راهنمای سفر به یونان

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| راهنمای سفر به یونان

  • یونان کشور گرانی است پس به اندازه کافی‌ پول نقد به همراه خود داشته باشید، در غیر این صورت اگر کارت اعتباری داشته باشید می توانید از دستگاه های ATM استفاده کنید. این مساله در جزیره های کمتر شناخته شده کمی متفاوت است چرا که رستوران ها و فروشگاه‌ ها کارت اعتباری قبول نمی کنند. البته فروشگاه‌های بزرگ معمولا کارت اعتباری را می پذیرند اما برای محکم کاری هم که شده مبلغی پول نقد همراهتان باشد.

atm

  • متاسفانه یونان امکانات مناسبی برای معلولین و افراد کم توان ندارد. پس اگر با کسی‌ سفر می‌کنید که معلول است، اتاقی‌ را برای اقامت انتخاب کنید که امکانات لازم را برای این افراد داشته باشد.

افراد معلول

  • در هنگام رانندگی‌ احتیاط کنید چرا که یونانی ها به ویژه آتنی ها به طرز وحشتناکی رانندگی‌ می کنند. اگر در نظر دارید که در یونان خودروی شخصی کرایه کنید این نکته را در نظر داشته باشید که بیرون از شهر اوضاع بهتر است ولی‌ باز هم می بایست مراقب بود، مخصوصاً موتورسیکلت ها که پشت سر شما و بصورت مارپیچ رانندگی می کنند.

رانندگی

  • کرایه تاکسی در یونان ارزان است البته به غیر از کرایه تاکسی‌های فرودگاه. سیستم تاکسی در یونان تقریبا شبیه تاکسی در ایران است بدین صورت که وقتی‌ شما درخواست تاکسی می‌کنید، مقصدتان را می گویید، چنانچه مسیرتان به مسیرشان نزدیک باشد شما را سوار خواهند کرد. همچنین راننده ممکن است برای سوار کردن مسافران دیگر هم توقف کند در حالی که این کار برای اروپایی ها کاملا عجیب و غیر عرف است. پس اگر این موضوع برای شما اتفاق افتاد و شما تمایلی برای این کار نداشتید می توانید به راننده بگویید که هزینه کامل تاکسی را به تنهایی پرداخت می کنید.

تاکسی در یونان

  • ساعت کار مغازه ها و فروشگاه ها در یونان به طور کلی از ساعت 9 صبح تا 9 شب است . ولی بسته به نوع مغازه ها این موضوع می تواند متغیر باشد. مثلا ساعت کار مغازه های کوچک و محلی در روزهای 3 شنبه، 5 شنبه و جمعه از 9 صبح است تا 2:30 عصر و از 5 عصر است تا 9 شب و در روزهای 4 شنبه و دوشنبه از 9 صبح است تا 3 بعدازظهر.

خرید در یونان

  • در بسیاری از مراکز خرید و اداری یونان مثل هتل ها و کافی شاپ ها، اینترنت wi fi و رایگان موجود است پس برای گرفتن پسورد آن اصلا خجالت نکشید. البته می توانید از فروشگاه ها هم کارت آماده اینترنت بخرید.

wifi

  • برای گزارش سرقت گم شدن یا هر مساله مهم دیگری حتما و بدون درنگ‌ با پلیس توریستی تماس بگیرید. آن ها با چندین زبان زنده دنیا آشنا هستند و می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. شماره آن ها ۱۷۱ است.

توریست پلیس

  • مدتی است که در مدارس یونان زبان انگلیسی‌ تدریس می شود و شرایطی به وجود آمده که امروزه بیشتر یونانی های زیر ۴۰ سال با زبان انگلیسی‌ آشنا هستند و می توانند به این زبان صحبت کنند.

یادگیری زبان

  • آتن یکی‌ از امن‌ترین پایتخت های دنیاست ولی‌ به این معنی‌ نیست که به صورت 100% تضمین شده باشد پس بهتر است همچنان مراقب جیب هایتان باشید.

جیب بری

منابع: theculturetrip.com

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات