آداب و رسوم در اسپانیا

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| آداب و رسوم

آثار مذهب حتی در کوچکترین شهرهای اسپانیا دیده می شود به طوری که بزرگترین ساختمان هر شهر کلیسای آن شهر است و در شهرهای بزرگ اکثر کلیساهای جامع، موزه هستند.

ساگرادافامیلیا

خانواده به طور سنتی پایه و اساس ساختار اجتماعی در اسپانیاست که از حمایت مالی و اجتماعی بالایی برخوردار است. اگرچه در دهه های اخیر، داشتن خانه مشترک برای خانواده ها بسیار کمرنگ شده اما همچنان روابط خانوادگی جنبه مهمی از جامعه اسپانیاست.

خانواده در اسپانیا

 نامگذاری افراد در اسپانیا به این صورت است که نام کوچک و پس از آن نام خانوادگی پدر و در ادامه، نام خانوادگی مادر قرار می گیرد. نام میانی (middle name) در اسپانیا مفهومی ندارد اما نام کوچک معمولا ترکیبی از هر دو نام است مثل خوزه لوئیس. در یک قاعده کلی لقب "دون" و "دونا" در ادامه نام اول آورده می شود. برخلاف اکثر کشورها، نام زنان در هنگام ازدواج تغییر نمی کند.

خانواده در اسپانیا

رفتار مردم اسپانیا دوستانه است و در شرایط غیر رسمی در هنگام ملاقات یکدیگر را می بوسند. اگر برای شام به منزل یک اسپانیایی دعوت شدید، بردن هدیه ای مانند گل، شکلات و نوشیدنی بسیار شایسته است فقط حواستان باشد که هدیه را حتما کادوپیچ کنید. در خصوص گل دقت کنید که تعداد گل هایی که هدیه می دهید فرد باشد (به جز عدد 13 که نشانه بدشانسی است). اگر میزبان شما فرزند خردسال دارد، هدیه ای برای او در نظر بگیرید.

گل دادن

تا زمانی که دعوت به نشستن نشده اید، بایستید چون ممکن است به صندلی خاصی راهنمایی شوید. تا پایان غذا خوردن، مچ دست خود را در لبه میز نگه دارید. تا میزبان شروع نکرده، غذا خوردن را آغاز نکنید. اگر غذا خوردنتان هنوز تمام نشده، کارد و چنگال را به صورت ضربدری در بشقاب بگذارید به نحوی که چنگال روی چاقو باشد. اتمام غذا را با موازی گذاشتن کارد و چنگال در بشقاب خود نشان دهید و تا زمانی که میزبان از پشت میز بلند نشده، میز غذا را ترک نکنید.    

آداب غذا خوردن

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات

    بهترین تورها

    تور اسپانیا - پرتغال
    تور ایتالیا