نقاط ناشناخته کوه‌های آلپ

2 ماه پیش 0 دیدگاه

اگر می‌خواهید در میان کو‌ه‌های آلپ قدم بزنید و افزون بر جاذبه‌های مشهور با مکان‌های بکر و ناشناخته نیز آشنا شوید، وسایل سفر خود را مهیا کنید و در این مقاله با ما همراه باشید. کوه‌های آلپ سوئیس، بلندترین رشته‌ کوه اروپا، به‌دلیل مناظر خیره‌کننده، قله‌های مرتفع و روستاهای جذابش مشهور است، اما در میان این زیبایی‌ها، مکان‌هایی پنهان و ناشناخته‌ای نیز وجود دارند که منتظر ملاقات با ماجراجویان هستند.

 در این مقاله نمونه‌هایی از نقاط ناشناخته کوه‌های آلپ را معرفی می‌کنیم که معمولاً در هر تور سوئیس دیدن از آن‌ها در برنامه گردشگری‌ قرار دارد.

دره Aosta، ایتالیا؛ بازدید از یخچال‌های طبیعی

دره Aosta در شمال ایتالیا، به دلیل قله‌های مرتفع و یخچال‌های طبیعی‌اش مشهور است، اما در این دره، روستاهای کوچک و زیبایی نیز وجود دارند که گردشگران به ندرت از آن‌ها بازدید کرده‌اند. یکی از این روستاها، Etroubles است که با خانه‌های سنگی و کلیسای باستانی‌اش، حس و حال قرون وسطایی را تداعی می‌کند.

پارک ملی Triglav، اسلوونی؛ اسکی روی یخ

پارک ملی Triglav تنها پارک ملی در اسلوونی است و به‌خاطر قله Triglav بلندترین کوه از رشته کوه‌های آلپ سوئیس است. اما این پارک ملی، جاذبه‌های دیگری نیز دارد، مانند دریاچه‌های یخی، آبشارها و غارها.

منطقه Val Gardena، ایتالیا؛ پپیاده‌روی در بهشت

منطقه Val Gardena در ایتالیا، به‌دلیل پیست‌های اسکی‌اش مشهور است، اما در فصل تابستان، این منطقه به  بهشتی برای پیاده‌روی و کوهنوردی تبدیل می‌شود. در این منطقه می‌توانید از مناظر پانوراما از کوه‌های دولومیت لذت ببرید.

دره Lauterbrunnen، سوئیس؛ زیبایی طبیعی

دره Lauterbrunnen در سوئیس به‌دلیل آبشارهای متعددش مشهور است. یکی از مشهورترین این آبشارها در کوه‌های آلپ در سوئیس Trümmelbach Falls است که از داخل غار دیده می‌شود.

منطقه Vercors، فرانسه؛ پناهگاه پارتیزان‌های فرانسوی

منطقه Vercors در فرانسه، به‌دلیل تاریخ غنی‌اش مشهور است. در طول جنگ جهانی دوم، این منطقه از کوه‌های آلپ سوئیس پناهگاه پارتیزان‌های فرانسوی بود. در این منطقه می‌توانید از غارها، صخره‌ها و روستاهای کوچک دیدن کنید.

تا اینجا تنها چند نمونه از نقاط ناشناخته کوه‌های آلپ بیان شد. علاوه بر این‌ها می‌توان به زرمات سوئیس هم اشاره کرد که روستای کوچکی در جنوب غربی سوئیس است. این مکان زیبا در دامنه کوه ماترهورن، یکی از مشهورترین قله‌های رشته کوه‌های آلپ واقع شده است. با کمی کاوش، می‌توانید مکان‌های پنهان و شگفت‌انگیز دیگری را نیز در این رشته‌کوه زیبا پیدا کنید.

کوه‌های آلپ در سوئیس

کوه‌های آلپ سوئیس بخش بزرگی از این کشور را تشکیل می‌دهند و مقصدی محبوب برای گردشگران در تمام فصول سال هستند. این کوه‌ها مناظر خیره‌کننده‌ای از جمله قله‌های مرتفع، یخچال‌های طبیعی، دره‌های عمیق و دریاچه‌های بکر را درون خود جای داده‌اند. افزون بر این‌ها فعالیت‌های متعددی نیز در کوه‌های آلپ سوئیس وجود دارد که در ادامه به ان‌ها اشراره شده است:

 • پیاده‌روی و کوهنوردی: مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی مناسب برای همه افراد وجود دارد.
 • اسکی و اسنوبرد: سوئیس به دلیل پیست‌های اسکی عالی‌اش مشهور است.
 • دوچرخه‌سواری: دوچرخه‌سواری در کوه‌ها راهی عالی برای دیدن مناظر است.
 • قایق‌سواری: می‌توانید در بسیاری از دریاچه‌ها و رودخانه‌های کوهستانی قایق‌سواری کنید.
 • پاراپنت و چتربازی: راهی هیجان‌انگیز برای دیدن کوه‌ها از بالاست.
 • بازدید از روستاها و شهرها: سوئیس دارای بسیاری از روستاها و شهرهای زیبا در کوه‌هاست.

برخی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در کوه‌های آلپ سوئیس عبارت‌اند از:

 • اینترلاکن: این شهر بین دو دریاچه، تون و بری واقع شده است و مکانی عالی برای پیاده‌روی، کوهنوردی و ورزش‌های آبی به شمار می‌آید.
 • زرمات: این شهر در پای کوه ماترهورن واقع شده و مقصدی محبوب برای اسکی و کوهنوردی است.
 • لوگنو: این شهر در جنوب سوئیس واقع شده و به‌دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای و مناظر زیبای کوهستانی‌اش مشهور است.
 • سن موریس: این شهر مقصدی محبوب برای اسکی و خرید لوکس است.
 • گریندلوالد: این شهر در پای کوه ایگر واقع شده است و مکانی عالی برای پیاده‌روی، کوهنوردی و چتربازی است.

دهکده روسینیر نیز که در واقعیت، لوکیشن فیلم و سریال محبوب «بچه‌های کوه آلپ»  (Heidi) است در دامنه کوه‌های آلپ سوئیس در ناحیه کانتون وله در جنوب این کشور واقع شده است.

دانستنی‌های جغرافیایی درباره رشته کوه‌های آلپ در سوئیس

رشته کوه‌های آلپ در سوئیس که حدود 1200 کیلومتر از غرب به شرق در سراسر سوئیس امتداد دارند، حدود 60 درصد از مساحت این کشور را شامل می‌شوند و در واقع ستون فقرات جغرافیایی این سرزمین زیبا هستند. این کوه‌ها که بلندترین رشته کوه اروپا محسوب می‌شوند، با قله‌های مرتفع، یخچال‌های طبیعی، دره‌های عمیق و دریاچه‌های بکر، مناظر خیره‌کننده‌ای را خلق می‌کنند.

 

مهم‌ترین قله‌های آلپ در سوئیس

 • مونته روزا: بلندترین قله سوئیس و دومین قله بلند آلپ با ارتفاع 4634 متر؛
 • ماترهورن: یکی از مشهورترین قله‌های آلپ با ارتفاع 4478 متر؛
 • ایگر: قله‌ای هرمی شکل با ارتفاع 3970 متر؛
 • یونگ فرائو: قله‌ای با ارتفاع 4158 متر که به خاطر رصدخانه و یخچال‌های طبیعی‌اش مشهور است.
 • فینسترارهورن: قله‌ای با ارتفاع 4274 متر که به‌دلیل مناظر پانوراما از کوه‌های آلپ سوئیس مشهور است.

رودخانه‌های مهم

 • رودخانه راین: بزرگ‌ترین رودخانه سوئیس که از آلپ سرچشمه می‌گیرد و به دریای شمال می‌ریزد.
 • رودخانه رون: دومین رودخانه بزرگ سوئیس که از آلپ نشئت می‌گیرد و به دریای مدیترانه می‌ریزد.
 • رودخانه آره: رودخانه‌ای که از آلپ به دریاچه ژنو می‌ریزد.

دریاچه‌های جذاب

 • دریاچه ژنو: بزرگ‌ترین دریاچه سوئیس و یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های اروپای غربی است.
 • دریاچه لوسرن: دومین دریاچه بزرگ سوئیس که به داشتن مناظر زیبای کوهستانی مشهور است.
 • دریاچه ماجوره: سومین دریاچه بزرگ سوئیس و مشهور به جزایر و باغ‌هایش.

بهترین زمان برای بازدید از کوه‌های آلپ؛ سفری لذت‌بخش

این واقعیتی است که بیشتر کسانی که برای گردشگری تور اروپا را انتخاب می‌کنند، رفتن به کشور سوئیس را مد نظر دارند تا از زیبایی‌های رشته کوه‌های آلپ در سوئیس بازدید کنید. بهترین زمان برای بازدید از کوه‌های آلپ به انتخاب شخصی شما برمی‌گردد که در ادامه در این باره بیشتر صحبت شده است.

 

 • زمستان (دسامبر تا فوریه): اگر به دنبال اسکی و اسنوبرد هستید، زمستان بهترین زمان برای بازدید از کوه‌های آلپ است. در این زمان، تمام پیست‌های اسکی باز هستند و می‌توانید از مناظر زمستانی خیره‌کننده لذت ببرید.
 • تابستان (ژوئن تا آگوست): تابستان بهترین زمان برای پیاده‌روی، کوهنوردی و دوچرخه‌سواری در کوه‌هاست. در این زمان، هوا گرم و آفتابی است و روزها طولانی هستند. همچنین می‌توانید از شنا، قایق‌سواری و سایر فعالیت‌های آبی در دریاچه‌ها و رودخانه‌های آلپ لذت ببرید.
 • همچنین ماه‌های آوریل-مه و سپتامبر-اکتبر بهترین زمان برای بازدید از سوئیس است. اگر به دنبال جمعیت کمتری هستید و می‌خواهید از قیمت‌های پایین‌تر هتل‌ها و پروازها استفاده کنید، این ماه‌ها بهترین زمان برای بازدید از کوه‌های آلپ سوئیس هستند. در این زمان، هوا هنوز دلپذیر است و می‌توان از بسیاری از فعالیت‌ها و جاذبه‌ها استفاده کرد.

سخن پایانی

یکی از جاهای دیدنی کشور سوئیس، کوه‌های آلپ است. این رشته کوه‌ها زیبایی‌های بکری دارند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. از جمله قله‌ها، رودخانه‌ها و... که در این مقاله به آنها اشاره شد. برای رفتن به رشته کوه‌های آلپ در سوئیس و لذت بردن از زیبایی‌های این کوه‌ها باید به سلیقه و هدف خود توجه کنید و در یکی از فصول سال به آنجا بروید و لحظات به‌یادماندنی برای خود ثبت کنید.

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

49990000
مشاهده

تور اسپانیا-امارات

اسپانیا-یونان

49990000
مشاهده

تور فرانسه

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات