جاذبه های دیدنی آتن

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 10 جاذبه دیدنی آتن

 

آکروپلیس (Acropolis)

معروفترین تپه‌ در کل یونان که در پایتخت اصلی‌ آن واقع شده آکروپلیس می‌باشد و اکثر آثار باستانی یونان به خصوص ارگ قدیمی‌ که نام این مکان از آن گرفته شده است، در Acropolis قرار داردبا اینکه فقط 156 متر ارتفاع دارد، آکروپلیس به عنوان بلندترین نقطه در روح و تمدن یونان باستان محسوب می شود. اولین ساکنان آکروپلیس به دوره ی نوسنگی (4000-3000 سال قبل از میلاد) برمی گردد و اولین معابدی که در اینجا ساخته شده برای ادای احترام به الهه آتنا در دوران Mycenaean می باشد.

در بین سال های 430 تا 460 قبل از میلاد مسیح به دستور پریکلس معابد آکروپلیس بازسازی شد و معماران برجسته ای چون فی دیاس، ایکتینوس و کالی کراتس تمام مهارت خود را در این بخش به کار بردند و در قرن 5 بازسازی دیوار جنوبی و شمالی نیز آغاز شد و با استناد به تاریخ مشخص شده است که آکروپلیس دارای 4 قسمت معبد parthenon معبد propylaia ،معبد erechtheion، معبد آتنا Athena nike بوده است.

در طی سالیان سال و با وجود جنگ هایی که در طول تاریخ اتفاق افتاده آکروپلیس نیز سرگذشت پر مخاطره و دردناکی چون تخریب و جابه جایی آثار و مجسمه هایش داشته است. امروزه با توجه به اینکه آکروپلیس را نماد فرهنگ اروپا می دانند قرار است پس از مذاکرات سیاسی و حل مشکلات، آثار این شهر به محل اصلی خود بازگردد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Athens 105 58, Greece

تلفن : ...........................

وب سایت : odysseus.culture.gr

آکروپلیس

آکروپلیس

آکروپلیس

پارتنون (Parthenon)

پارتنون معروفترین ساختمان در آتن و کل یونان می‌باشد. این ساختمان به شکل فوق العاده ­ای در بالای آکروپلیس واقع شده است و بهترین مثال برای سبک معماری دوریک (ساده ­ترین سبک معماری یونانی) نیز می‌باشد. پارتنون در سالهای 435 قبل از میلاد مسیح، در زمانی‌ که شهر آتن در اوج خود بود، ساخته شد و این ساختمان برای بزرگداشت و یادبود Athena Parthenos ( الهه خرد، جنگ، صنایع دستی و نگهبان شهر آتن) و برای قدردانی‌ از او برای دفاع از شهر در جنگ های ایران بنا شده است.

پارتنون با تزئیناتی از  مجسمه های منحصر به فرد از تاریخ یونان ، سمبلی‌ از یونان باستان و بهترین مثال از آثار هنری یونان نیز محسوب می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Athens 105 58, Greece

تلفن : 302103214172+

وب سایت : odysseus.culture.gr

پارتنون

پارتنون

پلاکا (Plaka)

یکی‌ از معروفترین مکان های شهر آتن پلاکا می‌باشد که در زیر آکروپولیس واقع شده و تا Syntagma ادامه دارد. این روستا مانند جزیره ­ای در داخل شهر می‌باشد و بهترین راه برای تجربه ­ای کامل از سفر به تمدن یونان است.Plaka یکی از جالب ترین مکان هاییست که در آتن می توانید ببینید و در واقع همان محلیست که به عنوان مناطق مسکونی باستانی ساخته شده است و امروزه با ساختمان های زیبای نئو کلاسیک پوشانده شده است. بسیاری از خانه ها دارای سقف هایی با کاشی های قرمز و بالکن هایی با گلدان های رنگی می باشند و انگار یک روستا در دل شهر است.گردشگرانی که به آتن سفر می کنند برای دیدن زیبایی های شهر باستانی ، خرید و لذت بردن از رستوران های خوب حتما به منطقه Plaka می آیند.کافه های این منطقه در محوطه ی باز می باشد و خیابان های پر از نوازندگان خیابانی بسیار فوق العاده ایست که لذت ماندن در این منطقه را چندین برابر می کند.در کنار همه ی این زیبایی ها به پلاکا که سر بزنید می توانید از موزه هنر اسلامی بنکی، موزه Kanellopoulos، موزه ی ابزار آلات موسیقی یونانی و موزه ی هنرهای یونانی نیز بازدید کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Neighborhood in Athens, Greece

تلفن : .......................

وب سایت : .......................

پلاکا

پلاکا

پلاکا

پلاکا

آگورا باستانی (Ancient Agora)

بنای Ancient Agora در شمال غربی آکروپلیس واقع شده و زمانی‌ مرکز خرید و مرکز شهر آتن بوده است و مردم در این مکان اجناس متفاوتی را به فروش می گذاشتند.

در کنار آن مردم شهر در Ancient Agora با یکدیگر ملاقات می کردند و در مورد سیاست، کار ، اتفاقات اخیر و طبیعت و آفرینش و مباحث مقدس گپ می زدند.در اصل شما در این مکان می توانید شروع دموکراسی یونان باستان را ببینید و می توان گفت مکان فوق العاده ای برای لمس کردن تمدن یونان می‌باشد. این بنای زیبا که در بالای آگورا بر روی تپه‌ Agoraios Kolonos معبد Hephaistos واقع شده ، در قرن 5 قبل از میلاد مسیح ساخت شده است و از لحاظ معماری بسیار شبیه به پارتنون ، البته در مقیاس کوچکتر می باشد. از زیبایی های این معبد تاریخی می توان به 34 ستونی که به سبک دوریک طراحی شده اشاره کرد و جالب است بدانید که از آنجایی که این معبد از قرن 7 به بعد به کلیسا تبدیل شد، تا به امروز سقف و  ستون های زیبای آن همچنان باقی مانده اند و به خوبی نگههداری می شوند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Adrianou 24, Athina 105 55, Greece

ساعات بازدید : 8:30AM–3:30PM

تلفن : .......................

وب سایت : odysseus.culture.gr

آگورا باستانی

آگورا باستانی

آگورا باستانی

آگورا باستانی

ارختیون (Erechtheum)

ارختیون نیز معبدی دیگر در آکروپولیس می باشد که از سنگ مرمر پنتیک ساخته شده و یکی‌ از آثار افسانه ­ای معماری یونان می‌باشد .ساخت این معبد به سال­های 405 و 421 بر می گردد و حتی کمی‌ قبل ­تر از نابودی معبد Athena در حمله ایران.

Erechtheum به عنوان پناهگاهی به Athena Polias, Erechtheus و Poseidon اهدا شده بود. بازدیدکنندگان می توانند از طریق راه شرقی‌ این معبد به یادبود Athena نیز دسترسی‌ پیدا کنند. راه شمالی آن به اتاق­های غربی و مجسمه ­ها می‌رسد و از راه جنوبی به معروفترین قسمت ارختیون که Porch of the Caryatids نام دارد می رسید و مجسمه ی 6 زنی است که این معبد را روی دست نگه داشته اند را خواهید دید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Athens 105 58, Greece

ساعات بازدید : 10:00AM-07:00PM

تلفن : .......................

وب سایت : ........................

ارختیون

ارختیون

آکروپلیس

معبد زئوس (Temple of Olympian Zeus)

معبد زئوس بزرگترین معبد یونان می‌باشد و براساس تاریخ ساخت این معبد تقریبا 7 قرن به طول انجامید. ساخت این معبد به دستور Peisistratos در سال 515 قبل از میلاد مسیح شروع شد اما پروژه ساخت آن به علت ظلم و ستم Peisistratos و فرزندانش به مردم یونان متوقف شد. مجدد در 175 سال قبل از میلاد مسیح پروژه ادامه یافت اما بازهم 10 سال بعد به علت مرگ معمار رومی Cossutius متوقف شد. سرانجام در 132 سال قبل از میلاد مسیح توسط دستور امپراطور Hardian ساخت این معبد به پایان رسید و به Zeus یکی از خدایان یونانیان، اهدا شد.

این معبد امروزه به عنوان یادبودی از تاریخ یونان می باشد که بسیاری از آثار آن از بین رفته و از بین 104 ستون فقط 15 ستون آن باقیست. این ستون ها هر کدام 17 متر ارتفاع داشتند و در گذشته دور 3 مجسمه بزرگ قرار گرفته بودند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Athens 105 57, Greece

تلفن : .......................

وب سایت : .......................

معبد زئوس

معبد زئوس

معبد زئوس

میدان سینتاگما (Syntagma Square)

میدان سینتاگما یکی‌ از محبوبترین اماکن شهر آتن و همیشه مملو از از جمعیت می باشد. Syntagma در زبان یونانی به معنای قانون اساسی می باشد و در اینجا قصه ی تاریخی این نام گذاری را به شما خواهیم گفت : میدانی که می بینید در واقع میدانی روبه روی کاخ اشرافی Royal Palace بوده و palace square نامیده می شد. زمانی که مردم و ارتش در سال 1843 روبه روی کاخ سلطنتی تظاهراتی برای رسمی شدن قانون اساسی به راه انداختند ، پادشاه آن زمان که king Otto نام داشت ، خواسته مردم را پذیرفت و به این ترتیب  نام میدان به Syntagma تغییر یافت و از آن زمان تاکنون مهم ترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی ، جشن ها  ،اعتراضات و .... همگی در این میدان صورت می گیرفت. امروزه ،از آنجایی که میدان سینتاگما در مرکز شهر واقع شده و مرکز اصلی ایستگاه های اتوبوس و مترو نیز می باشد و مردم از این نقطه در شهر به راحتی به هر جای آتن سفر می کنند.

به میدان Syntagma که سر بزنید ،اولین جاذبه ای که می بینید ، House of Parliament که همان کاخ سلطنتی سابق می باشد نظرتان را جلب می کند و دیدن تعدادی سرباز با لباس هاس نظامی خاصی که شبانه روز جلوی آرامگاه سربازان گمنام به شکل خاصی رژه می روند، برایتان بسیار جذاب خواهد بود. همچنین در این میدان حوض زیبایی با تعدادی فواره می بینیم که با مجسمه های منحصر به فرد و درختان سرسبزی احاطه شده که فضای خوبی برای استراحت گردشگران در بازدیدهای گشت شهری و عکاسی در این مکان جالب می باشد. در کنار این جاذبه‌ها دو هتل تاریخی‌ و معروف Grande Bretagne و George II با معماری بسیار ظریف و باشکوهشان نیز در این میدان قرار دارند که جذابیت­های این میدان تاریخی را دو چندان کرده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Pl. Sintagmatos, Athina 105 63, Greece

ساعات بازدید : Open 24 hours (یکشنبه ها و سه شنبه ها : 6AM–11PM)

تلفن : ........................
وب سایت : 
.........................

میدان سینتاگما

میدان سینتاگما

میدان سینتاگما

موزه باستان‌شناسی ملی آتن (National Archaeological Museum)

هیچ مکانی برای عاشقان تاریخ مانند موزه باستان‌شناسی ملی آتن در کل یونان نمی باشد. موزه ی باستان شناسی ملی آتن یکی از مهم ترین و ارزنده ترین موزه های باستان شناسی در کل جهان است و با کلکسیون های متنوعی که از آثار تاریخی دوران نوسنگی تا اواخر باستانی که گنجینه های فاخر آن می باشد ، شما را به سفری تکرار نشدنی در دل دل تاریخ خواهد برد.محل موزه ی باستان شناسی ملی یونان ابتدا در سال 1829 در آیگونا بود و پس از انتقال سرمایه کشور به آتن در سال 1834 محل موزه در این شهر تعیین شد و با اهدای زمین این موزه، از جانب E. Tositsa در سال 1866 ساخت موزه ی فعلی شروع شد و درهایش در سال 1889 با نمایش کلکسیون هایی از آثار تاریخی و مجسمه های  باستانی به روی عموم مردم باز شد.

هدف اصلی از احداث این موزه نمایش آثاری بود که در حفاری هایی که در قرن 19 در آتن انجام شده بود بدست آمده بود، اما به تدریج با آوردن آثار باستانی کشف شده در سایر شهرهای یونان به این مکان،از دوران مختلف، موزه ی باستانی شکل مرکزی به خود گرفت و با 20 هزار اثر باستانی بی همتا ، تبدیل به کلکسیونی شگفت انگیز از آثار ماقبل تاریخ تا اواخر دوره ی باستان شد. در طول جنگ جهانی دوم این موزه بسته شد و برای حفظ آثار گرانبهای آن ، تمامی گنجینه های موزه را دفن کردند و این استراتژی سبب محفوظ ماندن آنها شد.پس از پایان یافتن جنگ، مرمت و بازسازی موزه آغاز شد در بین سال های 1947 تا 1964 مجدد تکمیل شد.

با ورود به موزه ی باستان شناسی آتن اولین چیزی که توجه تان را جلب می کند سبک معماری موزه می باشد ،طراحی کلاسیک این موزه در آن روزگار بسیار رایج بود و به نحویست که تاریخی بودن آثار را به خوبی نشان می دهند . در فضای اصلی آن 5 نمایشگاه دائمی با موضوعات مختلف و تعدادی گالری خواهید دید .این نمایشگاه ها شامل آثار6 هزار سال قبل از میلاد تا سال 1050 ، کلکسیونی از مجسمه های هنرمندان از قرن 7 تا 5 قبل از میلاد ،مجموعه ای از گلدان های سفالی که به قرن 11 قبل از میلاد برمی گردد و مجموعه ای از مجسمه های فلزی می باشد. از مهم ترین آثاری که در این 5 مجموعه می بینید می توان در ابتدا به مجسمه ی برنز Poseidon of Artemision که باستان شناسان بر سر آنکه آیا این مجسمه ی Poseidon خدای دریاهاست یا Zeus خدای بزرگ یونان است اختلاف نظر دارند، اشاره کرد.

آثار مشهور دیگری چون صورتک طلایی به نام  The golden mask of “Agamemnon که قدمت آن به 16 قرن قبل از میلاد برمی گردد ، اسکلتی که از حفاری قبرستان سرامیکوس یافت شده و قدمتش به سال 460 قبل از مسیح می رسد ،مجسمه ی Jockey of Artemision ،مجسمه ی دختر و پسر kore  و kouros  و.... که در نمایشگاه ها ی این موزه قرار دارند ساعت ها سرگرمتان می کند و متوجه گذر زمان نخواهید شد.در نمایشگاه های موقت این موزه نیز کلکسیون های بی همتایی از  نسخه های متنوعی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی از دوران نوسنگی تا اواخر دوران باستان برپا می شود که طیف گسترده ای از تاریخ را پوشش می دهد.از آنجایی که در این موزه کارگاه های آموزشی و سمینارهای مختلفی نیز برپا می شود می توان گفت این مجموعه یک پایگاه تحقیقاتی - تاریخی ،نیز محسوب می شود و علاوه بر توریست های معمولی ،تاریخ شناسان و محققان بسیار زیادی از سراسر دنیا به این موزه می آیند و در این کارگاه ها شرکت می کنند.

وجود یک مغازه برای خرید سوغاتی در محوطه ی این موزه و یک کافه ی دنج فرصت خوبی فراهم کرده تا لذت سفر تاریخی خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه در باغ زیبای موزه کامل کنید.

 آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 28is Oktovriou 44, Athina 106 82, Greece

ساعات بازدید : 08:30AM-03:30PM

تلفن : 302132144800+

وب سایت : www.namuseum.gr

موزه باستان‌شناسی ملی آتن

موزه باستان‌شناسی ملی آتن

موزه باستان‌شناسی ملی آتن

موزه باستان‌شناسی ملی آتن

کوه لیکابتوس (Mount Lycabettus)

برای داشتن یک خاطره ی رمانتیک، تماشای نمایی پانورامیک شهر در غروب ، بلندای کوه لیکابتوس مقصدی بی همتاست که تجربه ای تکرار نشدنی برایتان به جا خواهد گذاشت.لیکابتوس در بالاترین نقطه آتن قرار گرفته ،که در این نقطه از آتیک تا دریای اژه را می توانید تماشا کنید، همچنین کوهنوردان از قله ی این کوه می توانند کلیسا St. George را نیز ببینند. در بالای این کوه یک کافه ی فوق العاده با غذاهایی‌ منحصر به فرد آماده سرویس دهی‌ به بازدیدکنندگان می باشد که با توقف و غذا خوردن در اینجا لذت بازدیدتان چند برابر می شود. پیشنهاد می کنیم اگر به کوهنوردی علاقمندید پیاده تا قله ی لیکابتوس بروید و از خیابان Aristippou Street در Kolonaki مسیرتان را شروع کنید ، این راه که به سمت بالا و به دور کوه ادامه دارد پر از مناظر زیبا و طبیعتی منحصر به فرد می باشد و به حدی بی همتاست که خستگی راه را متوجه نمی شوید.

البته برای مسافرانی که امکان کوهنوردی ندارند مسیر دیگری که با قطار فراهم شده وجود دارد که از خیابان های Ploutarchou و Aristippou شروع می شود.

کوه لیکابتوس

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Athens 114 71, Greece

 تلفن : ........................

وب سایت : ............................

کوه لیکابتوس

کوه لیکابتوس

کوه لیکابتوس

موزه جدید آکروپلیس (New Acropolis Museum)

موزه ی آکروپلیس یونان برای اولین بار در سال 1876 احداث شد و محلی برای آثار باستانی که قبلا در این محل قرار داشته، بوده است و ایده ی موزه ی جدید در سال 2001 با هدف ایجاد مکانی مناسب برای پس گرفتن آثار باستانی ، توسط معمار معروف سوییسی به نام Bernard tschumi ارائه و نهایتا آکروپلیس جدید در سال 2009 افتتاح شد. بنای این موزه فضایی به اندازه ی 21000 متر مربع دارد و در طراحی سازه ی آن و مقیاس تمام بخش های آن سعی بر این شده که کاملا مشابه معبد پارتنون باشد. موزه ی جدید آکروپلیس که گنجینه ای ارزنده از آثار باستانی یونانیان می باشد قرار بود در سال 2004 افتتاح شود اما با یک اتفاق نادر کمی طراحی آن تغییر کرد و زیبایی آن دو چندان شد . این اتفاق کشف خانه هایی از دوران اولیه مسیحیان و مجسمه های مرمر و زیبا ی داخل آنها بود . بعد از کشف این روستای شگفت انگیز طراحی موزه به شکلی انجام شد که کف موزه در قسمتی که این خانه ها کشف شده ، شیشه ای و شفاف باشد تا بازدیدکنندگان این آثار را نیز زیر پای خود ببینkد و این درست نقطه ی شروع بازدید شما از موزه خواهد بود.در هنگام گذر از زمین شیشه ای در سمت چپ و راستتان نیز آثاری از دوران نوسنگی تا قرون وسطی خواهید دید و این کلکسیون  تا جایی ادامه دارد که به معبد Hekatompedon که الهه ی آتن می باشد برسید .در طبقه ی دوم این موزه ، کلکسیونی از مجسمه های قدیمی و همچنین در قسمتی هم 5 ستون از مجموع 6 ستونی که شبیه مجسمه های زن هستند را می بینیم که همان ستون های مجلل معبد ارکتیون می باشند و یکی از آنها در موزه ی لندن قرار دارد. در طبقه ی بعدی هم که گالری پارتنون می باشد ، بازدیدکنندگان می توانند مرمرهای پارتنون را در همان مقیاس اصلی خود تماشا کنند. این موزه ی باشکوه در سال 2010 برنده جایزه معتبر جهانی BGTW به عنوان بهترین پروژه گردشگری در سراسر جهان شد و یوریگوس نیکیتیاسیس، معاون وزیر فرهنگ و گردشگری، جایزه را به نمایندگی از دولت یونان دریافت کرد. امروزه با افزودن امکانات بسیار زیادی چون فروشگاه کافی شاپ، رستوران ، آمفی تئاتر، تئاتر مجازی و سالن نمایشگاه های موقت محبوبیت این موزه بیشتر از قبل شده و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند.

  آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : Acropolis, Dionysiou Areopagitou, Athina 105 58, Greece

ساعات بازدید : 08:00AM-01:00AM/08:00PM

تلفن : 302109000900+

وب سایت : www.theacropolismuseum.gr

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات