جاذبه های دیدنی میکونوس

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 7 جاذبه دیدنی میکونوس

 

ونیز کوچک (Little Venice Quarter)

همان طور که اسم این مکان پیداست ، ونیز کوچک مکانی در میکونوس می‌باشد که مرز و دیواری بین ساختمان‌ها و دریا وجود ندارد و امواج دریا به زیبایی بر دیواره خانه ها، کافه‌ها و رستوران‌هایی‌ که لبه ی آب قرار دارند می خورد. ونیز کوچک یونانی ها که در غرب Chora نزدیک ساحل Alevkantra واقع شده ، در قرن 16 و 17 میلادی توسط تاجران دریایی ساخته شده است و فضای بسیار رمانتیک و منحصر به فردش، سبب محبوبیت این منطقه بین گردشگران و حتی نقاشان برای به تصویر کشیدن این منطقه ی بی همتا شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Mitropoleos Georgouli, Mykonos Town, Greece

تلفن : ..............................

وب سایت : .............................

ونیز کوچک

ونیز کوچک

ونیز کوچک

ونیز کوچک

دلوس (Delos)

دلوس محل تولد ۲ اسطوره یونان آپولون و آرتمیس می‌باشد. دلوس در گذشته یکی‌ از زیباترین مناطق بوده اما امروزi خالی از سکنه است و بازدیدکنندگانی که از میکونوس به این نقطه سفر می کنند می توانند این مکان تاریخی‌ و بازمانده­ های آن را از نزدیک ببینند.

از پر بازدیدترین جاذبه‌های دلوس می‌توان به بندرگاه مقدس که البته امروزه خشک شده است (Sacred Harbor) ، تراس شیر‌ها (Terrace of the Lions) ، خانه ی کلئوپاترا (Cleopatra) و خانه ی دیونیسوس (Dionysius) که در قرن دوم میلادی ساخته شده است اشاره کرد.همچنین در دلوس موزه‌ای با شکوه که کلکسیونی از مجسمه‌ها و کوزه‌های تاریخی‌ در دلش به نمایش گذاشته و کافه‌ای کوچک که پذیرایی به یاد ماندنی از بازدیدکنندگان می‌کند جذابیت دلوس را چندین برابر کرده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Mikonos 846 00, Greece

تلفن : ........................

وب سایت : ..........................

دلوس

دلوس

دلوس

دلوس

کتو میلی (Kato Mili)

یکی‌ از خاص ‌ترین جاذبه‌های میکونوس، آسیاب بادی‌های چوبی و کاهی می‌باشد که در قرن ۱۶م توسط ونیزی‌ها ساخته شده است. کتو میلی‌، در یونان به معنی‌ آسیاب بادی می باشد و به تعدادی از آسیاب بادی‌های تاریخی‌ که رو به دریا در شهر کوچک Chora قرار دارند گفته می شود. این آسیاب بادی‌ها که به خوبی تا امروز باقی ‌مانده ­ا‌ند ، به موزه‌ای تبدیل شده ا‌ند و بی شک از زیباترین آثار باستانی یونان محسوب می شوند . با بازدید از این آسیاب بادی‌ها شما نه تنها توانایی‌ و تکنیکی‌ که ونیزی‌ها در ساخت آنها و چگونگی قدرت بادی را که در اختیار گرفته ­ا‌ند ، می‌بینید، بلکه تماشای نمای زیبا و پانورامیکی بی همتا از شهر و اقیانوس را نیز هدیه خواهید گرفت.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Kato Mili, Mikonos 846 00 Greece

ساعات بازدید : Open 24 hours

تلفن : 302289360100+

وب سایت : mykonos.gr

کتو میلی

کتو میلی

کتو میلی

ساحل پلاتیس گیالوس (Platys Gialos Beach)

در جنوب میکونوس، در نزدیکی Chora ساحلی خانوادگی و زیبا در کنار هتل های فوق العاده بی نظیر می بینیم که Platys Gialos Beach نام دارد. مهمانانی که در هتلهای کنار ساحل پلاتیس گیالوس اقامت دارند با امکاناتی که به راحتی هرروز از ساحل گیالوس مثل آفتاب گرفتن ، ریلکس کردن و تفریحات آبی آن استفاده می کنند  ، لحظاتی تکرار نشدنی را تجربه می کنند.از جذابیت های دیگر این ساحل ، وجود تاکسی قایق‌های این منطقه می باشد که با استفاده از آنها شما به راحتی‌ می توانید به ساحل‌های دیگر سفر کنید.همچنین Platys Gialos Beach با زیبایی های منحصر به فردی که دارد مقصد عکاسان طبیعت و محبوب گردشگران است و وجود رستوران های ایتالیایی و یونانی بی نظیری که در این منطقه ، سبب جذب بیشتر گردشگران از سراسر دنیا شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Platis Gialos 846 00, Greece

ساعات بازدید : Open 24 hours

تلفن : ...........................

وب سایت : ..........................

ساحل پلاتیس گیالوس

ساحل پلاتیس گیالوس

ساحل پلاتیس گیالوس

ساحل الیا (Elia Beach)

ساحل الیا طولانی ترین ساحل میکونوس می‌باشد. البته Elia Beach به شلوغی ساحل‌های دیگر نیست اما به خاطر آرامش خاص محیطش ، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است .دسترسی به ساحل الیا بسیار راحت است و می توانید به آسانی با اتوبوس از داخل شهر میکونوس یا از طریق قایق از ساحل پلاتیس گیالوس ،به این ساحل آرام و دنج سری بزنید. همچنین در این ساحل امکاناتی چون ورزش های آبی، رستوران و کافه نیز وجود دارد که سبب شده گردشگران ساعت ها در این ساحل زیبا و آرام سرگرم شوند و لحظاتی بیاد ماندنی در سفرشان به یونان بدست آورند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Ελιά 846 00, Greece

تلفن : 

وب سایت : 

ساحل الیا

ساحل الیا

ساحل الیا

کلیسای پاراپورتیانی (Panagia Paraportiani)

در خط ساحلی میکونوس اماکن مذهبی زیادی به چشم می خورد که یکی از منحصر به فردترین آنها کلیسای پاراپورتیانی می باشد.این کلیسای زیبا مجموعه ی 5 کلیسای کوچک است که در اوایل قرن 14 بر روی هم ساخته شده بود. این کلیسای زیبا سوژه ی عکاسان بسیار زیادی از سراسر دنیاست، در ورودی محله ی Kastro در Chora قرار گرفته و نمای خاص مورب آن با دیوارهای سفید پوشش ،چشم هر بیننده ای را خیره می کند. از جذابیت های معماری این کلیسا سبک تلفیقی و متفاوت طراحی آن با نمای آن است . کلیسای اصلی بر بلندای 4 کلیسای کوچک دیده میشود ، خود یک نامتقارنی خاص در سبک و سیاق معماری است. کلیساهای کوچکی که در پای ساختمان اصلی قرار دارند ، کلیسای آگیا آناستازیا ،آگی آنارگیری ،آگیوس افستاتیوس وآگیوس سوزونتاس نام دارند و بعد از بدیدن آنها از طریق پله های شرقی می توانید از ساختمان اصلی دیدن کنید. پیشنهاد می کنیم در بازدید از این کلیسا به کافه ها و رستوران های اطراف آن هم سر بزنید و تا می توانید از زیبایی های این منطقه و ساختمان کلیسای Panagia Paraportiani عکاسی کنید .

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Kastro-Paralia, Mykonos Town 846 00, Greece

تلفن : ........................

وب سایت : ..........................

کلیسای پاراپورتیانی

کلیسای پاراپورتیانی

کلیسای پاراپورتیانی

کلیسای پاراپورتیانی

دهکده ی آنو مرا (Ano Mera Village )

در سفر به میکونوس اگر از طرفداران مناطق دنج هستید حتما به دهکده ی آنومرا سر بزنید. Anomera روستایی بی نظیر در اطراف صومعه ی پاناگیاتورلیانیست که قدمت آن به قرن 16 بر می گردد.

Panagia tourlianist یک صومعه ی تاریخی  می باشد که معماری آن به سبک بیزانسی بسیار زیبایی طراحی شده و نمای مرمری فوق العاده چشمگیری دارد . ناقوس باشکوهی که بر روی این صومعه مزین شده، چشم و دل بازدیدکنندگان را می برد ، در بازدید از این صومعه سری هم به داخل آن بزنید و از دیدن شاهکارهای نادر بیزانسی که در دلش نگهداری می کند ، لذت ببرید. همچنین در اطراف این صومعه رستوران‌ها و مغازه هایی برای خرید سوغاتی نیز به چشم می خورد که گشت و گذار در بین آنها بسیار سرگرم کننده و جذاب است. زیبایی های این دهکده بی شمار است ، در نزدیکی این صومعه کمی جلوتر بروید  یک صومعه قدیمی تر به نام Paleokastro و خرابه های یک قصر بیزانسی نیز نظرتان را جلب می کند که بازدید آن برای علاقمندان به تاریخ بسیار جذاب می باشد .

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 846 00, Greece

 تلفن : ..........................

وب سایت : .............................

دهکده ی آنو مرا

دهکده ی آنو مرا

دهکده ی آنو مرا

دهکده ی آنو مرا

دهکده ی آنو مرا

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات