آداب و رسوم در یونان

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| آداب و رسوم

داشتن آثار تاریخی چند هزار ساله و ادبیات غنی شامل اشعار، درام، فلسفه، تاریخ و سفرنامه های ناب باعث شده تا یونانی ها به میراث فرهنگی و تمدن جهانی خود افتخار می کنند.

مذهب جزء جدایی ناپذیر زندگی یونانی هاست به طوری که کلیسای ارتودوکس یونان، نماد ملی دین محسوب شده و قوانین آن توسط اکثریت مردم پیروی می شود و به تبع آن اکثر تعطیلات و فستیوال های یونان، مناسبت های مذهبی هستند. کلیسا در یونان نقش مهمی را در مسائل سیاسی، مدنی و دولتی ایفا می کند حتی بسیار بیشتر از کشورهای سکولار! جوان ترها مثل والدینشان، به کلیسا رفتن تمایلی نشان نمی دهند ولی همچنان برای مراسم عروسی و عزا به کلیسا می روند.

کلیسای ارتودوکس یونان

اساس ساختار اجتماعی در یونان خانواده است به طوری که حمایت مادی و معنوی را از تمام اعضای خود انجام می دهد. خانواده بزرگتر یا همان خاندان، در مواقع نیاز به بستگان خود کمک می کنند تا شغل مناسبی پیدا کنند.

خانواده

یونانی ها بسیار گرم و مهمان نوازند اما شاید این گرمی را در همان لحظه اول متوجه نشوید پس هنگامی که برای اولین بار فردی را ملاقات می کنید، به آرامی دست بدهید، لبخند بزنید و تماس چشمی مستقیم داشته باشید تا در ادامه این گرمی و مهمان نوازی را متوجه شوید.

دست دادن در یونان

برای هدیه دادن به دنبال هدیه گرانقیمت نباشید زیرا هدیه دادن به صورت متقابل است و هدیه ای که گرانبها باشد، طرف مقابل را ملزم به بازگرداندن معادل آن می کند. یونانی ها با بخش اول یعنی بازگرداندن هدیه، موافقند ولی با بخش دوم که گرانبها بودن مطرح می شود، مخالفند.

هدیه دادن

اگر برای شام به منزل شخصی دعوت شدید، هدیه کوچکی به عنوان یادگاری به همراه خود ببرید. البته به خاطر داشته باشید که هدیه خود را حتما بسته بندی کنید. به میزبان خود در چیدن و جمع کردن میز شام کمک کنید البته ممکن است پیشنهاد و تلاش شما پذیرفته نشود ولی رفتار شما مورد قدردانی قرار خواهد گرفت.

کمک کردن در مهمانی

همچنین حواستان باشد که بیشتر از نیم ساعت نمی توانید تاخیر داشته باشید پس بدانید که رعایت نکردن آن نوعی بی ادبی محسوب می شود. لباس آراسته و مرتب پوشیدن نشانه احترام به میزبان است.

به موقع رفتن

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات