دل مار: خیابانی در اسپانیا که باید آن را ببینید

11 روز پیش 0 دیدگاه

آیا می‌خواهید در خیابانی جذاب با مجسمه‌های عظیم سبک سورئالیسم بازدید کنید؟ پس در این مقاله از رز آبی با ما همراه باشید تا در خیابان دل مار اسپانیا قدم بزنیم. اسپانیا از جمله کشورهای پرجاذبه جهان به شمار می‌آید که همین ویژگی سبب شده است سالانه هزاران گردشگر وارد این کشور شوند.

خیابان دل مار نیز یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی اسپانیا شناخته می‌شود. این اثر تاریخی شگفت‌انگیز در استان مالاگا و شهر ماربلا قرار دارد و گردشگران برای تماشای این نمای خیره‌کننده باید به شهر ماربلا بروند.

در مقاله حاضر تصمیم داریم این جاذبه منحصربه‌فرد و دیدنی اسپانیا را به‌صورت کامل و جامع بررسی و معرفی کنیم؛ از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب همراهمان باشید.

خیابان دل مار؛ تابلویی سحرانگیز از اسپانیا

خیابان دل مار، یکی معروف‌ترین جاهای دیدنی ماربلا است. این خیابان به جهت برخوردار بودن از جاذبه‌های خاص و جذاب، به عنوان مرکز تفریحی شهر نیز شناخته می‌شود. طول این خیابان، ۱۲۰ متر است و از بازارچه آلامدا پرنسیپال شمال و شمال غربی شروع و به پلازا فلیکس در نزدیکی بندر مالاگا منتهی می‌شود.

در خیابان دل مار، مجتمع‌ها و فروشگاه‌های زیادی وجود دارد از این رو یک مرکز تجاری نیز محسوب می‌شود. درواقع، در اسپانیا خیابان‌های جذاب و منحصربه‌فرد زیادی وجود دارد که ساختار و نمای جذاب آن‌ها، جلوه‌ای توریستی و مسحورکننده به شهرهای این کشور داده‌اند. به گونه‌ای که اسپانیا به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری و توریستی در اروپا شناخته می‌شود.

 

دل مار؛ محل سکونت پادشاه آمزاگا

بر اساس نوشته‌های کتاب لاس کالس مالاگا، نام خیابان دل مار برگرفته از یکی از دروازه‌های دژ دریای آلبوران است. مکان این خیابان قبل از تأسیس آن و در زمان حکومت مسلمانان، یک خور یا خلیج کوچک بوده است که محل قرارگیری زیارتگاه‌های کاتولیک محسوب می‌شده است.

اما این مکان در دوران حاکمیت لوئیس د اونزاگا آمزاگا و هم‌زمان با اصلاحات شهری و آزادی تجاری توسعه یافت. نکته جالب درباره پادشاه آمزاگا این است که کاخ خود را بخشی از خیابان دل مار و در نزدیکی بازارچه آلامدا پرنسیپال بنا کرد. به این دلیل و دلایلی دیگری همچون آزادی تجارت دریایی در زمان این پادشاه، خیابان دل مار از لحاظ اقتصادی و تفریحی به یکی از مهم‌ترین خیابان‌های مالاگا تبدیل شد.

از دیگر خیابان‌هایی که در اواسط و اواخر قرن نوزدهم در مجاورت خیابان دل مار ایجاد شدند، می‌توان به خیابان‌های اسپارتریا و پسکادورز اشاره کرد. البته طرح‌های اولیه آن‌ها اصلاح شد و از این‌رو خیابان امروزی (لیبوریو گارسیا، نوئوا، لاریوس و...) جایگزین آن‌ها شدند. این خیابان‌ها به‌دلیل داشتن مراکز تجاری و خرید گسترده و جذاب، از جمله خیابان‌های معروف اسپانیا محسوب می‌شوند.

 

خیابان دل مار؛ بازدید از معماری کلاسیک

طراحی و نمای بیرونی خیابان دل مار در نگاه اول معماری‌های کلاسیک را یادآور می‌شود؛ به‌ویژه بناهای مسکونی و تجاری عظیم و دارای نماهای ضخیم و برجسته که زیبایی خیابان را دوچندان کرده‌اند. خیابان دل مار به‌دلیل قرارگیری در بافتی تاریخی (مالاگا) و همچنین وجود فروشگاه‌های دارای برندهای معتبر جهانی در امتداش، علاوه بر جهات اقتصادی، از نظر فرهنگی و تاریخی نیز بسیار معروف و ارزشمند است.

همچنین در طول ۱۲۰ متری خیابان دل مار، یک مسیر پیاده‌روی پوشیده از درختان سرسبز و بلند قامت و دارای انواع کافه‌ها، بارها و رستوران‌ها نیز ایجاد شده است؛ از این‌رو، گردشگران و افراد دیگر، بعد از بازدید‌ و خریدهای خود می‌توانند طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی‌های خاص اسپانیایی را سرو کنند.

دل مار؛ دیدار با جاذبه‌های سوررئالیسم

یکی از خیابان‌های قدیمی با بازسازی نسبتا جدید است که به لحاظ ساختار و داشتن مجموعه‌های تفریحی، تجاری، مسکونی و هنری برای گردشگران زیادی، جذاب و منحصربه‌فرد است. در این خیابان، علاوه بر کافه‌های سرباز، مراکز تجاری بزرگ و فضاهای پیاده‌روی دلنشین، مجسمه‌های فوق‌العاده بزرگی در طرح و ساختار نسبتاً عجیب نیز به چشم می‌خورد. این سازه‌ها درواقع به هنرمند بزرگ سبک سوررئالیسم یعنی سالوادر دالی اختصاص دارند. به محض ورود به این خیابان، مجسمه‌های سالوادر دالی به‌دلیل نمای خاص و عظمیشان نگاه‌ شما را تسخیر می‌کنند.

 تجربه‌های محلی و بازارچه‌های شبانه در خیابان دل مار

خیابان دل مار، جواهری درخشان در قلب اسپانیا، مقصدی است که هر گردشگری باید در برنامه سفر خود داشته باشد. با غروب خورشید و روشن شدن چراغ‌های خیابان، دل مار به محلی سحرآمیز تبدیل می‌شود که زندگی شبانه‌ی پرجنب‌وجوش و هیجان‌انگیزی را به نمایش می‌گذارد. در این خیابان، تجربه‌های محلی و بازارچه‌های شبانه‌ای منتظر شما هستند که به سادگی نمی‌توان از آن‌ها گذشت.

 

بازارچه‌های محلی شبانه؛ قدم زدن در میان رقص عطر غذا

تصور کنید در حال قدم زدن در خیابانی هستید که هر گوشه‌اش پر از غرفه‌های رنگارنگ است، بوی خوش غذاهای محلی در هوا پیچیده و صدای خنده و گفت‌وگوهای مردم به گوش می‌رسد. بازارچه‌های شبانه خیابان دل مار با انواع صنایع دستی و سوغاتی‌های منحصربه‌فرد، هر بازدیدکننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. از جواهرات دست‌ساز گرفته تا تابلوهای نقاشی محلی، هر چیزی را که به دنبالش هستید می‌توانید در این بازارچه‌ها پیدا کنید.

غذاهای خیابانی؛ سرو غذایی خوش‌طعم همراه با موسیقی محلی

اما لذت واقعی در خیابان دل مار با چشیدن غذاهای خیابانی آغاز می‌شود. انواع تاپاس‌های لذیذ، پائیاهای خوشمزه و نوشیدنی‌های محلی مانند سانگریا تنها گوشه‌ای از این جشن غذایی هستند. تصور کنید با یک تاپاس خوشمزه در دست، درحالی‌که موسیقی زنده محلی در گوش‌تان می‌پیچد، در خیابان قدم می‌زنید و از هر لحظه‌اش لذت می‌برید.

 

موسیقی و رقص محلی؛ تفریح در شب‌هایی رؤیایی

شب‌های خیابان دل مار بدون موسیقی و رقص محلی معنایی ندارد. گروه‌های موسیقی محلی با نواختن آهنگ‌های دلنشین و رقص‌های فلامنکو فضایی سحرآمیز ایجاد می‌کنند. این نمایش‌های زنده، فرصتی بی‌نظیر برای آشنایی نزدیک‌تر با فرهنگ اسپانیا و لذت بردن از هنرهای محلی هستند.

 

کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های هنری؛ ثبت خاطره‌ای به‌یادماندنی

علاوه بر بازارچه‌ها و غذاهای خیابانی، خیابان دل مار میزبان کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های هنری نیز هست. این کارگاه‌ها فرصتی فوق‌العاده برای یادگیری هنرهای محلی اسپانیا از جمله ساخت جواهرات دستی و نقاشی فراهم می‌کنند. شرکت در این کارگاه‌ها نه‌تنها تجربه‌ای آموزشی بلکه خاطره‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود.

خیابان دل مار با ترکیبی از فرهنگ، هنر، غذا و سرگرمی، هر شب را به یک ماجراجویی جدید و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند. پس اگر به دنبال تجربه‌ای فراموش‌نشدنی هستید، این خیابان مقصد شماست.

 

شرایط سفر به اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی دارای جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تمدن تاریخی قوی و منحصربه‌فرد است. به همین دلیل هم افراد بسیاری در فصول مختلف سال به این نقطه توریستی سفر می‌کنند. اسپانیا کشوری اروپایی است و از این رو، هزینه سفر به آن در مقایسه با کشورهای آسیایی گران است. با این حال، به‌دلیل امکان بازدید از همه جاذبه‌های دیدنی اسپانیا و همچنین طولانی بودن تور، قیمت تور اسپانیا کاملاً مقرون به صرفه و سودمند است.

گفتنی است داشتن سفر تفریحی لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی در وهله اول، نیازمند رعایت شرایط آن است؛ شرایطی که برای راستای بهینه‌تر و به یادماندنی‌ترین کردن سفر شماست. در ادامه به صورت خلاصه به موارد لازم در سفر اشاره می‌کنیم:

  • داشتن شناسامه، کارت ملی، ویزای شنگن و پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
  • همراه داشتن ملزومات شخصی مناسب مانند لپ‌تاپ، لباس، کیف، چمدان و...
  • داشتن کارت‌های بین‌المللی نظیر مستر کارت یا ویزا کارت و همچنین سیم‌کارت بین‌المللی

سخن پایانی

سفر به اسپانیا بدون شک خاطره‌های لذت‌بخش و به‌یادماندنی را برایتان به همراه دارد؛ به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم یکی از زیبا‌ترین و جذاب‌ترین دیدنی‌های این کشور یعنی خیابان دل مار را بررسی و معرفی کنیم. درصورت تمایل به بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا، از زیبایی‌های این مکان نشاط‌انگیز نیز لذت ببرید.

با این اوصاف، پیشنهاد می‌کنیم توضیحات ارائه‌شده در مقاله حاضر را با دقت مطالعه کنید. همچنین برای اینکه یک سفر گردشگری مطلوب را تجربه کنید حتما نکات کلید و کاربردی آن را در نظر داشته باشید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

49990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

اسپانیا-یونان

49990000
مشاهده

تور فرانسه

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات