن این برج می روند از آسانسوری که داخل آن قرار دارد به سکوی ناقوس می روند و با دیدن منظره ی زیبای شهر ، لذتی نفس گیر را تجربه می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 30124 Venezia VE, Italy

ساعات بازدید : 09:45AM – 07:00 PM

تلفن : 390412708311+

وب سایت : www.basilicasanmarco.it

برج ناقوس سنت مارک ونیز

برج ناقوس سنت مارک ونیز

کلیسای سانتا ماریا گلوریسا دی فراری ( Santa Maria Gloriosa dei Frari )

سانتا ماریا گلوریوسا به سبک معماری زیبای گوتیکی در سال 1340 بنا شد، که البته شکل و فرمی که امروزه از آن می بینید مثل محراب اصلی و طاق های بلند در قرن پانزدهم به کلیسا پیوستند. ناقوس بلند و باشکوه سانتا ماریا گلوریوسا که در قرن چهاردهم تکمیل شد، دومین برج بلند ونیز است و میتوان گفت که معماری داخلی این کلیسا با تمام سادگی اش یکی از شاهکارهای مذهبی گوتیکی است. وجود مجسمه چوبی سنت جان اثر معروف Donatello ،تابلوی نقاشی Madonna and Child Enthroned اثر Giovanni Bellini در محراب اصلی کلیسا، محل اقامت راهبان و کشیش های کلیسا که پر از حکاکی های زیبای چوبی مذهبی است و مجسمه های مرمری زیبا مثل Madonna di Ca’ Pesaro اثر Titian از دیگر زیبایی های باشکوه این کلیسای تاریخی است که سبب شده گردشگران زیادی از این کلیسا دیدن کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Calle del Scaleter, 3072, 30125 Venezia VE, Italy

تلفن : 390412728611+

وب سایت : www.basilicadeifrari.it

کلیسای سانتا ماریا گلوریسا دی فراری ونیز

کلیسای سانتا ماریا گلوریسا دی فراری ونیز

تئاتر بزرگ لا فنچه ( Teatro la Fenice)

Teatro La Fenice یکی‌ از معروفترین و بزرگترین آمفی تئاترها و اپراهای دنیا است که در طول تاریخ سه بار آتش گرفته و آخرین بازسازی آن در سال ۲۰۰۴ انجام شده است. فکر کردن به نام این آمفی تئاتر که به معنی چیزی است که بارها از خاک برخاسته و  طراحی زیبای کنونی آن با ظرافتی که در معماری اش صورت گرفته ،علاقمندان زیادی را جذب این مکان می کند . این تئاتر با اینکه هیچ روز خالی‌ ای در تقویم ندارد و همیشه اپراها، تئأتر ها، نمایش‌های باله و کنسرت‌های متنوع در آن دایر است ،یکی‌ از مکان‌هایی است که بازدید از آن به یادماندنی می شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Campo San Fantin, 1965, 30124 Venezia VE, Italy

تلفن : 39041786654+

وب سایت : www.teatrolafenice.it

تئاتر بزرگ لا فنچه ونیز

تئاتر بزرگ لا فنچه ونیز

برج ساعتی (Torre dell'Orologio)(St Mark's Clocktower)

در شمال محوطه ی میدان سن مارکو ی معروف ،برج ساعتی را می بینیم که بی شک یکی از شاهکارهای منحصر به فرد رنسانسی است. معماری برج ساعتی توسط Mauro Codussi معمار معروف ونیزی در طول سالهای ۱۴۹۶ تا ۱۴۹۹ انجام شد و در سال ۱۷۵۵ میلادی توسط Giorgio Massari با موزاییک های طلایی در زمینه ی آبی ،نمای آن کامل شد. از زیبایی های این برج که شما را غرق در شگفتی می کنند ، در ابتدا می توان به دو مجسمه ی برنزی که در تراس ساختمان قرار گرفته اشاره کرد که در هر ساعت از شبانه روز زنگ ساعت برج را به صدا در می آورند.خود ساعت برج با طرح هایی زیبا از صورفلکی بر روی آن  و مجسمه های زیبای اطراف ساعت از دیگر جذابیت های چشم گیر این برج باشکوه می باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Marco, 30124 Venezia VE, Italy

تلفن : 39848082000+

وب سایت : torreorologio.visitmuve.it

برج ساعتی ونیز

برج ساعتی ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم (Peggy Guggenheim Collection)

کلکسیونی از شاهکارهای هنرمندان اروپا و آمریکا

Peggy Guggenheim Collection دقیقا بعد از کلیسای سانتاماریا دلاسالوته قرارگرفته و ساختمانی است با نمای سفید که ساخت آن در سال ۱۷۴۹ با هدف اینکه یکی از قصرهای مجاور گرند کانال باشد شروع شد.امااین قصر هرگز تکمیل نشد و به همین شکل کنونی باقی ماند.

در سال ۱۹۴۹ یک کلکسیون دار امریکایی بنام پگی گوگنهایم این ساختمان را خریداری کرد و اینجا را به یک مجموعه ی شخصی از شاهکارهای هنرمندان اروپا و آمریکا در سبک های کوبیسم، آبستره و سوررئال تبدیل کرد.

از آثار ارزنده ای که در این مجموعه چشم گیر اند میتوان به The Poet اثر Picasso ، Birth of Liquid Desires اثر Daliو Alchemy اثر Pollock اشاره کرد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Dorsoduro, 701-704, 30123 Venezia VE, Italy

ساعات بازدید : 10:00AM – 06:00 PM (سه شنبه ها تعطیل)

تلفن : 390412405440/419+

وب سایت : www.guggenheim-venice.it

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز

پل پونته دل آکادمیا ( Ponte dell'Accademia )

چندین قرن پل Ponte di Rialto تنها پل موجود در گرند کانال بود تا اینکه در سال ۱۸۵۴ پس از سلطه چندین ساله اتریش بر ونیز پل فوق العاده زیبای Ponte dell'Accademia در سال ۱۸۵۴ افتتاح شد، امروزه پل پونته دل آکادمیا یکی‌ از چهار پلی است که از روی کانال بزرگ ونیز عبور می‌کند و Dorsoduro  را به San Marco وصل می‌کند. این پل با ساختار چوبی و آهنینش یکی‌ از بهترین منظره ها را از ونیز رویایی به شما هدیه می دهد و در میان عاشقان بسیار معروف است، آنها عشق خود را با قفل‌هایی که بر دیوار این پل می بندند در شهر زیبای ونیز ثبت می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 30100 Venice, Metropolitan City of Venice, Italy

تلفن : ....................

وب سایت : .....................

پل پونته دل آکادمیا ونیز

پل پونته دل آکادمیا ونیز

گالری دل آکادمیا ( Gallerie dell'Accademia )

آکادمیا ارزنده ترین و مهمترین مجموعه هنری و تاریخی هنرمندان قرن ۱۵ تا ۱۸ میلادی ونیزی است که در مجاورت کانال بزرگ ونیز قرار گرفته است. آثار چشم گیری که در این گالری می بینید معمولا از کلیساهای شهر و یا خانه ی اشراف زادگان ونیز به اینجا آورده شده اند و آثار ازرنده ای چون تابلوی St. George اثر Andrea Mantegna ، تابلوی St Jerome اثر Piero della Francesca ، تابلوی Madonna and Saints اثر Giovanni Bellini ، تابلوی Portrait of Christ اثر Vittore Carpaccio ، تابلوی Madonna under the Orange Tree اثر Cima da Conegliano ، تابلوی Pietà اثر Titian ، تابلوی Cain and Abel اثر Tintoretto ، تابلوی Cain and Abel اثر Tintoretto ، تابلوی Supper in the House اثر Levi و تابلوی Marriage of St. Catherine اثر Paolo Veronese در این گالری جلوه نمایی می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Campo della Carita, 1050, 30123 Venezia VE, Italy

ساعات بازدید : 08:15AM – 07:15 PM

تلفن : 390415222247+

وب سایت :  www.gallerieaccademia.it

گالری دل آکادمیا ونیز

گالری دل آکادمیا ونیز

گالری دل آکادمیا ونیز

 ساحل لیدو (Lido di Venezia)

بعد از گشت و گذار و بازدید از کلیساها و خیابانهای زیبای شهر ونیز بهترین جا برای ریلکس کردن بی شک ساحل لیدو است . ساحل لیدو که زمانی تفریحگاه شخصیت های مشهور و مرفه بود در زمان خودش یکی از لوکس ترین ساحل های دنیا به شمار می رفت . لیدو دقیقا جایی است که تالاب ونیز را از دریای آدریاتیک جدا می کند. در واقع اولین گردشگاه ساحلی در قاره اروپا محسوب می شود. امروزه هنوز هتل های بزرگ و کوچک در اطراف این ساحل به همان شکل قدیمی خود میزبان گردشگران زیادی هستند و البته باید گفت که هتل های این منطقه کمی گرانتر است. یکی از بهترین گزینه ها برای گشت و گذار در منطقه، کرایه دوچرخه از ایستگاه ساحلی است چرا که می توانید حسابی در منطقه به گشت و گذار بپردازید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : .....................

تلفن : .....................

وب سایت : .....................

ساحل لیدو ونیز

ساحل لیدو ونیز

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

13990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات