جاذبه های دیدنی رم

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 19 جاذبه دیدنی رم

کولوسئوم ( Colosseum )

بنای با شکوه کولوسئوم یکی از معروفترین جاذبه های توریستی رم است که ساخت آن توسط Vespasian در طی 72 سال بعد از میلاد مسیح شروع شد و توسط پسرش Titus ، در 80 سال بعد از میلاد مسیح به پایان رسید.

آمفی تئاتر بیضی شکل کولوسئوم که جنگ های گلادیاتورها در آنجا برگزار می شد، تا 50000 تماشاچی را در خود جا می داد.کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر ساخته شده در طول سلطنت رم می باشد که از نظر معماری و مهندسی بی شک تحسین برانگیز است.با انتخاب تورهای ایتالیا همراه با رزآبی از این بنای با شکوه لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Colosseo, 1, 00184 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 08:30AM – 07:00 PM

تلفن : 39 3174750277+

وب سایت : archeoroma.beniculturali.it

کلوسئوم رم

کلوسئوم رم

کلیسای سن پیترو (St. Peter's Basilica)

کلیسای سن پیترو که ارتفاعی به اندازه ی 120 متر دارد از جاذبه های کاتولیک های این منطقه است.این کلیسا در یکی از قدیمی ترین نقاط شهر در واتیکان قرار گرفته و بر روی مقبره ی Peter که اولین کشیش این دیار بوده واقع شده است .علاوه بر peter  سایر پاپ‌ها از جمله پاپ ژان پل دوم هم در زیرزمین این کلیسای بزرگ و مجلل دفن شده‌اند. ساخت این کلیسا در سال 1506 شروع شد و در سال 1615 به پایان رسید در نقشه های هوایی می بینیم که این کلیسا به شکل یک کلید طراحی شده که در واقع نماد کلید بهشت است و مجسمه‌های حواریون که در اطراف در ورودی این کلیسا نصب شده فضایی را ایجاد کرده که بازدیدکنندگان به محض دیدن این کلیسا مسحور زیبایی آن می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza San Pietro, 00120 Città del Vaticano, Vatican City

تلفن : 390669883731+

 وب سایت : www.vatican.va/various/basiliche/san_pietro

کلیسای سن پیترو رم

کلیسای سن پیترو رم

معبد پانتئون (Pantheon)

پرآوازه‌ترین و پر نفوذترین شاهکار معماری جهان ، بنایی دوهزار ساله است که به عصر آگوست بازمی گردد و به بزرگترین و محکم ترین معبد دنیا شهرت دارد .

پانتئون معبدی دایره ای شکل است با یک گنبد زیبا و رواقی مستطیلی در جلوی بنا که نشان از نبوغ معماری‌ رومی دارد. البته با وجود همه ی این زیبایی ها باید گفت که نمای داخلی این معبد از نمای خارجی آن تاثیر گذارتر است و گویی دست نخورده مانده است.یک مورد خیلی جالب در طراحی این معبد ، اوکولوس سوراخی بزرگ در این شاهکار است دلیل طراحی اوکولوس، این است که این معبد، محلی برای پرستش خدایان رومی بوده به همین خاطر در این معبد عود و چیزهایی برای عبادت می سوزاندند و این دودها باید از طریقی از ساختمان خارج می شده، به همین دلیل، این سوراخ بزرگ ساخته شد تا دودها از آن خارج شوند و تنها جایی در معبد است که نور مستقیم خورشید به آن می تابد. باید گفت ، که پانتئون و اسرار معماری اش مقصد نهایی معماران کل دنیاست.  

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza della Rotonda, 00186 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 06:00 PM

تلفن : 390668300230+

وب سایت : www.polomusealelazio.beniculturali.it

معبد پانتئون رم

معبد پانتئون رم

موزه ­های واتیکان ( Vatican Museums )

موزه ای از هشتاد هزار اثر تاریخی که در قرن شانزدهم با کلکسیونی از مجسمه های Pope Julius II بنا شد و یکبار هم در سال 1973 توسعه یافت . آثار هنری - تاریخی بی‌ نظیری که در این موزه قرار دارند مربوط به مسیحیت و مذهب کاتولیک است و سالانه میزبان 4 میلیون بازدید کننده از سراسر دنیاست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در داخل موزه واتیکان بیش از هر جای دیگری در جهان آثار برهنه وجود دارد. علاوه بر مقبره‌ تمام پاپ‌ها ، کلیسای کوچک سیستین را می بینیم با نقاشی معروف آفرینش آدم، داستان زندگی حضرت موسی و حضرت عیسی بر سقف آن که به طرز شگفت انگیزی چشم همه را خیره می کند. پلهای حلزونی شکل ، اتاق های رافائل ( Raphael Rooms ) ، آپارتمان بورگیا، کتابخانه واتیکان و تعدادی موزه که شامل گالری عکس، موزه هنر سکولار وموزه اتریشان است از دیگر مواردیست که باعث شده صف های عجیب و غریبی برای بازدید از این موزه بخصوص در آخرین یکشنبه ی هر ماه که ورودیه آن رایگان است بسته شود.صف مردمی در آخرین یکشنبه هرماه ، به حدی طولانی است که از چندین خیابان می‌گذرد.با انتخاب تورهای متفاوت ایتالیا همراه با رزآبی از گشت این موزه زیبا لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Viale Vaticano, 00165 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 04:00 PM

تلفن : 390669884676+

وب سایت : www.museivaticani.va

موزه واتیکان رم

موزه واتیکان رم

افسانه ی فواره تروی ( Trevi Fountain )

تروی مشهورترین جاذبه ی رم در بین کل مردم کل دنیاست ، بر اساس افسانه ها هرکس به رم می آید سکه ای در چشمه ی تروی می اندازد تا دوباره به رم بیاید. بازدید از فواره تروی با فواره های کوچک و بزرگش که بزرگترین آن ۲۶ متر ارتفاع و عرض ۲۰ متر دارد ، برای گردشگران بسیار جالب و سرگرم کننده است. این فواره یک شاهکار تحسین آمیز از معماری باروک است که به دستور پاپ کلمنت دوازدهم در سال ۱۷۳۲ ساخته و مهندسی فواره توسط نیکو سالوی انجام گرفت. در قسمت جلویی فواره تروی مجسمه نپتون الهه دریاها را می بینیم که سوار بر یک ارابه ای به شکل صدف است و دو اسب دریایی را می راند. یکی از اسب ها آرام و دیگری در حال غرش است که نماد نوسانات وضعیت دریاهاست. در سمت چپ این الهه نماد سلامتی و در طرف راستش نماد باروری دیده می شود که به شکل مجسمه دو زنی است که یکی مار و دیگری سبد میوه در دست دارند. در قسمت بالای نپتون هم چهار فرشته ، نماد چهار فصل سال را به نمایش می گذراند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di Trevi, 00187 Roma RM, Italy

تلفن : .................

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/fontana-di-trevi

میدان تروی رم

میدان تروی رم

پل های اسپانیایی (Spanish Steps)

پله های اسپانیش ، که بلندترین پله های کل اروپاست از دیگر جاذبه های پر بازدید رم است. این پله ها در ابتدا به منظور نزدیک کردن سفارت اسپانیا به دیار واتیکان در بین سال‌های 1723 تا 1725 ساخته شد و میدان ترینیتا دی مونتی (Trinita dei Monti) را به میدان اسپانیا پیوند داد. تعداد پله‌ها ۱۳۸ تا است و محبوبیت زیادی در بین مردم ایتالیا دارد و در این سالها تبدیل به محلی برای اجرای برنامه‌های گوناگون مثل جمع شدن مردم در ایام کریسمس شده است . در ماه می (May) هم که پله ها پر از گل های آزالیا می شود بهترین جا برای نشستن و تماشای زیبایی های شهر است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس :  Piazza di Spagna, 00187 Roma RM, Italy

تلفن : ................

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/scalinata-di-trinita-dei-monti

پل های اسپانیایی رم

پل های اسپانیایی رم

فروم باستانی ( Roman Forum )

راوی افسانه های اساطیری رم

فروم رم ، در دل شهر بین دو تپه کاپیتول و پالاسیوم قرار دارد. با دیدن این خرابه ها که روزگاری مهم‌ترین و باشکوه‌ترین جایگاه امپراتوری روم بوده برای ساعت ها غرق در تاریخ می شوید. جایی که مردم جمع می شدند و پیروزی‌های ارتش با ابهت روم را جشن می‌گرفتند، جایی برای شنیدن سخنان دانشمندان، مکانی برای انتخاب اعضای سنا، تشکیل محکمه و حتی مبارزات خشن گلادیاتورها. هر چند زمان بیشتر از هر نیرویی ،آثار حکومت انسان به روی زمین را به تدریج کم رنگ می‌کند،اما تک تک خرابه ها راوی داستانی هستندکه شیفتگان تاریخ را مجذوب خود می کند.تمام طول سال برای بازدید از رومن فروم عالی است و پیشنهاد ما به علاقمندان به تاریخ و هنر معماری بازدید از این خرابه های اساطیری است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 07:00 PM

تلفن : 39060608+

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/fori

فروم باستانی رم

فروم باستانی رم

 قلعه سنت آنجلو ( Castel Sant'Angelo )

آرامگاهی که قلعه شد

قلعه سنت آنجلو که زمانی بلندترین سازه رم بود ، بیشتر با نام آرامگاه هادریان شناخته می شد. این قلعه ، ساختمانی استوانه ای و مدور دارد و بر کرانه های رود تیبر واقع شده است. در قرن ششم تبدیل به یك پایگاهی برای پاپ ها شد و از طریق کانال های زیرزمينی به قصرهای واتيكان پیوست به این صورت که که پاپ ها در گذشته زمانی که خطری آنها را تهدید می کرده از این راه های مخفی استفاده می کردند . امروزه این بنا به موزه ای تبدیل شده و سالانه گردشگران زیادی از این قلعه ی عجیب دیدن می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Lungotevere Castello, 50, 00193 Roma RM, Italy

ساعات بازدید :  09:00AM – 07:30 PM

تلفن : 39066819111+

وب سایت : ..................................

 قلعه سنت آنجلو رم

 قلعه سنت آنجلو رم

میدان ناوونا ( Piazza Navona )

میدانی که عنوان بهترین فضای شهری را گرفت

امروزه معنای میدان باز ، در کلان شهرها کاملا تغییر کرده و به ندرت چنین اماکنی برای برگزاری مسابقات ،فستیوال ها، اعیاد و مراسم خاص بنا می شود. شاید انگیزه ی معمار از طراحی چنین میادینی ایجاد یک چشم انداز باز برای دیدن بناهای باشکوه شهر بوده است. میدان ناوونا را می توان نمونه ای باشکوه از یک میدانِ بازار مانند به شمار آورد. ناوونا میدانی است چهارگوش از دوران باستان که ورزشگاهی بوده که توسط دومیتیان ساخته شده است و به عنوان آرنا، سیرک ،آمفی تئاتر، میدان مسابقات ورزشی ، بازار عمومی و مکانی برای برگزاری جشن ها و فستیوال ها استفاده می شد. امروزه  این میدان ۳ فواره فوق‌العاده زیبا دارد و میدانیست معروف برای خرید، تماشای نمایش‌های خیابانی و نوشیدن یک فنجان کاپچینو در کافی شاپ‌ های اطراف آن...

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Navona, 00186 Roma RM, Italy

تلفن : .....................

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/piazza-navona

میدان ناوونا رم

میدان ناوونا رم

کامپو د فیوری (Campo de' Fiori)

کامپو د فیوری مقصد نهایی علاقمندان به غذا و خوراکی است چرا که بهترین پنیرها، میوه جات و سبزیجات ، روغن زیتون و هر جور خوراکی که فکرش را می کنید در اینجا پیدا می شود. Campo de' Fiori به معنی دیار گلهاست که این اسم در زمان قرون وسطا، زمانی‌ که این منطقه یک چمنزار بود، به آن داده شده است . اما امروزه این بازار یک بازار روز پرشور است، مخصوصا زمانی‌ که میوه و سبزیجات تازه به بازار می اید (به جز روزهای یکشنبه).

اطراف این میدان نیز پر است از رستوران‌ها و کافه‌های متنوع که مردم بعد از خرید می توانند زمان خوبی را در این کافه های خیابانی و جالب داشته باشند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Campo de' Fiori, 00186 Roma RM, Italy

تلفن : 39060608+

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/campo

کامپو د فیوری رم

کامپو د فیوری رم

میدان سن پیترو ( Saint Peter's Square )

میدانی نمادین به شکل سوارخ کلید

میدان سن پیترو از دیدنی ترین میادین رم است که در واتیکان قراگرفته است. این میدان درست رو به روی کلیسای باشکوه سنت پیترو قرار گرفته و وجود این دو سازه بی نظیر رو بروی هم، چنان تصویر زیبایی در نقشه های هوایی و پانورامایی دارد که کسانیکه وارد این محوطه می شوند نمی دانند خیره به کدام شوند و لحظات اول کاملا حیرت زده و گیج در عظمت این دو بنا می مانند. این میدان به شکل سوراخ یک کلید بزرگ است که با ستون های عظیم احاطه شده است. ترتیب این ستون ها از یک قاعده ی عجیب معماری پیروی شده به صورتی که اگر در حاشیه ی یکی از کانون های بیضی شکل میدان بایستید می توانید کل ستون ها را ببینید و این آرایه ای است از وحدت در عین کثرتطراحی بی تکرار میدان سن پیتر اثر هنرمندی به نام برنینی است. او ساختمانی که در دوره رنسانس با همان سبک معماری ساخته شده بود را با معماری باروک به محیط پیرامونش تلفیق کرد و این شاهکار خیره کننده را ارائه داد. تماشای گوشه به گوشه ی این میدان و کشف مجسمه های قدیسین رومی از لذت های بی مثالی است که سبب شده ما به شما دیدار از این میدان را پیشنهاد دهیم.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : VA Piazza San Pietro, 00120, Vatican City

ساعات بازدید : 07:00AM – 09:00 PM

تلفن : .................

وب سایت :  ......................

میدان سن پیترو رم

میدان سن پیترو رم

کلیسای سانتا ماریا مجیوره (Basilica Papale di Santa Maria Maggiore)

کلیسای سانتا ماریا مجیوره به گفته ی کنستانتین بزرگ که اولین امپراطور مسیحی رم بوده کلیسای رسمی شهر و مقر پاپ بوده است‎. کلیسای سانتا ماریا مجیوره در طول تاریخ با اتفاقات ناگواری چون زلزله، غارت، آتش‌سوزی و حتی یک بمب گذاری دست و پنجه نرم کرده اما با تمام اتقافات ناگواری که تا به امروز برای این کلیسا پیش آمده مراسم های بسیار زیادی در این جا برگزار شده ؛ بنابراین تعجبی ندارد اگر بگوییم این کلیسایی که امروزه می‌بینید کاملا در قرن 16 و 17 بازسازی شده است. اگر می‌خواهید بدانید این کلیسا قبل از بازسازی‌اش به چه شکل بوده ، بازدید از نقاشی دیواری اثر «جوتو دی» را فراموش نکنید.البته سال‌های زیادی از عمر این اثر می‌گذرد و بعضی قسمت‌هایش به طور واضح مشخص نیست؛ اما اهمیت و قدمت این کلیسای بزرگ و قدیمی را به بازدیدکنندگان یادآور می‌شود.

از افسانه های این کلیسا برای مسافران مذهبی چنین نقل میشود که برای بخشیده شدن گناهانشان از 28 پله باید بالا بروند. فراموش نکنید که این کلیسا، محلی برای عبادت به شمار می‌رود. بنابراین آقایان و خانم‌ها باید برای ورود به آن پوشش مناسب داشته باشند و شانه‌ها و زانوهای خود را بپوشانند. همچنین کیف‌های کوچک و چتر را می‎‌توانید با خود به داخل ببرید؛ اما اگر کیف بزرگ ببرید آن را چک می کنند. ورود به این کلیسا رایگان است اما خیلی شلوغ نمی‌شود و می‌توانید سر فرصت از قسمت‌های مختلف آن بازدید کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di S. Maria Maggiore, 42, 00100 Roma RM, Italy

تلفن : .................

وب سایت : .................

کلیسای سانتا ماریا مجیوره رم

کلیسای سانتا ماریا مجیوره رم

موزه‌های کاپیتولین (Capitoline Museums)

قدیمی‌ترین کلکسیون عمومی هنر جهان

موزه های کاپیتولین که از سال 1471 زمانی که پاپ سیکلاست چهارم تعدادی از مجسمه‌های ارزشمند رم باستان را به مردم اهدا کرد ، بنا شد که جزء قدیمی ترین میراث های عمومی هنر جهان شناخته شده استموزه‌های کاپیتولین گروهی از موزه‌های هنر و باستان شناسی است که در دل پیازا دل کامپیدوگلیو بر روی تپه کاپیتول قرا گرفته است . موزه کاپیتولین در ناحیه خارجی کولوسئوم واقع شده و وجود بهترین صنایع و آثار رومی‌ها و یونانی‌ها، کارهای هنری ومجسمه های عظیم برنزی از امپراطور مارکوس اورلیوس سوار بر اسب، مجموعه‌های سکه و جواهرات ، چشم و دل بازیدکنندگان را به گذشته ها می برد. این مجموعه اولین موزه ی جهان بود که درهایش را در سال 1734 به روی عموم گشود و در حال حاضر متعلق به شهرداری رم است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Campidoglio, 1, 00186 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:30AM – 07:30 PM

تلفن : 39060608+

وب سایت : www.museicapitolini.org

موزه‌های کاپیتولین رم

موزه‌های کاپیتولین رم

کلیسای سن کلمنت (Basilica of San Clemente)

بنایی نفس گیر که عاشقان معماری را ساعتها درگیر می کند.

این کلیسای با شکوه که تنها چند قدم از کولوسئوم (Coliseum) فاصله دارد به افتخار سومین پاپ بعد از سن کلمنت ، قدیس کلمنت (St. Clement) بنا شده است،.

این کلیسایی که امروزه می بینید بر روی بناهای پیشین ساخته شده و شامل کلیساهای دیگری است که یکی از آنها خانه‌ای مسیحی است که طی یک آتش سوزی تخریب شد. از آنجایی که روزگاری این کلیسا معبد خدایان آگوستین و دومینیک بود امروزه این محل توسط دومینیک‌های ایرلندی اداره می‌شود. موزائیک‌ها و نقاشی‌های دیواری این کلیسای باشکوه به قدری زیبا و شگرف است که انگار هیچ گاه کهنه نمی شوند و همیشه حرفهایی برای عاشقان هنر دارند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via Labicana, 95, 00184 Roma RM, Italy

تلفن : 39067740021+

وب سایت : www.basilicasanclemente.com

کلیسای سن کلمنت رم

کلیسای سن کلمنت رم

کلیسای سانتا ماریا تریستور ( Santa Maria in Trastevere )

کلیسای سانتا ماریا در تریستور یکی‌ دیگر از کلیساهای قدیمی رم می باشد که به باور خیلی از تاریخ شناسان، در قرن ۴ ساخته شده. این کلیسا به بنای موزایکی خیره کننده اش که به قرن ۱۲ و ۱۳باز می گردد مشهور شده است .

پیشنهاد می کنیم شبها ، هنگامی که چراغ های این کلیسا روشن می شود به این مکان بروید و از شکوه این کلیسا و نمای هنرمندانه اش لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di Santa Maria in Trastevere, 00153 Roma RM, Italy

تلفن : ..................

وب سایت : ....................

کلیسای سانتا ماریا تریستور رم

کلیسای سانتا ماریا تریستور رم

میدان پوپولو ( Piazza del Popolo )

Piazza del Popolo که از دوران سلطنت رم تا به امروز پا بر جاست، یکی‌ از قدیمی ترین و معروفترین میدان‌های جنوب رم می­ باشد. در سمت شمالی‌ این میدان Porta del Popolo قرار دارد که به خیابان Flaminia می‌رسد .این مسیری است که رم را به آدریاتیک وصل می‌کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Popolo, 00187 Roma RM, Italy

تلفن : ....................

وب سایت : www.turismoroma.it/cosa-fare/piazza

میدان پوپولو رم

میدان پوپولو رم

بنای یادبود ویکتور امانوئل 2 (Victor Emmanuel II Monument)

یادبود اولین پادشاه ایتالیا

این بنای یادبود مرمری که برای بزرگداشت ویکتور امانوئل نخستین پادشاه ایتالیا ساخته شده نماد اتحاد و پیروزی ایتالیاست. ساخت این بنا در سال ۱۹۱۱ میلادی شروع و در سال ۱۹۲۵ میلادی به پایان یافت.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Venezia, 00186 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 07:00 PM

تلفن : 39066783587+

وب سایت : www.060608.it

بنای یادبود ویکتور امانوئل رم

بنای یادبود ویکتور امانوئل رم

ویلا فارنزینا ( Villa Farnesina )

بازدید کنندگانی که دوست دارند سبک زندگی‌ اشراف زادگان رم را در ویلا‌هایشان ببینند، بازدید از Villa Farnesina یک تجربه ی جالب از خانه ی پر زرق و برق  و مجلل اشرافی را به شما هدیه می دهد. این ساختمان زیبا در سال ۱۵۰۶، و به خاطره نقاشی زیبای Cupid و Psyche اثر Raphael ، شهرت یافته است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via della Lungara, 230, 00165 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 02:00 PM

تلفن : 390668027397+

وب سایت : www.villafarnesina.it/?lang=en

ویلا فارنزینا رم

ویلا فارنزینا رم

حمام های کاراکالا ( Baths of Caracalla

حمام های کاراکالا که دومین حمام بزرگ رم هستند توسط امپرطور رم به نام کاراکالا ساخته شده است تا مردم بیشتر دوستش داشته باشندچیزی که باعث شده گردشگران زیادی که به معماری علاقمندند از این بنا بازدید کنند، بنای محکم این حمام است چرا که این حمام به دلیل آسمان خراش‌ها و زلزله ها صدمات زیادی خورده اما سازه ی اصلی این بنا به قدری محکم بوده که همچنان باقی‌ مانده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Viale delle Terme di Caracalla, 00153 Roma RM, Italy

ساعات بازدید : 09:00AM – 06:15 PM

تلفن : ..................

وب سایت : www.archeorm.arti.beniculturali.it

مام های کاراکالا رم

مام های کاراکالا رم

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

13990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات