جاذبه های دیدنی بارسلون

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| 10 جاذبه دیدنی بارسلون

بنای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

شاهکار بی همتای معماری اروپا....

کلیسای غول پیکری که توسط یک معمار ارشد به نام آنتونیو گادوی طراحی شده است. این ساختمان از سال 1882 در حال ساخت است و هنوز 30 تا 80 سال دیگر (بسته به منابع مالی و منابع) مانده تا به پایان برسد. شاهکاری که نمونه ی بارز تعهد در ساخت است. نمای تولد مسیح (Nativity Façade) با چهار برج سر به فلک کشیده‌اش چشم‌گیرترین قست بناست، بیشتر سطح آن با مجسمه‌های بسیاری که تولد و زندگی مسیح را به تصویر می‌کشند پوشیده شده است و یکی از شناخته‌شده‌ترین مناظر بارسلونا در سراسر جهان به شمار می‌آید. ارتفاع برج‌های ساگرادا فامیلیا ۱۰۰ متر است که حتی با وجود ساختمان‌های بلند شهر ، همچنان در همه ی نقاط قابل رویت است.

ساخت این کلیسا به سفارش اتحادیهٔ پیروان سان خوزه ، با هدف ترویج مذهب کاتولیک آغاز شد و البته هنوز این شاهکار بی نظیر نیمه کاره است ، که بر اساس محاسبات ، پروژه ی تکمیل آن  تا سال ۲۰۲۶ طول خواهد كشيد.

بنای ساگرادا فامیلیا

بنای ساگرادا فامیلیا

در قسمت ورودی کلیسا ،دری می بینیم به نام Puerta de la Esperanza که به معنای در امید است و  در سمت چپ مجسمه ی تولد مسیح قرار گرفته که بالای آن سنگی از کوه مونسرات قرار دارد و با تصاویری بسیسار زیبا تزئین شده است .

بنای ساگرادا فامیلیا

Puerta de la Caridad نیز دری دیگری است که در وسط قرار گرفته و با تصاویری از گیاهان که نشان سرود عشق به خداوند است و تصاویری از زندگی مریم مقدس با ظرافتی بی همتا تزیین شده است.به گفته ی بسیاری از جهانگردان بزرگی که کل دنیا را سفر کرده اند این کلیسا ی غول پیکر بسیار عجیب و سحر آمیز و در عین حال نمونه ی بارزی از عظمت معماری است.

Puerta de la Caridad

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Carrer de Mallorca, 401, 08013 Barcelona, Spain

تلفن : 34932080414+

وب سایت : sagradafamilia.org

بنای ساگرادا فامیلیا

لا رامبلا (La Rambla)

معروف‌ترین خیابان برای قدم زدن در شهر

فدریکو گارسیا لورکا ، شاعر اسپانیایی، در وصف این خیابان جمله ی زیبایی گفته: خیابان لا رامبلاس تنها خیابانی در دنیا است که من نمی‌خواهم هرگز به انتها برسدو از آنجایی که Las Rambla به پورت بل منتهی می‌شود می‌توان گفت که تقریبا هیچ پایانی ندارد. خیابان لا رامبلاس از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و از میدان مرکزی بارسلون که میدان کاتالونیا است شروع می‌شود و به بنای زیبای کلمبوس که در بندر بل قرا دارد منتهی می‌شود. قدم زدن در Las Rambla  پر جنب و جوش ، تجربه ای خوشآیند برای لمس نبض اصلی شهر است.مثل تمام خیابان های شلوغ در هر جای دنیا حتی اگر در ظاهر بی خطر باشد اما پیشنهاد می کنیم در هر حال مراقب جیب برهای اطراف مترو باشید و نصفه شب تا صبح در بخش های پایینی خیابان تردد نکنید .

لا رامبلا

لا رامبلا

لا رامبلا

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Barcelona, Spain

تلفن : ....................

وب سایت : ....................

لا رامبلا

فواره سحر آمیز (The Magic Fountain of Montjuïc)

یکی از جاذبه های محبوب بارسلونا برای توریست ها فواتره ی سحر آمیز است که به اعتقاد خیلی از گردشگران یکی از بایدهای سفر به بارسلونا است. اجرای شبانه ی فواره سحر آمیز که یک آبشاری است رویایی از نور و موسیقی و تجربه ای بی نهایت لذت بخش که البته تکرار آن و زمان اجرای آن بستگی به فصول مختلف سال دارد، از دیدنی های شگفت انگیز این شهر محسوب می شود. این آبشار جادویی توسط Buigas برای نمایشگاه بین المللی در سال 1929 ساخته و بعدا در سال 2010 بازسازی شد.

فانوس سحر و جادو محبوب همه ی مردم این شهر است. اهالی شهر و گردشگران شبها در کنار آن می ایستند و با تماشای رقص نور و آب با موسیقی های زیبا و عکاسی در کنار فواره، شبی فراموش نشدنی را در خاطراتشان ثبت می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Plaça de Carles Buïgas, 1, 08038 Barcelona, Spain

ساعات بازدید : Open 24 hours

تلفن : .........................

وب سایت : www.barcelona.cat

فواره سحر آمیز

فواره سحر آمیز

فواره سحر آمیز

خانه ی میلا (La Pedrera - Casa Mila)

شاهکاری بزرگ و عجیب

یکی دیگر از آثار معمار بزرگ آنتونیو گوودیکه ساخت این قصر با شکوه را در سال 1905 آغاز کرد و در سال 1910 به پایان رساند و در سال 1912 از این شاهکار زیبا رونمایی کرد. نام این ساختمان Casa Mila است اما امروزه بیشتر به عنوان La Pedrera شناخته می شود که به معنای معدن سنگ است. معماری این ساختمان به سبک مدرنیستی شگفت انگیزی طراحی شده و شکل های منحنی و پیچ و خم های عجیب از عناصر اصلی طراحی داخلی و خارجی La Pedrera است.لایه‌ای از سنگ و گل‌ها و گیاهان روندهٔ موجود در بالکن‌ اش ، شکوه و زیبایی این بنا را دو چندان کرده است.

نمای کازا میلا از دور شبیه یک دریای مواج است و نرده های آن شبیه جلبک های معلق روی موج هاست اما زیبایی کازا میلا فقط در نمای ساختمان خلاصه نمی شود ، اتاق‌ها و تراس های آن و حتی دودکش‌ها و مجسمه‌های زیبای روی تراس ها به تنهایی از جاذبه‌های دیگر شهر بارسلون به شمار می رود.جالب است بدانید که این قصر زیبا در سال ۱۹۸۴ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت  .

خانه ی میلا

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Provença, 261-265, 08008 Barcelona, Spain

ساعات بازدید : 9AM–6:30PM, 7PM–9PM

تلفن : ......................
وب سایت :
www.lapedrera.com 

خانه ی میلا

خانه ی میلا

خانه ی میلا

ورزشگاه رویایی نیو کمپ (Barcelona FC Museum)

مقصد نهایی فوتبالی ها

کمپ نیو، بزرگترین استادیوم فوتبال اروپا، باشگاه فوتبال افسانه های بارسلونا است. این ورزشگاه از زمان احداثش تاکنون، محل برگزاری بازی‌های خانگی تیم فوتبال بارسلونا است. این ورزشگاه جزء ورزشگاه‌های ۵ ستاره یوفا بوده و تا امروز میزبان مسابقات بین‌المللی مختلف و همچنین فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا، که آخرینش به سال ۱۹۹۹ برمی گردد، بوده‌است. گنجایش 100هزار نفری کمپ نیو ، این مجموعه را تبدیل به بزرگترین ورزشگاه اروپا و یازدهمین ورزشگاه بزرگ دنیا کرده است. گشت زدن در بخش‌های مختلف ورزشگاه و بازدید راهروی مخصوصی که بازیکنان از آن وارد زمین می شوند ، تجربه‌ای هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی است که شاید دلیل سفر خیلی از گردشگران به این شهر باشد.

جاذبه های این استادیوم فقط زمین فوتبال آن نیست ،موزه‌ی فوتبال باشگاه بارسلونا در این مجموعه یکی از بخش های پر بازدید در بین کل موزه های شهر است.

در بخش اول موزه، عکس‌هایی از افتخارات این مجموعه را می بینیم که اطلاعات مربوط به هر عکس را  روی دیوار شیشه ای نمایان می شود.

ورزشگاه رویایی نیو کمپ

بخش دوم هم یک گالری هنری است از آثار هنرمندانی چون میرو ، دالی و تاپیس که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

ورزشگاه رویایی نیو کمپ

بخش سوم موزه هم کلکسیونی است از کاپ ها و مدال های پیروزی خود باشگاه که نشان افتخار شهر است و در غالب یک کلکسیون در این موزه نگه داری می شود.

ورزشگاه رویایی نیو کمپ

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : d'Aristides Maillol, s/n, 08028 Barcelona, Spain

تلفن : ..................

وب سایت : www.fcbarcelona.com

fc barcelona

پارک گوئل (Park Güell by Gaudí)

یک جنگل افسانه ای

Park Güell یک پارک فوق العاده زیبا و شگفت انگیز است که در تپه ال کارمل در منطقه گراسیا بارسلون قرار گرفته است ، این پارک زیبا از دیگر آثار معمار سورئالیسم آنتونی گوودی مشهور است که در بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد و در سال ۱۹۸۴ جزئی از میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت. این پارک جادویی پر از مجسمه‌ها، پیکره‌های عجیب و جالب و کاشی‌کاری‌های خیره‌کننده است.

پارک گوئل

پارک گوئل

پارک گوئل

سه دریاچه ی زیبا ، مسير اسكيت و دوچرخه ، سه محوطه بازي كودكان ، محل پياده روي سگ ها ، آمفي تئاتری با ظرفیت ۳۲۰۰ نفر و حیوانات مختلفی مثل طوطی های غیربومی، عقاب مارخوار و شاپرک های که در اینجا زندگی می کنند از دیگر موارد جذاب این پارک دوست داشتنی می باشد. پیشنهاد می کنیم بر بلندای ساختمان بزرگ بالای پارک بروید و زیبایی های شهر بارسلون را از قاب این پارک ببنید و با عکاسی از این نقطه تجربه ی شیرینتان را ثبت کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : www.parkguell.cat

تلفن : 34934091831+

وب سایت : www.parkguell.cat

پارک گوئل

پارک گوئل

موزه پیکاسو (Picasso Museum)

پاتوق هنرمندان سراسر دنیا

یک موزه ی بی نظیر در شهر بارسلون ، همانطور که از اسمش پیداست از آثار نقاش و هنرمند مشهور و معروفی چون پیکاسو است. دوست صمیمی پیکاسو ، خائومه سابارتس که علاقه ی بسیار زیادی به شاهکار های پیکاسو داشت، با دیدن این همه آثار فوق العاده در منزل شخصی اش ، پشنهاد داد که این گنجینه های هنری را به شکل یک کلکسیون جمع آوری و به مردم نمایش دهد. در این موزه علاوه بر آثار ویژه و همیشه تازه ی پبکاسو ، آثاری می بینیم از سرگذشت زندگی او ، نوع دیداش ،خاطرات و هرآنچه مربوط به این نقاش بزرگ است که تماشای آنها برای هنر دوستان بسیار جالب است . خاص بودن آثار سبب شده این موزه سالانه میزبان بازدیدکنندگان و هنرمندان زیادی از اقصی نقاط دنیا باشد.

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Carrer Montcada, 15-23, 08003 Barcelona, Spain

ساعات بازدید : 9AM–7PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : .....................

وب سایت : www.museupicasso.bcn.cat

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو

موزه خوان میرو (Miró Museum)

خوان میرو نقاش سوررئالیسم اسپانیایی بود که علاوه بر نقاشی، آثار برجسته در مجسمه‌سازی و سفالگری خلق کرده . میرو تمام بورژوازی دانش خود را به کار گرفت و سبکی خلق کرد به عنوان آبستره که امروزه طرفدارن بسیار زیادی دارد .امروزه نه تنها آثار نقاشی و مجسمه های او را که تا چند صد هزار دلار قیمت گذاری می شود در اکثر شهرهای جهان می بینیم بلکه هنرمندان زیادی هم از آثار او کپی می کنند و سعی در کشف هنر بی نظیر خوان میرو هستند. خوان میرو در اوایل دهه ی 60 با همکاری معماری به نام Josep Lluís Sert مشغول طراحی و ساخت موزه ی خود با هدف ترویج هنر معاصر شد . نتیجه ی همکاری این دو هنرمند نقطه ی اوج این موزه می باشد چراکه به وضوح یک هماهنگی بی نظیر بین آثار موزه و بنای آن می بینیم که به ندرت در بین موزه های دنیا وجود دارد و مفهوم واقعی هماهنگی موضوع و سازه را در بردارد. در درون موزه، علاوه بر مجموعه ی بزرگ آثار این هنرمند، که شامل مجسمه ها، طراحی‌ها و نقاشی‌های اوست، نمایشگاه‌های معاصری هم از هنر قرن بیستم و بیست‌ویکم ساعت ها بازدیدکنندگان را سرگرم می کند .

موزه خوان میرو

موزه خوان میرو

از جذابیت های دیگر این موزه تراس منحصر به فرد آن است که از قاب آن، یک نمای عالی از ساختمان های بارسلون را می بینید و فرصت خوبی است برای عکاسی!

موزه خوان میرو

پیشنهاد می کنیم پس از بازدید از همه ی نقاط موزه ، به کافه ی داخل آن هم سری بزنید و زیبایی هایی که دیدید را با نوشیدن قهوه در کنار دوستانتان مرور کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, Spain

تلفن : 34934439470+

سایت : www.fmirobcn.org

موزه خوان میرو

موزه ملی هنر کاتالونیا (National Museum of Art of Catalunya MNAC)

موزه ای از هزاران سال هنر و یک مجموعه ی بی نظیر از آثار هنری کاتالونیا

به جرات می توان گفت National Museum of Art of Catalunya MNAC یکی از کامل ترین و بزرگ ترین موزه های هنری اسپانیا است ، چراکه آثاری بسیار نفیس و منحصر به فرد در رشته های مختلف ، از جمله (مجسمه سازی، نقاشی، حکاکی و همچنین مجموعه ای از عکاسی و سکه) در آن نگهداری می کنند . در دل این موزه ی منحصر به فرد که با هدف نمایش دیدگاه هنری کاتالونیایی ها ایجاد شده آثار ویژه ای از هنرمندانی چون El Greco، Zurbarán، Velázquez، Fortuny، Gaudí، Casas، Torres-García، Julio González، Dalí و Picasso به چشم می خورد. از نظر معماری شاید بتوان گفت که بنای این موزه محبوب تر از آثار درونش است و گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، که قبلا قصر سلطنتی بوده مبهوت طراحی زیبایش می شوند.

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Palau Nacional, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, Spain

ساعات بازدید : 10AM–6PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 34936220360+
وب سایت :
www.museunacional.ca 

موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا

میدان کاتالونیا (Placa de Catalunya)

قلب بارسلونا - مرز بین مردنیته و کلاسیک شهر

میدان کاتالونیا یکی از جاذبه های توریستی بارسلوناست که در سال 1927 توسط پادشاه آلفونسو سیزدهم ساخته شد. این میدان که شلوغ‌ ترین میدان بارسلونا و مابین بخش قدیمی و مدرن شهر قرار گرفته است. مساحت 50 هزار متری ، وجود مراکز خرید متعدد اطراف و از همه مهم تر، شروع شاهرگ اصلی شهر ( خیابان رامبلا)، از ابتدای این میدان دست به دست هم می دهد که که در سفر به این شهر بارها میدان کاتتالونیا را ببنید و از کنارش عبور کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Plaça de Catalunya, 08002 Barcelona, Spain

تلفن : ..........................

وب سایت : meet.barcelona.cat

میدان کاتالونیا

میدان کاتالونیا

میدان کاتالونیا

بنای پیروزی یا طاق نصرت (The Arc de Triompha)

بنای پیروزی و یا طاق نصرت یا تریوف دی آرک در شهر بارسلونای اسپانیا در محل طلاقی کمپانی پاسدو دی لویز و خیابان سان جان و سن پدرو قرار دارد. این بنا توسط معمار جوزف ویلاسکا طراحی شد که به عنوان دروازه اصلی ورودی شهر بارسلونا به حساب می آمد همچنین جهت نمایشگاه اگسپو 1888 نماها و دکوراسیون مجسمه های آن توسط چند هنرمند : جوزف رینیز ، جوزف لیمونا ، آنتونی ویلانووا ، تورگات تاسو ، مانوئل فوکسا و پیرکاربونل ساخته و تراشیده شده اند.بر خلاف دیگر بناهای پیروزی که در دیگر نقاط دنیا با نمادهای نظامی و جنگ و نبرد و ارتش تزئین و آرایش شده اند ، بنای پیروزی بارسلونا با نمادهای هنری و علمی و محتویات تمدن و پیشرفت های اقتصادی آرایش شده است.این بنا به عنوان نقطه گل و نقطه پیروزی گروههای ورزشی و اتفاقهای ورزشی در نظر گرفته شده است.برای مثال مسابقات پیاده روی در بارسلونا مثل مسابقه ماراتون یا جین بوین ، همچنین به عنوان محل برگزاری کنسرتهای موسیقی و جشن ها و تجمعات هنری انتخاب می شود.

بنای پیروزی یا طاق نصرت

بنای پیروزی یا طاق نصرت

بنای پیروزی یا طاق نصرت

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات

    بهترین تورها

    تور اسپانیا - پرتغال
    تور ایتالیا