معرفی یونان

4 سال پیش 0 دیدگاه

سفر به یونان ، مهد تمدن غرب

|| معرفی

با ایستادن در سایه آکروپلیس گویی سوار بر ماشین زمان به اعماق تاریخ سفر می کنیم. جایی که دلفی عجیب و غریب، مرکز پرستش آپولو (خدای نور، نبوت، موسیقی و شفا) است و متئورای شگفت انگیز در دشت رویایی تسالی، پناهگاه راهبان مسیحی در دوران بیزانس (اوایل قرون وسطی) است.

طبیعت یونان به اندازه تاریخش پر رمز و راز است. شگفتی ها و زیبایی هایی که هر بیننده ای را به حیرت و تحسین وا می دارند. جزیره های بکر و عجیب و غریب، سواحل زیبا با شن های سفید و درخشان و جنگل هایی سرسبز و مرموز، تنها بخشی از مواردی است که باعث شده تا یونان را عروس اروپا بنامند.

اگر به دنبال آدرنالین بالا هستید، یونان با شما خواهد بود. موج سواری بر روی امواج خروشان دریاهای اژه و یونان، شیرجه در آب های نیلگون، دوچرخه سواری در جنگل های بکر و باشکوه و صخره نوردی های مهیج در کنار تماشای مناظر ناب و تکرار نشدنی نظیر رقص دلفین ها و شنای لاک پشت های دریایی، حس ماجراجویی شما را به چالش خواهد کشید.

از دیگر جاذبه های یونان، غذاها و خوراک های اصیل و سنتی اش است و این را از رستوران های مملوء از مشتری اش می توان فهمید. رستوران هایی که همواره پر هستند از میزهای از پیش رزرو شده و معمولا محل دیدارهای اداری یا عاشقانه اند. خوردن یک فنجان قهوه گرم ایلنیکاس همراه با شیرینی آمیگدالوتا، تجربه بی نظیری است که در سفر به یونان می بایست تجربه اش کرد.  

 آب و هوا

یونان آب و هوای گرم مدیترانه ای دارد به نحوی که هوا در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها معتدل است ولی به طور کلی هرچه از جنوب یونان به سمت شمال آن پیش برویم هوا سردتر می شود به طوری که در تابستان دما در شهرهای جنوبی حدود 40 درجه سانتیگراد و در مناطق شمالی و کوهستانی، خنک است. این موضوع در زمستان هم عمومیت دارد یعنی در مناطق جنوبی دما معتدل و در نواحی شمالی بسیار سرد است.

یونان سواحل بسیار زیبا و شگفت انگیزی دارد که علاوه بر چشم اندازهای فوق العاده، محیط مناسبی برای حمام آفتاب و ورزش های آبی در اختیار گردشگران قرار می دهد. بهترین زمان برای انجام این امور در یونان، عموما اواخر جولای تا اواخر سپتامبر است زمانی که میانگین دما حدود 25 تا 30 درجه سانتیگراد می شود. اما چنانچه قصد دارید از اماکن دیدنی در سرتاسر یونان دیدن کنید بهترین بازه زمانی حدود فصل بهار و تابستان است یعنی از اواسط آوریل تا اواسط اکتبر است.  

اطلاعات عمومی

پیش شماره : 30+

اختلاف ساعت با ایران : 1.5-

واحد پول : یورو

زبان رسمی : یونانی

سوغات : روغن زیتون، صابون زیتون، قهوه، چای، پنیر، شیرینی سنتی، محصولات سرامیکی، صنایع دستی ساخته شده از چوب زیتون، نمادهای مذهبی دکوراتیو و صندلی چرمی

منابع: www.tripadvisor.com

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات