جالب‌ترین جشن‌ها و فستیوال‌های فرانسه

6 سال پیش 0 دیدگاه

جشن‌ها و فستیوال‌های فرانسه، ریشه در فرهنگ آن‌ها دارد که همیشه نوید یک رویداد هیجان‌انگیز بوده است. فرانسوی‌ها بسیاری از جشنواره‌های سنتی را در طول سال جشن می‌گیرند. این جشنواره‌ها گواهی بر تاریخ، بیان فرهنگ، میل به ملاقات و مهمانی، اشتراک ارزش مشترک است. آن‌ها می‌توانند از سنت‌های فولکلور یا مذهبی، یا صرفاً بزرگداشت یک رویداد مهم در تاریخ این رویدادها را جشن بگیرند که همیشه با شادی و شوخ‌طبعی انجام می‌شود. 

در جشنواره تحسین‌شده فیلم کن می‌توانید با افراد ثروتمند و مشهور معاشرت کنید و یا به سادگی مانند مردم محلی در قیام فرانسه مدرن، روز باستیل را جشن بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با جشن‌ها و فستیوال‌های باشکوه فرانسه بیشتر آشنا شوید.

چنانچه قصد سفر به کشور فرانسه را دارید. می‌توانید تور فرانسه را با قیمتی بسیار مناسب از ما خریداری کنید.

تور دو فرانسه Tour de France

این مسابقه اولین بار در سال 1903 برگزار شد و امروزه یکی از معروف‌ترین مسابقه‌های دوچرخه‌سواری جهان و رویدادی عالی برای دوچرخه‌سواران و تماشاگران محسوب می‌شود. در این رویداد هیجان‌انگیز که به مدت 3 هفته ادامه پیدا می‌کند، دوچرخه‌سواران باید 2237 مایل را طی کنند. 

جشن موسیقی در فرانسه

مسیر عبور دوچرخه‌ها هر سال تغییر می‌کند و یکی از زیباترین مکان‌هایی که تور دو فرانس معمولا در آن انجام می‌شود، بریتانی است که با وجود خانه‌های مزرعه‌دار، کلبه‌ها و مکان‌های بزرگ در این منطقه، جذابیت‌های این رویداد را بیشتر می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای فرانسه برای سفر و گردشگری کدامند؟

جشن Chandeleur

این رویداد هر ساله در 2 فوریه جشن گرفته می‌شود، جشنی از کرپ که به منظور بزرگداشت پاکسازی مریم باکره و عیسی کودک برگزار می‌شود. فرانسوی‌ها نه‌تنها کرپ‌های زیادی را در La Chandeleur می‌خورند، بلکه در حین تهیه آن‌ها فال هم می‌گیرند. در این سنت در یک دست خود یک سکه و در دست دیگر یک ماهیتابه نگه می‌دارند، سپس کرپ را به هوا برگردانند. اگر کسی بتواند کرپ را در ماهیتابه بگیرد، ظاهرا خانواده او تا پایان سال مرفه خواهند بود.

 

مردی گراس Mardi Gras

Mardi Gras به معنای "سه شنبه چاق"، از سنت رژه یک گاو چاق در اطراف پاریس در آن روز گرفته شده است. در این روز مردم نباید گوشت بخورند که در بریتانیا به عنوان سه‌شنبه شب شناخته می‌شود، این جشن بسته به زمان عید پاک می‌تواند در هر زمانی بین فوریه و مارس برگزار شود. امروزه Mardi Gras در فرانسه به روش‌های مختلف برگزار می‌شود و یکی از بهترین مکان‌ها برای لذت بردن از جشن‌ها در امتداد ریویرا فرانسه است. در نیس، مردم محلی با استفاده از ماسک‌های رنگارنگ غول‌پیکر در سراسر شهر به مدت ۱۰ روز، رژه می‌روند و با نمایش‌های آتش‌بازی، کنسرت‌های موسیقی و تئاتر خیابانی آن را جشن می‌گیرند.

روز باستیل در فرانسه چیست

جشنواره فیلم کن Cannes Film Festival

یکی دیگر از جشن‌ها و فستیوال‌های فرانسه، جشنواره فیلم کن است که بزرگ‌ترین جشنواره فیلم سالانه فرانسه به حساب می‌آید. این رویداد به دلیل پیش نمایش برخی از هیجان‌انگیزترین و مهیج‌ترین مستندهای جهان در ماه می بسیار شهرت دارد و همچنین به دلیل جمع‌آوری افراد مشهور و ثروتمند جهان افراد بسیاری را به این جشنواره می‌کشاند. شما می‌توانید با دیدن افراد مشهور در مسیر نمایش‌های گالا و دیدن یک فیلم در Cinéma de la Plage، یک مکان عمومی و باز لذت ببرید.

جشن‌های ملی فرانسه

مسابقه Monaco Grand Prix

این مسابقه برای اولین بار در سال 1929 برگزار شد و امروزه به عنوان مهم‌ترین مسابقه اتومبیلرانی در جهان شناخته می‌شود. یکی از هیجان‌انگیزترین رویدادهای فرمول یک در جهان که هر ساله در پیست موناکو برگزار شده و طرفداران بسیاری دارد. این مسابقه را می‌توانید در یک مسیر باریک در اطراف خیابان‌های شهر موناکو از جمله مونت کارلو و لا کاندامین تماشا کنید. گوشه‌های تنگ، تونل‌ها و تغییرات ارتفاعی این مسابقه به عنوان یکی از سخت‌ترین پیست‌های فرمول یک و بهترین آزمون رانندگی در جهان شناخته می‌شود.

استقلال فرانسه

کارناوال Dunkirk Carnival

این کارناوال یکی از جشن‌های ملی فرانسه محسوب می‌شود که بسیار محبوب بوده و ریشه در سنت این کشور دارد. در کارناوال دانکرک باید سعی کنید ناشناس بمانید، بنابراین همه ماسک‌ها و لباس‌های مبدل، همراه با آرایش و گریم دارند که بهترین شیوه برای قرار دادن همه مردم در یک سطح و حذف طبقات اجتماعی است. در این روز همه تابوها از بین می‌رود و شما این فرصت را دارید در طول دوره کارناوال به روش خود رفتار و برای مدت کوتاهی از زندگی روزمره فرار کنید. 

جشن‌های کارناوال دانکرک برای چندین هفته برگزار می‌شود، اما شروع واقعی توسط توپ گربه سیاه انجام شده و توپ‌های دیگری مانند توپ کاکرنشس، توپ خصوصی یا توپ تلخ نیز وجود دارند. برگزاری رژه‌های باشکوه و آهنگ‌های سنتی با اشعار شیطنت‌آمیز، با ضرب طبل قوی این رویداد را به یکی از محبوب‌ترین روزهای فرانسه تبدیل کرده است. 

جشن بایون Bayonne festivities

این جشن اولین بار در سال 1932 توسط دوستداران جشن پامپلونا برگزار شد. با گذشت زمان، جشن‌های بایون به عنوان یک رویداد ضروری برای شهروندان منطقه برگزار می‌شود. این جشن‌ها با فضای منحصربه‌فرد خود به مدت 5 روز انجام شده و مردم در خیابان در طول روز و شب با لباس سنتی باسکی، پیراهن و شلوار سفید، روسری، کمربند و کلاه قرمز به شادی و رقص می پردازند.

باستیل چیست

در طول تعطیلات، گردشگران بسیاری در رستوران‌های واقع در پیاده‌روها این رویداد زیبا را تماشا می‌کنند. رقص‌های باسک، رژه ارابه‌ها، کنسرت‌ها، توپ‌های عمومی، آهنگ‌ها، مسابقات گاوبازی، باندا، توپ‌های باسک، آتش‌بازی و...  همه از جذابیت‌های این جشنواره است.

جشنواره بین سلتیک لوریان Inter-Celtic Festival of Lorient

این جشن موسیقی در کشور فرانسه بین سلتیک لوریان یا FIL در لوریان، بریتانی برگزار می‌شود. در طول ده روز در نیمه اول آگوست هنرمندان مناطق سلتیک مانند ولز، اسکاتلند، ایرلند و حتی کانادا، استرالیا و شمال اسپانیا دعوت می‌شوند. جشنواره Interceltic در سال 1970 برگزار شد و همچنان آهنگ‌های سنتی در این جشنواره نواخته می‌شود. اجرای هنرمندان مشهور معاصر نیز با سبک‌های مختلف مانند راک، فولک، جاز از ویژگی‌های قابل توجه این جشنواره است.

جشن chandeleur

جشنواره لیمو The Lemon festival

جشنواره لیمو برای اولین بار در سال 1934 در منتون برگزار شد. این یک رویداد منحصربه‌فرد سالانه بیش از 230000 بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. بیش از 300 آشپز و 145 تن مرکبات برای این برگزاری این جشن نیاز است. رژه‌هایی در تفرجگاه خورشید با ترکیبی از مخازن میوه‌های مرکبات، کوفته‌ها، رقصندگان و گروه‌های محلی به چشم می‌خورد که بسیار شگفت‌انگیز هستند.

جشن‌های فرانسه، جشن موسیقی در فرانسه

Citrus Limonia در خمره‌های بزرگ تهیه شده و توسط شهروندان پرشور، هواداران و دیگر موجودات الهه‌مانند جشن گرفته می‌شود. در طول جشنواره، باغ‌های Biovès با میوه‌های مرکبات و مجسمه‌های زیبا تزئین می‌شود. ارتفاع برخی از این مجسمه‌ها به بیش از 10 متر می‌رسد و هنگام غروب، رنگ‌های نارنجی و لیمویی با رنگ‌های پر زرق و برق خود می‌درخشند، به همین دلیل است که اغلب اوقات سرگرمی‌های شبانه در این‌جا برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین تفریحات زمستانی در فرانسه را بشناسید

داکس فریا Dax Feria

داکس فریا یکی از جشن‌های ملی فرانسه است که هر سال در اواسط آگوست، در شهر داکس در جنوب غربی برگزار می‌شود. در این گردهمایی بزرگ، نمایش گاوبازی و جشن مردمی در هم می‌آمیزد و به معنای واقعی به  شهر، چهره زیبایی می‌بخشد. بازدیدکنندگان به مدت پنج روز و پنج شب، با لباس‌های قرمز و سفید، در خیابان‌های شهر گرد هم می‌آیند تا با صدای باندا بخوانند و برقصند. میدان‌ها هر روز به این مناسبت باز هستند و گاوبازی‌های معمولی، سبک لندی را برای طرفداران ارائه می‌دهند. جشن‌های داکس نه تنها به‌خاطر شوخ‌طبعی و خوش‌رویی‌شان، بلکه به‌خاطر جنبه‌ بسیار روغن‌کاری‌شده‌شان نیز معروف هستند! در طول جشنواره، میراث غرورآفرین گاسکون در همه جا با گروه‌هایی از موسیقی محلی، نمایش‌های سوارکاری و چشیدن محصولات محلی به نمایش گذاشته می‌شود. رویدادها و رژه‌های ورزشی نیز به صورت رایگان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

روز باستیل در فرانسه چیست | فستیوال‌های فرانسه

جشن سنت لوئیس Saint Louis Feast

جشن سنت لوئیس یکی از رویدادهای برجسته سال در Sète است. این بندر در منطقهLanguedoc Roussillon با انواع سرگرمی و برگزاری برنامه‌های متنوع طرفداران بسیاری دارد. برگزاری جشن سنت لوئیس در بندر سِت مدیون پادشاه لوئی چهاردهم است. پادشاه خورشید به دلایل استراتژیک می‌خواست بندر جدیدی در سواحل مدیترانه ایجاد کند. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی، به مکانی ایده‌آل در مدیترانه و Etang de Thau تبدیل شده است. 

معرفی جشن‌های ملی فرانسه

جشنواره سنت لوئیس چهره شهر را دگرگون می‌کند که به شکل سنت سکولار شکل گرفته و برای همیشه جزئی از هویت شهر شناخته می‌شود. بازی‌ها در کانال سلطنتی به مدت شش تا هفت روز در غالب مسابقات مطبوعاتی، مسابقات سنگین وزن هزاران تماشاگر را به خود جذب می‌کند. عبور از شهر Sète و انیمیشن‌ها، نمایش‌ها، بارهای اسکله، مسابقات ورزشی و آتش‌بازی نیز بخشی از فضای استثنایی این جشنواره است.

کارناوال نیس The Carnival of Nice

کارناوال نیس در کنار ریو و ونیز یکی از سه کارناوال معروف جهان و همچنین قدیمی‌ترین جشن‌های ملی فرانسه است که منشا آن به قرون‌وسطی باز می‌گردد. این جشن در طول 15 روز در ماه فوریه در میدان Masséna، Promenade des Anglais و در تعطیلات آخر هفته برگزار می‌شود. این رژه از صفی به طول 20 شناور به طول 12 متر و عرض 3 متر، شناورهای کوچک‌تر، کارناوال‌ها، 150 سر شناور و غیره تشکیل شده است. گل‌ها، رژه نورانی، ویرا رودا، حمام سنتی و آتش‌بازی از برنامه‌های کارناوال نیس هستند.

جشن استقلال فرانسه

جشنواره آوینیون The Festival of Avignon

جشنواره آوینیون یک جشنواره تئاتری است که از سال 1947 هر ساله در ماه ژوئیه در خیابان‌ها و چندین تئاتر مرکز شهر تاریخی آوینیون برگزار می‌شود. مکان نمادین آن در دادگاه افتخار کاخ دو پاپس اهمیت این رویداد را برجسته می‌کند. جشنواره آوینیون در سال 1947 توسط ژان ویلار بازیگر، کارگردان تئاتر پس از ملاقات با شاعر رنه شار تأسیس شد. او این رویداد را «هفته هنر دراماتیک در آوینیون» نامید. گروهی از بازیگران استخدام می‌شوند تا افسانه ماندگار جشنواره را اجرا کنند. این جشنواره با بیش از 100000 بلیط خریداری شده در تابستان، بزرگ‌ترین جشنواره تئاتر فرانسه شناخته می‌شود.

جشن باستیل چیست

جشنواره سنت لوپ The Saint-Loup Festival

فستیوال سنت لوپ یکی از  فستیوال‌ها و جشن‌های موسیقی فرانسه است که هر ساله بین ژوئیه و آگوست در Guingamp، در منطقه Cotes-d'Armor برگزار می‌شود. این جشنواره برای اولین بار در قرن نوزدهم برگزار شد و یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های بریتانی شناخته می‌شود. 

در گذشته این رویداد با رقص‌های زیبا توسط رقصندگان حرفه‌ای محبوبیت بسیاری داشت. در دهه 1910، مسابقات گورن و نمایش‌های کشتی برتون اضافه شد. این جشنواره این فرصت را به شما می‌دهد تا با سنت‌ها و رقص برتون و بازی‌های برتون، مسابقه لباس‌های سنتی و نمایش‌هایی با باگادهای معمولی و فست‌نوز آشنا شوید. Bugale Breizh در این روز به کودکان اختصاص داده شده و با لباس‌های مخصوص به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با بسیاری از کارگاه‌های فرهنگی روبرو شوند و در آن شرکت کنند.

جشنواره نورها Festival of Lights

جشنواره نورها از جشن‌ها و فستیوال‌های فرانسه است که در 8 دسامبر 1852 ایجاد شد. در گذشته، شهروندان لیون برای جشن مجسمه مریم باکره در تپه Fourvière شمع روشن می‌کردند. از آن زمان، این مهمانی هر سال اجرا می‌شود و اکنون به یکی از مهم‌ترین رویدادهای محبوب شهری تبدیل شده است که چندین میلیون بازدید‌کننده را به‌خود جذب می‌کند.

جشن chandeleur | جشن نورها

 هنرمندان بسیار هر ساله در ماه دسامبر در لیون گرد هم می‌آیند تا بیش از 70 اثر را در چهار شب ارائه دهند. در این جشنواره، سکوی پرشی برای استعدادهای جوان و نقطه‌ای برای گردهمایی هنرمندان مشهور بین‌المللی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین و جادویی‌ترین بازارهای کریسمس فرانسه

جشنواره قرون وسطی استان‌ها Medieval festival of Provins

Provins پایتخت سابق کنت شامپاین درحال‌حاضر به عنوان بخش فرعی بخش سن و مارن تعیین شده و همچنین به دلیل استحکامات عالی، باروها و برج‌های قرون‌وسطایی، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این شهر هر ساله با برگزاری جشنواره و جشن‌های زیبا و «ولایات قرون وسطایی» طرفداران بسیاری را به‌خود جذب می‌کند که دوره مهمی از تاریخ را به نمایش می‌گذارد.

جشن موسیقی در فرانسه | بهترین جشن‌های فرانسه

این جشنواره‌ها از سال 1984 با سرگرمی‌های خیابانی، بازسازی‌های تاریخی، نمایشگاه نوشیدنی‌های محلی، رژه‌های لباس، توپ‌های قرون وسطایی، رقص‌ها، نمایش مهارت‌ها، همه با موضوع قرون وسطایی اجرا می‌شوند. این رویداد یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های قرون وسطایی در اروپا به شمار می‌رود که نوازندگان، آکروبات‌ها، راهپیمایی‌ها، صنعتگران و بسیاری از هنرمندان دیگر را گرد هم می‌آورد.

اسطوخودوس کورسو Lavender Corso

از جشن‌ها و فستیوال‌های فرانسه می‌توان به اسطوخودوس کورسو اشاره کرد. کورسو ایتالیایی ("کورس، رژه") صفوفی از شناورهای پر از گل است که در هوای آزاد برگزار می‌شود.

روز باستیل در فرانسه چیست | معرفی جشن‌های فرانسه

این جشنواره در سال 1929 ایجاد شد و اولین پایه اقتصادی قلمروی پرووانسال را برجسته کرد. امروزه این مهمانی بزرگ در طول پنج روز و از پایان ژوئیه تا اوایل آگوست برگزار می‌شود.

 

بهترین تورهای اروپایی

تور سنگاپور - اندونزی

89990000
مشاهده

تور اسپانیا

49990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

اسپانیا-یونان

49990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات