معرفی اسپانیا

2 سال پیش 0 دیدگاه

سفر به اسپانیا ، سفر به کشور گلادیاتورها

|| معرفی

نگران بهترین زمان سفر به اسپانیا نباشید زیرا در هر فصلی که به اسپانیا سفر کنید، دست کم یک شهر خوش آب و هوا برای خوش گذرانی وجود دارد. زمستان شهرهای ساحلی اش مثل مالاگا، بسیار مطبوع و تابستان شهرهای میانی اش مثل مادرید خنک و دلپذیر است. جالب است بدانید جزیره زیبا و معروف "قناری" جزئی از خاک اسپانیا محسوب می شود. البته مردم اسپانیا مثل آب و هوای کشورشان متنوع نیستند چرا که اکثرا گرم و مهمان نوازند اما سرآمد همه این ها، شاهکارهای تاریخی به جا مانده از اعصار گذشته است که اسپانیا را به یکی از اولویت ها در انتخاب مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. کلیسای شگفت انگیز "ساگرادا فامیلیا" که قدمتش به قرون وسطی بر می گردد. کلیسای جامع سانتیاگو کامپوستلا که سبک و کیفیت بسیار بالای زندگی اسپانیایی ها در قرن 11 میلادی را به خوبی نشان می دهد. کاخ الحمرا که به عنوان میراث جهانی ثبت شده. کاخ سلطنتی مادرید که هنوز هم محل استقرار پادشاه اسپانیاست و کاخ زیبای آل اسکوریال که محل انجام امور سیاسی شاه فیلیپ دوم بوده است.      

 آب و هوا

اسپانیا به دلیل طبیعت گسترده اش و بهره مندی از اکثر منابع طبیعی مثل سواحل وسیع، کوهستان های مرتفع و ... آب و هوای بسیار متنوعی دارد اما به طور کلی به جز نوار ساحلی در شمال اسپانیا، هرچه از سمت شمال به سمت جنوب حرکت کنیم بر گرمی هوا افزوده می شود (وجود رطوبت در نوار ساحلی، هوایی معتدل و مرطوب ایجاد کرده است). شاید بتوان اینگونه گفت که اسپانیا آب و هوای گرم و خشکی دارد پس بهترین زمان برای سفر به شمال اسپانیا اوایل پاییز، بهار و اواخر تابستان است و بهترین زمان برای سفر به جنوب اسپانیا ، زمستان و اواخر پاییز است اما عواملی مثل باریدن باران های شدید موسمی ممکن است همه معادلاتمان را به هم بریزد.  

اطلاعات عمومی

پیش شماره : 34+

اختلاف ساعت با ایران : 02:30-

واحد پول : یورو

زبان رسمی : اسپانیایی (زیرشاخه ها: کاتالان در منطقه کاتالونیا و والنسیا %17، گالیسی در منطقه گالیسیا %7 و باسکی در منطقه باسک %2)

دین : مسیحیت کاتولیک

سوغات :

آبانیکو (Abanico) (بادبزن اسپانیایی)

بادبزن اسپانیایی

 لباس رقص فلامنکو (Flamenco Dance)

لباس رقص فلامینکو

 پوستر گاوبازی ( Bullfighting )

پوستر گاوبازی

عروسک های اسپانیایی

عروسک اسپانیایی

کیف چرمی

کیف چرمی اسپانیا

مجسمه های موزائیک کاری شده

مجسمه های موزائیک کاری شده اسپانیا

ظروف اسپانیایی 

ظروف اسپانیایی 

شیرینی های محلی

شیرینی های محلی اسپانیا

و روسری، گلدان، ظروف پخت و پز غذای معروف پائلا، روغن زیتون، ، زعفران، مگنت های اسپانیایی و ...

(ضمنا با توجه به وجود مورس های مسلمان در اسپانیا ، هنر و غذا و فرهنگ مردم اسپانیا شباهت زیادی به ایران دارد.)

بهترین تورهای اروپایی

تور فرانسه - ایتالیا

تور فرانسه - ایتالیا - اسپانیا

تور فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

تور سوئیس

متن دیدگاه

کاراکتر باقی مانده:

نظرات