MBA

چـــرا   MBA   هـــوانــــوردی؟

هوانوردی در قرن هجدهم با توسعه بالون هوای گـرم آغاز شد، دستـگاهی که قـادر به جابجایی اتمسفر از طریق شناوری بود. برخی از مهم ترین پیشرفت ها در فـناوری هـوانوردی با پـرواز کنتـرل شـده اتو لیلینتال در سـال 1896 به دسـت آمـد. سـپـس بــا ساخت اولین هواپیمای موتوردار توسط برادران رایـت در اوایل دهه 1900، گـام بزرگی در این صنعت به وجود آمد. از آن زمان، هوانوردی با مـعرفی جـت که امـکان حمـل و نقل عمده در سراسر جهان را فراهم می کرد، از نـظر فن آوری متحول شـده است و تا به امروز شاهد تغییرات شگرفی در این صنعت هستیم.

 مدیریت هوانوردی دانشجویان را برای یک حرفه تجاری در صنعت هوانوردی آماده می کند. با ترکیب درک قوی از اصول کسب و کار با مطالعه عمیق هوانوردی، این دوره آموزشی مهارت محور به دانشجویان اجازه می دهد تا دانش خاص رشته را در حالی که برنامه های هوانوردی و هوافضا را ترکیب می کنند، کشف کنند.

  مدیریت هوانوردی پایه ای قوی را برای فراگیران در راستای کسب موفقیت  در محیط هوانوردی امروزی فراهم می سازد. در این دوره تأکید بر کاربرد مفاهیم، روش ها و ابزارهای مدیریت مدرن در زمینه هوانوردی است

فراگیران از اساتید درجه یک با ترکیبی منحصر به فرد از دانشگاه و صنعت  مطالب این دوره را می آموزند. این اساتید اطمینان حاصل می کنند که دانشجویان در مورد روندهای فعلی در بخش تجارت هوانوردی به روز هستند و آنها را برای موفقیت در صنعت آماده می کنند.

این برنامه تحصیلات تکمیلی با تمرکز بر مدیریت حمل و نقل هوایی از منظر تجاری به شما امکان می دهد در زمینه های موضوعی مناسب تخصص داشته باشید. فراگیران قادر خواهند بود تکنیک ها و رویه های انجام شده برای مدیریت شرکت های حمل و نقل هوایی را از نزدیک بدانند و روند بهبود، بهره برداری و نوآوری کسب و کار را کشف کنند.

هدف مدیریت هوانوردی آموزش دانشجویان برای پر کردن پست های مدیریتی در فرودگاه ها، خطوط هوایی، و همچنین در شرکت های مرتبط با فرودگاه ها و هوانوردی به طور کلی (صاحبان امتیاز تجاری، ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی، تولید کنندگان صنعت هوانوردی، شرکت ها، شرکت های هندلینگ، شرکت های امنیتی، تعمیر و نگهداری، شرکت های تامین تجهیزات و ...) در زمینه های مهندسی، پایداری، عملیات، زیرساخت، نگهداری، منابع انسانی سازمان، مدیریت بازرگانی، سیستم های ناوبری، حقوقی و مالی خواهد بود.

 

شرایط ثبت نام

جهت شرکت در این دوره متقاضیان می بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم باشند که میتواند در هرشته تحصیلی باشد. علاقمندان به شرکت در دوره MBA هوانوردی می بایست در مجموع 240 ساعت سرفصل را طی مدت مدت حدود 4 ماه (روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 صبح تا 6 بعداز ظهر) بگذرانند. سرفصل های این دوره شامل 114 ساعت دروس عمومی و 126 ساعت دروس تخصصی است.

عناوين سرفصلهاي عمومي دوره آموزشي MBA هوانوردي

رديف

نام سرفصل

ساعت تدريس

1

بازاريابي و تحليل بازار

18

2

كارآفريني و ايجاد كسب و كار

18

3

تدوين طرح كسب و كار (BP)

18

4

كسب و كارهاي ديجيتالي

12

5

دانش مالي براي مديران غير مالي

12

6

مديريت پروژه كارآفرينانه

18

7

مديريت فروش

18

 

عناوين سرفصلهای هاي تخصصي دوره آموزشي MBA هوانوردي

رديف

نام سرفصل

ساعت تدريس

1

حقوق هوانوردی

12

2

قراردادهای هوایی بین کشورها و تراز تجاری بین کشورها

 (Air Service Agreement)

18

3

صلاحیت پروازی و استانداردهای هوانوردی

18

4

مدیریت طراحی شبکه و بیزینس پلن در صنعت هوایی

(Network Management)

12

5

مدیریت عملیات هوانوردی

18

6

امنیت هوانوردی و ایمنی

18

7

تحلیل قرارداد اجاره و خرید

12

8

مبانی بودجه و برنامه­ریزی مالی

18

 

در انتهای دوره به کسانی که تمامی 240 ساعت تعریف شده را با موفقیت پشت سر بگذارند مـدرک داده خواهـد شد که این مـدرک مـورد تایید وزارت علوم، تحقـیـقات و فـناوری بوده و قابلیت ترجمه به منظور ارائه به مـوسسات، دانـشـگاه هـا و شرکت های خارج ایـران را داراست

 

امکان شرکت در دوره به صورت آنلاین نیز وجود دارد

هزینه دوره: 35.000.000 تومان

امکان پرداخط به صورت اقساط

شروع دوره  از اول بهمن 1402

 

لینک دانلود فرم مشخصات و قرارداد