جاذبه های دیدنی سانتورینی

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 7 جاذبه دیدنی سانتورینی

 

فیرا (Firá)

فیرا پایتخت سانتورینی می‌باشد که پر از ساختمان‌های مکعبی سفید رنگ، تراس ها، میدان‌های کوچک، کلیسا‌هایی‌ با گنبد‌های آبی رنگ که بر روی تپه‌ها واقع شده ­ا‌ند و در ارتفاع ۳۰۰ متری از دهانه آتشفشان واقع شده ­ا‌ند. فیرا ترکیبی از زیبایی طبیعی، زندگی اجتماعی، تفریحات شبانه و خرید در یک جزیره ی درخشنده و زیباست .

همان قدر که از راه رفتن در کوچه های زیبای فیرا و گشتن در مغازه ها و فروشگاه های رنگارنگش در طول روز لذت می برید ،شبها نیز  با رستوران گردی و یا رفتن کلوپ های شهر بی نهایت سرگرم خواهید شد. فیرا فقط یک روستای توریستی نیست و از اماکن فرهنگی و تاریخی که در این منطقه قرار گرفته اند می توان به موزه ی باستانشناسی مهمی که بقایای شهر Akrotiri Minoan در آن قرار دارد، موزه ی Museum of Prehistoric Thera که محل نگهداری آثار باستانی یافت شده در کاوش هایی که در شهر سانتورینی انجام شده می باشد و موزه ی Megaron Gyzi که عکس هایی تاریخی از شهر است، اشاره کرد. جالب است بدانید که فیرا کل درآمد خود را از طریق صنعت توریسم بدست می آورد و به همین دلیل اکثر ساختمان‌های خود را به هتل ها، رستوران ها، کافه ها و فروشگا ها اختصاص داده است.در سفر به سانتورینی بازدید از این روستای جذاب را از دست ندهید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Thera847 00, Greece

 تلفن : ...........................

وب سایت : ..........................

فیرا

فیرا

فیرا

اویا (Oia)

اویا ، یک روستای دوست داشتنی با ساختار سنتی می باشد و بی شک زیباترین محله مسکونی سانتورینی است . روستای اویا در صخره های caldera واقع شده و زیبایی های بی شمارش مانند ساختمان های سفید و منحصر به فرد کل روستا و کلیساهای آبی پوش با طراحی بسیار شگفت انگیز، این منطقه را بسیار پر بازدید و رویایی کرده است. مانند فیرا این دهکده نیز اکثر درآمد خود را از صنعت توریسم دارد اما بازدید کنندگان این روستا بیشتر هستند. برای رسیدن به شهر اویا از بندر Ammoúdi راهی‌ زیکزاکی را باید طی‌ کنید و در مسیرتان از غذا خوردن در رستوران‌های دریایی بسیار عالی این منطقه لذت ببرید. پر بازدیدترین زمان، تابستان می‌باشد که همه ی شهر برای تماشای طلوع زیبای خورشید به اینجا سفر می کنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت

آدرس : Village on Santorini, Greece

تلفن : ........................

وب سایت : ..........................

فیرا

اویا

کالدرا (Caldera)

کالدرا درجاییست که از انفجار آتشفشانی در مرکز جزیره در حدود 3600 سال پیش بوجود آمده و همچنان در مرکز خود و دو جزیزه ی کوچک اطرافش این فعالیت های آتشفشانی در جریان می باشد. تورهایی که برای گشت و گذار در کالدرا فراهم شده شامل بازدید از این آتش فشان ها با  قایق ، غواصی و شنا در آب های گرم این منطقه می باشد . در آخر هم با صرف ناهار در جزیره ی غربی کالدرا به نام Thirassia خاطره ای فوق العاده ای از سفرتان به سانتورینی در ذهنتان ثبت می شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Santorini 847 00, Greece

تلفن : .........................

وب سایت : ........................

کالدرا

کالدرا

سایت باستان‌شناسی آکروتیری (Akrotíri Archaeological Site)

آکروتینی منطقه ای در جنوب شرقی سانتورینی می باشد که در سال های 2000 تا 3000 پیش از میلاد مینوآن ها در آن زندگی می کردند و یکی از شهر های یونان محسوب می شد. طی آتشفشانی که منجر به شکل گرفتن کالدرا گشت ، این جزیره خالی از سکنه شد و تا خنک شدن مجدد تا دو قرن متروکه ماند. این شهر باستانی که امروزه مورد توجه بسیاری از گردشگران از سراسر دنیاست ،اولین بار در سال 1860 طی حفاری های کانال سوئز مورد توجه قرار گرفت و پس از آن با حفاری هایی که در سال های 1967 تا 2005 بر روی این منطقه انجام شد و با توجه به شواهدی که از خرابه های قلعه ی ونیزی ها کشف شده به این نتیجه رسیده اند که آکروتینی شهر آکروپلیس را در بر داشته استگردشگرانی که برای بازدید به این شهر باستانی و سرسبز می روند می توانند از رستوران های خلیج کوچک این منطقه ، هتل های سنتی و همچنین کلیساهای باستانی تریادا و ایپاپاندی تو سوتریوس نیز دیدن کنند .

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Thera 847 00, Greece

تلفن : 302286081939+

وب سایت : odysseus.culture.gr

سایت باستان‌شناسی آکروتیری

سایت باستان‌شناسی آکروتیری

سایت باستان‌شناسی آکروتیری

سایت باستان‌شناسی آکروتیری

موزه باستان شناسی فیرا ( Archeological Museum, Firá )

موزه ی باستان شناسی فیرا که در نزدیکی‌ ایستگاه بالایی‌ ترامواى برقى فیرا، واقع شده در سال ۱۹۶۰ احداث شده است و جایگزینی شد برای موزه‌ای که در سال ۱۹۵۶ به علت زلزله Amorgos فرو ریخت. این موزه خانه ی آثار باستانی و زیبا از شهر باستانی تیرا و از دوران Dorian, Hellenistic, Roman, و Byzantine است و بازدید از این موزه کوچک تجربی زیبا و کوچکی از تاریخ می‌باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Erithrou Stavrou, Thira 847 00, Greece

ساعات بازدید : 08:00AM-03:00PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 302286022217+

وب سایت : www.santonet.gr

موزه باستان شناسی فیرا

موزه باستان شناسی فیرا موزه باستان شناسی فیرا

موزه ماقبل تاریخ ترا (Museum of Prehistoric Thira)

موزه ماقبل تاریخ ترا در ساختمانی سفید در کنار کلیسای میتروپلیس ( Mitrópolis ) قرار دارد. شما در این موزه آثار و یافته‌هایی‌ از سایت باستان‌شناسی آکروتیری بیابید.

از آثار معروفی‌ که در این موزه می‌بینید می‌توان به مجسمه‌های مرمری، سرامیک‌های نقاشی شده و کلکسیونی از ابزار کار و سلاح‌ها اشاره کرد. البته معروف‌ترین این آثار در میان توریستها نقاشی‌ دیواری میمون‌های آبی می‌باشد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Thera 847 00, Greece

ساعات کاری : 08:00AM-03:00PM (سه شنبه ها : تعطیل)

تلفن : 302286023217+

وب سایت : www.santonet.gr

موزه ماقبل تاریخ ترا

موزه ماقبل تاریخ ترا

موزه ماقبل تاریخ ترا

پروفیتیس الیاس (Profitis Ilias)

در سفر به سانتورینی ، از طریق راهی‌ در منطقه ی پیرگوس می توانید به قله ی کوه پروفیتیس الیاس که ارتفاعی در حدود ۵۸۴ متر دارد، برسید. Profitis Ilia بلندترین نقطه در سانتورینی می‌باشد و از بلندایش نمایی بی نظیر از کل جزیره را به بازدیدکنندگانش هدیه می دهد . علاوه بر زیبایی های این کوه در بازدید از این نقطه ی سانتورینی، می توانید از صومعه ی پروفیتیس الیاس نیز دیدن کنید.این کلیسا که فضای داخلی اش با حکاکیهای خیره کننده ای تزیین شده و همچنین موزه ای از تاج و عصا که در دلش دارد، بی نهایت مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 3 km from Pyrgo Thira, Moni Profitou Ilia, Moni Profitou Iliou 847 00, Greece

تلفن : .............................

وب سایت : ..........................

پروفیتیس الیاس

پروفیتیس الیاس

پروفیتیس الیاس

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات