جاذبه های دیدنی ریودوژانیرو

3 سال پیش 0 دیدگاه

|| 10 جاذبه دیدنی ریودوژانیرو

 

کوه شوگِرلوف (Sugar Loaf Mountain)

یکی از زیباترین جاذبه های شهر ریو و هم چنین از معروف ترین جاذبه های کشور برزیل، همین کوه زیباست که بازدیدکنندگان را به دنیایی از سحر و جادو و سفری آمیخته با تفریح و سرگرمی دعوت می کند و خاطراتی ناب و فراموش نشدنی برایشان رقم می زند. این جاذبه با داشتن چشم اندازی  فرهنگی، طبیعی، تاریخی و توریستی، نقطه ی مهمی از شهر ریو محسوب می شود. این کوه به عنوان عنصری طبیعی، ما را به دوره ی دریانوردانی می برد که به خلیج Guanabara آمدند و در قالب یک پدیده ی جغرافیایی، تاریخ قاره ی آمریکا را نمایش می دهد. می توان از این کوه به عنوان جاذبه ای تاریخی نیز یاد کرد، چرا که در مارچ سال 1565، Estacio de Sa شهر Sao Sebastiao در ریو را درست در دامنه ی این کوه بنا کرد. این کوه توریست پرور نیز هست؛ چرا که تراموای برقی ای که در این کوه استفاده شد، نام برزیل را در سرتاسر دنیا مطرح کرد. تراموای برقی شوگرلوف اولین تراموای کشور برزیل و سومین در سطح جهان بود. بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه یک روز صاف و آفتابی است. پس حتماً صبح زود به این کوه بروید. تاکسی بهترین وسیله ی نقلیه برای رفتن به این کوه زیباست. در شهر ریو، زبان انگلیسی خیلی رایج نیست، ولی ممکن است رانندگان کمی انگلیسی متوجه شوند. در غیر این صورت می توانید از معادل پرتغالی Sugar Loaf Mountain استفاده کنید، یعنی به راننده ها بگویید: Pao de Acucar. هر چند که این کلمه را دست و پا شکسته ادا می کنید، ولی آنها متوجه می شوند. وقتی به بالای کوه می رسید، نما از بالای هر دو تپه ی آن نفس گیر است و شما بیشتر از چیزی که فکر می کنید، در این ارتفاعات هیجان انگیز وقت می گذرانید. ترمواهای برقی به طور مرتب به بالا و پایین کوه در رفت و آمد هستند و ظرفیت سوار کردن چندین نفر را نیز دارند. پس می توانید از آنها هم استفاده کنید.    

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Peak in Brazil

ساعات بازدید : ......................................

تلفن : ...................................

وب سایت : .......................................

کوه شوگِرلوف

کوه شوگِرلوف

کوه شوگِرلوف

مجسمه ی مسیح منجی (Statue of Christ the Redeemer)

تصویری که خیلی ها از شهر ریو در ذهن دارند، تصویر مجسمه ی مسیح منجی است که در بالای کوه "کورکووادو" (Corcovado) قرار گرفته و با آغوشی باز به بازدیدکنندگان این شهر خوش آمد می گوید. این مجسمه که یکی از عجایب هفتگانه ی جدید در دنیاست و در ارتفاع 710 متری از زمین قرار گرفته، کل شهر را در سیطره ی خود دارد. ساخت این مجسمه در سال 1931 به پایان رسید. ارتفاع آن 30 متر است و عرض مجسمه به دلیل دست های باز حضرت مسیح در طراحی آن، به 28 متر می رسد. بدنه ی مجسمه بتنی است و پیکره آن بر روی یک پایه ی سنگی به ارتفاع 8 متر قرار گرفته است. مجسمه ی مسیح منجی را می توان بزرگترین مجسمه به سبک آرت دکو در دنیا دانست که تقریباً هر توریستی که به این شهر قدم می گذارد، بدون شک از آن بازدید می کند. بازدیدکنندگان شهر ریو معمولاً با قطارهای چرخدار یا تاکسی و یا پیمودن یک مسیر طولانی به صورت پیاده، خود را به بالای کوه کورکووادو می رسانند. این مجسمه ی عظیم و غول پیکر که در بالای این کوه جا خوش کرده است، در یک روز صاف و آفتابی، نماهایی زیبا و نفس گیر را از شهر ریو، کوه شوگرلوف، سواحل ایپانما (Ipanema) و کوپاکابانا (Copacabana) در مقابل دیدگان پرحیرت شما می گستراند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Parque Nacional da Tijuca - Alto da Boa Vista, Rio de Janeiro - RJ, Brazil

ساعات بازدید : 8AM–7PM

تلفن : ...........................
وب سایت : 
cristoredentoroficial.com.br

مجسمه ی مسیح منجی

مجسمه ی مسیح منجی

مجسمه ی مسیح منجی

مجسمه ی مسیح منجی

ساحل کوپاکابانا (Copacabana Beach)

یک تلاقی شگفت انگیز میان دریا و خشکی و محبوب ترین خط ساحلی شهر ریو!

این ساحل بلند و پرپیچ و خم که روزگاری فقط یک زمین هلالی شکل شنی و ساکت و سوت و کور بود، امروز با دنیایی از تفریح و سرگرمی و سرشار از حس فعالیت و سرزندگی به طول 4 متر گسترده شده است. در اطراف این هتل کیوسک ها، هتل ها و درختان نخلی که یکی پس از دیگری در کنار یکدیگر قد علم کرده اند، به چشم می خورند. بیایید تصویری از این ساحل را با هم تصور کنیم:

در گوشه ای از این ساحل زنده، تیم های مختلف فوتبال را می بینید که هر یک در حال خواندن سرود مخصوصشان هستند. به گوشه ای دیگر که نگاه کنید، صف های طولانی متشکل از بومیان و گردشگران به چشمتان می خورند که در کیوسک های اطراف ساحل به انتظار خریدن خوراکی ها و نوشیدنی های دلخواهشان ایستاده اند یا دست فروشانی که میان گروه های مختلف آدم هایی که تنشان از آفتاب تیره است، می چرخند و کالاهایشان را تبلیغ می کنند. علاقمندان به ورزش، به انجام بازی هایی مثل فوتبال، موج سواری، دو یا والیبال ساحلی می پردازند. می بینید که زندگی به شدت در این ساحل بلند و آفتابی جریان دارد. در میان هتل هایی که در اطراف این ساحل قرار دارند، هتل Copacabana Palace، معروف ترین هتل منطقه است و به عنوان یکی از بناهای یادبود ریو شناخته می شود. راه منتهی به این هتل با سنگ هایی از جنس مرمر فرش شده و تابلوهایی قدیمی و چلچراغ هایی باشکوه، در و دیوار و سقف آن را زینت بخشیده اند. این هتل تاریخی روزگاری میزبان چهره های معروفی چون مرلین مونرو، مایکل جکسون و رولینگ استونز بوده است. انتخاب این هتل به عنوان لوکیشن فیلم معروف Flying Down to Rio به شهرت و محبوبیت این هتل بسیار افزود و آن را به جاذبه ای نمادین تبدیل کرد. در مراسم سال نو، این ساحل شنی شلوغ ترین نقطه ی شهر است که میزبان جشن و پایکوبی مردم می شود. هر ساله حدوداً 2 میلیون نفر برای تماشای مراسمی مثل اجراهای بین المللی موسیقی یا یکی از باشکوه ترین آتش بازی های دنیا، روانه ی اینجا می شوند. برخی هم برای به جا آوردن مناسک و مراسم مذهبی به این جشن می آیند و در میان همهمه و شلوغی مردم، پیشکش هایی را که به همراه آورده اند، به آب دریا می سپارند.  

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Copacabana, Rio de Janeiro - State of Rio de Janeiro, Brazil

ساعات بازدید : ............................

تلفن : ..............................

وب سایت : .................................

ساحل کوپاکابانا

ساحل کوپاکابانا

ساحل کوپاکابانا

ساحل کوپاکابانا

پارک ملی تیجوکا (Tijuca National Park)

جنگل عظیمی که از قلب شهر ریو تا نواحی اطراف شهر امتداد دارد، به جنگل تیجوکا معروف است. پیش ترها این جنگل بخشی از جنگل های آتلانتیک را که از شمال تا جنوب برزیل گسترده شده اند، تشکیل می داد. تنوع زیستی ای که در این جنگل وجود دارد، خود به تنهایی انگیزه ی بسیاری از افراد برای بازدید از این جنگل افسانه ای می باشد. اما به جز این عامل، این جنگل، خانه ی چندین آبشار زیبا و بلند، چشم اندازهایی خارق العاده، مسیرهایی بسیار مناسب برای کوهنوردی، قله هایی مشرف به مناظری خیره کننده و بناهای یادبود حیرت انگیزی است که هر بیننده ای را افسون می کنند. این جنگل عظیم به نوعی بزرگ ترین جنگل واقع در داخل شهر در کل دنیاست. هر چند که بین این جنگل و جنگل واقع در ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی رقابت تنگاتنگی بر سر این عنوان هست، اما چه این جنگل بزرگ ترین جنگل شهری در کل دنیا باشد و چه نه، تیجوکا به معنی واقعی کلمه جنگلی سترگ است که مساحت 32 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و حتی در جغرافیای منطقه هم تأثیرگزار است؛ چرا که بخش غربی شهر را از بخش شمالی، جنوبی و مرکزی آن جدا می کند، همان طور که بخش شمالی و جنوبی شهر را از هم تفکیک می کند. همین اواخر و در سال 1961 بود که جنگل تیجوکا به عنوان یک پارک ملی انتخاب شد. قبل تر از آن، این جنگل بخشی از جنگل های آتلانتیک بود و سپس از آن جدا شد و برای پرورش قهوه و شکر مورد بهره برداری قرار گرفت. با در نظر گرفتن این نکته که تیجوکا جنگلی است که توسط انسان ها دوباره احیا شده است، تنوع زیستی موجود در آن فوق العاده است. زندگی گیاهی در این جنگل به قدری انبوه و متراکم است که دانشمندان محاسبه کرده اند که این جنگل هوای مناطق اطرافش را به طرز عجیبی تا 9 درجه ی سلسیوس کاهش داده است. صدها گونه ی گیاهی که در این جنگل زیست می کنند، شرایط را برای زندگی صدها گونه ی جانوری مختلف فراهم کرده اند و برخی از این گونه ها حتی تنها منحصر به همین جنگل و زیستگاه هستند. معروف ترین بنای شهر ریو، یعنی مجسمه ی مسیح منجی هم مشرف به همین جنگل است.

تیجوکا 30 آبشار را در اعماق خود پوشش می دهد که معروف ترین آنها Cachoeiro do Horto است. طول این آبشار بلند است ولی قدرت خیلی زیادی ندارد، به همین خاطر است که می توانید زیر آن بایستید و یک آب تنی حسابی کنید.

سه قله ی بسیار معروف از شهر ریو نیز در همین جنگل قرار دارند که از بالای آنها نه تنها کل جنگل، بلکه نماهایی غیرقابل توصیف از کل شهر را در زیر پای خود دارید. این قله ها Pedra Bonita، Pedra de Gavea و Pico da Tijuca هستند که از میان این سه، Pico da Tujica بی رقیب است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Estr. da Cascatinha, 850 - Alto da Boa Vista, Rio de Janeiro - RJ, 20531-590, Brazil

ساعات بازدید : 8AM–5PM

تلفن : 552124911700+

وب سایت : larati.net

پارک ملی تیجوکا

پارک ملی تیجوکا

پارک ملی تیجوکا

پارک ملی تیجوکا

پارک ملی تیجوکا

پارک ملی تیجوکا

پله های سلارون (Escadaria Selaron)

پلکان موزاییکی رنگارنگ و منحصر به فرد ریو از جاذبه هایی است که وقتی به این شهر می روید، حتماً توجه شما را به خود جلب می کند و چند ساعتی را در فضای لذت بخش آن خواهید بود. Escadaria Selaron یک پلکان 125 متری است که با کاشی، آینه و سرامیک های روشنی پوشیده شده و حاصل عزم و اراده ی راسخ خالقش، جورج سلارون (Jorge Selaron) است. این پله های زنده و رنگارنگ منبعی از الهام برای مردم منطقه هستند. در شهر ریو و جایی بین محله های لاپا (Lapa) و سانتا ترزا (Santa Teresa)، پلکانی خاص و زیبا را می بینیم که با به کارگیری بیش از 2000 تکه کاشی، آینه و سرامیک رنگارنگ تزئین شده است. این پلکان که در ابتدا برای سلارونِ نقاش به عنوان یک پروژه ی هنری تفریحی آغاز شد، اکنون به جاذبه ای تبدیل شده که حس امید و نشاط را در انسان ها بیدار می کند و هم زمان اثری است که نام خالقش را برای همیشه زنده نگاه می دارد.

جورج سلارون که در سال 1947 در کشور شیلی به دنیا آمده است، سالهای زیادی از عمر خود را صرف سفر کردن به دور دنیا کرده و در تمام این دوران به پیشه ی نقاشی مشغول بوده است. او که تجربه ی زندگی یا سفر به بیش از 50 کشور دنیا را دارد، ادعا می کند که پیش از اینکه در سال 1983 در محله ی هنری Lapa در شهر ریو ساکن شود، بیش از 25000 اثر نقاشی را به فروش رسانده است. سلارون در سال 1995 به صورت تفریحی شروع به نوسازی 200 پله ی روبروی خانه ی خود کرد و در این راه از تکه های کوچک کاشی های رنگارنگ استفاده کرد. سلارون پله های مخروبه ی قهوه ای رنگ را یکی پس از دیگری به آثار هنری رنگارنگی بدل کرد. اگرچه این پروژه در ابتدا به عنوان یک فعالیت خلاقانه در کنار کار اصلی اش به عنوان یک نقاش آغاز شد، اما در ادامه به پروژه ای تبدیل شد که سلارون زندگی خود را صرف آن کرد و با جدیت به فعالیت روی  پلکانی پرداخت که خودش تصور می کرد هیچ گاه کامل نمی شود و همیشه می توان به آن اضافه کرد یا زیباترش کرد. سلارون که عاشق شهر ریو بود، به این پروژه به دید مالیات یا دِینی نگاه می کرد که باید به شهر ریو و مردم کشور برزیل بپردازد و به نشانه ی احترام به پرچم این کشور در تزیین پلکان فقط از رنگ های آبی، سبز و زرد استفاده کرد. بعدها رنگ قرمز برای افزودن حس سرزندگی و شادابی و به این دلیل که سلارون فکر می کرد این رنگ هیچ وقت کهنه نمی شود و هر چه بگذرد زیباتر هم می شود، در طراحی حاشیه ی پله ها و خط بین آنها به کار گرفته شد. در دیواره های این پله ها چندین موزاییک را می بینیم که به امضا و نوشته ی این هنرمند رسیده است:

“Brasil Eu te Amo – Selaron” که یعنی: "برزیل من عاشق تو هستم – سلارون"

در طول ساخت این اثر هنری، سلارون گاهی اوقات از لحاظ مالی به مشکل برمی خورد و مجبور بود برای اتمام پروژه ی پلکان، دوباره برای مدتی کوتاه به حرفه ی نقاشی بازگردد تا هزینه های پلکان را تأمین کند. در ابتدا سلارون در مغازه های آنتیک فروشی یا کپه های زباله به دنبال تکه های کاشی برای پلکانش می گشت، اما زمانی که آوازه ی او و پروژه اش در کشورهای دیگر هم پیچید، مردم از سرتاسر دنیا برای او کاشی می آورند یا می فرستادند و در نتیجه در تزیین این پلکان از کاشی های بیش از 60 کشور دنیا استفاده شده است. این پلکان امروز در سرتاسر دنیا شناخته شده است و در رسانه هایی مثل مجله ی National Geographic و Time یا کمپین تبلیغاتی Fanta و موزیک ویدیوهایی مثل Snoop Dogg’s Beautiful به آن پرداخته شده یا به عنوان location از آن استفاده شده است.

سلارون در سالهای بعد به خاطر خلق این اثر هنری عظیم و جهانی، لقب افتخاری Carioca به معنی "فرد بومی شهر ریو" را گرفت. این پلکان، منطقه ی اطرافش را به قطب فعالیت و جنب و جوش و حضور فعال مردم تبدیل کرده است. سلارون معتقد بود که یک نابغه است؛ چرا که زیباترین پلکان عالم در تاریخ بشریت را ساخته است و چون این پلکان در هیچ شهر دیگری نمی توانست ساخته شود، سلارون شهر ریو را برای خلق این اثر انتخاب کرد. مردم هر زمان که به این مکان می رفتند، سلارون را با آن سیبیل های بلند و چخماقی اش می دیدند که در حال کار یا استراحت بر روی یکی از پله هاست و همیشه هم آماده بود که با همه گپ بزند. او در نهایت در سال 2013 و در سن 65 سالگی در حالی که 20 سال از عمرش را صرف ساخت این پلکان زیبا کرده بود، به طرز غم انگیزی روی یکی از پله های همین پلکان از دنیا رفت و مردم ریو به نشانه ی ادای احترام به این هنرمند وفادار به کشور برزیل، پله های این پلکان را از شمع های سفید روشن پر کردند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : R. Joaquim Silva, S/N - Centro, Rio de Janeiro - RJ, 20241-110, Brazil

ساعات بازدید : Open 24 hours

تلفن : .............................
وب سایت :
................................

پله های سلارون

پله های سلارون

پله های سلارون

پله های سلارون

جزیره ی پاکوئتا (Ilha de Paqueta)

جزیره ی پاکوئتا که در خلیج گوئانابارا (Guanabara) قرار گرفته، یک جاذبه ی توریستی و مکانی آرام و دنج برای فرار از شلوغی و هیاهوی شهر است. هیچ اتومبیلی اجازه ی تردد در این جزیره را ندارد، در نتیجه مردم باید به صورت پیاده یا با درشکه و دوچرخه در این جزیره جابه جا شوند و صدها دوچرخه هم برای کرایه کردن در جزیره وجود دارد. اینجا در روزهای آخر بسیار شلوغ و پر از مردمی می شود که می خواهند چند ساعتی را در آرامش سپری کنند. می توانید برای قایق رانی هم به خلیج معروف این جزیره بروید و مردمان محلی ریو را هم از نزدیک ببینید. این جزیره نزدیک به 20 درخت بائوباب (baobab) (یک گونه درخت آفریقایی) دارد. یکی از این درختان Maria Gorda نام دارد که ساکنین ریو برای خوش شانسی آن را می بوسند. امروز پاکوئتا به دلیل داشتن ریشه های فرهنگی، مناظر زیبا و مکان قرارگیری اش، یک منطقه ی مسکونی و توریستی است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Island in Rio de Janeiro, Brazil

ساعات بازدید : ..............................

تلفن : ..............................

وب سایت : .....................................

جزیره ی پاکوئتا

جزیره ی پاکوئتا جزیره ی پاکوئتا

جزیره ی پاکوئتا

جزیره ی پاکوئتا

کلیسای نوسا سنهورا (Nossa Senhora Church)

کلیسای نوسا سنهورا که بر روی سازه ی اولیه ی یک کلیسای کوچک و معمولی متعلق به قرن 15 ساخته شد، بعدها برای گنجاندن جمعیت رو به افزایش مسیحیان گسترش پیدا کرد، اما در سال 1784 بر اثر یک زلزله ویران شد. سازه ی فعلی در سال 1818 کامل شد و مهم ترین مکان زیارتی در Madeira است. این کلیسا چلچراغ هایی زیبا و یک مجسمه از بانوی ما در مونت که از همان روزهای اول پیدایش جزیره مورد احترام ساکنین بوده است، اجسام طلاکاری و نقره کاری شده ی مربوط به قرن های 17 و 18 و مقبره ی چارلز اول را در خود دارد که آخرین امپراتور اتریش است که در سال 1921 به مادریا تبعید شد. در بخش دهلیز کلیسا می توانید مجسمه ی این امپراتور را ببینید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Praça Pio X, s/n - Centro, Rio de Janeiro - RJ, 20040-020, Brazil

ساعات بازدید : 7:30AM–4PM (شنبه ها : تعطیل)

تلفن : 552122332324+

وب سایت : mapadecultura.rj.gov.br

کلیسای نوسا سنهورا

کلیسای نوسا سنهورا

کلیسای نوسا سنهورا

محله سانتا ترزا (Santa Teresa)

یکی از دیدنی های زیبای شهر ریو، محله ی سانتا ترزا است که در بالای تپه ی دسترو قرار گرفته و کلیسای سانتا ترزا را هم در مجاورت خود دارد. محله هایی که در دل یکدیگر قرار گرفته اند و مهمانی رنگ راه انداخته اند، شما را با خود به دل یک نقاشی آبرنگی زیبا می برند. اینجا چون موزه ای است که خانه های قدیمی داخل آن، قصه هایی از گذشته را برایتان روایت می کنند و گویی زمان در این محله به پاس احترام به این زیبایی عمیق متوقف شده است. درختان بلند در گوشه و کنار محله زیبایی آن را دوچندان می کنند و چون ریه های این شهر عمل می کنند و وقتی در زیر سایه ی این درختان قدم می زنید، آرامشی عمیق تمام وجودتان را در بر می گیرد و همین آرامش، خود بزرگترین دلیل برای رفتن به این محله ی پرآوازه است. اینجا منزلگاه هنرمندان و متمولین شهر بوده که در سال 1750 تأسیس شد و امروز هم هنر پیشینیان در جای جای این محله خود را هویدا می سازد. معماران فرانسوی پس از مهاجرت اروپایی ها به برزیل مهر خود را بر این محله ثبت کردند و اکنون هم در جای جای این محله رد پای معماری فرانسوی پیداست. این محله وقایع تاریخی زیادی را به خود دیده است؛ مثل تب زردی که در سال 1872 همه جا فراگیر شد ولی به این محله رخنه نکرد. حیف است که بدون دوربین عکاسی و گرفتن صدها عکس رنگارنگ در این محله، شهر پرمنظره ی ریو را ترک کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Neighborhood in Rio de Janeiro, Brazil

ساعات بازدید : ............................

تلفن : ...........................

وب سایت : ..............................

محله سانتا ترزا

محله سانتا ترزا

محله سانتا ترزا

محله سانتا ترزا

محله سانتا ترزا

کلیسای جامع سنت سباستین (St. Sebastian Cathedral)

به این کلیسا، کلیسای جامع ریو دو ژانیرو نیز می گویند. معمار این بنا، ادگار فونسکا (Edgar Fonseca) است که با الهام گرفتن از اهرام مخروطی شکل مایاها، شکل مخروطی این کلیسا را با سبک معماری مدرن تلفیق کرد و بنایی باشکوه و استثنائی را خلق کرد که 8000 متر فضای داخلی و 75 متر ارتفاع دراد. این کلیسا 5000 صهدنلی را در خود جای داده است و نکته ی متمایز در رابطه با آن این است که این کلیسا چهار پنجره ی شیشه ای رنگی دارد که از کف ساختمان تا ارتفاع 64 متری امتداد دارند و فضای داخل کلیسا را با نور طبیعی روشن می کنند. یک فانوس دریایی در افق مرکزی این کلیسا قرار دارد و در شب فضای داخل کلیسا را روشن می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Av. Chile, 245 - Centro, Rio de Janeiro - RJ, 20031-170, Brazil

ساعات بازدید : 7AM–5PM

تلفن : ..............................

وب سایت : www.catedral.com.br

کلیسای جامع سنت سباستین

کلیسای جامع سنت سباستین

کلیسای جامع سنت سباستین

کلیسای جامع سنت سباستین

صومعه ی سائو بنتو (Sao Bento Monastery)

مذهب کاتولیک به همراه مهاجرانی که در قرن شانزدهم از پرتغال به برزیل آمدند وارد این کشور شد. این صومعه نمونه‌ای از باروک برزیلی به همراه محرابی طلاکاری شده، سقف نقاشی شده و چلچراغ‌های نقره‌ای است که وزن هرکدام بیش از سیصد پوند است. این صومعه در قرن شانزدهم و در شهر اولیندا که یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرنشین برزیل بود، ساخته شده است. این صومعه دارای محرابی طلاکاری شده است و افراد به ترتیب طبقه اجتماعی در این صومعه می‌نشستند. نجیب‌زادگان پرتغالی در جلو، مردم عادی بر روی زمین و بردگان در بیرون از این صومعه می‌ایستادند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : R. Dom Gerardo, 68 - Centro, Rio de Janeiro - RJ, 20090-030, Brazil

ساعات بازدید : ...........................

تلفن : 552122068100+

وب سایت : www.mosteirodesaobentorio.org.br

صومعه ی سائو بنتو

صومعه ی سائو بنتو

صومعه ی سائو بنتو

صومعه ی سائو بنتو

صومعه ی سائو بنتو

صومعه ی سائو بنتو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات