جالب ترین جشن ها و فستیوال های آفریقای جنوبی

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 11 جشن و فستیوال جالب آفریقای جنوبی

 

 جشنواره مینسترل (Cape Town minstrel carnival)

قدمت این جشنواره به قرن 19 زمانی که به شهروندان منطقه ی 6 اجازه ی تعطیلی در اولین روز سال داده شد ، برمی گردد .

امروزه مینسترل اولین فستیوال سال در آفریقای جنوبی می باشد که در شهر کیپ تاون برگزار می شود. در این کارناوال به مدت 7 شبانه روز با لباس های رنگارنگی که مردم شهر می پوشند شهر غرق در رنگ و شادی می شود . شور و ذوق مردم با رقص های محلی و موسیقی ، در کنار دوره گردهای دست فروش شهر جذابیت این جشنواره را دو چندان می کند.

 جشنواره مینسترال

 جشنواره مینسترال

 جشنواره ی بین المللی جاز (Cape Town international jazz festival)

همه ساله در اواخر مارچ یا اوایل آوریل فستیوال بین المللی جاز در شهر کیپ تاون برپا می شود. این جشنواره که یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی دنیاست ، معمولا تلفیقی از موسیقی محلی و بین المللی می باشد  و طی آن موزیسین های مختلف در پنج رده ی سنی گوناگون به روی استیج می روند و هنرشان را به نمایش می گذارند.

 جشنواره ی بین المللی جاز

 جشنواره ی بین المللی جاز

فستیوال هنر (Grahamstown national arts festival)

فستیوال هنر همه ساله در ماه جولای در Grahamstown برگزار می شود و یکی از محبوب ترین کارناوال های آفریقای جنوبی می باشد.در طول این کارناوال هنرمندان مختلفی در رشته های تئاتر ، رقص، اپرا ،هنرهای تجسمی، موسیقی کلاسیک ، شعر خوانی و هر نوع هنری دیگر که تصور کنید ،هنرنمایی می کنند. جشنواره ملی هنر که توسط بنیاد گراهامستون برگزار می شود، در سال 1974 در 60 رشته ی مختلف شروع به کار کرد اما امروزه در 600 نمایشگاه در برنامه های Main و Fringe نزدیک به 1800 اجرا، ارائه می شود و  حامیان آن از صد نفر به 100.000 نفر رسیده است.

فستیوال هنر

فستیوال هنر

فستیوال هنری آرکلوپ (Aardklop Arts Festival)

فستیوال Aardklop Arts Festival هرساله در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر در بخش های جنوبی و شمال غربی کشور برگزار می شود و یکی از جشنواره های محبوب در آفریقای جنوبی می باشد. این جشنواره در دانشگاه Potchefstroom در پنج روز با حضور هزاران نفر دانشجو در رشته های مختلفی چون موسیقی کلاسیک ،جاز ،نمایش و شعر ... برگزار می شود ،همچنین کنسرت های بزرگی از مطرح ترین هنرمندان آفریقای جنوبی نیز در این جشنواره برپا می شود که طرفدارانشان کل سال بی صبرانه منتظر اجرای آنها هستند.

Aardklop Arts Festival

فستیوال فیلم دوربان (Durban international film festival)

این فستیوال که به جرات می توان آن را بزرگترین رویداد سینمایی جنوب آفریقا به شمار آورد، از سال 1979 شروع به فعالیت کرد و طی این سالها جایگاه خوب و معتبری در سینمای دنیا پیدا کرده است و همه ساله در ماه جولای در شهر دوربان برگزار می شود. در طول برگزاری این فستیوال علاوه بر اکران فیلم ، کارگاه‌های فیلمسازی و همچنین جلسات و نشست های سینمایی نیز برپا می شود.

فستیوال فیلم دوربان

فستیوال فیلم دوربان

 جشنواره بین المللی هنرهای زنده (Arts Alive )

جشنواره بین المللی هنرهای زنده، همه ساله در ماه سپتامبر در شهر ژوهانسبورگ برگزار می شود. در این فستیوال  بیش از 600 هنرمند در رشته های  موسیقی، رقص، تئاتر و شعر خوانی به صورت زنده هنرنمایی می کنند و همچنین کنسرت هایی از ستاره های موسیقی آفریقا به همراه جوانان مستعد شهر اجرا می شود. روز آخر هم با یک برنامه ی محبوب جاز به نام Jazz on the Lake به پایان می رسد.

 جشنواره بین المللی هنرهای زنده

 جشنواره بین المللی هنرهای زنده

جشنواره نهنگ (Hermanus Whale Festival)

جشنواره نهنگ هرمانوس، تنها جشنواره هنر زیست محیطی در آفریقای جنوبی می باشد که همه ساله به مناسبت بازگشت نهنگ ها به خلیج کیپ غربی در شهر هرمانوس برگزار می شود. در طول این جشنواره شهر هرمانوس میزبان هزاران بازدیدکننده از سراسر کشور می باشد که برای تماشای نهنگ ها و لذت بردن از موسیقی ، رقص های محلی  ،استندآپ کمدی  و نمایش های محلی به ساحل اینجا آمده اند. این جشنواره که به شکل گسترده ای برگزار می شود ،فرصت خیلی فوق العاده ای برای هنرمندان محلی ایجاد کرده تا با اجرای بهترین کارهایشان نزد مردم شناخته شوند.

جشنواره نهنگ

جشنواره نهنگ

جشنواره هنرهای تجسمی (Klein Karoo)

جشنواره هنرهای تجسمی Klein Karoo همه ساله در Oudtshoorn درماه های مارس یا آوریل برگزار می شود. این فستیوال، نمایشگاهی از انواع آثار هنری آفریقای جنوبی است که طی آن 200 نمایش را باحضور 750 هنرمند در 40 سالن مختلف طی 8 روز ارائه می دهد و همه ساله بیش از 100 هزار هنردوست برای لذت بردن از رقص، فیلم، ، موسیقی کلاسیک، کمدی، موسیقی معاصر، کنسرت ، نمایش و ادبیات و شعر به این شهر می آیند. به جرات می توان گفت که این جشنواره یک انفجار پر جنب و جوش از هنر است، که تمرکز عمده ی آن ، البته نه به صورت انحصاری، بر هنر آفریقا می باشد. 

جشنواره هنرهای تجسمی

Klein Karoo festival africa

فستیوال صدف (Knysna Oyster Festival)

یکی از بزرگترین فستیوال های آفریقای جنوبی فستیوال صدف Knysna می باشد که با هدف معروف کردن صدف محلی شهرشان برپا می شود.این جشنواره در شهر Garden Route و در ماه ژوئیه برگزار می شود و طی آن علاوه بر خوردن انواع صدف های خوشمزه و غذاهای محلی ، مسابقات صدف خوری و شنا ، دوچرخه سواری و دو مارتن نیز برگزار می کنند که از بخش های هیجان انگیز این فستیوال می باشد.

فستیوال صدف

فستیوال صدف

فستیوال صدف

فستیوال موسیقی اُپی کپی (Oppikoppi Bushveld Festival)

این جشنواره در شهر Limpopo با هدف حمایت از گروه های موسیقی نوپای آفریقایی و نوازندگان خستگی ناپذیز  و مستعد برگزار می شود. این جشنواره در سه مرحله ی مستقل اجرا می شود ، بخشی از این اجراها برای نمایش های کمدی ،بخشی برای اجرای موسیقی های آرام بخش سبک chilled  و بخشی هم در ژانرهای دیگری چون جاز ، موسیقی های مختلف جهان و....  می باشد.

Oppikoppi Bushveld Festival

Oppikoppi Bushveld Festival

فستیوال ماکوف (Macufe Festival)

Macufe یکی از جشنواره های معروف آفریقای جنوبی است که در ماه اکتبر برپا می شود و  مبتنی بر فرهنگ این کشور می باشد. ماکوف اولین بار در سال 1997 با  30،000  مخاطب برگزار شد اما امروزه بیش از 140،000 نفر از آفریقای جنوبی، آفریقا و جهان را جذب می کند. این فستیوال که طیف گسترده ای از هنر و فرهنگ آفریقایی را به جهان نشان می دهد ، همه ساله در شهر Bloemfontein  برگزار می شود وطی ده روز، برترین هنرمندان محلی و بین المللی آفریقا به اجرا در سبک های مختلف موسیقی مثل jazz, gospel, kwaito, hip-hop, R&B, rock and classical music می پردازند . همچنین در بخش های دیگر این فستیوال اجرا های فوق العاده ای از رقص ، تئاتر و نمایشگاه هایی از هنرهای دستی و بومی نیز برپا میشود.

ستیوال ماکوف

ستیوال ماکوف

 

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

14990000
مشاهده

تور اسپانیا - امارات

19990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات