دیدنی ترین جاذبه های بوداپست

4 سال پیش 0 دیدگاه

|| 9 جاذبه دیدنی بوداپست

قلعه بودا و قصر روی تپه (Buda Castle and Castle Hill)

میراث جهانی و بی نظیر ثبت شده در یونسکو که ساخت آن در ابتدای قرن 13 آغاز شد. معماری این قصر باشکوه ترکیبی از سبک های رومی، گوتیک و باروک است. نورپردازی هنرمندانه ای بر روی آن انجام شده که در تاریکی شب، زیبایی خاصی به این قصر فاخر می بخشد. در فاز جنوبی این قصر، موزه تاریخی مجارستان قرار گرفته که 4 طبقه را به خود اختصاص داده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Szent Gyorgy TerBudapest 1014, Hungary

تلفن : 36 1 201 4927+

وب سایت :  www.budacastlebudapest.com

قلعه بودا و قصر روی تپه بوداپست

قلعه بودا و قصر روی تپه بوداپست

ساختمان های پارلمان و جواهرات سلطنتی (Parliament Buildings and Crown Jewels)

این بنای زیبا که به سبک نئوگوتیک  و در سال 1886 ساخته شده، با داشتن ۶۹۱ اتاق و ۱۹ کیلومتر راهرو و پلکان، سومین ساختمان بزرگ پارلمانی در جهان است. یکی‌ از بهترین و زیباترین مکان‌ها برای گردش و پیاده روی؛ خیابان‌های نزدیک ساختمان پارلمان هستند . با این کار علاوه بر بازدید از این سازه ارزشمند، می توانید موزه  Ethnography و وزارت کشاورزی را هم ببینید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Kossuth Lajos ter 1-3.Budapest 1055, Hungary

تلفن : (36) 1 441-4000+

وب سایت :  www.parlament.hu

ساختمان های پارلمان و جواهرات سلطنتی بوداپست

ساختمان های پارلمان و جواهرات سلطنتی بوداپست

کلیسای سنت استفان (St. Stephen's Basilica)

این کلیسا از نظر معماری بسیار خاص است، طراحی داخلی‌ فوق العاده ای دارد و در بالای گنبد منحصر به فردش نمای زیبایی از شهر را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. ساخت این کلیسا که به سنت استفان(شاه مقدس و بنیان گذار مجارستان) تقدیم شد، بیش از 50 سال طول کشید. علاوه بر معماری و طراحی زیبایش از جذابیت­های این کلیسا می­توان به موزاییک‌های ونیزی اشاره کرد که تنها ۵ قسمت از آن باقی مانده است. دست راست مومیایی شده اولین شاه مجارستان نیز در این کلیسا نگهداری می شود.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Szent Istvan ter 1. | PestBudapest 1051, Hungary

تلفن : 36 1 311 0839+

وب سایت : en.bazilika.biz

کلیسای سنت استفان بوداپست

کلیسای سنت استفان بوداپست

سنگر و استحکامات ماهیگیر (Fisherman's Bastion)

این بنای دوستداشتنی  با قدمت 100 ساله اش، در منطقه بودا و در حاشیه رود دانوب قرار گرفته است. سنگر ماهیگیر ابتدا به عنوان بازار ماهی برای ماهیگیران استفاده می شد به طوری که هفت قبیله مجارستان در هفت بخش مختلف آن به فعالیت می پرداختند. تماشای غروب خورشید با پس زمینه این سازه بی نظیر، تجربه ای شگفت انگیز و تکرار نشدنی است. در مسیر رفتن به این قلعه می توانید از تماشای ساختمان پارلمان و پل چین(Chain) نیز لذت ببرید.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Szentharomsag terBudapest 1014, Hungary

تلفن : 36 1 458 3000+

وب سایت : www.fishermansbastion.com

سنگر و استحکامات ماهیگیر بوداپست

دیدنی ترین جاذبه های بوداپست

تفرجگاه دانوب (The Danube Promenade)

رود دانوب از شمال تا جنوب بوداپست جریان دارد و پهنای آن در بنادر شهر به 640 متر هم می رسد. قدم زدن در امتداد کرانه های این رودخانه زیبا بسیار لذت بخش است چراکه یکی از بهترین نماها را در اختیار دارد. در ساحل شمال شرقی دانوب و در نزدیکی ساختمان پارلمان، می توانید "یادبود کفش ها" را مشاهده کنید. محوطه ای که متشکل است از 60 جفت کفش فلزی که برای ادای احترام به یهودیان کشته شده توسط نازی ها در جنگ جهانی دوم ایجاد شده است. یکی از بهترین روش های لذت بردن از رود دانوب، قایق سواری بر روی این رودخانه پرآب است. حتی ایستادن بر روی پل آزادی و تماشای حرکت قایق ها نیز حس ناب و خوشایندی است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Budapest, Hungary

تلفن : ـــــــ

وب سایت : ـــــــ

تفرجگاه دانوب بوداپست

تفرجگاه دانوب

 حمام حرارتی (Szechenyi Thermal Bath)

با توجه به فراوانی حمام های حرارتی، بوداپست نام مستعار City of Spas را برای خود برگزیده است. حمام های حرارتی بوداپست همگی فوق العاده هستند اما حمام  Szechenyi که قدمتش به سال 1913 میلادی برمی گردد به دلیل معماری خیره کننده اش و حمام آبی که در فضای باز دارد بسیار منحصر به فرد و در میان مجارها محبوب است. بازدیدکنندگان می توانند در دو استخر در فضای با شنا کنند. دورتادور این استخرها را بناهایی با سبک معماری نئوباروک و نئورنسانس احاطه کرده اند. این اسپا دارای 18 استخر و 10 سونا، سالن های ماساژ و ... می باشد. از نکات قابل توجه این اسپا این است که به میدان قهرمانان(heroes) بسیار نزدیک است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Allatkerti korut 9-11.Budapest 1146, Hungary

تلفن : 36 1 363 3210+

وب سایت : www.szechenyibath.hu

حمام حرارتی بوداپست

حمام حرارتی بوداپست

 کلیسای ماتیاس (Matthias Church)

کلیسای ماتیاس معروف به کلیسای بانوی ما(The Church of Our Lady) در Castle Hill واقع شده و در سال 1269 میلادی تکمیل شد. درب ورودی جنوبی که تصویر مرگ حضرت مریم را نمایش می دهد، در سال 1300 میلادی به این مجموعه اضافه شده و بسیار شگفت انگیز است. در زمان اشغال ترکیه(1541-1699) به عنوان یک مسجد مورد استفاده قرار گرفت و بعدها در سبک باروک بازسازی شد. صحنه هایی از چندین رویداد تاریخی از جمله پادشاهی چارلز اول مجارستان در سال 1309 میلادی و پادشاهی امپراطور فرانس جوزف از اتریش و همسرش الیزابت (Sissy) به عنوان حاکم مجارستان در این کلیسا به تصویر کشیده شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

 آدرس : Szentharomsag ter 2Budapest 1014, Hungary

تلفن : 36 1 355 5657+

وب سایت :  www.matyas-templom.hu

 کلیسای ماتیاس بوداپست

 کلیسای ماتیاس بوداپست

 تپه گلرت (Exploring Gellert Hill)

یکی از برجسته ترین آثار بوداپست، مجسمه گرت هیل است که از 235 متر سنگ دولومیت ساخته شده و مشرف بر رود دانوب قرار دارد. گسلی زیر این تپه قرار دارد که محل جوشیدن چشمه های آبگرم شهر است. از معروفترین چشمه های آبگرم این تپه می توان به آبگرم گلرت و حمام روداس اشاره کرد که قدمتشان به سال 1300 میلادی برمی گردد. حمام‌های Rudas  از معدود حمام‌های ترکی‌ می باشند که از سالهای 1600 میلادی(زمان اشغال ترکیه) تا به امروز پابرجا هستند. در شمال شرقی‌ این تپه، یادبود Gellért وجود دارد و برای بزرگداشت راهب بندیکتی که بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و  در سال 1046 میلادی فوت کرده، ساخته شده است. اسم تپه نیز از این شخص گرفته شده است. از دیگر زیبایی­ها و جاذبه­های این تپه می‌توان از مجسمه مشهورترین کشیش مجارستان در بالای یک آبشار مصنوعی نام برد. این آبشار مصنوعی باشکوه به منظور ادای احترام به سنت گلرت ساخته شده که از بالای آن تمامی شهر قابل رویت است. اگر پس از بازدید از این جاذبه­ها، باز هم انرژی داشتید به پارک Jubilee نیز سری بزنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : Buda, District 1 | next to CitadellaBudapest, Hungary

تلفن : ـــــــــــــ

وب سایت : ـــــــــــــــ

 تپه گلرت

 تپه گلرت بوداپست

 موزه هنرهای زیبا ( The Museum of Fine Arts )

موزه هنرهای زیبا نه تنها مهمترین گالری هنری بوداپست است بلکه کلکسیونی از شاهکارهای بزرگترین اساتید اروپا نیز می‌باشد. نقاشی‌های منحصر به فردی از ایتالیا، اسپانیا و هلند به شکل زیبایی بر دیوارهای بلند و کشیده و بر گرفته از سبک معماری ساختمان ‌های قرن نوزدهم میلادی به تصویر کشیده شده­ا‌ند.

این موزه چندین دپارتمان برای سبک‌ها و آثار متفاوت دارد که از جمله آن ها می  توان به سالن هنرهای مصری و قرون وسطایی، نقاشی‌‌های مدرن و قدیمی‌ و سالن مجسمه سازی اشاره کرد.در ماه مارس ۲۰۱۸ این موزه بازسازی شد و به شکلی بزرگتر و با شکوه­تر از قبل، مراسم و همایش ها را برگزار می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سايت :

آدرس : 1146 Budapest, Dózsa György út 41

تلفن : 36 1 469 7100+

وب سایت : ـــــــــــــ

موزه هنرهای زیبا بوداپست

موزه هنرهای زیبا بوداپست

بهترین تورهای اروپایی

تور اسپانیا

تور اسپانیا - امارات

تور اسپانیا-امارات

24990000
مشاهده

تور اسپانیا-ترکیه

24990000
مشاهده

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات