مقاصد گردشگری

ايتاليا

معرفي
كشوري در جنوب اروپا و پايتخت آن شهر رم است. اين كشور از شبه‌جزيره ايتاليا و دو جزيره سيسيل و ساردِني در درياي مديترانه تشكيل شده‌است. امروزه ايتاليا كشوري توسعه‌يافته است و جزو هشت كشور صنعتي به‌شمار مي‌آيد. واحد پول اين كشور يورو و زبان رسمي آن ايتاليايي است. جمعيت ايتاليا ۶۰ ميليون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶ درصد مردم آن مسيحي هستند. ايتاليا پنجمين كشور پرجمعيت اروپا و ۲۳امين كشور پرجمعيت دنيا است. ايتاليا آب‌وهواي معتدل فصلي دارد و آب‌وهواي مناطق ساحلي آن با شرايط هوايي كوهستان‌هاي داخلي تفاوت زيادي دارد. دو كشور مستقل بسيار كوچك به نام‌هاي واتيكان و سان مارينو در درون خاك ايتاليا قرار دارند و يك تكه از خاك ايتاليا نيز بيرون از خاك اصلي اين كشور و در سوئيس قرار دارد كه كامپيونه ديتاليا ناميده مي‌شود.
شهرهاي مهم
رم، ميلان، ونيز، ناپل
آب و هوا
تمام شهر هاي ايتاليا در ماه هاي تابستان گرم هستند ولي در شهر هاي جنوبي هوا گرمتر است. در رم گرم ترين ماه هاي سال از مي شروع شده و گاهي تا اكتبر نيز ادامه دارند. زمستان در شهرهاي شمالي ايتاليا سرماي هوا با بارش باران و برف همراه است ولي در جنوب كشور هوا گرم تر است، ميانگين دما 10 درجه سانتي گراد در زمستان است. در اغلب شهرهاي ايتاليا رطوبت هوا كم است. در رم، ناپل و جنوب ايتاليا ميانگين دماي هوا در روز 30 درجه سانتي گراد است ولي شب ها معمولا خنك تر است
ساعات اداري در ايتاليا :
ساعت كاري رايج در ايتاليا معمولا از دوشنبه تا جمعه از 9:00 (گاهي 9:30 ) تا 13:00 و از 15:30 ( گاهي 16:00 )تا 19:00 يا 19:30 مي باشد. در ماه هاي جولاي و آگوست اغلب دفاتر بعد از ظهرها تا 16:30 يا 17:00 باز هستند. ادارات دولتي، بانك ها و ... در تعطيلات رسمي كار نمي كنند. اغلب فروشگاه ها (به جز آنهايي كه در تعامل با گردشگران هستند) در روزهاي يكشنبه تعطيل هستند. بانك ها دوشنبه تا جمعه از 8:30 تا 13:00 يا 13:30 و از 14:00 يا 14:30 تا 16:00 مشغول به كار هستند.
اطلاعات ضروري
پيش شماره: +39
زبان رايج: ايتاليايي
واحد پولي: يورو
اختلاف ساعت با ايران: 2:30-
طراحي و توسعه وبسايت توسط واحد فناوري آژانس رز آبي