افراد مشهور در اسلواکی

12 روز پیش 0 دیدگاه

|| 4 فرد مشهور در اسلواکی

دیوید دوبریک (David Dobrik)

دیوید دوبریک پسر خوش مشرب مشهوری است که جذاب و شوخ است و در عین حال فروتن و خوش خو. برخلاف همسالانش، که سرگرم آراستن تصاویر افراد محبوبشان هستند، دوبریک از این که خودش باشد خرسند است. او بی دغدغه، شوخ طبع و منطقی است.اگر او را نمی شناسید، او، یک ستاره ی اینترنتی است. 20 سال دارد و از چهره های درخشان فعال در شبکه های واین (Vine) و یوتیوب (YouTube) با بیش از یک میلیون طرفدار است و شکوفایی او در هنرپیشگی، آینده ای درخشان را برایش رقم خواهد زد. او یکی از پرشورترین جوان های مستعدی است که در سال های اخیر در دنیای مجازی شناخته شد و به شهرت رسید.

دیوید دوبریک

پیتر ساگان (Peter Sagan)

پیتر ساگان از برترین ورزشکاران دنیای دوچرخه سواری رقابتی با آینده ای روشن است. او در شهری کوچک در اروپای شرقی به دنیا آمد و در کانون گرم خانواده بزرگ شد. سنی نداشت که با تشویق خانواده به رقابت در عرصه ی دوچرخه سواری پرداخت و در مدتی کوتاه، در صدر باشگاه محل قرار گرفت.پس از قرض گرفتن دوچرخه از عضوی از خانواده، پیتر ساگانِ اسلواکی، با پیروزی در مسابقات قهرمانی برتر جوانان کشور، مورد توجه همگان واقع شد. دستاوردهای او به زودی مورد توجه جامعه ی جهانی قرار گرفت و او فعالیت حرفه ای خود را با عقد قراردادی پر سود آغاز کرد.خیلی زود، پیتر با نمایش توانایی های خود، به اثبات آن ها پرداخت تا از دوچرخه سواران دیگر، امتیاز بیشتری کسب کند. سپس او صعود شگفت انگیزش را ادامه داد و از حریفان مجرب و قوی خود نیز جلو زد، تا جایگاه خود را در بالای نردبان امتیازات حفظ کند.منتقدان و هواداران، جذب عملکرد بی نظیر او در مسابقات شدند. با استعداد های ذاتی و تلاش های خستگی ناپذیر، پیتر ساگان، اکنون در اوج دوران حرفه ای اش به سر می برد و پیش بینی می شود که در سال های بعد نیز در صدر دنیای دوچرخه سواری باشد

پیتر ساگان

گوستاو هوشاک (Gustáv Husák)

گوستاو هوشاک، سیاستمدار اسلواکی است که از سال 1975 تا 1989، رئیس جمهور چکسلواکی بود. او به عنوان یک کمونیست سرسخت، عضو قدیمی حزب کمونیستِ اسلواکی بود و به دنبال حمله ی بلوک شوروی که «بهار پراگ» را در سال 1968 خاتمه داد، برجسته شد. (بهار پراگ، دوره‌ای از گسترش آزادی‌های فردی و اجتماعی در چکسلواکی بود.)او از ابتدای جوانی، به سیاست علاقه داشت و در سن 16 سالگی كه در مدرسه دانش آموزی می کرد، به «اتحادیه ی جوانان كمونیست» پیوست. با گذشت سال ها، علاقه ی او به سیاست چند برابر شد و او پس از پایان تحصیل در رشته ی حقوق، درگیر فعالیت های کمونیستی زیرزمینی شدو یک ضد فاشیست مصمم بود که در سال 1944 به عنوان یکی از رهبران قیام اسلواکی علیه دولت دست نشانده ی نازی ها برخاست. همچنین به دلیل فعالیت های سیاسی اش دستگیر شد، اما هیچ چیز نمی توانست او را از تلاش برای دستیابی به اهدافش باز دارد که این جوان، با ایمانی راسخ به آرمان های خود وفادار بود.او به دلیل مخالفت با «ژوزف استالین» برای چندین سال به زندان افتاد، اما پس از آزادی، فعالیت سیاسی خود را ادامه داد. برای دو دهه، دبیر کل حزب کمونیست چکسلواکی بود. در سال 1975، رئیس جمهور چکسلواکی شد و تا سال 1989 در این سمت خدمت کرد. دوران ریاست جمهوری او، ​​به دوره ی «عادی سازی» (Normalization) معروف بود.

گوستاو هوشاک

آدریانا اسکلناریکووا (Adriana Karembeu)

آدریانا اسکلناریکووا، مدل و هنرپیشه ی اسلواکی و صاحب پیشین رکورد گینس برای طولانی ترین پا در میان سوپر مدل های زن است. آدریانا که تا پنج سالگی توسط پدربزرگ و مادربزرگش بزرگ شد، تصمیم گرفت که به دنباله روی از مادر پزشکش، رشته ی پزشکی را برای خود برگزیند، اما به واسطه ی حضور در یک مسابقه ی زیبایی که در کالج برگزار شد، وارد صنعت مد شد و زندگی وی به طرز چشمگیری تغییر کرد.

آدریانا اسکلناریکووا

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات