پارک جنگلی انتابنی

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| پارک جنگلی انتابنی

  

انتابنی پارکی جنگلی و یک منطقه ی حفاظت شده و شخصی است که یکی از مکان های انجام بازی های “Big 5” است. این پارک در آفریقای جنوبی در ایالت Limpopo، در ناحیه ی Welgevonden واقع شده است. اینجا مکان بسیار مناسبی برای سافاری در آفریقای جنوبی است و دسترسی بسیار خوبی نیز دارد؛ چرا که تنها سه ساعت با ژوهانسبورگ فاصله دارد و یک تجربه ی بسیار خوب از برگزاری مسابقات ”Big 5” در منطقه ای ایمن از بیماری مالاریا را برایتان رقم خواهد زد. این پارک زیبا مساحت 22000 هکتار را در برمی گیرد و خالق چشم اندازهای گوناکون و متنوعی است که هر یک منزلگاه تنوع بی نظیری از حیات وحش و زندگی به سبک کشورهای آفریقایی است. شما در اینجا می توانید در دره هایی عمیق، دشت هایی باز و وسیع، علفزارهایی انبوه و تپه هایی سرسبز کل روز را به ماجراجویی بپردازید. چندین مرکز اقامت لوکس و مجهز در پارک انتابنی قرار دارند که از جذاب ترین ویژگی های این پارک محسوب می شوند و اقامت در آنها برای هر گردشگری لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود. در اینجا به مهمترین این اقامتگاه ها اشاره خواهیم کرد:

Hanglip Mountain Lodge

Kingfisher Lodge

Lakeside Lodge

Ravineside Lodge

Wildside Safari Camp and Family Tent

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

همان طور که قبلاً در رابطه با پارک کروگر صحبت کردیم، در این نوع پارک ها شما می توانید در گروه هایی چند نفره و به صورت پیاده یا در جیپ های مخصوص در این منطقه به گشت و جست و جوی حیوانات بپردازید و تنوع بسیار گسترده ای از حیوانات، پرندگان، خزندگان، و گونه های گیاهی را از نزدیک ببینید. از آنجا که اقامتگاه ها در داخل خود پارک قرار گرفته اند، بازدید از حیات وحش بخشی از تجربه ی روزانه ی اینجا محسوب می شود. حیواناتی که در انتابنی زیاد به آنها برمی خورید، حیواناتی از قبیل شیر، کرگدن، بوفالو، زرافه و فیل هستند. در کنار این گشت و گذار و تفرج در پارک، کارهای دیگری هم هست که انجام دادنشان از لذت های فراموش نشدنی سفر به این پارک محسوب می شود. مثلاً رصد کردن ستاره ها در آسمان کویری شب، آبگرم درمانی، بازدیدهای فرهنگی از دهکده های محلی اطراف، گشت با هلیکوپتر و تماشای منظره ی پارک از نمای بالا، فرود آمدن با طناب از بلندی، چهارچرخه سواری و سفرهای آبی با کشتی های کروز در دریاچه از انواع این فعالیت ها هستند.

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

پارک جنگلی انتابنی

قطعاً کودکان هم از بودن در این پارک لذت می برند، ولی کودکان زیر شش سال اجاره ی ورود به هیچ یک از مناطق انجام بازی “Big 5” را ندارند و ورود به این مناطق تنها برای افراد بالای 12 سال امکان پذیر است. اما در شرایط خاصی، گشت های مخصوص با ماشین در این مناطق انجام می شوند که مناسب کودکان هستند. نکته ی شایان ذکر در رابطه با مقوله ی کودکان این است که از آنجایی که این اقامتگاه ها بدون نرده و حفاظ هستند، والدین باید کاملاً مراقب کودکان خود باشند.

در آخر باید بگوییم کسانی که تجربه ی سفر به آفریقای جنوبی و این پارک های جنگلی را دارند، در یک نقطه نظر با هم مشترک اند: اینکه همگی دوست دارند که دوباره و دوباره تمام اتفاقات ریز و درشت این سفر را از سر بگذرانند و اگر فرصتی دیگر دست دهد، به طور قطع مجدداً این سفر پرماجرا، منحصر به فرد و دلچسب را تکرار خواهند کرد. اگر شما هم به دنبال کشفی جدید و تجربه کردن لحظاتی هستید که شبیه شان در هیچ یک از سفرها و کشورهای دیگر تکرار نخواهد شد، آفریقای جنوبی در جایی دوردست ولی زیبا از کره ی زمین با داشتن انبوهی از ماجراجویی ها در دل خود، نشسته و انتظارتان را می کشد.

 

منابع: www.sa-venues.com

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات