جاذبه های دیدنی پرتوریا

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 6 جاذبه دیدنی پرتوریا

  

باغ ملی گل پرتوریا (Pretoria National Botanic Garden)

باغ ملی گیاه شناسی پرتوریا یکی از زیباترین جاذبه های آفریقای جنوبیست که در نزدیکی شهر واقع شده و دارای مساحتی معادل ۷۶ هکتار می باشد. این باغ زیبا دارای جذاب‌ترین گونه‌های گیاهی می باشد و سالانه گردشگران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به طرف خود میکشاند. به باغ ملی گل پرتوریا که سر بزنید گویی به سفری اعجاب انگیز از دنیای گل و گیاهان رفته اید و از تماشای چشم انداز بی همتای این باغ مسحور خواهید شد.باغ گیاه شناسی پرتوریا درای دو بخش سردسیری و گرمسیری است و هر یک از این بخش ها دارای پوشش گیاهی و زیست بوم خاص خود می باشد.جالب است که بدانید با وجود اینکه این مکان به نام باغ گل شهرت دارد اما زیستگاه بیش از 200 گونه پرنده و چندین گونه خزنده و پستاندار نیز می باشد که سبب جذابیت بیشتر این مجموعه شده است.در کنار همه ی این زیبایی های بی نظیر ،امکاناتی چون رستوران های متنوع ، فروشگاه ، سالن کنسرت و ... نیز فراهم کرده اند تا بازدیدگنندگان ساعات بیشتری را در این محیط لذت ببرند.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 2 Cussonia Ave, Brummeria, Pretoria, 0186, South Africa

ساعات بازدید : 08:00AM-06:00PM

تلفن : 27128435071+

وب سایت : www.sanbi.org

باغ ملی گل پرتوریا

باغ ملی گل پرتوریا

باغ ملی گل پرتوریا

باغ ملی گل پرتوریا

بنای یاد بود ورترکر (Voortrekker Monument)

Voortrekker Monument بناییست که در بالای تپه ای در جنوب مرکز شهر واقع شده است ، که نه تنها یک میراث ملی‌ در آفریقا جنوبی محسوب می شود بلکه یکی‌ از پر بازدیدترین یادبودهای این کشور است. طراحی این بنای باشکوه را معماری ممتاز به نام جرارد مردیجیک انجام داده که بر این باور بود که وقتی بنای یادبودی ساخته می شود باید تا هزاران سال بازگوی وقایع رخ داده باشد.یکی از جذابیت های منحصر به فرد این سازه ی 40 متری موقعیت مکانی آن بر روی یک تپه مرتفع است که سبب شده از بلندای آن زیبایی های شهر را تماشا کرد. نقاط اصلی در داخل این سازه، حاشیه زینتی تاریخی و مقبره سرباز گمنام می باشد و شاید چشمگیرترین بخش آن ساختار گرانیتی این میدان باشد که با پله­ های اطرافش تصویری بی نهایت زیبا با ۲۷ نقش‌برجسته ی مرمری از کوچ نشینان هلندی را به تصویر می کشد.پس از بازدید از جاذبه‌های داخلی‌ Voortrekker Monument می توانید از سقف این ساختمان نمای پانورامیکی منحصر به فردی از شهر را زیر پای خود ببینید که که بسیار بی همتاست.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Eeufees Rd, Groenkloof 358-Jr, Pretoria, 0027, South Africa

ساعات بازدید : 08:00AM-05:00PM

تلفن : ........................

وب سایت : www.vtm.org.za

بنای یاد بود ورترکر

بنای یاد بود ورترکر

بنای یاد بود ورترکر

بنای یاد بود ورترکر

مرکز یوزپلنگ آن­ون­دیک (Ann van Dyk Cheetah Centre)

Ann van Dyk Cheetah Centre که در فاصله ۴۵ دقیقه ای از شهر قرار دارد، مکانیست که عاشقان حیوانات شانس نزدیک شدن به حیوانات و حتی نوازش آن ها را دارند و این همان دلیل اصلی معروفیت این مکان می باشد. این مجموعه در سال ۱۹۷۱ تحت عنوان پروژه حفاظت از یوزپلنگان تاسیس شد اما تا به امروز موفق به حفاظت و پرورش حیوانات دیگری نظیر سگ‌های وحشی، دال دماغ‌ها (گونه‌ای از دژکاک ها)، کفتار و دیگر حیوانات شده است.در Ann van Dyk Cheetah Centre که یکی از محبوبترین مقاصد عکاسان است، تورها و گشت‌های آموزشی زیادی برگزار می ­شود که همراه با لیدر و محافظان حیوانات می توانید با این حیوانات زیبا آشنا شوید .یکی‌ از نکته ­های جالب در مورد این مکان این است که کل درآمد فقط برای حفاظت و پرورش حیوانات خرج می شود و جنبه ی سود آوری و تجارتی ندارد.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : R513, Brits, 0251, South Africa

ساعات بازدید : 09:00AM-05:00PM

تلفن : 27125049906+

وب سایت : dewildt.co.za 

مرکز یوزپلنگ آن­ون­دیک

مرکز یوزپلنگ آن­ون­دیک

مرکز یوزپلنگ آن­ون­دیک

ساختمان­های اتحادیه (Union Buildings)

Union Buildings که بر روی یکی‌ از بالاترین نقاط شهر به نام تپه Meintjieskop قرار گرفته، در سال ۱۹۱۳ توسط Herbert Baker، به سبک تلفیقی معماری رنسانس ایتالیایی، رنسانس انگلیسی و Cape هلندی ساخته شده است.کمیپایین­ تر که به سمت خیابان کلیسا بروید، یادبود Delville Wood را می‌بینید که بزرگداشتی برای سربازان آفریقای جنوبی که جان خود را در جنگ جهانی‌ اول از دست داده ­ا‌ند می باشند و از مجسمه‌هایی‌ از نخست وزیران آفریقای جنوبی مانند Louis Botha, J. B. M. Hertzog و J. C. Smuts و مجسمه­ای ۹ متری از Nelson Mandela بازدید خواهید کرد.این مکان در میان مردم کشور نیز از ارزش بالایی برخوردار است و گردشگران از معماری خاص این ساختمان ها،نما‌های فوق العاده ای از شهر و همچنین قدم زدن در محوطه ی باغ آن به شدت لذت می ­برند.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Government Ave, Pretoria, 0002, South Africa

تلفن : ............................

وب سایت : www.thepresidency.gov.za

ساختمان­های اتحادیه

ساختمان­های اتحادیه

ساختمان­های اتحادیه

ساختمان­های اتحادیه

پارک آزادی (Freedom Park)

freedom park از معروفترین جاذبه های پورتوریا می باشد و در واقع لیستی از نام کسانیست که در جنگهای آفریقای جنوبی، جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم کشته شده اند.از بین مهم ترین اشخاصی که اسمشان در بین آزادی خواهان دیده می شود می توان به استیو بیوکو، اولیور تمبو، هلن جوزف، آلبرت لوتولی و برام فیشر از رهبران بین المللی بودند و همچنین رهبران قاره ای چون سامورا ماشل، رئیس جمهور موزامبیک و آمیلکار کابرال اشاره کرد.به این پارک زیبا سر بزنید و علاوه بر لذت بردن از مناظر چشمگیر سرگذشت تاریخی این سرزمین را بشنوید.

  آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : koch st & 7th avenue, salvokop, Pretoria, 0002, South Africa

ساعات بازدید : 09:00AM-04:00PM

تلفن : 27123364000+

وب سایت : freedompark.co.za

پارک آزادی

پارک آزادی

پارک آزادی

پارک آزادی

پارک آزادی

طبیعت مورلتا کلوف (Moreleta Kloof Nature Reserve)

این پارک که به پهنای ۱۰۰ هکتار و در نزدیکی‌ مرکز شهر واقع شده است به بهشتی عاشقان طبیعت شهرت دارد.این منطقه در گذشته یک مزرعه بوده اما امروزه یک طبیعت فوق العاده می‌باشد و به همراه رستورانی‌ که جایگزین یکی‌ از ساختمان‌های قدیمی شده به شما تجربه ای تکرار نشدنی‌ از صرف غذا در طبیعت و در کنار حیوانات را  می دهد.

از حیوانات نادری که در این منطقه می بینید می توان به غزال جهنده، ایمپالا، بوشباک، گورخر و شترمرغ اشاره کرد و شاید زیباترین تصویر زمان آبخوری این حیوانات در کنار رود کوچک این منطقه باشدکه تماشای آنها بی نهایت شگفت انگیز است.در کنار این مکان طبیعت‌های دیدنی‌ دیگری مانند Faerie Glen Nature Reserve و Groenkloof Nature Reserve نیز وجود دارند که به شما تجربه ­ای بی نظیر ، از اسب سواری، گشت و گذار در میان حیوانات و طبیعت با ماشین و تماشای انواع پرندگان را در اختیارتان می گذارد.

  آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Helios St, Moreletapark, Pretoria, 0044, South Africa

ساعات بازدید : 06:00AM-06:00PM

تلفن : 27123581510+

وب سایت : www.tshwane.gov.za

طبیعت مورلتا کلوف

طبیعت مورلتا کلوف

طبیعت مورلتا کلوف

طبیعت مورلتا کلوف

طبیعت مورلتا کلوف

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

تور اسپانیا-ترکیه

37990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات