تاریخچه و حقایق قلعه اوراوا در اسلواکی

2 سال پیش 0 دیدگاه

قلعه اوراوا با سابقه‌ای طولانی از مالکیت اشرافی و چشم‌اندازی خیره‌کننده، به یکی از زیباترین مقاصد برای علاقه‌مندان به تاریخ و گردشگران تبدیل شده است. این قلعه یکی از بهترین میراث‌های قرون‌وسطایی اسلواکی است که در این مقاله از راهنمای سفر به اسلواکی، همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید را بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه قلعه اوراوا در اسلواکی

داستان‌های جانشینی

قلعه اوراوا عمدتا برای محافظت از مسیر تجاری بسیار مهمی که به لهستان منتهی می‌شود، ساخته شده است. از این رو، این مرکز مهم برای اداره و همچنین به عنوان یک مرکز پیشتاز برای حفاظت از مرزهای دولتی اهمیتش دوچندان شد. به همین دلیل است که مالکان اولیه آن عمدتا از حاکمان تشکیل شده بودند.

قلعه اوراوا اسلواکی

خانواده بالاسا (نخستین صاحبان سند اوراوا) آن را به بلو چهارم اهدا و او کاستلان‌ها را برای نگه‌داری آن استخدام کردند. پس از آن، متوالی به ماتوس چاک ترنکانسکی، کنت‌های زولن و شاه چارلز رابرت تعلق گرفت. و بعد، توسط یک سری کاستلان با کالیبر بالا نگه‌داری می‌شد که با استاد اشتفان از اشتیاونیکا شروع و به پیتر کوموروفسکی ختم می‌شد. پس از یک دهه به عنوان کاستلان، قلعه اوراوا از طریق یک صورت حساب اهدایی سلطنتی به کوموروفسکی داده شد. پیتر در طول دوران خود به عنوان نگهبان قلعه تغییرات زیادی ایجاد کرد و روی بسیاری از سیستم‌های دفاعی و سنگ‌تراشی کار کرد.

بیشتر بخوانید: معروف‌ترین رستوران‌ها و کافه‌ها در براتیسلاوا

سقوط اوراوا

قلعه اوراوا در آتش‌سوزی دهه 1800 با نابودی تمام عناصر چوبی دچار یک فاجعه تقریبا مرگبار شد. تنها چند منطقه از قلعه پایین نجات یافتند و قسمت‌های میانی و بالایی تا سال 1861 بازسازی نشدند. در سال 1868، اولین نمایشگاه در قلعه تحت بنیاد با هدف تبدیل آن به یک موزه منطقه ای برگزار شد.

قلعه اوراوا  در اسلواکی

امروزه قلعه اوراوا یکی از شگفت‌انگیزترین مقاصد گردشگری و موزه‌های اسلواکی است. با اتاق شوالیه، اثاثیه دوره، گالری نقاشی، اتاق اسلحه و کلیسای کوچک، کاتالوگی از رنسانس قرون‌وسطی است که به سادگی قابل کاوش است.

 

جاذبه‌های قلعه اوراوا

قلعه اوراوا کشور اسلواکی از نیمه دوم قرن سیزدهم بالاترین و درازترین قسمت بالای صخره را اشغال کرده است و نمای بیرونی آن با صخره‌ها هم‌پوشانی دارد و دسترسی از سه طرف را کاملا مسدود می‌کند. در ابتدا فقط قسمت‌های زیرین ساختمان‌ها سنگی با ضخامت دیواره 2/1 متر و طبقات فوقانی آن از چوب بود. قسمت غربی قلعه فوقانی با یک دیوار مستقیم به پایان می‌رسید و گرد مشخصه آن تنها در نیمه اول قرن شانزدهم اضافه شد.

در قسمت شرقی قلعه فوقانی، ساختمانی وجود داشت که شاید شخصیتی برج مانند با نمازخانه‌ای داخل آن بود. محوطه بخش میانی امروزی توسط یک بیلی بیرونی مستحکم و عمدتا چوبی اشغال شده است. ورود به آن توسط یک سنگ بزرگ محافظت می‌شد برج چهار ضلعی به ابعاد 10×9 متر متصل به دیوار محیطی، طبقات بالای آن نیز چوبی بود. دسترسی به بند میانی تنها از طریق پلکان بند بیرونی دوم (قلعه پایین) امکان‌پذیر بود. در آن‌جا ساختمان‌های اقتصادی (اصطبل، فورج و غیره) قرار داشت که در ابتدا با استحکامات چوبی و خاکی محافظت می‌شد. در جلوی قلعه میانی یک دیوار حتی پایین‌تر از زوینگر می‌توانست وجود داشته باشد، اما به شکل سنگی زودتر از قرن چهاردهم ظاهر نشد.

گشت‌وگذار در قلعه اوراوا  در اسلواکی

در سی سال اول قرن پانزدهم، بخش پایینی به جای استحکامات چوبی قدیمی، دیوارهای دفاعی سنگی دریافت کرد. سپس در نیمه دوم قرن پانزدهم، کوروینوسدر قسمت غربی قلعه میانی، یک کاخ جدید، نماینده و یک طبقه ساخته است. دارای دو بال کوتاه، زیرزمین و برخی اتاقک‌ها دارای طاق‌نما بود.

بیشتر بخوانید: آداب و رسوم در اسلواکی

طبقه اول دارای یک ایوان چوبی بود که آن را به یک برج چهار ضلعی متصل می‌کرد (در آن زمان برای مقاصد مسکونی نیز مناسب سازی شد)، درحالی‌که ورودی کاخ از حیاط در سطح همکف منتهی می‌شد. در زمان کوروینوس، بخش پایینی گسترش یافت و از جمله برج نعل اسب جنوبی (به اصطلاح برج آرشیو) برپا شد. کنار دروازه ورودی (که در محل دروازه سوم امروزی قرار دارد) که پیش از آن خندقی در صخره بریده شده بود.

 

درباره قلعه اوراوا اسلواکی

امروزه قلعه اوراوا مجموعه‌ای از ساختمان‌های قرون‌وسطایی‌ رنسانس و باروک است که در قلعه بالایی، میانی و پایینی شکل گرفته است. قدیمی‌ترین بخش، بخش فوقانی است که متأسفانه در آتش‌سوزی قرن نوزدهم بیشترین آسیب را دید، به‌طوری که طرح اولیه اتاق‌ها را حفظ نکرد. در زیر بخش میانی قرار دارد که در آن یک برج چهار طرفه و ساختمان‌های دو کاخ به اصطلاح قرون‌وسطایی وجود دارد که توسط Jan of Dubovec و Matthias Corvinus ساخته شده‌اند. پایین‌ترین بخش، بخش پایینی با قصر تورزون، کلیسای باروک و برج است.

معرفی قلعه اوراوا  در اسلواکی

درحال‌حاضر، این قلعه به عنوان یک یادگار و موزه ملی عمل می‌کند و جاذبه‌های قلعه اوراوا بسیار دیدنی و شگفت‌انگیز است. تاریخچه خود قلعه در آن ارائه شده است، اما دوران تورزون و زمان مالکیت مشترک با بیشترین جزئیات نشان داده شد همچنین نمایشگاه طبیعی و قوم‌نگاری اورآوا در این‌جا برپا شده است.

بیشتر بخوانید: غذا در اسلواکی

قلعه اوراوا در اسلواکی به عنوان محل فیلم‌برداری فیلم نوسفراتو استفاده شد. این یک فیلم صامت بود که در سال 1922 اکران شد، جایی که اوراوا نقش یک قلعه ترانسیلوانیایی را بازی می‌کند که کنت اورلوک در آن مستقر است.

آشنایی با جاذبه‌های قلعه اوراوا

دانش‌آموزان و بازیگران محلی لباس شخصیت‌های قرون‌وسطایی می‌پوشند تا فضای تاریخی قلعه را تکمیل کنند. افسانه‌ها حاکی از آن است که اوراوا توسط خود شیطان ساخته شده است، زیرا هیچ انسانی نمی‌تواند آن را با چنین قدرت باشکوهی بسازد.

تاریخچه قلعه اوراوا اسلواکی

فرانسیس تورزو، یکی از صاحبان شناخته شده Orava، با الیزابت باتوری، کنتس بدنام خونین قلعه کچتیس، دوست صمیمی بود.

یک پلکان آهنی شیب‌دار و باریک به بالاترین قسمت قلعه منتهی می‌شود که منظره شگفت‌انگیزی دارد و گفته می‌شود میزبان روح الیزابت باتوری است.

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا-امارات

تور فرانسه

تور فرانسه - بلژیک - هلند

تور فرانسه - سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات