جاذبه های دیدنی میلان

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 8 جاذبه دیدنی میلان

میدان مرکانتی ( Piazza Mercanti )

این میدان که در زمان قرون وسطی مرکز اداری شهر بود، امروزه به بازدیدکنندگانش چشمه ­ای از زندگی‌ قرون وسطی را نشان می دهد. Broletto Nuovo که سازه ی قرن سیزدهم و مرکز اجتماعات این میدان بود در مرکز این میدان قرار داشت اما با کوچک شدن این میدان، در حال حاضر در بخش شمالی به چشم می خورد.اما خوشبختانه ساختمانهای اطراف میدان همچنان ظاهر قدیمی‌ خود را حفظ کرده ا‌ند. ضلع جنوبی این میدان هم سازه ی Loggia degli Osii قرار گرفته، که در گذشته از تراس آن دولتمردان برای مردم عادی شهر سخنرانی می کردند. این میدان در کریستمس یکی‌ از زیباترین و پرشور و حالترین نقاط شهر می‌باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza dei Mercanti, 20123 Milano MI, Italy

تلفن : 39020202+

ساعات بازدید : Open 24 hours

وب سایت :  www.turismo.milano.it

میدان مرکانتی میلان

میدان مرکانتی میلان

گالری هنری پیناکوتئا دبرِرا ( Pinacoteca di Brera)

گالری Pinacoteca di Brera در یک قصر زیبا و بزرگ در خیابان Brera قرار گرفته و سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست. بنای این قصر باشکوه که در قرن 14 و 15 ساخته شده به خودی خود چشمگیر و منحصر به فرد است و در ابتدا توسط Maria Theresa اتریشی در سال 1776 به عنوان یک موسسه مجسمه سازی و معماری تاسیس شد و کلکسیون اصلی آن از آکادمی هنرهای زیبای میلان بود، پس از آنکه ناپلئون در قرن ۱۸ میلادی اکثر نقاشیهای معروف دنیا را به این شهر آورد، Pinacoteca di Brera را به یکی‌ از کامل ترین کلکسیون‌های نقاشی دنیا تبدیل کرد. این موزه گنجینه ای ارزشمند از آثار نقاش های معروف مانند لبخند ژکوند داوینچی ، آثار مشهور هنرمندان ایتالیایی از قرن 15 تا 18 و هنرمندان ایتالیایی دیگر چون Raphael, Tintoretto, Veronese ،Caravaggio ، Rembrandt, van Dyck ، Goya می باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via Brera, 28, 20121 Milano MI, Italy

ساعات بازدید : 08:30AM – 07:15 PM

تلفن : 229 - 390272263264+                                                                             

وب سایت : pinacotecabrera.org

گالری هنری پیناکوتئا دبرِرا میلان

گالری هنری پیناکوتئا دبرِرا میلان

گالری هنری پیناکوتئا دبرِرا میلان

کلیسای سنت آمبروجو ( Basilica di Sant'Ambrogio )

کلیسای  سنت آمبروجو دومین کلیسای مهم این شهر بعد از Duomo di Milano محسوب می شود، که ساخت آن به زمان امپراطوری روم در Lombardy  در سال 379 برمی گردد و یکی از 5 کلیسایی می باشد که به St. Ambrose اختصاص داده شده است. ساختار بنای این کلیسا تغییرات بی شماری را طی هر بازسازی و و مرمت داشته که وصف آن بسیار پیچیده می باشد اما امروزه این کلیسای زیبا را با طاقی از طلا ، منبری مرمری و ستون هایی که در میان راهرو به شکل شاخه های یک درخت می باشند، به همراه یک عبادتگاه کوچک در قلبش می بینیم، که با موزاییک های خیره کننده ای تزیین شده اند .

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Sant'Ambrogio, 15, 20123 Milano MI, Italy

تلفن : ....................

وب سایت : www.basilicasantambrogio.it

کلیسای سنت آمبروجو میلان

کلیسای سنت آمبروجو میلان

کلیسای سنت آمبروجو میلان

کانال لمباردی ( Navigli Lombardi S.c.a.r.l )

کاناهای Lombardi  که قدمت آن به قرن ۱۲ برمی گردد با هدف آبیاری زمین ها ساخته شد و در سالهای ۱۳۰۰ به منظور جابجایی کالا این کانالها بزرگتر شدند و تا قرن ۱۹ هم به این منظور استفاده می شد. امروزه بازدیدکنندگان با کروز‌ های ۵۵ دقیقه ای به این کانال می روند و از مسیرهای مختلف آن دیدن می کنند. اکثر این تورها از Darsena ، که یکی از ایستگاههای تاریخی‌ این شهر می باشد، شروع می شوند و به یکی‌ از مهمترین کانال‌های دیگر به نام Naviglio Grande می رسند و در طول مسیر نمای زیبای میلان و محله ی Navigli را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Grattacielo Pirelli, Via Fabio Filzi, 22, 20124 Milano MI, Italy

تلفن : 39026679131+

وب سایت : www.naviglilombardi.it

کانال لمباردی میلان

کانال لمباردی میلان

( La Scala ) (Teatro alla Scala)

یکی از معروفترین نقاط توریستی و پر بازدید این شهر خانه اپرا و تأتر La Scala می‌باشد که اولین اجرا آن در سال ۱۷۷۸ به نام L’Europa Riconosciuta اثر Antonio Salieri، یکی‌ از معروفترین اجراهای تاریخ بوده است. La Scala توسط Giuseppe Piermarini به سبک معماری نئو کلاسیک طراحی‌ شده و  با بازسازی آن در سال 1907 ، ظرفیت  سالن تئاتر آن به 2800 نفر رسید. خانه ی اپرا لاسکالا بارها مرمت شد و هر بار اصلاحاتی که در آن صورت گرفت سبب رونق بیشتر این مجوعه گشت.

امروزه شاهد ساختار اکوستیک فوق العاده ی تئاتر می باشیم تا حدی که صدای بسیار تمیز و رسایی که به گوش بینندگان می‌رساند، حس روی صحنه بودن را به آنها به خوبی القا می‌کند. خانه ی اپرای لاسکالا امروزه با اضافه کردن مجموعه هایی در ضمینه آموزش موسیقی و باله و رقص یکی از کامل ترین و بی نظیرترین سالن های اپرای جهان شناخته شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Via Filodrammatici, 2, 20121 Milano MI, Italy

تلفن : 390288791+

وب سایت : www.teatroallascala.org

خانه ی اپرای لاسکالا میلان

خانه ی اپرای لاسکالا میلان

خانه ی اپرای لاسکالا میلان

قصر سفورزا ( Sforzesco Castle )

Sforzesco یکی از قلعه های قدیمی ایتالیا در شهر میلان می باشد که قدمت آن به قرن 14 که به عنوان یک قلعه ی جنگی  و دستور یکی از دوک های میلان ساخته شده بود، برم یگردد. بنای این قلعه درسال 1450 به شکل یک برج ساده با 4 دیوار بازسازی شد و و بعدها حاکمان میلان بارها آن را مجدد بازسازی  مرمت کردند و به شکل قصری مجلل و باشکوه در آوردند. در بین اشخاصی‌ که در این کاخ زندگی می کردند، Ludovico il Moro و Beatrice d’Este  از مهم ترین کسانی بودند که با جمع آوری آثار ارزنده ی هنری در دکوراسیون و زیبایی داخل قصر نقش پر رنگی داشتند .امروزه این قلعه ی نظامی محل چند موزه و کلکسیون ارزشمند می باشد و آثار Pietà Rondanini و آخرین و بهترین اثر Michelangelo و به همچنین آثار هنری مصر در آپارتمانی در کاخ، معروف به آپارتمان دوک قرار دارند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza Castello, 20121 Milano MI, Italy

ساعات بازدید : 07:00AM – 07:30 PM

تلفن : 390288463700+

وب سایت :  www.milanocastello.it

قصر سفورزا میلان

قصر سفورزا میلان

کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه (Santa Maria delle Grazie)

صف های باور نکردنی برای دیدار از شام آخر

این کلیسای معروف که در قلب میلان قرار گرفته ، توسط Donato Bramate یکی‌ از برجسته ترین معماران دوران رنسانس طراحی‌ و ساخت شده. تمام معروفیتش برای گنجینه ای می باشد که در دلش نهفته است که آن تابلوی شام آخر اثر Leonardo da Vinci می‌باشد که در سال ناهار خوری این کلیسا قرار دارد. این کلیسای باشکوه که یکی از آثار درخشان رنسانسی می باشد در سال 1490 بنا شد و در سال 1980 در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفت .هر بخش از این کلیسا در زمانی جداگانه طراحی و ساخته شده است. بخش نمای جلوی کلیسا به سبک رمانس و با طاق های مدور و زیبا برای خاندان اسفورزا طراحی و تکمیل شد و در بخش پشتی، معبدی به سبک گوتیک بنا شد ،همچنین چند سال بعد آرامگاهی نیز برای خاندان اشرافی اسفورزا به بنای کلیسا اضافه کردند. سالانه گردشگران زیاذی برای دیدن این اثر زیبا جلوی کلیسا صف می کشند و فقط هر 25 نفر می توانند به داخل بروند و همین شکل خاص بازدید موجب ولع بیشتری بین هنر دوستان برای دیدار از این کلیسا شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza di Santa Maria delle Grazie, 20123 Milano MI, Italy

تلفن : 39024676111+

وب سایت : legraziemilano.it

کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه میلان

کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه میلان

کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه میلان

کلیسای جامع میلان ( Milan Cathedral )(Duomo di Milano)

به جرات می توان گفت که یکی‌ از فوق العاده‌ترین کلیسا‌های گوتیکی اروپا، کلیسای جامع میلان (یا Duomo di Milano) می باشداین کلیسا که برای بزرگداشت Saint Mary Nascent ساخته شده، بزرگترین کلیسا ایتالیا و پنجمین کلیسای بزرگ دنیا می‌باشد. ساخت این کلیسا از سال ۱۳۸۶میلادی شروع شد و تا ۱۴۱۸ ادامه یافت اما آخرین مراحل ساخت در سال ۱۹۶۵ بر روی این کلیسا انجام شد. این مدت طولانی‌ ساخت سبب شد که سبک‌های معماری متفاوتی در این کلیسا به کار رود و در نهایت به یک شاهکار معماری تبدیل شود. نمای مرمری این کلیسای با ابهت، به حدی چشمگیر است که قبل از ورود به آن محو تماشای شکوه آن می شوید و نمی توانید از زیبایی مناره های مخروطی شکل و مجسمه های اطراف نمای ورودی چشم بردارید. قبل از ورود به کلیسا، سرتان را که کمی بالا بگیرید، با دیدن تاج زیبای پادشاهی که در بالای کلیسا با ظرافتی بی نظیر قرار گرفته ،قصرهای افسانه ای قصه ها برایتان تداعی خواهد شد.

در سرنوشت این کلیسا باشکوه آمده که قدمت کلیسای جامع به قرن پنجم و قبل از مسیحیت برمی گردد و در آن روزگار این کلیسا یکی از مکان های مقدس رومیان بوده است .بنایی که امروز می بینیم محل دو کلیسایی می باشد که در سال 1075 آتش گرفتند که یکی از آن کلیساها در قرن پنجم و دیگری در کنار همان و در سال 835 ساخته شده بود.پروژه ی ساخت این بنای شگفت انگیز گوتیکی از سال 1386 شروع شد و تکمیل آن قرن ها زمان برد و نهایتا در سال 2009 به پایان رسید.

مناره های زیبا و مخروطی شکل این کلیسا به حدی زیبا و چشمگیر است که شاید دلیل اصلی بازدید مسافران به داخل کلیسا باشد ،چرا که به بازدیدکنندکان این امکان داده می شود که از ورودی کلیسا که در بخش شمالی قرار گرفته از پله ها بالا روند و یا با پرداخت ورودیه بیشتر با آسانسور به روی سقف تماشایی این کلیسا بروند و تجربه ای تکرار نشدنی از قدم زدن در کنار این مناره های باشکوه را بدست آورند.

علاوه بر تماشای شکوه کلیسا، می توانید به بخش کلکسیون کلیسا هم سر بزنید و از شاهکارهای قرون وسطی و هنر مذهبی و همچنین سردابه ی کلیسا که در کنار پله می باشد دیدن کنید. از دیگر شگفتی های جالب این کلیسا مومیایی چند پاپ و قدیس می باشد که که در تابوت های شیشه نگهداری می شوند و مردم با نذر کردن شمع از آنها برای رسیدن به آرزوهایشان کمک می طلبند. در نهایت می توان گفت دیدنی های این کلیسا به حدی نفس گیر و زیباست که بی شک سفر به میلان بدون بازدید از کلیسای جامع این شهر کامل نخواهد شد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Piazza del Duomo, 20122 Milano MI, Italy

تلفن : 390272022656+

وب سایت : www.duomomilano.it

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

13990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

17990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات