پارک ملی پیلانسبرگ

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| پارک ملی پیلانسبرگ

  

در میان پارک های جنگلی و زیبای آفریقای جنوبی، دسترسی به پارک ملی پیلانزبرگ یا پیلانسبرگ قطعاً از سایر پارک های جنگلی راحت تر است. این پارک که از نظر زیست محیطی در نقطه ی میانی منطقه ی Kalahari و Lowveld واقع شده است، یکی از بهترین فرصت های اجرای مسابقات “Big 5” را در محیطی ایمن از بیماری مالاریا در اختیار شما می گذارد. تنوع گسترده ای از ویلاها و کلبه های جنگلی لوکس با امکانات عالی در اینجا انتظار شما را می کشند.یکی از نقاط پارک پیلانسبرگ که زیباترین منظره ها را در خود جای داده، منطقه ی سد Mankwe است. این سد بزرگترین ذخیره ی آبی این پارک است و همین نکته اینجا را تبدیل به مکانی کرده که زیستگاه تنوع بسیار خوبی از حیوانات آفریقایی است. بز کوهی، برخی از حیوانات وحشی، گورخر و ایمپالا در میان این حیوانات قرار دارند که در فضای اطراف سد mankwe توقف می کنند. افرادی که علاقمند به پرندگان هستند، می توانند به نقطه ای از پارک در نزدیکی این سد بروند و عده ی زیادی از این پرندگان را در آنجا ببینند. پرندگانی هم چون عقاب، مرغ ماهی خوار و قره قاز را در اطراف سد و در حال پرواز بر فراز آسمان می بینید. تمام این نقاط فرصت های بی نظیری را برای عکاسی از گونه های گیاهی و جانوری منطقه خلق می کنند.

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ در منطقه ی Bojanala و در ایالتی واقع در شمال غربی در نزدیکی ژوهانسبورگ واقع شده است. این پارک با داشتن مساحت 550 کیلومترمربع، چهارمین پارک بزرگ در آفریقای جنوبی است. دهانه ی آتشفشانی که این پارک در آن واقع شده است، 1300 میلیون سال پیش فوران کرد. در ابتدا مالکیت پارک با 3 قبیله ی محلی بود. بسیاری از نقاط مربوط به عصر حجر و عصر آهن نیز در اطراف این پارک نشانه هایی از حضور بشر را در خود دارند.در سال 1979، عملیاتی تحت عنوان "عملیات پیدایش" در این پارک راه اندازی شد. هدف از آغاز این عملیات، تقویت و رشد جمعیت حیوانات محلی منطقه بود. به عنوان قدم آغازین، 110 کیلومتر از پارک حفاظ گذاری و 188 کیلومتر جاده نیز احداث شد. قدم بعدی معرفی 6000 حیوان مختلف به این ناحیه بود. در طول سالیان بعد، عملیات پیدایش ادامه پیدا کرد و امروزه بیش از 7000 جاندار مختلف، 360 گونه از پرندگان و بیش از 200 کیلومتر مسیر جاده ای در فضای این پارک وجود دارند.

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

پارک ملی پیلانسبرگ

شاید بپرسید چه چیزی این پارک را در میان سایر پارک های آفریقا منحصر به فرد می کند؟

یکی از دلایل برتری اینجا دسترسی بسیار آسان به آن است. این پارک تنها سه ساعت با بزرگترین شهر آفریقای جنوبی یعنی ژوهانسبورگ فاصله دارد و به بازدیدکنندگان فرصت می دهد که چراغ های روشن شهر را پشت سر بگذارند، دنیای دیگری را کشف کنند و از بودن در طبیعتی زیبا و بکر با حیات وحشی استثنایی لذت ببرند.

دلیل بعدی تنوع بالای اماکن اقامتی در این پارک است که اینجا را تبدیل به مکانی می کند که باب طبع هر نوع ذائقه ای است. فرقی نمی کند که علاقمند به دراز کشیدن در چادری در میان بوته ها باشید و یا زل زدن به ستاره ها از طبقه ی بالای ویلایی لوکس در دل جنگل، پیلانسبرگ رضایت شما را جلب خواهد کرد.رونق زیست محیطی دلیل سوم برای محبوبیت پیلانسبرگ است. همان طور که گفتیم پیلانسبرگ نقطه ی گذار از منطقه ی خشک Kalahari به منطقه ی سبز و پر آب و علف Lowveld است و به همین سبب منزلگاه بسیاری از حیوانات آفریقایی است. در واقع تمام حیوانات بومی آفریقا در این پارک دیده می شوند که در میان آنها “Big 5”، سگ های وحشی، اسب قزل، گوزن، بز کوهی و بیش از 360 گونه از پرندگان وجود دارند. نکته ی متمایز دیگر در رابطه با این پارک، حیات وحش بی نظیر و رونق زیست محیطی عجیب وغریب آن است. این در حالی است که مساحت پارک خیلی زیاد نیست و همین موضوع به شما فرصت این را می دهد که شانس خود را برای دیدن Big 5 افزایش دهید.

پارک ملی پیلانسبرگ

دلیل پنجم برای محبوبیت این پارک داشتن تاریخچه ای طولانی و قدیمی است. این پارک در دهانه ی یک آتش فشان قدیمی قرار دارد که یک میلیارد و دویست میلیون سال پیش در اثر فوران ماده ی مذاب تشکیل شده است. سنگ هایی که در اینجا می بینیم، بقایای به جا مانده از این اتفاقات جالب و عجیب است.غوطه ور شدن در دنیایی از زیبایی های طبیعی به شما فرصت های نابی برای عکاسی می دهد. مناطق بکری که می توانید آنها را کشف کنید و یک شات بی نظیر را ثبت کنید. فرصت کم نظیر عکاسی از حیات وحش از فاصله ای نزدیک و در زیستگاه خود این حیوانات، فرصتی است که کمتر به دست می آید و عکاسان باید به خوبی از آن استفاده کنند.   

Volcano

آفریقای جنوبی و پیلانسبرگ حس تجربه ی تفاوت ها و تازه ترین هاست. اگر از کسانی هستید که خیلی از نقاط دنیا را از نزدیک دیده اید، آفریقا جایی است که باید آن را به لیست سفرهای خود اضافه کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Sun City 0314, South Africa

ساعات بازدید : ............................

تلفن : 27145551600+

وب سایت : ............................

پارک پیلانسبرگ

 

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات